6 lat, 6 milionów Wiedźminów

Dla fanów „Wiedźmina” nastał szczęśliwy czas. Dopiero co zapowiedziano „Sezon burz”, a dziś CD Projekt RED obchodzi małe 6. urodziny komputerowego Geralta. Właśnie 6 lat temu, dokładnie 26 października 2007 roku trafiła na rynek pierwsza cześć gry. Uwierzycie, że to było tak dawno? Ja jakoś nie mogę. Nie zmienia to faktu, że „Wiedźmin” zyskał sobie już miano growego klasyka, a od tamtej pory sprzedano 6 milionów egzemplarzy gry! Z tej okazji opublikowano nawet specjalną grafikę:

wiedźmin w liczbach

„Dobre gry RPG sprzedają się przez długi czas, co jest jednym z wyróżników gatunku. Pierwsza i druga część serii wiedźmińskiej cieszyły i cieszą się ogromnym uznaniem wśród graczy i krytyków branżowych. Utrzymująca się dobra sprzedaż poprzednich części stale poszerza grono fanów Wiedźmina, co jest kolejnym czynnikiem pozwalającym z optymizmem patrzeć na przyszłą sprzedaż Wiedźmina 3” – powiedział Adam Kiciński prezes CD PROJEKT.

A to nie wszystko, ponieważ wiedźmińskie uniwersum wciąż rośnie. Mówi się o komiksie, który CDP RED ma współtworzyć wraz z Dark Horse Comics (Hellboy, Conan, Mass Effect, Star Wars i wiele innych wydań). Niebawem też zadebiutuje gra planszowa „Witcher Adventure Game” autorstwa światowej klasy twórcy Ignacego Trzewiczka. Czym jeszcze uraczy nas CDP RED?

Komentarze

0
·
Taka trochę reklama.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...