


Informacja prasowa

Kolejne części powieści o młodym herosie – Percym Jacksonie – pojawią się w polskich księgarniach w ostatnich miesiącach 2010 roku. Premiera IV tomu – „Bitwy w Labiryncie” planowana jest na wrzesień, a tom ostatni – „Ostatni Olimpijczyk” będzie dostępny w sprzedaży od listopada.
„Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” to bestsellerowa seria książek dla dzieci i młodzieży autorstwa Ricka Riordana, opowiadająca o przygodach chłopca, który dowiaduje się, że jest herosem – synem greckiego boga – Posejdona.
Powieść cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Seria od wielu tygodni znajduje się na liście najlepiej sprzedających się książek dla dzieci New York Timesa. Prawa autorskie do książek sprzedano w ponad 30 krajach. Na podstawie pierwszej części („Złodziej Pioruna”) powstał film Chrisa Columbusa – „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna” z Loganem Lormanem w roli głównej.
W Polsce wydano dotychczas trzy tomy przygód Percy'ego: Złodzieja Pioruna”, „Morze Potworów” oraz „Klątwę Tytana”. W planach wydawcy serii – Wydawnictwa Galeria Książki – jest również oddanie w ręce polskich czytelników książki "The Demigod Files" Ricka Riordana oraz pakietu wszystkich pięciu tomów „Percy’ego Jacksona…” w specjalnym opakowaniu.

W ten chłodny poranek postanowiliśmy ocieplić trochę atmosferę – przedstawiamy Wam trzy nowe recenzje książek. Dzięki uprzejmości Domu Wydawniczego Rebis i wydawnictwu Galeria Książki, możecie zapoznać się z opiniami naszych redaktorów na temat książek "Star Risk, Sp. z.o.o.", "Reguła dziewiątek" oraz "Głos Bogów".
"Star Risk, Sp. z.o.o."

Muszę otwarcie przyznać, że książka Star Risk, Sp. z.o.o. jest moim pierwszym kontaktem z twórczością niejakiego Christophera Buncha, weterana wojny wietnamskiej oraz dziennikarza, którego teksty pojawiały się chociażby w czasopiśmie „Rolling Stone”. Nieżyjący już dziś pisarz zostawił po sobie całkiem bogaty dorobek artystyczny, obejmujący ponad trzydzieści powieści, skupiających się przede wszystkim na militarnym aspekcie fantastyki naukowej. Dom Wydawniczy Rebis od kilku lat, z co prawda sporym poślizgiem, acz skrupulatnie, przybliża nam twórczość Amerykanina i po serii „Sten” oraz „Ostatni Legion” tym razem przyszedł czas na jego najświeższy i zarazem ostatni cykl – „Star Risk”.
Czym jest tytułowy Star Risk, Sp. z.o.o.? To nowy gracz na rynku międzygalaktycznych firm ochroniarskich, pełen wyrachowanych najemników i rozczarowanych zawodowych żołnierzy, których kariera niekoniecznie potoczyła się tak, jak to sobie zamarzyli. Wszechświat aż trzęsie się od bandytyzmu, krwawych dyktatur, wojen domowych czy korupcji, toteż widoki na przyszłość spółki przedstawiają się nie najgorzej, nie? Błąd! Bo choć perspektywa emerytury na jakiejś tropikalnej planecie i raczenia się wysokoprocentowymi napojami jest o wiele lepsza niż świecenie gołym tyłkiem z kilkoma błyszczącymi medalami oraz spożywanie „szwedzkich konserw”, to biznes, w którym przetrwać mogą tylko najtwardsze jednostki. Tym bardziej że korporacja Cerberus, która jest monopolistą na rynku, bardzo nie lubi konkurencji i niczym Microsoft nie zawaha się podłożyć jej brudnej świnki (sabotaż, puszczenie z dymem siedziby, zabójstwa, czarna propaganda), o ile nadarzy się tylko okazja, a co za tym idzie, zazdrośnie strzeże swojego terenu, jak pies swojej budy.

Informacja prasowa

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na Warszawskie Targi Książki (13-16 maja) do Pałacu Kultury i Nauki, stoisko B02.
Poniżej znajdziecie Państwo spis imprez organizowanych przez nasze Wydawnictwo, na które serdecznie zapraszamy:
14 maja (piątek)
11.00 – 12.30 – Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na konferencję prasową z udziałem Olega Zakirova, autora książki Obcy element, prezentującej dramatyczne losy oficera KGB w walce o wyjaśnienie zbrodni katyńskiej. Na konferencji zostanie też zaprezentowany komiks -1940 Katyń. Zbrodnia na nieludzkiej ziemi.
Zapraszamy do siedziby PAP-u, ul. Bracka 6/8, godzina 11.00

Informacja prasowa

Już jutro, w środę, 5 maja, na półki księgarń trafi kolejny, szósty już tom, znakomitej serii angielskiego pisarza, Josepha Delaneya, „Kroniki Wardstone”. Opowiadający o losach młodego Toma, ucznia budzącego grozę starego Gregory’ego, cykl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony czytelników. Bestseller w Wielkiej Brytanii, również w Polsce zyskał grono zagorzałych fanów w najróżniejszym wieku. O książkach Delaneya napisano między innymi:
Delaney czuje dziecięcą wrażliwość – nawet gdy pisze o sprawach okrutnych, nie przekracza granic dobrego smaku. Podobnie sprawy się mają z opisem powieściowego świata: autor wie, że dzieci pewne kwestie przyjmują a priori, nie komplikuje więc fabuły i nie wdaje się w objaśnianie byle magicznej sztuczki. To powoduje, że nawet 10-latek bez większych problemów przyswoi „Zemstę czarownicy” i będzie się z miejsca domagał kolejnego tomu. Słusznie, bo to bardzo przyzwoita, dobrze napisana literatura. – Piotr Kofta, Dziennik.


Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Initium, nasz redaktor, Medivh, miał okazję przeczytać i zrecenzować książkę pt. "Serce Kaeleer". Zastanawiacie się, czy wydać na tę pozycję odłożone pieniążki? Przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się. Gorąco zachęcam!
Zakończenie trylogii Czarnych Kamieni było przepiękne. Szczęśliwy koniec, który jednak miał swoją straszliwą cenę. Wszystkie demony, jak chociażby Andulvar Yaslana, odeszły, wielu Krwawych zginęło, a Jaenelle ledwo przeżyła. Wzruszający, zmuszający do refleksji, bardzo długo przewijał się w moich myślach, nieustannie tworząc nowe ścieżki rozwoju fabuły. Luki pozostawiono dokładnie tam, gdzie powinny się znaleźć, aby dać czytelnikowi pole do interpretacji. Wiadomość o tłumaczeniu kolejnej księgi zdumiała mnie więc niezmiernie. Dopiero gdy dowiedziałem się, że są to cztery opowiadania likwidujące pewne niedomówienia, pojawiła się również ciekawość. W końcu zawsze jestem gotów na taniec z Sadystą.

Informacja prasowa Literackiej Nagrody im. J. Żuławskiego
W głosowaniu 55 Elektorów, przeprowadzonym w okresie 30.03-15.04.2010, zostały wyłonione utwory nominowane do Nagrody. Oto nominowane powieści, wymienione w kolejności wg liczby uzyskanych punktów:
- Guzek Maciej – "Trzeci Świat"
- Orbitowski Łukasz – "Święty Wrocław"
- Kańtoch Anna – "Przedksiężycowi, t.1"
- Grzędowicz Jarosław – "Pan Lodowego Ogrodu, t. 3"
- Brzezińska Anna – "Letni deszcz. Sztylet"
- Protasiuk Michał – "Struktura"
Autorom nominowanych utworów serdecznie gratulujemy! Zgodnie z Regulaminem lista nominowanych powieści może zostać rozszerzona przez Jury do dnia 15 czerwca 2010 r.
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Nagrody – Andrzej Zimniak


Już 21 kwietnia w księgarniach (a nieco wcześniej w salonach Empik) dostępna będzie najnowsza powieść i jednocześnie czwarta część cyklu autorstwa Anne Bishop – "Czarne Kamienie". Tom będzie nosić tytuł "Serce Kaeleer" i opowiadać o pochodzeniu magicznych Kamieni, wyborze, jakiego musi dokonać Jaenelle, miłości Lucivara do prostej czarownicy oraz starciu Saetana z Kapłanką. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Initium.

- 288 stron
- « Pierwsza
- ←
- 260
- 261
- 262
- 263
- 264
- →
- Ostatnia »