dziki_zachód

„Mass Effect: Evolution” – zwiastun i przykładowe strony

2 minuty czytania

Nie da się ukryć, że uniwersum „Mass Effect” to najbardziej dorodna krowa w małym stadku BioWare i każda inicjatywa z nim powiązana przynosi krociowe zyski. Ba! Można nawet rzec, że jeżeli Kanadyjczycy potrzebują złota, to wystarczy, że po prostu posadzą komandora Sheparda na nocniku – takim jest cudotwórcą finansowym. Nie dziwi zatem, że chłopcy z Edmonton są bardzo elastyczni i starają się wydoić ten tytuł z każdej strony. DLC, książki, ubrania, litografie, filmy anime i oczywiście – komiksy. Wierzcie lub nie, ale dużymi krokami nadciąga kolejna historia obrazkowa.

mass effect: evolutionmass effect: evolution

Fabuła „Mass Effect: Evolution” skupia się na dziejach zagadkowego Człowieka Iluzji, zanim ten postanowił zrezygnować z dawnego życia i stanąć na czele fanatycznej, proludzkiej organizacji paramilitarnej – Cerberus. Jakie mroczne tajemnice kryje jego przeszłość? Kim był ten człowiek i co spowodowało, że zdecydował się porzucić starą tożsamość? Jaka była jego rola w Wojnie Pierwszego Kontaktu? Tego dowiemy się już niedługo...

Za całość odpowiada trio artystów: Mac Walters („Mass Effect 2”), John Jackson Miller („Star Wars: Knights of the Old Republic”, „Mass Effect: Odkupienie”) oraz Omar Francia (“Star Wars: The Force Unleashed 2”). Amerykańska premiera ostatniej części została zaplanowana na 20 kwietnia.

Czy jest szansa, że komiks pojawi się i u nas? Bardzo możliwe. Pierwsza historia obrazkowa, „Mass Effect: Odkupienie”, która opowiadała o losach Liary T’Soni zaraz po katastrofie „SSV Normandia”, ukazała się w Polsce dzięki wydawnictwu Egmont (i to od razu w całości, a nie ochłapami, tak jak w Stanach Zjednoczonych), za pośrednictwem serii „Komiksowe Hity”. Trudno pisać o sprzedaży tamtego dzieła, bo to jak wróżenie z fusów – nie ma dokładnych danych, gdyż rodzimy wydawca skrzętnie ukrywa tego typu informacje. Tym niemniej, patrząc na świetną sprzedaż książek z uniwersum „Mass Effect”, w przypadku komiksów nie powinno być inaczej, a to tylko dobrze rokuje na przyszłość.

PS. Przykładowe strony znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze

0
·
Jest napisany tak prostym językiem i jest w nim tak mało treści, że nie trzeba czekać na polską wersję, tylko ściągnąć z sieci dotychczas wydane trzy części i je przelecieć (bo inaczej się tego nazwać nie da;p). Historia w "Evolution" jest trochę naciągana, choć skądinąd ciekawa. Fajnie poznać losy Człowieka Iluzji a.k.a. Jacka Harpera, dowiedzieć się dlaczego tak zaciekle walczy o należne ludzkości miejsce w kosmicznej społeczności, dlaczego jest takim zgorzkniałym sukinsynem, co ma z nim wspólnego nasz "prze-badass" Saren i jak się ma historia opowiedziana w komiksie do tego, co napotykamy w DLC "Arrival". Z drugiej strony - autorzy mogli się trochę bardziej postarać i zamiast nastawiać się na trzepanie kapuchy, spróbować coś w treści komiksu polepszyć, może nawet komiks wydłużyć (choć nie wiem, co by to zmieniło - w końcu przeciąganie fabuły na siłę też nie zawsze się sprawdza).

Ale! Mimo tego wszystkiego sądzę, że warto publikację przejrzeć. Nic nie stracimy, mózgi nam się nie zlasują (może), nikt nas nie zamieni w huski, a przynajmniej dowiemy się czegoś nowego.
No i zobaczymy jak naprawdę wygląda ten osnuty legendami Palaven;p
0
·
Ehh... ja nie moge przestac sie nigdy z niego smiac, Czlowiek Iluzji... mwahahaha.
Zapewne zabili mu jakas ukochana, pewnie Sarren nawet to zrobil albo sie przyczynil, i sie zrobil zuy jak burak.

Jesli wlasnie rozpracowalam cala historie to Bioware powinno mnie zatrudnic.
0
·
Odpowiem Ci superszyfrem, bo nie mogę się zalogować;p

SPOILERSPOILERROZPRASPOILERCOWASPOILERŁAŚSPOILERSPOILER

Ale jak było dokładnie, dowiemy się za jakiś tydzień, gdy ostatnia część wyjdzie (i trafi do sieci;p)
0
·
Tiaaaaaaa................

Czekam na oferte pozycji w Bioware! xD

To tego... jest gdzies caly ten komiks opublikowany?
0
·
Ja ściągnąłem stąd, musisz tylko dobrze poszperać, bo niektóre linki nie działają. Potem tylko ściągnąć program CDisplay i voilla!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...