ATOM RPG

Nazwa "A Post Nuclear RPG ATOM" jasno określa, do jakiego gatunku należy produkcja tworzona przez pochodzące z Bratniego Narodu, studio AtomTeam. Nie spodziewajcie się jednak żadnego "A nu cheeki breeki Stalker" albo skocznej muzyki z obozu bandytów. "APNRPGATOM" to duchowy następca gier z serii "Fallout". Dzięki tej grze poczujemy jak wyglądałoby przetrwanie w zniszczonym wojną atomową Związku Radzieckim.

ATOM RPG
Fantastyka w kadrze

Październik to chyba najbardziej wyczekiwany miesiąc przez telewizyjnych kinomanów. Tyle wyczekiwanych kontynuacji, historii urwanych przed wakacjami, nierozwikłanych intryg i nowych bohaterów. I tym razem nic się nie zmieniło, gdyż największe hity rozpoczęły kolejne rozdziały wraz z pierwszymi dniami października. Ale nie ma co się martwić, że powieje nudą, gdyż na horyzoncie pojawili się potencjalni przyszli liderzy srebrnego ekranu.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Jednak fani multipleksów nie mają również na co narzekać, zwłaszcza fani horrorów, gdyż jesienne seanse obfitują w krew i maszkary. Wszystko zacznie się od najmłodszego z rodu Culkinów, który powróci do rodzinnego domu, by rozpocząć makabrę. Następnie do gry wejdzie sławetna tablica Ouija, która również nieco namiesza w życiu śmiertelnych. Dla lubiących czarny humor, dosłownie i w przenośni, babcia Madea zaprasza na zabawę Halloween.

Filmy fantastyczne

Udany debiut Westworld

Dodał: , · Komentarzy: 0

HBO może zacierać ręce z zadowolenia, bowiem ich najnowsza produkcja "Westworld" zanotowała bardzo dobrą oglądalność pierwszego odcinka. Czyżby stacja zyskała kolejny mocny serial?

westworld

Wczorajszy pilot zebrał przed ekranami w sumie 3,3 mln widzów zarówno HBO, jak i usługi HBO GO. Jonathanowi Nolanowi i J.J Abramsowi udało się prześcignąć mocno reklamowanego "Detektywa", jak też daleko w tyle pozostawił "Grę o Tron", której udało się osiągnąć "jedynie" 2,2 mln.

Darkest Dungeon: The Crimson Court

Zapowiedziano dodatek do Darkest Dungeon

Dodał: , · Komentarzy: 1

Niestety twórcy nie wyjawili zbyt wiele, jedyne znane nam informacje dotyczą nazwy, daty wydania i ogólnej tematyki. W dodatku zatytułowanym “The Crimson Court" zmierzymy się z odwiecznymi wrogami Słońca – wampirami. Premiera zapowiedziana jest na początek 2017 roku, na wszystkie wiodące platformy.

the crimson court
Game Exe

Konkurs z książkami Warcraft

Dodała: , · Komentarzy: 2
warcraft

Pogoda właśnie zmieniła swoją aurę na typowo jesienną pluchę, sprzyjającą domowemu lenistwu. Wychodzimy Wam zatem naprzeciw wraz z kolejnym konkursem! Wygrać możecie jeden z trzech zestawów książek z uniwersum Warcraft: "Warcraft. Oficjalna powieść filmu", "Durotan" oraz "Illidan", ufundowanych przez wydawnictwo Insignis.

Na Wasze odpowiedzi na 5 prostych pytań, związanych z uniwersum Warcraft, czekamy do 11 października. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Powodzenia!

Filmy fantastyczne

Blair Witch – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0
blair witch

Przemysł filmowy wytworzył tyle filmów, że ciężko w obecnym zalewie dzieł kinematografii znaleźć coś oryginalnego. Reżyserzy starają się i próbują coś wymyślić, ale... Gdy pomysłów brak, to sięgamy do starych dzieł. Analizujemy ich historię i tworzymy produkt, który w jakimś stopniu nawiązuje do pierwowzoru. Problem polega na tym, że twórcy mogą odejść od tego, co stanowiło o sile oryginalnego filmu i zacząć tworzyć coś własnego. Tylko czy to wtedy ma szansę odnieść sukces?

"Blair Witch Project" to film, który pojawił się na ekranach kin w 1999 roku i praktycznie z miejsca stał się legendą. Stylizowany na paradokument – właściwie można powiedzieć, że wskrzesił ten filmowy gatunek. Od początku prowadzono intrygującą kampanię reklamową, sugerującą widzom, że wyświetlany film jest w 100% autentyczny i wielu w to uwierzyło.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Dusza cesarza – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Brandon Sanderson niejednokrotnie zadziwiał świat fantastyki swoimi dziełami. W opasłych tomach tworzył uniwersa wypełnione magią, charyzmatycznymi bohaterami i przełomowymi wydarzeniami. „Dusza cesarza” to książka zupełnie inna, a jednocześnie podobna do wszystkich jego poprzednich tworów. W tej ledwie stustronicowej nowelce Sanderson po raz kolejny pozwala zaszaleć swojej wyobraźni, a efekt końcowy wywołuje wrażenie, którego nie każdy by się spodziewał.

Wan ShaiLu to kobieta o niezwykłej inteligencji i jeszcze większych umiejętnościach magicznych. Skazana na śmierć dostaje jednak szansę na uratowanie własnego życia. Utalentowana Fałszerka ma za zadanie stworzyć dla zranionego w zamachu cesarza nową duszę.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...