dziki_lad
Komiksy

Nemezis – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
nemezis

O tym, że Mark Millar dostarcza nam kolejnych komiksów w zawrotnym tempie, nie trzeba przekonywać nikogo obserwującego twórczość Szkota. Z jakością bywa już jednak różnie.

Scenarzysta niejednokrotnie serwuje pozycje superbohaterskie, a recenzowany komiks jest poniekąd odwróceniem tego schematu. Dlaczego? Otóż tytułowy Nemezis w pełni zasługuje na miano antybohatera, a w zasadzie łotra jakich mało, który łączy szaloną pomysłowość Jokera z zasobami finansowymi i gadżetami godnymi zamaskowanego alter ego Bruce'a Wayne'a. Spadkobierca fortuny przywdział biały strój, poznał sztuki walki i uzyskał dostęp do wymyślnych gadżetów, żeby siać terror. Jak? Otóż bierze na celownik słynnych przedstawicieli prawa z różnych krajów, a następnie doprowadza do ich śmierci. Czerpie ogromną satysfakcję z pokonywania wrogów, a następnym z nich ma być Blake Morrow, szef waszyngtońskiej policji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zgarnij darmowego Wiedźmina 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niedawno świętowaliśmy piąte urodziny gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a przed nami jeszcze jeden dobry powód, by wrócić do tego kultowego tytułu od CD PROJEKT RED. Jeśli masz już grę na dowolnej platformie PC lub konsoli, możesz teraz odebrać darmową kopię w GOG GALAXY 2.0. W przyszłości możesz się spodziewać więcej tego typu wydarzeń w GOG GALAXY 2.0.

gog galaxy 2.0
Komiksy

Hellblazer #3 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
hellblazer

Polskie wydania zbiorcze "Hellblazera" z chronologią nie mają nic wspólnego. Najpierw ukazał się dwutomowy run Briana Azzarello (zeszyty #146-174), a teraz na rynku pojawiają się albumy ze scenariuszami Gartha Ennisa (pisał z przerwami, ale zaczął zeszytem #41, a skończył #133). W planach jest też Warren Ellis, który powinien rozdzielać obu twórców (#134-143), a i wielu fanów liczy na początki Johna Constantine'a, czyli run Jamie'ego Delano.

W normalnych przypadkach ten chaos byłby trudny do ogarnięcia, tu kończy się (tylko) nieznajomością przeszłych wydarzeń, do których od czasu do czasu odwołuje się dany scenarzysta. Sposób wydania nie przeszkadza, bo "Hellblazer" to długa seria, z bohaterem zrodzonym jeszcze w "Sadze o Potworze z Bagien", podatna na wpływy swoich autorów, którzy mieli różne koncepcje. U Briana Azzarello John był zimnym draniem, nieraz działającym za kulisami, podczas gdy czytelnik przyglądał się innym postaciom, do tego paranormalne wydarzenia ustępowały na rzecz mrocznej natury człowieka. Garth Ennis przedstawia innego Constantine'a – bardziej uczuciowego, choć wciąż ryzykownie grającego cwaniaka, demonów nie brakuje, a akcja zdecydowanie skupia się na perspektywie głównego bohatera.

Gloomwood

Pierwszy trailer Gloomwood

Dodał: , · Komentarzy: 0

Spotkanie z trailerem i demem "Gloomwood" rozbudziło odpowiedzialny za nostalgię obszar mojego mózgu. Przemykanie przez ulice miasta w grze, która świetnie miesza wpływy trylogii "Thief", obu "Dishonoredów" i "Resident Evila" napełnia mnie radością i optymizmem na przyszłość. Czego tu nie mamy. Podsłuchiwanie pod drzwiami, dwa sposoby otwierania drzwi, możliwość zapisu w określonych miejscach, doktorzy plagi jako strażnicy, wiktoriańska estetyka. I to nie wszystko! Pełna wersja gry zaoferuje jeszcze większa i bardziej rozbudowane poziomy i wyrzutnie harpunów jako lokalny odpowiendik strzał linowych. Tylko te wymagania jakieś za duże są.

Gloomwood
Torchlight

Informacja prasowa

Dziś Perfect World Entertainment, Inc., wiodący wydawca gier internetowych, oraz studio Echtra Games, Inc. ogłosili, że gra Torchlight III, wyczekiwana kontynuacja uwielbianej przez fanów serii Torchlight, jest już dostępna na komputerach PC w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam. Cena gry we wczesnym dostępie wynosi 107.99zł. Każdy fan gier ARPG może raz jeszcze doświadczyć tej dynamicznej i beztroskiej gry dungeon crawler, w której wszyscy poszukiwacze przygód będą mogli po raz kolejny wrócić do uniwersum Torchlight. Na tych, którzy wyruszą w tę podróż będą czekać dwa pierwsze akty z Torchlight III oferujące całe mnóstwo zadań i niezliczonych bossów rozsianych po losowo generowanych planszach – gdzie znajdą ponad 100 000 nowych magicznych, rzadkich i legendarnych przedmiotów. Gracze we wczesnym dostępie mogą spodziewać się kolejnych aktualizacji zawartości w ciągu następujących miesięcy.

torchlight 3
Czasopisma

Landsbergon #5

Dodał: , · Komentarzy: 0
landsbergon,gorzów,fantastyka,czasopismo

Spójny, tematyczny numer ze sztuczną inteligencją w tle. Pesymistyczny, dystopijny, a zatem i polityczny. Literacko wszystko na plus, chociaż życiowo na minus. Bo z czego się tu cieszyć? Że SI będzie bezwzględnie kontrolować naszą wydajność, co opisuje w „2120” Marta Hihi Kalisiak? Że doprawdy nie wiadomo (grywalizacja wchodzi, więc może to już) – jak w „Main user” Sobkowiaka i Kwiatkowskiego – kto projektantem, a kto awatarem? Że żaden protest nie będzie skuteczny, a spiskowcy skończą – w najlepszym dla nich wypadku – w „nielegalnej” knajpie, systemowym wentylu bezpieczeństwa? („Kontrmachina”)

Sztuka pisania dialogów umiera? Na cztery teksty numeru, dwa obywają się bez nich. Szkoda, bo pomysły zacne, podobnie jak zarysy fikcyjnych światów. Niestety, monolog wewnętrzny nie wystarcza zazwyczaj do wykreowania krwistego bohatera. Błaha w sumie „Kontrmachina” Karola Wojdyło zyskała dzięki niezłym dialogom dynamikę i niejednoznaczność, której trochę brakuje dwóm poprzednim, poważnym tekstom.

Baldur's Gate 3

Rok po zapowiedzi i cztery miesiące po ukazaniu się pierwszego gameplayu do naszych uszu w końcu dociera wieść, na którą wszyscy czekaliśmy. Baldur's Gate III 30 sierpnia trafi do usługi Wczesnego Dostępu, zarówno na platformie Steam jak i na Stadii. Oprócz tego premierę miał Community Update 3 skupiający się na na zmianach wprowadzonych w grze od czasu ujawnienia gameplayu w lutym. Tylko nie pytajcie się o CU2. Nikt nie wie co się z nim stało. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że 18 czerwca zostanie pokazany kolejny fragment rozgrywki.

baldur's gate 3
Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

Wszyscy gracze spodziewali się, że w nadchodzącej kontynuacji "Vampire The Masquerade: Bloodlines" pojawi się jakiś stary znajomych z jedynki. Większość graczy obstawiała pochodzącego z papierowego oryginału pirata-wampira Jacka lub jakiegoś przywódcę jak na przykład Ninesa Rodrigueza lub Maximiliana Strausa. Zamiast nich do gry powraca Damsel – gorącokrwista anarchistka z niewyparzonym językiem i komunistycznym zacięciem. Jaką rolę odegra w fabule? Przekonamy się.

vampire the masquerade: bloodlines 2
Tajniacy

Tajniacy – recenzja gry planszowej

Dodał: , · Komentarzy: 1
https://gfx.gexe.pl/2020/6/10/131524.1591787724.0808.jpg

Kto nie chciałby zostać tajnym agentem? Czasami trudno jednak pracować w wywiadzie, a mrożące krew w żyłach śledztwa często widzimy tylko na ekranie. Na szczęście teraz możemy popracować dla służb specjalnych bez wychodzenia z domu i z zachowaniem wszystkich przepisów bezpieczeństwa, a to dzięki wydawnictwu Rebel i grze "Tajniacy". Planszówkę stworzył Vlaada Chvátil – Czech, który niedawno zdobył moje serce "Pictomanią". Mogę spokojnie powiedzieć, że miłość nadal trwa, co nie znaczy, że nie dostrzegam pewnych mankamentów "Tajniaków".

Pudełko jest różowo-pomarańczowo-żółte i niestety ta kolorystyka przez niektórych została bardzo skrytykowana jako zupełnie niepasująca do tematyki gry. Jestem w takim razie bardzo nietypowym szpiegiem, bo ja byłam zachwycona, mnie wygląd pudełka odpowiada, a na pewno nie przeszkadza. W środku znajdziemy 16 kafelków agentów w dwóch kolorach (czerwonym i niebieskim) oraz jednego podwójnego agenta, u którego pojawiają się oba kolory.

Wczytywanie...