Wiedźmin – materiał tygodnia

1 minuta czytania

W ramach akcji materiał tygodnia – CD Projekt Red, twórcy The Witcher, postanowili przybliżyć nam wygląd i konstrukcję pochwy Wiedźmińskiego miecza. Galerię znajdziecie pod tym adresem.


Srebrny miecz wiedźmiński

Różne opowieści krążą na temat wiedźmińskiego oręża. Jedni powiadają, że pierwsze takie miecze wykuły w dawnych czasach Elfy. Inni z kolei wspominają o czystym srebrze, które posłużyło za materiał na tę broń. Prawdą jest wszakże, że wiedźmiński miecz to broń, która jest wynikiem wielu lat eksperymentów. Broń niesamowicie szybka i lekka zarazem. Wiedźmin nie trzyma jej w zwykłej pochwie. Miecz wsparty jest o kawał litej skóry zakończonej z jednej strony "łapciem" z symbolem wilka. Wystarczy, że Wiedźmin lekko szarpnie by miecz swobodnie wysunął się. Jest to właściwie oręż rytualny, przeznaczony do walki z wrażliwymi na srebro potworami. Jako, że zrobiony jest z miękkiego kruszcu nie nadaje się do walki z ciężko uzbrojonymi ludźmi.

Komentarze

0
·
To coś na rysunku przypomina mi skrzyżowanie interceptora z Homeworlda z homarem, grotem strzały i prętem zbrojeniowym. Czy ich pogięło?

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...