„Mass Effect 3” – wieści z linii frontu #14

2 minuty czytania

Wiecie, jak to jest. Człowiek czasem błąka się po kuluarach sieciowych bez głębszego celu, a jego wirtualny kierunek wyznacza jedynie kapryśne przeznaczenie, które w zależności od humoru potrafi skarcić, jak i nagrodzić. Epilog takich wędrówek jest niejednoznaczny, bo niby człowiek cieszy się, że znalazł ciekawy smaczek, którym warto się podzielić, ale gdzieś z tyłu głowy pojawia się znamienna myśl Cyphera, prawiącego z uporem maniaka, iż niewiedza jest błogosławieństwem. Kiedy piszę wspomniane słowa, nadal nie mam zielonego pojęcia, co począć z nowym, zapewne kontrolowanym, wyciekiem informacji z „Mass Effect 3”.

mass effect 3, joker

W zgodzie ze swoją uświęconą zasadą odczekałem kilkanaście godzin na potencjalne „dementi” BioWare, ale skoro takowe się nie pojawiło, to postanawiam podzielić się tym, co znalazłem. Do Internetu wyciekło kilka frapujących stron pochodzących z artbooka „The Art of the Mass Effect Universe”, który ma trafić do sprzedaży już 21 lutego. Nie byłoby w tym nic, co wymagałoby konspiracji – kilka obrazków przecież nie zdradzi finału przygód Sheparda, nieprawdaż? Zgadza się, jednakowoż naświetlają one dość szokującą i piorunującą zmianę wyglądu jednej z ważnych bohaterek gwiezdnej sagi BioWare.

Dlatego też, do rozszerzenia informacji tym razem wchodzicie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Poziom spoilera na centymetr kwadratowy przekracza tam wszystkie dopuszczalne limity.

No dobra, skoro jesteście tacy odważni, to proszę bardzo. Ta wieść pewnie złamie serca wszystkich fanek Jeffa „Jokera” Moreau, które liczyły na potencjalny romans z naszym lojalnym sternikiem w „Mass Effect 3”. Sęk w tym, że najwierniejszy przyjaciel Sheparda jest już zajęty i w głowie mu tylko jedna panna – EDI. Przypuszczalnie, oto jej nowy wygląd:

SPOILER
mass effect 3, edi

Oczywiście, większa część społeczności fanów od razu zaczęła kontemplować i zadawać sobie jedno egzystencjalno-filozoficzne pytanie.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Okeeeeeey... choć można było się tego spodziewać. Tak czy owak, nowa fizjonomia EDI stylizowana jest na postać Marii z kultowego filmu „Metropolis”, który trafił na ekrany kin w 1927 roku.

Na deser nowy wygląd Protean, pod którego adresem nie można raczej napisać złego słowa. Świetna robota, BioWare.

SPOILER
mass effect 3, protean mass effect 3, protean

Jakieś opinie, wrażenia, złorzeczenia?

Komentarze

0
·
Joker jak mogłeś....


Ale w sensie, że EDI teraz będzie z nami i ciałem i duchem?
0
·
To mnie zaskoczyli - zupełnie inaczej wyobrażałem sobie protean (musiały mnie zmylić te posągi na Ilos). Czy tylko mi się wydaje, czy wyglądają jak banda samurajów?;p
0
·
Ja się tam cieszę - Jokerowi też się coś od życia należy Jeśli dialogi pomiędzy nim a Edi będą tak samo dobre jak te w dwójce - będzie super.
0
·
EDI wygląda świetnie O wiele lepiej od naszych towarzyszek. Już nie mogę się doczekać dialogów pomiędzy nią, a Jokerem, ale robot i człowiek? Może będą mieli jeszcze dzieci-roboty
Proteanów wyobrażałem sobie inaczej - bardziej jak jakiś profesorów, a nie wojowników, ale mimo to, podobają mi się.
0
·
WTF? Proteanie przecież wyginęli, Zbieracze zresztą też(z naszej ręki). Oj coś naciągają. Mam chociaż nadzieję że dadzą jakąś logiczną wymówkę na ich sprowadzenie do ME3.
Ej a jak byście sobie wyobrazili proteanina w drużynie Sheparda?? Może jakieś DLC?
0
·
Nareszcie Joker będzie bardziej szczęśliwy niż do tej pory EDI faktycznie zrobiła na mnie niezłe wrażenie.
@krzyslewy Joker i EDI raczej nie będą mieli dzieci, ale znając Bioware to na pewno coś wykombinują w tym temacie
Akurat też inaczej wyobrażałem sobie Protean aczkolwiek jak dowiedziałem się, że Zbieracze
SPOILER
to tak naprawdę przerobieni Proteanie to już nie jestem aż zaskoczony ich wyglądem


@Tom21 chodziły w sieci jakieś tam ploteczki dotyczące towarzysza proteanina w składzie Sheparda, ale Bioware o tym milczy.
Przypominam iż, że edycja kolekcjonerska ME3 zawiera DLC z dodatkowym towarzyszem bądź towarzyszką dla Sheparda więc jest nadzieja na towarzysza z rasy wymarłych Protean

Tak czy siak nie mogę się doczekać nowych rozmów między Jokerem a EDI
0
·
@Tom21 - nigdzie nie napisano, że w ME3 mają się pojawić proteanie. Jeśli się pojawią, to pewnie tylko w jakichś wizjach/projekcjach. Bądź co bądź wyginęli. No, chyba że w okrytej mgiełką tajemnicy bazie na Marsie znajduje się jakieś laboratorium, w którym pracuje się nad przywróceniem do życia proteanina na podstawie cudem ocalonej próbki DNA (w co szczerze wątpię).
0
·
Po 50,000 lat no ja myślę że niema DNA. Ale było by fajnie spotkać Proteanina. Pamiętam jak się ucieszyłem na widok tego hologramu z Ilos. Niewiem czemu ale zawsze kochałem zwiedzać ruiny wymarłych ras i narodów. Dwemerowie w Morrowind, U-coś tam z dodatku do Dungeon Sige(1), miasto Undertide w Neverwinter Night:SotU... To było życie...
0
·
@Trzeci Kur Skojarzenie jak najbardziej słuszne, bo z tego, co tam jest wypisane maluczkim druczkiem, to właśnie inspiracją dla Protean była feudalna Japonia i era samurajów. W taki sposób chcieli pokazać 50 tys. lat różnicy, jaką dzieli ich z rasami współczesnymi.

@Tom21 Właściwie to nikt nie mówił, że nie mogą pojawić się w kolejnych hologramach. Tym bardziej w tej wielkiej bazie na Marsie skupiającej każdy skrawek wiedzy o ich kulturze
0
·
Sądząc po skanie z EDI to nowe motto Bioware brzmi: 'im głupsze tym lepsze!'

Chociaż po 'romansach' z różnymi ufokami (lesbijkami, płazami i gadami) i zapowiedzianymi wątkami homo to już mnie nic nie zdziwi.
Z drugiej strony jak każda nowa postać jest przez fanów od razu analizowana pod kątem czym można ją przelecieć i w jakiej konfiguracji . Klient nasz pan. :-)

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...