Superprodukcja audiobooków „Wiedźmin”

2 minuty czytania

Informacja prasowa

wiedźmin, audiobook

Świat magii i świat miecza. Brawurowa przygoda. Humor. Szalona miłość. Duchy, elfy, wampiry, gnomy i zabawne odmieńce. Magiczny głos narratora, Krzysztofa Gosztyły, przenosi nas w wyczarowany przez Andrzeja Sapkowskiego świat wiedźmina Geralta i Yennefer, jego zabójczo pięknej ukochanej.

Na czterech płytach CD zarejestrowanych zostało ponad 25 godzin nagrań. W postacie bohaterów wiedźmińskiej sagi wcielili się najlepsi polscy aktorzy i aktorki. Ponad 70 osób. A wśród nich: Krzysztof Banaszyk, Mariusz Benoit, Marcin Bosak, Jacek Braciak, Anna Dereszowska, Kazimierz Kaczor, Marian Opania, Maria Pakulnis, Wojciech Pszoniak, Dorota Segda, Henryk Talar oraz Wiktor Zborowski. W tle pobrzmiewa muzyka Adama Skorupy, a nastrój potęgują niesamowite efekty dźwiękowe.

„Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Kiedy ściągnął płaszcz, okazało się, że na pasie za plecami ma miecz. Nie było w tym nic dziwnego, w Wyzimie prawie wszyscy chodzili z bronią, ale nikt nie nosił miecza na plecach niby łuku czy kołczana. Białowłosego przywiodło do miasta królewskie orędzie: trzy tysiące orenów nagrody za odczarowanie nękającej mieszkańców Wyzimy strzygi. Takie czasy nastały. Dawniej po lasach jeno wilki wyły, teraz namnożyło się wszelakiego paskudztwa – gdzie spojrzysz, tam upiory, strzygi, bobołaki plugawe, bazyliszki, diaboły, żywiołaki, wiły i utopce. Tu nie wystarczą zwykłe czary ani osinowe kołki. Tu trzeba profesjonalisty. A przybysz z dalekiej Rivii takim profesjonalistą jest. To wiedźmin Geralt, mistrz miecza i magii, mutant zaprogramowany, by strzec na świecie moralnej i biologicznej równowagi.”

  • Wiedźmin. Ostatnie życzenie cz. 1 – książka audio na CD, czas nagrania: 5 godzin 1 minuta ISBN 978-83-7578-042-0.
  • Wiedźmin. Ostatnie życzenie cz. 2 – książka audio na CD, czas nagrania: 6 godzin 37 minut ISBN 978-83-7578-043-7.
  • Wiedźmin. Miecz przeznaczenia cz. 1 – książka audio na CD, czas nagrania: 6 godzin 38 minut, ISBN 978-83-7578-044-4.
  • Wiedźmin. Miecz przeznaczenia cz. 2 – książka audio na CD, czas nagrania: 6 godzin 54 minuty, ISBN 978-83-7578-045-1.

Wydawca: superNOWA we współpracy z: Agora S.A., CD Projekt, Fonopolis.

Komentarze

0
·
Jak dla mnie audiobook to bezsens... nie wiem, jakoś lepiej mi się walnąć z książką na wyrku niż słuchać czyjegoś ględzenia. jak ktoś czyta to mi się automatycznie resetuje wyobraźnia i nic nie widzę. Słyszę tylko suchy tekst
0
·
Popieram przedmówcę. Czytając Wiedźmina, inaczej postrzega sie wyszystko to co zawarte jest w książce. audiobooki OK. mogą być. ale na pewno nie do prozy Sapkowskiego... ;P
0
·
A mnie odwrotnie. Gdy zakładam słuchawki, zamykam oczy i gaszę światło znikam . Gdy czytam zaczynają mnie gały napieprzać litery zlewają a skupić muszę się na tekście a nie na wyobrażaniu. Po za tym językołomne wyrazy potrafią przybloczyć czytanie.

BTW z tej płytki będzie można skopiować na MP4?

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...