piorun_kulisty

Już jutro nastąpi premiera dwóch nowych komiksów od wydawnictwa Mucha Comics. Są to kolejne tomy rozpoczętych serii – druga odsłona "Astonishing X-Men" i trzeci "Descender".

mucha comics

Ponadto tego samego dnia pojawi się dodruk 1. tomu "Kick-Assa", który w ostatnim czasie był niedostępny.

Znamy już wyniki konkursu z Rebisem. Trzy pierwsze tomy cyklu "Pęknięta Europa" idą do Kacpra W. z Opola. Zestawy książek "Piorun Kulisty" i "Gamedec. Zabaweczki" idą do Mariusza Z. z Sosnowca, Przemysława W. z Wejherowa oraz Pawła H. z Jastrzębia-Zdroju. Za to książka "Piorun kulisty" leci do Joanny S. z Darłowa i Anety Ś. z Galewic. Gratulujemy wygranej!

konkurskonkurs

Tymczasem na stronie pojawił się nowy konkurs, w którym do wygrania są książki "Prawo do zemsty" i "W ruinie" z uniwersum "Metro 2033" oraz "Szczury Wrocławia. Kraty". Powodzenia!

Chociaż wiemy, że możemy spodziewać się premiery polskich wersji podręczników do ostatniej edycji Dungeons&Dragons, to fani nad Wisłą będą musieli uzbroić się w trochę więcej cierpliwości. Rebel informuje, że pierwsze produkty trafią do sprzedaży pod koniec kwietnia.

rebel,dungeons&dragons

Polscy fani papierowych podręczników RPG do sławnego systemu nie mieli ostatnimi czasy łatwego życia. Po odebraniu praw wydawnictwu ISA, każdy produkt był dostępny jedynie po angielsku, stąd należało przejść przyspieszony kurs języków obcych. Rebel postanowił ten stan rzeczy zmienić i ostatnia edycja pojawi się w końcu po polsku. Tyle tylko, że planowana premiera około kwietniowa oznacza raczej koniec niż początek tego miesiąca.

Nasz heros ponownie połączy siły z Dariuszem w ramach trzeciego i ostatniego epizodu DLC do "Odyssey", czyli części zatytułowanej "Rodowód". Dodatek pojawił się do wszystkich wersji gry dla tych, którzy wcześniej zaopatrzyli się w Przepustkę Sezonową.

assassin'c creed: odyssey,odyssey

"Rodowód" to trzecia, po "Ściganych" i "Mrocznym Dziedzictwie" część DLC "Legacy of the First Blade", w którym staniemy do ostatecznego starcia z Zakonem Starożytnych. Tym samym poznamy nieznane wcześniej wydarzenia, dzięki którym w ogóle doszło do powstania bractwa assasynów. Rzecz jasna poglądy protagonisty i Dariusza znów mogą się w pewnych kwestiach diametralnie różnić, ale to będzie koniec ich wspólnej wyprawy.

Słabe wyniki pełnej wersji "Gwinta" nie mogły pozostać bez echa, stąd twórcy starają się ratować sytuację kolejnymi poprawkami oraz pierwszym oficjalnym rozszerzeniem, dzięki któremu przyjdzie nam stanąć w szranki z kolegami niejakiego Detlaffa van der Eretaina.

gwint

Serwis Kotaku twierdzi, że "Gwint" to finansowe rozczarowanie, stąd CDPR musi jakoś ratować sytuację. Lekiem na całe zło ma być pierwszy oficjalny dodatek, czyli "Krwawa klątwa". Zgodnie z nazwą, czekają na nas wyzwania powiązane z odczynianiem uroków, jak też zmagania z lubującymi się w piciu krwi wampirami. Trudno nie odnieść wrażenia, że ten pomysł pojawił się już gdzieś wcześniej...

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: Courun Yauntyrr, środa, 6 marca 2019 · Komentarzy: 1

Pora podsumować naszą ostatnią ankietę. Czasu na oddawanie głosów było naprawdę sporo, ale i dostępna liczba opcji mogła skłonić do dłuższego zastanowienia. Nie ma jednak sensu dłużej zwlekać, bo przygotowaliśmy dla was kolejną ankietę.

ankiety,gameexe

Chyba nie macie już żadnych wątpliwości w kwestii zwycięzcy, chociaż trzeba przyznać, że walka o najlepszego Świętego Mikołaja spośród siedmiu bohaterów wcale nie była pełna serdeczności i uśmiechu. W szranki stanęli sami potężni i zdeterminowani zawodnicy, stąd też szybko pojawiła się grupa przewodnia oraz ciągnący się daleko z tyłu ogon, który musiał odejść się smakiem.

"Gra o tron" jest jednym z największych serialowych hitów ostatnich lat. Ekranowa interpretacja "Pieśni lodu i ognia" George'a R.R. Martina zyskała sobie miliony oddanych fanów. Choć na drukowaną kontynuację, a co dopiero zakończenie, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, to będzie się czym zająć w międzyczasie. Premiera ostatniego sezonu rozgrywek o władzę w Westeros już 14 kwietnia, zaś na niecierpliwych czeka zwiastun.

gra o tron
gdzie śpiewają diabły

Mimo stosunkowo młodego wieku (rocznik 1990) Magdalena Kubasiewicz ma już na swoim koncie kilka wydanych książek, publikowała także na łamach czasopisma "Science fiction, fantasy i horror". Jest członkinią Hardej Hordy, nieformalnej grupy założonej przez kilkanaście popularnych polskich autorek fantasy. Twórczość części z nich znam i lubię, więc również Kubasiewicz dostała ode mnie szansę.

"Gdzie śpiewają diabły" opowiada o Piotrze, niespełna trzydziestoletnim mężczyźnie poszukującym swojej zaginionej przed dekadą siostry bliźniaczki. Bardzo długo ani on, ani policja, nie byli w stanie natrafić na jakikolwiek ślad dziewczyny. Kiedy więc jej zdjęcie zostaje znalezione przy zwłokach innej kobiety, Piotr postanawia dogłębnie zbadać ten trop. Trafia do małego, zdaje się zapomnianego przez resztę świata miasteczka, jednak wygląda na to, że wcale nie przybliżyło go to do odszukania siostry. Nikt z mieszkańców nie chce odpowiadać na jego pytania, za to wszyscy chętnie opowiadają swoją wersję legendy o czarownicy i diable, którego serce podobno znajduje się w szkatułce na dnie pobliskiego jeziora.

Powstanie Warszawskie to kontrowersyjny temat. Niektórzy uznają je za heroiczny zryw, który pomógł Polsce uniknąć wcielenia do Związku Radzieckiego oraz logiczną kontynuację walki podjętej przez Polskę w 1939 roku. Według innych była to bezsensowna walka, która pochłonęła życie wielu młodych ludzi. Chęć stworzenia gry na podstawie tych wydarzeń, dodatkowo z komiksową oprawą graficzną, jest zadaniem dość ryzykownym, grożącym kontrowersjami i masą czarnego PR-u. Panowie z Pixelated Milk nie obawiają się jednak niczego, zabierają się do pracy i obiecują premierę w trzecim kwartale bieżącego roku.

warsaw

Informacja prasowa

Dzielne dziewczyny, kosmiczne babki, nieustraszone damy, brawurowe bohaterki. W lutym br. wydawnictwo Egmont przygotowało wielką gratkę dla wszystkich fanów Uniwersum Marvela, ale i każdej kobiety, która codziennie pokazuje swoje superbohaterstwo. Do księgarń trafiła bardzo kobieca książka – Marvel. Superbohaterki, przedstawiająca uniwersum osobowości, moce i legendarne historie niezliczonych superbohaterek od lat inspirujących całe pokolenia czytelników.

marvel superbohaterki

Marvel. Superbohaterki to doskonały początek – lub dodatek do – biblioteczki każdego miłośnika Uniwersum Marvela. Na kartach książki znalazły się niezwykłe kobiece postacie światów Marvela – Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Ms. Marvel, Spider-Woman, Moon Girl, Silk i wiele, wiele innych.

Wczytywanie...