„Diablo III” z oficjalną datą premiery i ceną z kosmosu

1 minuta czytania

diablo 3

Po prawie dwunastu latach sielanki i arkadii, Pan Grozy ponownie nawiedzi Sanktuarium, aby odebrać należny mu hołd. Miesiące terroru i ciemności nadchodzą. Sesje oblane, prace dyplomowe spisane na straty, a świat nawiedzi potop lewych zwolnień lekarskich. 15 maja będzie się liczyć tylko jeden świat.

[Aktualizacja] Po tej krótkiej euforii wywołanej tą długo wyczekiwaną informacją, powróćmy na bardziej przyziemne ścieżki. Niestety, okazuje się, że zazdrosna polska rzeczywistość, która specjalizuje się w zaskakujących ciosach w punkty witalne, szybko sprowadza nas do parteru i nie pozwala bujać w obłokach. W czym rzecz? Wygląda na to, iż za standardową edycję „Diablo III” będziemy musieli zapłacić aż 199,99 zł. Czuję się, jakbym dostał z „soczystego liścia” w twarz.

Najwyraźniej zamiana dystrybutora była jedynie kwestią kosmetyczną, a szkoda, bo obietnice wydawców i apetyty graczy był większe. LEM proponował dosłownie identyczne warunki, a wylano na niego szczodre wiadro pomyj. Oczywiście ze wszech miar należne, ale przynajmniej przedstawiciel tej firmy nigdy nie powiedział, że nie podpisałby się pod taką ceną gry na PC nawet przy tak świetnej pozycji i nie obiecywał, iż przy kolejnych tytułach premierowych oraz re-edycjach będzie starał się dostosować ceny w lepszym stopniu do oczekiwań graczy w Polsce – w przeciwieństwie do włodarzy CD Projektu. Ładnie to tak krytykować innego i zwalać na niego winę za całe zło, a potem radośnie czynić podobnie? Takie trochę to fałszywe, zaściankowe oraz niepodobne do polityki CD Projektu, którą zawsze szanowałem i delikatnie nawet podziwiałem. No, ale wciąż zapominam, że polski rynek gier to specyficzny twór, który nigdy nie przestaje negatywnie zaskakiwać.

Przydałoby się teraz jakieś posypanie głowy popiołem i pielgrzymka na klęczkach do Częstochowy.

Komentarze

0
·
Ha, ubiegłeś mnie z newsem Tokar
W każdym razie, czyżby w końcu nadszedł ten dzień? Wydaje mi się, że możemy uznać to za ostateczną datę, bo przedsprzedaż Diablo III już ruszyła
0
·
Raczej pielgrzymka do Tristram
0
·
Cena rzeczywiście kosmiczna. Oj zarobią piraci, zarobią tęgo na Diablo III.
0
·
200zł? To nie cena na polskie realia, pójdą na to najwięksi fani serii, reszta się na to nie da, tym bardziej że będzie to wersja okrojona, nie wiem jaka jest tu taktyka Blizzarda.
0
·
Jaka taktyka? KASA, KASA i jeszcze raz KASA
0
·
Przesada 199zł, mocno przegeli.
0
·
"Może nie jest tanio, ale przynajmniej jako tako"
0
·
Mnie ta cena nie szokuje zupełnie, choć również zupełnie nie zadowala. "D3" jest grą, której można było dokleić każdą cenę, każdy wiedział to od początku, choć prawie każdy wolałby się sam przed sobą do tego nie przyznawać. Nie będzie to najdroższa gra na peceta w historii (tą pozostaje chyba wciąż "Doom 3" w dniu premiery, o ile mnie pamięć nie myli), niemniej faktycznie mogli - i powinni, zważywszy absurdalny czas oczekiwania - spuścić z tonu. 120 zł, to byłaby cena, jaką każdy przyjąłby na klatę. 200 zł - ok, taką edycję kolekcjonerską pożarto by w ciągu tygodnia. Ale dwie stówy na dzień dobry... uuu... To jest podpisanie na siebie wyroku - ta gra musi być doskonała. Nie może być dobra, nie może być bardzo dobra. Nie może być równie dobra, jak "D2", lecz doskonała. A doskonałej gry jak dotąd nie udało mi się spotkać.
0
·
Nie zapominajmy jeszcze, że do gra blizzarda, a nie np. EA. Zatem cena te nie będzie gwałtownie spadać ;/
0
·
popieram przedmówcę. cena nie będzie spadać szybko. rzut okiem na starcraft 2 coś o tym świadczy. na dzień dzisiejszy gra kosztuje 179zł. a diablo będzie miało lepsze wzięcie
0
·
To jakieś jaja normalnie. Na Amazonie pre-order jest za 33 funty, czyli ok 150 zł.
0
·
Na diablo3.net.pl podali, że gra ma kosztować i na ultimie.pl 170 zł więc sądzę, że na allegro też jeszcze spadną z ceną ja kompa muszę całego wymienić, więc zakup gry, a nawet kolekcjonerki to mały pikuś , ale jak obniżą to nie będę narzekał
0
·
Stwierdzenie "Czuję się, jakbym dostał z „soczystego liścia” w twarz." jest w pełni na miejscu, z tym, że ja się czuję jakby był to liść wielkości koła, który na dodatek jest wykopaną skamieliną z epoki kredy - a to boli. Ciekawe czy gra będzie wogóle warta takich pieniędzy. Poz tym ciekawi mnie ile policzą sobie za kolekcjonerkę (pewnie jakieś 600 zł), oraz ile standard będzie kosztował na konsole - przecież zawsze są sporo droższe od wersji PC.
0
·
ej, ej słuchajcie lisa- na e bayu i amazonie preordery w bardziej ludzkich cenach- ja tam nie zamierzam wylać dwóch bomb jakiemuś łysemu księgowemu w kieszeń
0
·
Przyznaję szczerze i bez bicia, że cena Diablo 3 spowodowało, że mało nie spadłem z krzesła. Jest nieco za wysoka jak dla mnie .
0
·
199 to nie ma być cena za samą "digital version"?
0
·
199 to wersja pudełkowa w, powiedzmy, empiku. 60 Euro czyli ~240zł digital
0
·
Zabili mnie tą ceną. Teraz tyle będą kosztować nowe gry? Aż ochota mi przeszła na granie..
0
·
@krew_na_ścianie gry od wujka Blizzarda zawsze były po wysokich cenach więc nie ma co się zbytnio dziwić.
0
·
To skoro nowe tytuły standardowo kosztują ok. 120 zł, to mogli dać cenę np. 140 zł. Jeszcze taką skłonna byłabym zapłacić z mniej czy większym marudzeniem. A płacąc 200 zł to się wręcz popłaczę przy kasie.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...