Długo wyczekiwany zwiastun ósmej części Gwiezdnych Wojen zatytułowanej The Last Jedi pojawił się w sieci. Fani Marka Hamilla z pewnością się ucieszą, gdy większa część filmu poświęcona jest jemu. W trailerze jednak nie powiedziano za wiele o fabule, a to co powiedziano daje lekki posmak "Knights of the Old Republic II – The Sith Lords".

star wars,star wars viii,star wars 8
deadpool classic

Historie Deadpoola cieszą się na tyle dużą popularnością, że każdy komiks o nich wydaje się murowanym sukcesem. Pierwszy tom "Deadpool Classic" przedstawia jednak wczesne perypetie najemnika z nawijką. Można mieć obawy, czy ten tytuł oferuje coś więcej poza możliwością poznania początków słynnego bohatera.

torment: tides of numenera

Pięć milionów dolarów zebranych podczas kampanii. Pięć lat produkcji. Znane nazwiska zaangażowane w projekt: Avellon, McComb, Ziets, Rothfuss, Fargo i inni. Niezwykle ciekawe i nieszablonowe uniwersum. Rozbuchane nadzieje fanów oraz szansa na wywołanie emocji miotających nami podczas przechodzenia duchowego oryginału. Znacie powiedzenie dotyczące spadania z wysokiego konia? InXile Entertainment wskoczyło na największą kobyłę w okolicy, a następnie malowniczo spadło i pogruchotało sobie wszystkie kości przy upadku. „Torment: Tides of Numenera” w żadnym wypadku nie zasługuje na miano duchowego następcy arcydzieła, jakim jest „Planescape: Torment”. Co gorsza, zupełnie sobie nie radzi jako samodzielna gra.

Ad infinitum

Ad infinitum - recenzja książki

Dodała: vaapku, środa, 12 kwietnia 2017 · Komentarzy: 0
ad infinitum

Świat jaki jest, każdy widzi. Ale od „widzieć” do „poznać” i „zrozumieć” droga daleka. Naukowcy wciąż rozpatrują kolejne zagadnienia, ale każde odkrycie rodzi tylko więcej pytań. A co stanie się, gdy któregoś dnia pojawi się ktoś, kto rozwiąże nierozwiązywalne? Będzie można nazwać go stwórcą?

Tomasz prowadzi podwójne życie. Ma żonę, za którą kiedyś szalał. Miłość skończyła się w momencie, gdy okazało się, że ich córka cierpi na autyzm. Teraz ucieczkę od problemów stanowi Adrianna – utrzymanka mężczyzny. To miał być tylko układ, ale niespodziewanie bohater staje przed decyzją o odejściu od żony. Jednak zamiast układać sobie na nowo życie, nagle musi rzucić wszystko w kąt, by odnaleźć swoje uprowadzone przez nieznajomego mężczyznę dziecko. Dlaczego właśnie ona? Przypadek czy zaplanowane działanie? Zarówno Tomasz, jak i jego żona nieźle zarabiają, więc może to porwanie dla okupu?

W sumie nie wiem co myśleć o kontynuacji przygód udręczonego Taliona, którego celem życiowym jest bycie najgorszym cierniem na tyłku Saurona. Niby "Cień Mordoru" wspominam całkiem przyjemnie, ale po pewnym czasie rozgrywka zaczęła mnie mocno nużyć, a miłe sercu zaskoczenia zastępowały typowe schematy tudzież inne automatyzmy. Po kilku godzinach brakowało tego czegoś, co przykuwało nas do ekranu. Niestety, "Cień Wojny" kreśli się raczej jako większy dodatek do pierwszej części niż pełnoprawny sequel zgodny z zasadą - więcej, mocniej i bardziej kozacko.

śródziemie: cień wojny

Dlaczego? Bo materiały z gry, w tym nowy fragment rozgrywki ukazujący oblężenie Minas Ithil, nie prezentuje wiele nowego - praktycznie te same pomysły, animacje czy combosy. No i lokacja wygląda deczko mdło i nijako. Jak na jeden z ostatnich bastionów chroniących Gondor przed mrokiem, jest tak jakoś pusto.

Informacja prasowa.

cytadela

Fani fantastyki zapewne już wiedzą i ten termin dawno sobie zarezerwowali, ale nie trzeba być miłośnikiem „Metra 2033”, „Mad Maxa”, ani nawet wierzyć w Swarożyca, aby doskonale bawić się w ostatni weekend maja w Modlinie na Festiwalu Cytadela.

Impreza zapowiada się na największe w kraju spotkanie fanów fantastyki, ale nie tylko. Organizatorzy zadbali, aby doskonale bawili się tu wszyscy.

W zróżnicowanych tematycznie strefach (literackiej, gier, popularno-naukowej, dziecięcej „Szkrabstrefie” i wielu, wielu innych) każdy znajdzie coś dla siebie. Bogaty program imprezy zapewni rozrywkę każdemu niezależnie od wieku.

Na Cytadelę przybędą na przykład najlepsi cosplayerzy, czyli osoby, które przebierają się za postacie z filmów, książek i gier, dzięki czemu spotkać będzie można między innymi Dartha Vadera i szturmowców z Gwiezdnych Wojen, postacie rodem z Mad Maxa, a nawet prasłowiańskich bogów i wojów z pradziejów Polski.

The Surge

Nowy zwiastun The Surge

Dodał: Mikeal, poniedziałek, 10 kwietnia 2017 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa.

The Surge, nadchodzące RPG akcji autorstwa Deck13, pojawi się na PlayStation 4, Xbox One i PC 16 maja 2017 roku. Najnowszy zwiastun „Celuj i zdobywaj łupy” prezentuje niezwykle brutalny system odcinania kończyn. Dystrybutorem gry jest cdp.pl.

the surge
Inne

Nadchodzi premiera Expeditions: Viking

Dodał: Mikeal, poniedziałek, 10 kwietnia 2017 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa.

Cenega, oficjalny partner IMGN.PRO w Polsce, z przyjemnością informuje, że do jej planu wydawniczego trafiła gra Expeditions: Viking – turowa gra RPG stworzona przez studio Logic Artists we współpracy z IMGN.PRO. Gra ukaże się 27 kwietnia na komputery osobiste i dostępna będzie w podwójnej wersji językowej – polskiej (napisy) i angielskiej. Za polską lokalizację odpowiada wydawca gry. Edycja premierowa, do wyczerpania zapasów, dostępna będzie z płytą ze ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Knuta Avenstroupa Haugena.

expeditions: viking
Game Exe

Konkurs Assassin's Creed - wyniki

Dodał: Tokar, poniedziałek, 10 kwietnia 2017 · Komentarzy: 0

Konkurs, w którym można było wygrać literaturę opartą o uniwersum Assassin's Creed, został oficjalnie zakończony. Toteż bez zbędnych ceregieli, bo nie ma sensu dodatkowo przedłużać i lać wody, książki Assassin's Creed: Podziemie oraz Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu trafią do następujących czterech szczęśliwców:

assassin's creed: oficjalna powieść filmu
  • Monika G. z Wrocławia.
  • Przemysław W. z Wejherowa.
  • Mateusz Z. z Katowic.
  • Tomasz Ł. z Szepietowa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, natomiast reszcie uczestników życzymy więcej szczęścia kolejnym razem!

vikings: wolves of midgard

Nie wiem, czy to kwestia mojego ociekającego krwią jotunów topora, ale chyba nie znajdzie się śmiałek, który stwierdzi, że istnieje lepsza gra cRPG w klimatach nordyckich niż „Vikings: Wolves of Migdard”. Ta kwestia nie może podlegać żadnej dyskusji, bo na tym polu Games Farm może naprawdę czuć się bogiem, co jednak wcale nie oznacza, że ich produkt jest wzorową grą akcji. Lepiej ciepło się ubierzcie, bo zabieram was w mroźne klimaty i mimo lodowatego wiatru spróbuję opowiedzieć o „Vikings: Wolves of Midgard”.

Wczytywanie...