wow_malfurion

Diablo III lepszy na konsoli? Są pierwsze recenzje

Wszystko wskazuje na to, że konsolowy Diablo III jest lepszy od wersji na komputery osobiste. Blizzard wprowadził potrzebne zmiany i usprawnił grę w tak duży sposób, że zabawa jest o wiele przyjemniejsza. Szkoda, że w podobny sposób nie ulepszono produkcji na PC.

diablo iii

Pierwsze recenzje, jakie wpadły do Internetu, są głównie pozytywnego charakteru. Chwali się sterowanie za pomocą pada, które daje graczowi większą władzę nad bohaterem. Bronie i zbroje zajmują po jednym slocie, nie zaś po kilka, jak ma to miejsce na PC, co sprawia, że nie trzeba się męczyć z rozmieszczeniem przedmiotów, aby wszystko pomieścić. A największą popularnością cieszą się szczególnie dwie zmiany: brak upierdliwego Battle.net – nie trzeba więc się rejestrować, a już tym bardziej być stale podłączonym do sieci oraz brak domu aukcyjnego. Można? Można.

diablo iii

Nie zapominajmy również, że w przypadku wersji na konsole możemy grać w "Diablo III" wspólnie z kolegami na jednym urządzeniu. I oczywiście kolejna, także pozytywna zmiana – dodano możliwość uniku. Żeby jednak nie było tak pięknie, są też i minusy grania na platformach Microsoftu i Sony. Przede wszystkim porównywanie przedmiotów przez nowe okienko ekwipunku zajmuje więcej czasu niż na komputerze. Następną wadą jest jego otwieranie w trybie kooperacji – wtedy dla każdego uczestnika rozgrywki gra się zatrzymuje.

A to zbiór niedawno wystawionych ocen:

  • OPM – 8/10
  • GameInformer – 9,25/10
  • Eurogamer – 9/10
  • GameSurf – 9/10
  • GamesVillage – 8,9/10

Komentarze

0
·
,,Zło odradza się na konsoli" To mnie rozwaliło
0
·
9,25/10 czy 8,9/10... Lada chwila skala ocen będzie zawierać się pomiędzy 7 a 10 z dokładnością do trzech miejsc po przecinku.
Powinni obciąć pierwszą piątkę i byłoby git. Już dawno nie widziałem gry wycenionej na 2-5. Czasem trafiają się potworki na 1.
0
·
"które daje graczowi większą władzę nad bohaterem" za to jak ja oglądałem gameplay to aż śmiać mi się chciało jak ograniczone jest sterowanie na padzie, gdyby nie to że gra automatycznie na konsoli celuje w wrogów gra DH byłaby nie możliwa. Brak domu aukcyjnego to żadna zmiana, a jedynym pozytywem braku BN jest to że w końcu można grać HC, które na PC jest niegrywalne i dopóki blizzard nie sprawi że po DC postać będzie automatycznie wylogowywana pozostanie niegrywalny. Uniki w wersji pctowej nie miały by żadnego zastosowania więc mnie nie obchodzą. Czekam na Loot 2.0, bo wersja konsolowa jest nie dla mnie.
PS wersja PCtowa na tych serwisach dostała podobne oceny więc niczym bym się nie ekscytował.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...