Karawany i crafting – nareszcie jakieś konkrety!

3 minuty czytania

(Szkoda, że) Nareszcie panowie z Blizzarda podzielili się z nami sporą dawką ciekawych informacji, wykorzystując do tego Jaya Wilsona podczas tegorocznego Gamescomu. Okazuje się, że w Diablo III naszym bohaterom towarzyszyć będą karawany kupców i rzemieślników, którzy zapewnią nam dostęp do systemu craftingu.

diablo 3, caravan, karawana

Wspomniani rzemieślnicy to NPC, którzy mogą oferować nam sprzedaż, kupno i naprawę przedmiotów, umieszczanie gniazd na klejnoty oraz usuwanie klejnotów z gniazd, tworzenie run, zwojów, specjalnych przedmiotów i innych, o których więcej poniżej. Aby przekonać takiego rzemieślnika do podążania za nami ze swym straganem, musimy wykonać specjalne dodatkowe misje. Jeśli zaskarbimy sobie jego zaufanie, będzie on stopniowo awansował, odkrywając nowe możliwości i zamieniając swój stragan w mistrzowski warsztat.

diablo 3, caravan, karawana

W związku z powyższym zniknie też problem pełnego ekwipunku, który wszak i tak powiększono. Będziemy mogli w dowolnej chwili zniszczyć dowolny przedmiot, zmieniając go nie tyle w kupę złomu, co materiały niezbędne rzemieślnikowi do stworzenia czegoś innego. Zależnie od rodzaju zniszczonego przedmiotu może on posłużyć do wyprodukowania prawdziwie potężnej broni czy zbroi.

diablo 3, zombies

Abyście mogli dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat, przedstawiamy Wam krótki wywiad z Jayem Wilsonem:

[Pytanie] Czym jest karawana?

[Jay Wilson] Karawana to stała grupa która towarzyszy bohaterom w przemierzaniu Sanktuarium, zapewniając graczom miejsce w którym mogą znaleźć osoby zlecające misje, wytwórców przedmiotów (crafters) i innych ważnych NPC. W czasie gdy twa postać przemieszcza się po świecie to samo zrobi twoja lojalna grupa, rozbijając obóz w pobliskich lokacjach na wypadek gdybyś ich potrzebował.

Kim są rzemieślnicy?

Aby zyskać dostęp do profesji w Diablo III, będziesz musiał zdobyć lojalność różnych rzemieślników w trakcie swych podróży po Sanktuarium. Kowal, mistyk oraz jubiler będą oferowali różne usługi w czasie trwania gry.

Co mają do zaoferowania rzemieślnicy?

Zwiększanie umiejętności twoich rzemieślników będzie odblokowywało unikalne receptury, dając bohaterowi dostęp do bonusów niedostępnych nigdzie indziej. Kowal wytwarza bronie i zbroje, może także dodać gniazda na kamienie do niektórych przedmiotów. Mistyk tworzy zwoje, mikstury, magiczne bronie, runy zaklęć, talizmany, może też zaklinać przedmioty. Jubiler tworzy kamienie, amulety i pierścienie. Może on także usunąć kamienie z gniazd w przedmiotach oraz łączyć klejnoty aby poprawić ich jakość.

W jaki sposób mogę znaleźć rzemieślników?

Znajdowanie rzemieślników będzie częścią głównej misji. Każdy rzemieślnik został stworzony tak, by zawrzeć jego własną historię i zadania

Jak wykorzystuję rzemieślników?

Będziesz otrzymywał przedmioty jako nagrody za szlachtowanie sługusów Płonących Piekieł. Niechciane przedmioty mogą zostać zniszczone w ekwipunku i zmienione w materiały do związanego z profesją craftingu. Wysokopoziomowe przedmioty będą zmieniane w wysokopoziomowe materiały. Będziesz wtedy zanosił je rzemieślnikom, a oni wykorzystają je tworząc lub zaklinając dla ciebie przedmioty. Kiedy po dłuższym czasie wrócisz do karawany może się okazać, że rzemieślnicy ciężko pracowali, na czym ty bardzo zyskasz.

W jaki sposób przerabiam przedmioty?

Podczas wykonywania głównego zadania gracze znajdą przedmiot, który pozwoli im na przemienianie niechcianego oręża w materiały dla rzemieślników. Nie będzie on zajmował miejsca w ekwipunku. Powinna być to bardziej interesująca opcja na pozbywanie się niechcianych przedmiotów niż wyrzucanie ich na ziemię, lub częste odwiedziny u kupców.

[Wiktul: Niestety nie będzie to nasza ukochana Kostka Horadrimów, a jedynie „coś podobnego do niej”]

Dlaczego wprowadzacie wytwórcze profesje do gry akcji?

Profesje dodają głębi zbieraniu przedmiotów, które napędza akcję Diablo III. Chcemy zapewnić graczom alternatywny sposób zdobywania broni, mikstur i innych losowo znajdowanych przedmiotów. Pragniemy także umożliwić dodatkowe formy modyfikacji postaci – dodawanie klejnotów, zaklętych przedmiotów lub gniazd w istniejących przedmiotach pozwoli graczowi jeszcze bardziej rozwinąć postać. Wiele rzadkich przepisów i materiałów będzie można znaleźć tylko podczas eksploracji, czyniąc proces pozyskiwania przedmiotów jeszcze bardziej atrakcyjnym poprzez zwiększanie różnorodności rzeczy wyrzucanych przez potwory.

Jak widzicie, jest tego sporo, a to jeszcze nie koniec. Oto długi, prawie pięciominutowy film, prezentujący gameplay i system craftingu, okraszony wspaniałym komentarzem w języku angielskim.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...