Wiedźmin: Edycja Rozszerzona i różnicowanie postaci

1 minuta czytania

Całkiem niedługo, czyli 18 września, na półki sklepowe w całym kraju trafi Edycja Rozszerzona gry Wiedźmin. Wielu fanów, których to produkcja zyskała sobie na całym globie całkiem pokaźną liczbę, już nie może się doczekać poprawionej wersji i coraz głośniej poczyna spekulować o nowościach jakie wniesie do dzieła CD-Projekt RED. Między innymi mowa tu o różnicowaniu postaci, dzięki któremu klony mają zniknąć z ulic Wyzimy i okolic. Brzmi ciekawie ? Pewnie, dlatego jeden z pracowników studia postanowił stworzyć specjalny, humorystyczny filmik ukazujący ową zmianę. Znajdziecie go pod tym adresem. Lojalnie ostrzegam, że wszyscy spodziewający się jakiś szczególnych fajerwerków mogą się srogo zawieść.

Komentarze

0
·
Jak dla mnie to oni dalej wyglądają tak samo, tyle że ubrania mają inne... Chyba nie o takie zróżnicowanie fanom chodziło.
0
·
Cóż.... "Coloring Feature" się to nazywa i... no coloring jest. Miejmy nadzieje, ze będzie też "Face change feature". Bo jak na razie to się pobawili zmianą kolorów w teksturkach tylko, a mordki i modele te same.

Wiedźmin 1 i 1/2 to pomyłka jest. Cały czas się tego trzymam.
0
·
Do pewnego stopnia:

Użytkownik Brysiu dnia PR Specialist, CD Projekt RED napisał

Dodanie nowych modeli, jak już wielokrotnie zostało to wspomniane, wiązałoby się z bardzo dużym obciążeniem silnika gry. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie pośrednie, które i tak wymagało od programistów sporo pracy. Modele commonerów w grze były ustawione "na sztywno", więc jakakolwiek ingerencja w nie same oznacza dodanie nowego modelu do gry. Unikalne bądź ulepszone modele ma więc większość ważniejszych postaci w grze, przypadkowi przechodnie natomiast różną się kolorami ubrań. To "tylko tyle" i "aż tyle".


Poza tym spokojnie podzielam opinie Ekhteliona.
0
·
Ja bym tego nie traktował jako wiedźmina 1.5. Bardziej jako wiedźmina 1.2 beta
Ludzie oczekują nowej jakości i tu lezy ich błąd. to tylko garśc poprawek. należy się cieszyć ze twórcy w ogóle to robią.
0
·

Cytat

Ludzie oczekują nowej jakości i tu lezy ich błąd. to tylko garśc poprawek. należy się cieszyć ze twórcy w ogóle to robią.


Wydaje mi się, że ludzie oczekują bardziej jakiegoś pełnoprawnego, fabularnego dodatku, w którym te zmiany i ulepszenia zostałby zawarte (bo przecież można), niż Wiedźmina 1.2 beta.
0
·
Niech sobie oczekują. Ja patrzę na to co obiecują twórcy Lifting, nie nowa jakość.
0
·
Ale nie w rok po premierze! Takie poprawki to sobie można było w patchu w miesiąc albo dwa po premierze wydać. Ile to gier było już tak wydawanych. Nie wiem za bardzo na co CDP liczy. Znowu rozkręcą marketing licząc, że wcisną Wiedźmina nizdecydowanym? Jeśli ten nowy Wiedźmin będzie kosztował tyle co stary teraz to może znajdą się jacyś chętni ale i tak wydaje mi się, że daleko im będzie do uzyskania progu opłacalności.
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Favar dnia wto, 02 wrz 2008 - 23:13 napisał

Ja bym tego nie traktował jako wiedźmina 1.5. Bardziej jako wiedźmina 1.2 betaBłąd - tak powinien wyglądać Wiedźmin 1.0

Ehhhh... Mam nadzieję, że CDPR przyszykuje coś nowego po jakimś czasie. I nauczy się czegoś po swoich błędach.

[Dodano po 3 minutach]

Shit nie tego się spodziewałem po tym filmiku. Dno.
0
·
1.0 wyglądał jak wyglądał i z tego co rozumiem się wam podobał. No to zły nie był ;p
0
·
Fav tylko, że to nie jest dyskusja o 1.0 tylko o tym całym nowym wynalazku. CDP leży do góry brzuchem, kase liczy, a paru programistów trudzi się nad jakimiś pierdołami, by wszyscy mogli liczyć jeszcze wiecej kasy i jeszcze więcej leżeć na brzuchu.
0
·
To się nazywa życie Mnie to w ogóle nie rusza.
0
·

Cytat

leży do góry brzuchem, kase liczy, a paru programistów trudzi się nad jakimiś pierdołami, by wszyscy mogli liczyć jeszcze wiecej kasy i jeszcze więcej leżeć na brzuchu.


Właśnie o to chodzi w życiu. Też bym tak robił
0
·
I pewnie dlatego nigdy nie będziesz odpowiedzialny za wydanie dobrej gry .
0
·
No ja bym tak nie robił natomiast nie wymagam od twórców, że chcą zarobić, nawet w głupi sposób Tak jak nie wymagam od microsoftu żeby robił niezawodne systemy operacyjne.
Poza tym Ekh - wiedźmin nie jest dobrą grą?
0
·
Kurna czy ty masz jakieś klapki na mózgu Fav? Przecież tu nie chodzi o Wiedźmina tylko o to, że czas najwyższy albo na dodatek do Wiedźmina albo na Wiedźmina 2, a nie na łatanie niedoróbek sprzed roku.

A jeśli chcesz znać moje znanie to W jest grą dobrą. Ale tylko dobrą. Ewentualnie może być 'b. dobrą' (w cudzysłowiu) bo jest to pierwsza Polska produkcja na światowym poziomie, która odniosła sukces.
0
·
Ta? Jak dla mnie Painkiller był lepszy Czas na wiedźmina 2 będzie jak twórcy uznają to za słuszne. Nieprędko. Powinno to być na nowym enginie i z znacznie zmienioną mechaniką. A na to trzeba czasu.
0
·

Cytat

I pewnie dlatego nigdy nie będziesz odpowiedzialny za wydanie dobrej gry wink.gif.


Ależ czemu? Przecież teraz właśnie tak robi się gry. Nie patrzy się czy dobre czy nie, po prostu się robi. Po drodze planuje dwa dodatki i trzy sequele. Ciśnie się z gry maksymalnie dużo kasy.

Skoro twórcy widzą, że mogą zainkasować jeszcze coś za podstawkę to niech sobie inkasują. Proszę, nie odpowiadaj, że nie widzisz takiej możliwości. Nie jesteś ekspertem od marketingu z CDP, niech sobie robią co chcą, oni się znają na rynku. Wg mnie przykładowo 90% tych co kupili podstawową wersję, dopłaci te 20 zł żeby trochę ulepszyć grę. Sprzedano 600k egzemplarzy, czyli 10.800.000 złociszy do kieszeni ekstra. To nie przelewki.

Na Wiedźmina w extraklasyce bym nie liczył przez najbliższe 10 lat.

Myślisz, że chodzi o zasady? Że "oddamy na raz całość maksymalnie dopracowaną, tak żeby nie wycisnąć potem dodatkowych 11 milionów, ale za to widzieć uśmiech na twarzy Ekhteliona"? Nie za bardzo A, że Wiedźmin jest dobrą grą, nie mam tego nikomu za złe.

Świat dziś podlega pieniądzom. Niestety.
0
·
Łowco czy ty myślisz, że ja się wczoraj urodziłem i nie wiem jak to na świecie jest? Przecież wlaśnie o to tu w tym chodzi. Że ogólnie przyjętą praktyką na świecie jest wydawanie gier i, kiedy odniosą sukces, produkowanie dodatków i sequeli jak szybko się da, dopóki gierka jest na fali. Może się to podobać lub nie ale tak już jest. Wystarczy spojrzeć na NWN, który grą powalającą nie był ale po zainstalowaniu dwóch dodatków stał się jednym z lepszych rpgów. To samo jest w przypadku NWN2. Ledwo się ukazała, a zapowiedziano dodatek, a teraz kolejny już jest w produkcji. Ja tam nie mam nic przeciwko temu, że gracz może zapłacić za rozszerzenie swojej ulubionej gierki. Ale CDP idzie tu w ślepą uliczkę bo z jednej strony nie robi dodatku mimo, że już dużo czasu minęło, a z drugiej robi patcha, który albo będzie płatny albo tak zrobiony, że jego pobranie dla większości polskich internautów będzie mocno utrudnione (4.5gb). Nie podoba mi się taka praktyka bo nie ma to nic wspólnego z nową jakością jaką byl Wiedźmin w wielu sprawach. I szczerze mówiąc liczę na to, że CDP dostanie po tyłku za to wszystko np. przez to, że ludzie na zachodzie będą ciągnąć patcha z netu lejąc na wydanie płytkowe. Jak dosatną po kieszeni za utrzymanie serwerów i posłuchają wkurzonych ludzi z powodu badziewnych transferów to dam im to może do myślenia.

PS. Fav nudny się robisz ze swoim jaki-to-ja-anty-wszystko-jestem. Glównym anty tego portalu jest Enter i musisz go ładnie poprosić o zgodę na robienie konkurencji .
0
·

Cytat

I szczerze mówiąc liczę na to, że CDP dostanie po tyłku za to wszystko np. przez to, że ludzie na zachodzie będą ciągnąć patcha z netu lejąc na wydanie płytkowe. Jak dosatną po kieszeni za utrzymanie serwerów i posłuchają wkurzonych ludzi z powodu badziewnych transferów to dam im to może do myślenia.


Ja tylko przypomnę, że to GRACZE, nie CDP, wymyślili sklepowe rozszerzenie za 20 złotych. Skoro gracze sami na to wpadli i CDP to wdroży to oznacza, że takich potencjalnych nabywców jest naprawdę dużo. To z kolei oznacza, że im się opłaci.

Cytat

Ale CDP idzie tu w ślepą uliczkę bo z jednej strony nie robi dodatku mimo, że już dużo czasu minęło,

A kto wie, może robią i nic nie mówią? Patch jakiś imponująco wielki nie jest i może dlatego tak długo go robią, bo jednocześnie pracują nad czymś innym (niekoniecznie Wiedźminem 2 albo dodatkiem do W)? Ja na ślepo nie chcę nic stwierdzać, by potem nie wyjść na dupka.
0
·
Prawdziwa dyskusja powinna się rozpocząć po 18 września. Tedy obaczym co w trafie piszczy...

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...