outpost

„Mass Effect 3” – kolejne fakty

2 minuty czytania

Wstawać! Nie spać! Służba nie drużba – Shepard przesadził chyba dzisiaj z kofeiną, bo zamiast smacznie chrapać, zarzuca nas smakowitymi nowinami prosto z frontu. Żniwiarze nie próżnują, co potwierdzają gońcy ze zrujnowanego Londynu. Najnowszy numer brytyjskiego czasopisma „PlayStation 3 Magazine” rzuca trochę więcej światła na sprawę komandora i jego niezmordowanej ekipy.

mass effect 3

Oczywiście, w rozwinięciu wieści natraficie na nisko latające spoilery. Uwaga na głowy!

Tak więc w telegraficznym skrócie:

  • Alleluja! Struktura całej intrygi będzie przypominać tą znaną z pierwszej części „Mass Effect”. Skupimy się na misternym odkrywaniu poszczególnych kawałków tajemniczej układanki, a w tle wyczujemy nutkę zagrożenia, wręcz strachu przed nieznanym i będziemy wiedzieć, że z każdą kolejną misją jesteśmy coraz bliżej wymierzenia pokuty Żniwiarzom.

  • Intrygujące – Ashley / Kaidan (niepotrzebne skreślić) dochrapał(a) się statusu „Widma”.

  • Potwierdzono dwie kolejne postacie, które pojawią się w grze – Tali’Zorah oraz Jack. Ta druga ponoć nabierze więcej wstydu, odzieje się w coś bardziej odpowiedniego oraz nie będzie już tak kląć na prawo i lewo. Bohaterka przeszła jakąś wewnętrzną przemianę i dojrzała.

  • Odwiedzimy planetę Rannoch – dawną ojczyznę Quarian, obecnie opanowaną przez Gethy.

  • Pewnych przeciwników nie będzie można pokonać za pomocą konwencjonalnego oręża. Konieczna będzie wyrafinowana taktyka i zwabienie takich bydlaków w pułapkę.

  • Żniwiarze lubią eksperymenty. Stworzyli nową rasę zwaną „Cannibal” – obrzydliwa i heretycka hybryda Batarian, Ludzi i Żniwiarzy. Kluczowa będzie szybka eliminacja, gdyż podczas walki potwór może się regenerować, dzięki konsumpcji zwłok walających się po polach bitew.

  • Odkryto umiejętność dla klasy Heavy Melee – „Lighting Up”. Dzięki niej, o ile znajdziemy się w odpowiednim miejscu, zamienimy przeciwników w żywe pochodnie przy pomocy Omni-klucza.

  • BioWare da większe pole do popisu w kwestii personalizacji Sheparda (bronie, zbroje, ubranie). Jednakowoż żadna operacja plastyczna nie wchodzi w grę, jeżeli zdecydujemy się na import postaci z „Mass Effect 2”.

Komentarze

0
·
Jeeeeeeeeeest! Będzie Jack!

Nie za bardzo kapuję o co chodzi z Kaidanem i Ashley? o.O W sensie, że będą, ale 'ich nie będzie'?

Woooohoho! Cannibale? Ja się wystarczająco już boję, jak na mnie huski (te zombiaki) wylatują...!!!
0
·
Kaidan/Ashley zapewne dostapi statusu widma by ścigac Shepharda
0
·
Raczej to że to które przeżyło zostało teraz widmem. Pewnie będzie pomagać Shepardowi bo zrozumiało, że ten miał racje w 2. Dzięki temu znów będziemy mieli poparcie rady. Może, że zrobią ładny twist i nasz były towarzysz został wysłany przez radę by powstrzymać zbuntowane widmo i albo będzie walka albo dołączy mimo rady. Nie, pewnie nie wpadli na ten pomysł.
0
·
Mam nadzieje ze beda to postacie przylaczalne A co co widma to mialem podobne mysli, ze Rada nakazala im nas scigac...
0
·
O żesz w mordę jeża ! Kaidan u mnie będzie Widmem ?! Ja pierdziu O.O !!! Jestem w totalnym szoku !!! Nie wpadłam na to, żeby zrobić z niego Widmo (z Williams też bym na to nie wpadła)... Nie no.. Po prostu S.Z.O.K.!!!! O.o
0
·
Jedno z nich przeżyło w naszym akompaniamencie nie lada walkę w 1. Moim zdaniem oboje nadają się na widma. Dziwi mnie, że Garrus widmem po 1 nie został. Zresztą fajnie by było jakby w 3 rozjaśnili trochę widma. Niby do nich należymy a przez dwie części 3 widma się przewinęły.
0
·
Ach, Jezus Maria, juz kapuje. Gram w ME po angielsku i nie mialam pojecia, ze 'spectre' przetlumaczyli na 'widma'. Lo matko, a myslalam, ze beda jakies duchy.


Czekajcie... Kaidan bedzie widmem? Serio Bioware?
0
·
Co tam oni - ważne, że powróci Tali. Mogą sobie być nawet Członkami Rady - byle tylko ich wątek został przeprowadzony i poprzedzony czymś więcej niż suchą informacją czy infantylnym filmikiem. Żywe pochodnie - na pewno nie raz się będę tym bawił
0
·
@Eirin - kiedy "spectre" to właśnie "widmo";p Wstydź się, tak angielskiego nie znać.

Na wieść o opcji podpalania przeciwników coraz bardziej skłaniam się ku tej nowej klasie ;>

No i nie podobają mi się te Cannibale - jak już powiedziała Eirin, wystarczą mi huski i całą reszta tego krzemowego syfu;p
0
·
@Trzeci Kur - mów mi jeszcze. Zaczynam się zastanawiać czy ja w ogóle 'po jakiemuś' potrafię.

Widmo, duch czy zjawa - nie podoba mi się ta decyzja i tak.

Dodaj komentarz

Wczytywanie...