Kai Rosenkranz nie skomponuje muzyki do „Risen 2”

2 minuty czytania

kai rosenkranz

To z pewnością smutna wieść dla wszystkich pasjonatów twórczości Piranha Bytes, gdyż Rosenkranz był wielką ikoną tej firmy. Gracze od razu pokochali młodego muzyka, za iście monumentalną i wypełnioną miodem najwyższej klasy, oprawę muzyczną w serii „Gothic” oraz bardziej stonowany i tajemniczy, wpisujący się idealnie w klimat tropikalnej wyspy, soundtrack z gry „Risen”. Nikt sobie nie wyobrażał produkcji popularnych „Piranii”, bez charakterystycznych motywów i sztuczek dźwiękowych, sygnowanych podpisem popularnego „KaiRo”.

Niestety, dziś okazało się, że fani będą jednak zmuszeni popuścić wodze fantazji, ponieważ Rosenkranz oficjalnie oświadczył, że do oprawy muzycznej w „Risen 2: Dark Waters” nie zamierza przyłożyć swojej ręki. Do całej sprawy ustosunkował się w następujący sposób:

„Osobiście, w początkowej fazie każdego projektu Piranha Bytes, starałem się oczyścić myśli i wykreować zupełnie nowe pomysły, przygotowane specjalnie dla nadchodzącej gry. Z jednej strony, wyraźnie widać tego efekty, w szczególności jeżeli weźmiemy pod uwagę różnice techniczne (muzyka z „Gothic” i „Gothic 2” była tworzona na podstawie porozrzucanych po całym pokoju notatek z nutami, lecz gdyby połączyć z nią pewne fragmenty piosenek z „Gothic 3” czy „Risen” – otrzymałbym kolejny, idealnie skonsolidowany kawałek). Z drugiej strony, każdy utwór posiada własny styl, swoją własną „duszę”.

Ścieżki muzyczne z gier firmy Piranha Bytes były wielce różnorodne, konieczne było obieranie nieznanych kierunków i otwarcie na nowe style, aby całość była zawsze ciekawa dla odbiorcy. To samo należy zrobić teraz. Jestem przekonany, że ktoś całkowicie rzetelny, będzie miał możliwość dopieszczenia każdego elementu melodii, przygotowywanego na potrzeby „Risen 2”.” – powiedział Rosenkranz.

Jak zdradza sam muzyk, jego dalsze plany zawodowe skupiają się na dynamicznie rozwijającej się firmie Nevigo, której jest współzałożycielem, oraz kilku innych projektach, których na dzień dzisiejszy nie może ujawnić.

Według niepotwierdzonych wieści, kompozytorem muzyki do „Risen 2: Dark Waters” został Bastian Seelbach. Ten artysta maczał swoje palce m.in. przy ścieżce dźwiękowej do „Arcania: Gothic IV”. Czy ta zmiana wyjdzie na dobre najnowszemu dziecku Piranha Bytes, a może odbije się czkawką? Bóg jeden może wiedzieć.

Komentarze

0
·
Miejmy nadzieję, że nowy kompozytor będzie przynajmniej w połowie tak dobry jak KaiRo.
0
·
Wczesniej myslalam inaczej, dzieki za wyjasnienia.
0
·
Masz uderzyl w znak . Wydaje mi sie, ze jest dobra mysl . Zgadzam sie z Toba .

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...