Porady handlowe

3 minuty czytania

Jak sprzedawać skradzione dobra?

W trakcie grania w Obliviona na pewno zauważysz, że większość kupców nie kupuje skradzionych dóbr, które oznaczone są w twoim ekwipunku przez ikonkę przedstawiającą czerwoną dłoń. Nie jest to kwestia niechęci handlarzy do nabycia tych przedmiotów; one po prostu nie pojawią się w okienku sprzedaży.

Odpowiedzią na Twój problem będzie Gildia Złodziei. Jeśli masz “gorące” towary, które chcesz “opchnąć”, “zagadnij” do Ongara Zmęczonego Światem w Brumie. Musisz tylko ukończyć jedno z zadań dawanych przez Armanda, aby odblokować barter z Ongarem. On kupi od ciebie praktycznie wszystko, kradzione czy też nie. Jeśli sprzedasz mu dużą ilość skradzionych przedmiotów, szepnie słówko Armandowi, który da Ci nowe zadania. Im cenniejszy towar sprzedasz, tym trudniejsze zadania będziesz otrzymywał od Gildii.

Kolejną zaletą sprzedawania przedmiotów u Ongara jest możliwość ich natychmiastowego odkupienia. Oczywiście stracisz na tym dużo pieniędzy, ale w ten sposób pozbędziesz się z przedmiotów denerwującej ikonki czerwonej dłoni. A więc jeśli masz porządny ekwipunek, którego używasz i boisz się go stracić podczas ewentualnego pojmania przez straż, po prostu sprzedaj go i odkup. W ten sposób stanie się on twoją własnością, przez co nie stracisz go w wypadku trafienia do więzienia.

Zdobywanie większej ilości wytrychów

Nieważne, czy grasz wojownikiem, złodziejem, magiem, czy czymś pomiędzy, wytrychy zawsze Ci się przydadzą. Podczas gdy magowie dzięki magii przemian mogą otworzyć zamki za pomocą prostych zaklęć, inne postacie muszą sobie jakoś radzić z otwieraniem tych wielu zamków, które stoją pomiędzy nimi a ich słodkim, pięknym łupem...

Niestety nauka sztuki otwierania zamków najczęściej prowadzi do ogromnej ilości zużytych wytrychów, a w szczególności na początku gry, co zmusza wielu graczy do omijania szerokim łukiem zamkniętych skrzyń i drzwi w podziemiach. Jako że większość kupców nie sprzedaje wytrychów, będziesz musiał znaleźć inne źródło tych cennych narzędzi.

We wczesnej fazie gry są dwa całkiem dobre źródła wytrychów. Pierwsze z nich to ciała zabitych wrogów. Jeśli pozwiedzasz troszkę świat na pewno natrafisz na wiele jaskiń, fortów, ruin i im podobnych. Jeśli natkniesz się na lokację pełną bandytów, możesz ich po prostu wytłuc i przeszukać zwłoki w poszukiwaniu wytrychów. Zabite gobliny także często mają przy sobie wytrychy.

Wskazówka: Jeśli chcesz kompletnie pozbyć się problemu z wytrychami, możesz mając 10 poziom wykonać zadanie dla jednej z Daedr, Nocturnal, aby w nagrodę otrzymać niezniszczalny wytrych. Jej kapliczka znajduje się przy drodze na północny-wschód od Leyawiin.

O wiele łatwiej jest zdobyć wytrychy od Gildii Złodziei lub od Szemranego Sama. Gildia może być trudna do znalezienia, ale istnieje kilka sposobów, by się do niej przyłączyć. Możesz ukraść coś i dać się złapać, a następnie spędzić noc w więzieniu, po której zostanie Ci zaoferowania możliwość wstąpienia w szeregi organizacji. Innym sposobem jest przeczytanie jednego z plakatów “Poszukiwany: Szary Lis” porozwieszanych po całym Cesarskim Mieście i rozmowa z żebrakiem o Nastawieniu powyżej 70. On wskaże Ci osobę, z którą musisz się skontaktować.

Nieważne, którą drogę wybierzesz, skończysz zapewne na rozmowie z Armandem Cristophe o północy w Nadbrzeżach Imperialnego Miasta. Da ci zadanie, które musisz wypełnić, aby wstąpić do Gildii Złodziei. Mimo iż nie jesteś jeszcze pełnoprawnym członkiem gildii, Armand będzie Ci sprzedawać wytrychy za 5 sztuk złota każdy i wygląda na to, że ma ich nieograniczony zapas. Niestety możesz kupować tylko jeden na raz, co może być męczące.

Gdy ukończysz zadanie dane przez Armanda, wyjawi Ci jednego z paserów Gildii, Ongara mieszkającego w Brumie. Powinien on mieć odnawialny zapas 100 wytrychów.

Szemrany Sam jest dobrą opcją dla postaci, które potrzebują wytrychów, ale nie chcą wstępować do Gildii Złodziei. Może być trudny do znalezienia jeśli nie wiesz, gdzie go szukać. Zacznij od Stajnie Pod Kasztanem, tuż przy murach Cesarskiego Miasta. Stamtąd idź na północ wzdłuż murów. Znajdziesz go w jednej z alkow tworzonych przez mury niedaleko stajni. Zaoferuje Ci 30 wytrychów po 6 sztuk złota każdy oraz próbki swoich trucizn.

Komentarze

0
·
Niezniszczalny wytrych, to może być dobre dzięki wielkie ide poszukać tej kaplicy.
0
·
ja rowniez zaraz lecę szukac tego wytryszka ;]

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...