„Diablo III” – nieoficjalne wymagania sprzętowe

2 minuty czytania

Jeżeli kilkanaście tysięcy ludzi ze ślinotokiem ogląda materiał ukazujący, jak szary gracz pogrywa sobie w zamkniętą betę danej produkcji, to niewątpliwie mamy tutaj do czynienia z grą Blizzarda. Ten fakt nie może w sumie dziwić, gdyż rozchodzi się tutaj o kolejną markę, która od ponad dekady słusznie dzieli i rządzi w swoim gatunku, będąc dla konkurencji niedoścignionym wzorem. W osobie Pana Ciemności nadchodzi czysta perfekcja, kwintesencja klimatu płynącego z radosnej rzezi, obiekt wielomilionowego kultu i źródło nostalgicznych westchnień. Nie ulega wątpliwości, że „Diablo III” jest tym tytułem, przy którym nie zadajemy sobie pytania „Czy warto go w ogóle kupić?”, ale raczej „Kiedy w niego zagramy?”.

Chłopcy z „Zamieci” są jednak niezwykle enigmatycznymi bestiami, które często nabierają wody w usta i niczym rasowi dyplomaci umiejętnie lawirują wokół spragnionej informacji publiki, w taki sposób, aby była ona ukontentowana i równocześnie nie zdradzić niczego istotnego. Dlatego też, nieustannie przeżywamy niekończącą się telenowelę typu „będzie, kiedy będzie”, „o wymaganiach powiemy w stosownym czasie” lub „zastanawiamy się nad konwersją konsolową tej gry”. Staramy się być cierpliwi, generalnie kochamy ich za to, że nie rzucają słów na wiatr, ale czasem może coś człowieka strzelić.

diablo 3

Nie może więc szokować, że sami gracze, przy pomocy różnych środków, muszą wyciągać tego typu kluczowe informacje, a szczęściarze mogący delektować się zamkniętymi testami, są solidarni ze swoimi kolegami i skrzętnie dzielą się pewnymi smaczkami. Zastanawiacie się, jaki sprzęt będzie konieczny do wyciśnięcia wszystkich soków z trzeciej części sagi „Diablo”? Pewnie, że tak. Zatem zapraszam do rozwinięcia.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (wszystko 32 / 64 bit).
  • Procesor: Intel Pentium D 2.8 GHz (lub jego odpowiednik) / AMD AthlonTM 64 X2 4400+ (lub jego odpowiednik).
  • Pamięć: 1 GB (1.5 GB Vista i Windows 7).
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7800 GT / ATI Radeon X1950 Pro.
  • Napęd: DVD ROM 8x.
  • Dysk twardy: 12 GB.

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub jego odpowiednik / AMD AthlonTM 64 X2 5600+ 2.8 GHz lub jego odpowiednik.
  • Pamięć: 2 GB (4 GB dla Visty i Windows 7).
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 260 / ATI Radeon HD 4870 lub lepsza.

Szczerze pisząc, dawno nie widziałem tak żenująco niskich wymagań sprzętowych, toteż w tym przypadku zdecydowanie nie wypada kręcić nosem. Na dodatek mamy tutaj do czynienia z wersją beta, czyli całość może się jeszcze obniżyć po ostatecznych szlifach.

Niemniej, jeżeli nie należycie do listy szczęśliwców mieszących się w powyższych wymogach, to w sumie nie ma strachu. W końcu do premiery jest jeszcze sporo czasu (generalnie wszystko zależy od wyników wspominanych testów), więc tu i ówdzie można porozglądać się za jakąś dodatkową pracą, której obfite frukta należy przeznaczyć na konieczne usprawnienia. Ewentualnie rozbić słodką świnkę skarbonkę i wydłubać z niej oszczędności, przeznaczone na czarną godzinę. Nowa pralka poczeka, a „Diablo III” niekoniecznie, nieprawdaż? Czasami trzeba się poświęcić dla dobra sprawy.

Komentarze

0
·
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!

Potwierdza się porzekadło, że gry Blizzarda chodzą na wszystkim i wszyscy w nie grają Osobiście nie widziałem komputera, na którym nie chciało pójść Diablo II, nawet gdy było jeszcze nowością i podobnie sądziłem o wymaganiach D3. 1 GB RAMu??? Procesor 2.8??? Coś pięknego panowie Chyba żadnego producenta sprzętu komputerowego nie było stać na kontrakt, który wymusi na Blizzardzie wymuszenie na graczach zakupu superhipermegagigaturboultraekstra nowoczesnych, drogich, niedostępnych i niemożliwych bajerów do nowiutkich rakiet, którymi w chwilach wolnych od grania będą mogli latać na Księżyc.
0
·
Prawie się mieszczę w zalecanych
"Liczy pośpiesznie pieniądze na nowy sprzęt"
0
·
Jakie niskie wymagania! Na moim sprzęcie będzie smigałooo
0
·
Yay Diablo III bedzie mi śmigało na moim komputerze o ile załatwię sobie neta bez żadnego limitu transfera danych.Ech...
0
·
wszystko fajnie, mój komp pożre płyte i odpali giere jak sapera... jeżeli tylko okaże się, ze informacja w artykule jest niepełna i D3 ma śmigać równiez na OS.X-ach...
0
·
@Jedi Master

Minimalne:

Mac
OS: Mac® OS X 10.6.8 or newer | Processor: Intel® Core 2 Duo
Video: NVIDIA® GeForce® 8600M GT or ATI Radeon™ HD 2600 or better

Zalecane:

Mac® OS X 10.7 or newer | Processor: Intel® Core 2 Duo | Memory: 2 GB RAM
Video: NVIDIA® GeForce® GT 330M or ATI Radeon™ HD 4670 or better

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...