Książki fantastyczne

Konkurs z Rebisem!

Dodał: krzyslewy, wtorek, 12 lutego 2019 · Komentarzy: 0

Zapraszamy do udziału w nowym konkursie, w którym możecie wygrać jeden z trzech pakietów książek. Pierwszy pakiet to trzy tomy serii "Pęknięta Europa", drugi składa się z "Pioruna kulistego" i "Gamedec. Zabaweczki", a za trzecie miejsce nagradzamy samym "Piorunem kulistym".

książki

Konkurs znajdziecie pod tym linkiem, zadanie to przygotowanie odpowiedzi na pytanie związane z gatunkiem hard SF. Powodzenia!

Filmy

Nowy teaser trailer aktorskiej wersji Aladyna

Dodał: Mikeal, poniedziałek, 11 lutego 2019 · Komentarzy: 1

I skupia się on na drugiej najważniejszej postaci w historii – Dżinie z Lampy granym przez Willa Smitha.

aladdin live action,aladyn wersja aktorska
Komiksy

Mucha Comics – lutowe nowości

Dodał: krzyslewy, niedziela, 10 lutego 2019 · Komentarzy: 0

W lutym nakładem wydawnictwa Mucha Comics ukazały się kolejne tomy dwóch serii:

mucha comics
  • "Chew: Krwawa kiszka" (tom 10)
  • "Hrabstwo Harrow: Porzucony" (tom 5)

Zakończenie najnowszego epizodu Living Story do sieciowego "Guild Wars 2" postawiło przed graczami jedno, ale zasadnicze pytanie – co dalej? Twórcy gry postanowili nam to wyjaśnić na łamach amerykańskiego dwutygodnika "Forbes".

guild wars 2

Kolejny epizod "Żyjącej Opowieści" już samym swoim tytułem zwiastował poważne zmiany, jakie zajdą podczas próby pozbycia się zagrożenia ze strony smoka Kralkatorrika. Wysiłek wielu osób miał w końcu przynieść zwycięstwo w walce z przeciwnikiem, który każdego dnia stawał się coraz groźniejszy. Niestety, nie wszystko poszło tak, jak sobie zakładała nasza postać, stąd jeśli do tej pory nie graliście, to ostrzegam przed spoilerami.

wiedźmie opowieści

Życie na wsi proste nie jest. Co rusz jakaś harpia, strzyga czy inna skwara zagnieżdża się w okolicy i terroryzuje biednych ludzi. Często jedynym rozwiązaniem okazuje się pomoc wiedźmy. Co prawda społeczeństwo ufa im niewiele bardziej niż wszelkim potworom (tym drugim przynajmniej nie trzeba płacić), ale skoro na inne wsparcie nie ma co liczyć... Znana już czytelnikom cyklu "Kroniki Belorskie" pogromczyni wszelakiej pomroki, równie bystra co złośliwa Wolha Redna wędruje więc od wsi do wsi, by uwolnić wieśniaków od utrapień i nadmiaru pieniędzy. Sześć nieprzesadnie długich opowiadań opowiada o jej kolejnych przygodach. Siódme zaś to swojego rodzaju bonus, jednak o tym w swoim czasie.

Olga Gromyko z charakterystycznym dla siebie humorem opisuje zmagania Wolhy – zarówno z pomroką, jak i nie mniej upierdliwymi ludźmi. Poszczególne opowiadania czyta się z przyjemnością głównie dzięki lekkiemu stylowi autorki. Jest zabawnie, momentami sarkastycznie. Główna bohaterka budzi sympatię. Gromyko chyba lubi tworzyć postaci z pazurem, nie tylko zaradne, lecz także pyskate, bo taka jest też Szelena, protagonistka innej powieści z serii. Sama Wolha wydaje się luźną wariacją na temat wiedźmina Geralta. Powiedziałabym – bez złośliwości – że to "Wiedźmin" w odrobinę grafomańskim wydaniu. Jak pisałam niedawno w recenzji "Wiernych wrogów", ten styl pisania nie każdemu przypadnie do gustu. Ja (zazwyczaj) go kupuję.

beamdog

Dnia 7 lutego roku pańskiego 2019 studia Beamdog i Skybound Games ogłosiły zawiązanie współpracy mającej na celu udostępnienie na konsolach gier poddanych przez Beamdog operacji plastycznej. W ręce właścicieli konsol trafią "Baldur’s Gate", "Baldur’s Gate II", "Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear", "Icewind Dale", "Planescape: Torment" i "Neverwinter Nights 1". Jak na razie nie wiemy jakie konsole zostaną pobłogosławione klasykami cRPG, kiedy zostaną wydane i jaka zawartość znajdzie się w ich pudełkach.

pojedynek w araluenie

John Flanagan to uznany autor literatury młodzieżowej. Serie "Zwiadowcy" i "Drużyna" nie trzymały zawsze równego poziomu, ale zyskały wielu czytelników. "Pojedynek w Araluenie" jest okazją, by raz jeszcze zanurkować w ten świat.

Nad Królestwem Araluenu zawisły ciemne chmury. Klan Czerwonego Lisa, prowadzony przez Dimona, zbuntowanego kapitana straży, przypuścił niespodziewany atak na stołeczny gród i prowadzi oblężenie ostatniego bastionu znajdującego się w rękach regentki Cassandry i jej lojalistów. Horace i Gilan również ugrzęźli w potrzasku przygotowanym przez Klan wsparty przez sonderlandzkich najemników. Ponieważ Halt i jego dawny uczeń wyjechali z innym zadaniem, los całego królestwa spoczywa w rękach jednej osoby – protegowanej Willa i pierwszej kobiety w Korpusie, zwiadowczyni Madelyn.

Tym razem w fabule niemal nie pojawiają się nowe obszary i wątki. Dominuje kontynuacja rozpoczętych w poprzedniej części. Wcześniej sporo czasu zajmowały różne dochodzenia, a na ożywienie akcji trzeba było czekać do finału, ale w "Pojedynku" znacznie podkręcono tempo. Zasadniczo – więcej bitew na większą skalę. Niczego złego w tym nie ma, podobieństwo do "Klanu Czerwonego Lisa" wadą nie jest. Okazjonalne, dodatkowe wyjaśnienia dają lepszy obraz sytuacji.

Najnowszy filmik z nadchodzącego "Metro: Exodus" zaznajomi nas z ulubionymi zabawkami graczy preferujących bliskie starcia – strzelbami. Od jednostrzałowego aszota, poprzez duplet i ubojnik, każda strzelba zostaje przedstawiona wraz z wymienieniem jej mocnych oraz słabych stron wraz z potencjalnymi ulepszeniami.

metro: exodus
giant days: jak nie teraz to kiedy

Bohaterki "Giant Days" kończą pierwszy rok studiów i zmagają się z następnymi problemami, takimi jak przystosowanie nowego mieszkania do użytku. Komiks pozostaje jednak podobny do poprzednich odsłon: opowiada o studenckim życiu w zabawny i lekki sposób.

Chociaż wydarzenia układają się w spójny, powiązany głównymi charakterami komiks, to mamy do czynienia bardziej z luźnym zbiorem, w którym poruszane są różne sprawy. Dlatego do "Jak nie teraz, to kiedy?" przyciągają postacie, świat i świadomość, że twórcy nie zawiodą, a dużo mniej ciekawość tego, co będzie dalej (tu nie ma nagłych zwrotów akcji).

Scenarzysta dobrze bazuje na wykreowanych w poprzednich tomach wątkach i portretach. Wciąż z dużą sympatią czyta się o nierozgarniętej Esther, zazdrosnej o swojego byłego Susan i przykładnej Daisy, a dziewczętom kroku dotrzymują również chłopacy, którzy też muszą odnaleźć się w studenckiej rzeczywistości. Za historiami kryje się subtelna lekcja, wpleciona w zabawne scenki. Wątki w dalszym ciągu mogą kojarzyć się czytelnikom z ich własnymi przeżyciami, bo choć akcja dzieje się w Wielkiej Brytanii, to ogarnięcie domu, imprezy i koncerty są uniwersalnymi sprawami, znanymi również polskiemu odbiorcy.

Informacja prasowa

Wśród nowości styczniowych jest nowy album ze świata Asteriksa i Obeliksa, Tajemnica magicznego wywaru. Pozostałe premiery trafiły do sprzedaży później, na szczególną uwagę zasługują:

egmont
  • Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości – historia ze świata Czarnego Młota – serii wyróżnionej Nagrodą Eisnera. Opowieść o jednym z superbohaterów Złotej Ery.
  • Albumy z nowej serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0.: Amazing Spider-Man: Globalna sieć – Wrogie przejęcie, tom 1; Deadpool – Nuworysz z nawijką, tom 1; Extraordinary X-Men: Przystań X, tom 1
Wczytywanie...