Filmy fantastyczne

Doktor Strange – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0
doktor strange

"Doktor Strange" to chyba najlepszy film o neurochirurgii, jaki w życiu widziałem. Te wszystkie spektakularne efekty, różnorodna ścieżka dźwiękowa, pełne napięcia oczekiwanie na ostateczny rezultat i w końcu urocza koleżanka, która służy pomocą nawet wtedy, gdy wygarniemy jej prosto w twarz wszystkie głupoty, na jakie stać nasz narcystyczny i oderwany od rzeczywistości umysł. Nie dajcie się jednak oszukać, bowiem Stephen Strange (lub też doktor Stephen Strange) to nie tylko znawca muzyki z lat osiemdziesiątych i specjalista od operowania takich przypadków, które przyniosą mu rozgłos oraz nie zrujnują wysokich statystyk, ale także główny bohater kolejnego z filmów Marvela, w którym poznajemy następnego z herosów całego uniwersum.

Czytaj dalej...

TV

Stan Lee ruszy na podbój anime już w 2017 roku

Dodał: , · Komentarzy: 0
the reflection

Wokół projektu "The Reflection" od ponad roku panowało niezdrowe milczenie, więc po cichu spekulowano, że legendarny autor osierocił swoje nowe uniwersum zanim w ogóle miało ono szansę zaprezentować się szerszej publiczności. Cóż, wspomniane plotki można włożyć między bajki, a to za sprawą wieści ze słonecznego Los Angeles, gdzie odbywały się stołeczne targi Comic Con. Okazuje się, że seria ma się całkiem dobrze i zadebiutuje na szklanych ekranach już w 2017 roku.

Produkcja powstaje we współpracy ze studiem DEEN, natomiast za animacje odpowiada Yoshihiko Umakoshi (znany głównie z cyklu Berserk, Mushihi oraz Detroit Metal City). Nad oprawą muzyczną czuwa brytyjski producent i kompozytor piosenek Trevor Horn, z kolei szalenie popularna japońska grupa 9nine stworzyła utwór, który usłyszymy w czołówce.

W rozszerzeniu wieści znajdziecie najświeższy zwiastun tytułu.

Komiksy

Skalp #1 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
skalp, jason aaron

Rezerwat Indian Prairie Rose w Południowej Dakocie. Bieda, przemoc, alkohol a nawet metamfetamina stanowią codzienność tutejszych mieszkańców. Pieczę nad wszystkim trzyma szef lokalnego gangu, wódz Lincoln Czerwony Kruk, który postanawia zbudować kasyno. Do tego świata po kilkunastu latach powraca Dashiell Zły Koń, obecnie agent FBI, mający rozstrzygnąć sprawę morderstwa sprzed wielu lat.

Jason Aaron, autor komiksu, to obecnie jedna z najjaśniejszych postaci w komiksowym światku. W końcu człowiek ten był nominowany do nagrody Eisnera już za swój debiutancki projekt "The Other Side". Po drodze rozpisał również historie spod znaku Marvela czy Star Wars. Gołym okiem widać, że najlepiej radzi sobie z opowieściami niosącymi coś więcej niż tylko radosną akcję. W najbardziej znanym jego dziele pt. "Skalp", wziął na swój warsztat niepopularny temat, jakim są losy rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Proza Sandersona zmierza na duży ekran

Dodał: , · Komentarzy: 0

Fani twórczości Brandona Sandersona mogą w tym momencie zacierać ręce z zadowolenia. Wszystko przez to, że kilka dni temu podpisano największą w tym roku umowę dotyczącą ekranizacji literatury. Opiewające na bagatela 270 milionów dolarów porozumienie, zobowiązało firmę DMG Entertainment do stworzenia trzech filmów na podstawie twórczości wspomnianego wcześniej pisarza, a co za tym idzie, nabycia praw do uniwersum Cosmere.

brandon sanderson

"Ludzie z DMG nie są tylko producentami i inwestorami. To przede wszystkim fani. Po kilku minutach rozmowy z nimi, doskonale wiedziałem, iż podzielają moją wizję oraz cele związane z Cosmere, dlatego też jestem tak mocno podekscytowany perspektywą wspólnej pracy, aby przenieść to uniwersum na duży ekran" – oświadczył Sanderson.

Filmy fantastyczne

Choć kasowe wyniki "Legionu Samobójców" usatysfakcjonowały włodarzy Warner Bros. i film, w bliższej lub dalszej przyszłości, doczeka się jakiejś kontynuacji, to w kwestii zadowolenia widzów oraz krytyki nie można wysnuwać tak jednoznacznych opinii. Pomijając różne rozliczne grzeszki dzieła Davida Ayera, duży wpływ na niespełnione oczekiwania kinomanów miała nietrafiona kampania promocyjna, przedstawiająca produkcję w zupełnie innym świetle od tego, które mieliśmy okazję zobaczyć na dużym ekranie.

legion samobójców

Oczywiście studio zaczęło się bronić, że trzeba było wykonać sporo cięć i pójść na kompromisy, aby opowieść o straceńcach nie trwała ponad trzy godziny, dlatego "tego Jokera było tak mało" lub "pewne sceny były wyprane z kontekstu". Obiecano, że wersja na Blu-Ray będzie bogatsza o smakowite fragmenty, które wcześniej padły ofiarą nożyc cenzorskich, a co za tym idzie, wtedy "film w pełni rozwinie skrzydła a wszystko będzie miało sens". Taaa... skąd my to znamy?

Książki fantastyczne

Puste niebo – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
puste niebo, radek rak

Księżyc – naturalny satelita Ziemi, oddalony od niej o kilkaset tysięcy kilometrów. Niewielki w porównaniu do olbrzymich planet czy gwiazd, jednak niezbędny, by życie przebiegało właściwym rytmem. Stanowi niezmienną od zarania dziejów część krajobrazu nocnego nieba. Lecz pewnej nocy ów Księżyc niespodziewanie znika. "Puste niebo" Radosława Raka to opowieść, która podejmuje wyzwanie ukazania świata pozbawionego Srebrnego Globu, lecz pełnego magii i barwnych postaci, z punktu widzenia zwykłego prostaczka. Możliwe jednak, że poprzeczka została zbyt wysoko ustawiona.

Już od samego początku powieści można dać się ponieść fantazji twórcy i klimatowi nadbużańskiego miasteczka. Baśniowa atmosfera unosi się w powietrzu podczas wyławiania Księżyca z rzeki przez Tołpiego i późniejszej przepychanki z wierzbowym czartem, i towarzyszyć nam będzie jeszcze przez jakiś czas, choć nie tak długi, jak można by oczekiwać.

Czytaj dalej...

Assassin's Creed: Ostatni potomkowie

Informacja prasowa

assassins creed: ostatni potomkowie

Twoja przyszłość zapisana jest w przyszłości.

Pierwsza powieść z nowej serii w uniwersum "Assassins Creed: Ostatni potomkowie" już 9 listopada w polskich księgarniach.

"Ostatni potomkowie" to owoc współpracy Ubisoftu i wydawnictwa Scholastic. Jest to przygodowa powieść historyczna o grupie nastolatków uwikłanych w odwieczny spór między asasynami a templariuszami.

Zaciekawionych pozycją i pragnących już dziś zapoznać się z tą pozycją, zapraszamy pod ten adres, gdzie znajdziecie smakowity fragment powieści.

Final Fantasy XV

Final Fantasy XV ozłocone

Dodał: , · Komentarzy: 1

To już pewne. Kolejna część jednej z najdłuższych i najpiękniejszych fabularnych sag, trafi na półki sklepowe dokładnie 29 listopada. Twórcy za pośrednictwem serwisów społecznościowych radośnie ogłosili, że tytuł osiągnął "złoty" status i w chwili obecnej pędzi do tłoczni. Tym samym skończyła się ponad dziesięcioletnia epopeja produkcyjna "Final Fantasy XV", pełna różnorakich zwrotów, upadków, rozczarowań oraz pozytywnych zaskoczeń.

final fantasy xv

W celu uczczenia tego wydarzenia studio Square Enix opublikowało specjalny zwiastun, który traktuje o koszmarach, z jakimi będzie musiał zmierzyć się główny bohater podczas swojej przygody. Znajdziecie go w rozszerzeniu wieści.

Komiksy
thunderbolts, bez pardonu, komiks, marvel

"Bez Pardonu", pomimo ciekawego wyjściowego pomysłu, okazało się tworem absolutnie pokracznym. Bardzo słabe grafiki współgrały z miałką, przewidywalną i w wielu momentach nieprzemyślaną fabułą, a kreacja postaci właściwie nie istniała. Czy drugi tom pt. "Czerwony Postrach" jest lepszy?

Z Kata Jayi skradziono broń na tyle potężną, iż jej mający skłonności do terroryzmu właściciel jest w stanie wystawić do boju osobistą gwardię. Mowa o robotach Crimson Dynamo, zasilanych za pomocą energii gamma. Na tym jednak nie koniec, ponieważ członkowie zespołu – z Venomem na czele – w końcu zaczynają burzyć się przeciw dowódcy grupy, generałowi Rossowi, który niezbyt chętnie dzieli się z towarzyszami swoją wiedzą, nawet gdy chodzi o cel misji. Zagrożenie ludzkości plus skłócona grupa potencjalnych jej zbawicieli, mających swoje na sumieniu, brzmi jak solidny zamysł historii ukierunkowanej na akcję. I tak też w istocie jest.

Czytaj dalej...

NiOh

Azjatycki Geralt nie przepada za PC

Dodał: , · Komentarzy: 1

"Nioh", czyli efektowny action-RPG ze sporą nutką orientalnych klimatów, szerzej znany jako japońska odpowiedź na światowy sukces "Wiedźmina", raczej nie trafi na komputery osobiste.

nioh

Studio Team Ninja w wywiadzie dla serwisu wccftech.com oficjalnie ucięło wszystkie spekulacje związane z potencjalną premierą ich dziecka na platformie PC. Rzecz jasna twórcy nie są w ciemię bici i nie zamierzają definitywnie palić za sobą mostów w tej kwestii, niemniej jednak główny projektant gry, Fumihiko Yasuda, ze szczerością czterolatka stwierdził, że prace nad ewentualną konwersją nie znajdują się nawet w dalekosiężnych planach firmy. Wniosek jest prosty – chcesz na pewno zagrać, musisz mieć PlayStation 4.

Wczytywanie...