Denuvo to mało popularne zabezpieczenie antypirackie, które trafi do "Nier: Automata" w wersji na PC. Wydawca może być tym faktem zachwycony, jednak na zwykłych nabywców gry czeka kilka utrudnień.

nier automata

PlatinumGames i Square Enix ogłosiło, że znienawidzone Denuvo będzie zabezpieczać drugie "Nier" w wersji na komputery osobiste. Oznacza to, że z chwilą premiery, którą wyznaczono na 17 marca, tytuł ten będzie sprawdzał za każdym razem czy komputer, na którym się znajduje, jest tą maszyną, do której ją przypisaliśmy. A ten zabieg oznaczać będzie problemy z wydajnością, modami czy w końcu instalacją samego "Nier: Automata". Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy po premierze wycofają się z tego systemu, co miało miejsce w przypadku tak głośnych gier, jak chociażby ostatni "Doom".

Na łamach serwisu Kickstarter pojawiło się właśnie "Forged of Blood", czyli turowa taktyczna gra RPG, która - jak zawsze - ma nas wprawić w zachwyt. Zachwyt na tyle duży, by wspomóc zbiórkę na planowaną kwotę 150 tysięcy dolarów.

forged of blood,kickstarter

Pewnie niewielu słyszało o "Forged of Blood", ale to się może wkrótce zmienić, bo twórcy gry wystawili swój projekt na łamach serwisu Kickstarter i rozpoczęli zbiórkę funduszy na ukończenie kolejnej taktycznej gry RPG, która pozwoli nam odzyskać utracone królestwo. Mamy podejmować niejednoznaczne moralnie decyzje, ale póki co na tego typu deklaracje pozostało nam 56 dni. Czy plan ma szanse powodzenia? Zdecydujcie sami, bowiem w chwili pisania tego newsa na koncie pojawiło się blisko 9 tysięcy dolarów.

Chociaż kinowy "Star Trek" miewa się ostatnio gorzej, to jednak wciąż jest to uniwersum, na którym można zarobić. Jeśli nie duży, to srebrny ekran może podreperować nadszarpniętą reputację, w co mocno wierzą włodarze CBS. Stacja ogłosiła, że w serialu "Star Trek: Discovery" zagra Jason Isaacs.

jason isaacs

Nowa produkcja stacji CBS przedstawi losy USS Discovery, którego kapitana zagra właśnie Isaacs. Aktor dołącza tym samym do zacnego grona, w skład którego wchodzą William Shatner, Patrick Stewart czy Kate Mulgrew. Czy nowy kapitan poradzi sobie z presją powrotu serialu na srebrny ekran?

Komiksy

ARQ #3 - recenzja komiksu

Dodał: Amaro, wtorek, 7 marca 2017 · Komentarzy: 0
arq

Premiera trzeciego tomu ”ARQ” to z pewnością spore wydarzenie dla rodzimych fanów komiksu europejskiego. Podobnie jak w poprzednich odcinkach, tak i tym razem zbiorcze wydanie obejmuje sześć oryginalnych zeszytów. Czy warto było czekać na finał? I czy niezaznajomieni z serią powinni zainteresować się utworem Andreasa?

W ramach krótkiego streszczenia fabuły – do świata, zwanego Arq, trafiło kilka osób. Nie wiedzą jak się tam znaleźli ani dlaczego, ale bardzo szybko sen z powiek zaczynają im spędzać próby przetrwania i wydostania się z nieznanych obszarów. Czy po wielu przygodach uda im się powrócić do dawnej rzeczywistości?

Elex

Elex zalicza poślizg

Dodał: Courun Yauntyrr, poniedziałek, 6 marca 2017 · Komentarzy: 0

Próbuję na palcach policzyć głośne tytuły z końcówki i początków tego roku, które nie zaliczyły poślizgu przy dacie premiery. Tym razem także się nie uda, bowiem twórcy serii "Gothic" swoje najnowsze dziecko, czyli "Elex", wypuszczą na sklepowe półki najwcześniej podczas wakacji.

elex

Jeśli zaznaczyliście w kalendarzu datę premiery posapokaliptycznego cRPG "Elex", to trzeba będzie psychicznie nastawić się na trzeci kwartał tego roku, bowiem wcześniej nie ma szans na zobaczenie w akcji najnowszego dziecka Piranha Bytes. Z niecierpliwością czekamy, bowiem gameplay z końca lutego sugeruje, że Niemcy w pocie czoła wykorzystają dodatkowy czas, by pozbyć się wszystkich bolączek wersji alfa.

Chociaż EA gwarantuje dostęp do wersji trial planowanego na ten miesiąc "Mass Effect: Andromeda" dla wszystkich, którzy dobrowolni opłacają usługę EA Access, to jednak nie spodziewajmy się, że już 16 marca dane nam będzie zagrać bez żadnych ograniczeń.

mass effect andromeda

EA Access kusi możliwością zagrania w najnowszą część serii za darmo i dużo wcześniej niż wynika to z oficjalnej daty premiery, bowiem już za dziesięć dni. Wydawca ostudził nadzieje co do tego, że abonenci będą mogli cieszyć się pełną zawartością gry.

assassin's creed: podziemie

„Assassin’s Creed: Podziemie” jest kolejną książką autorstwa Olivera Bowdena nawiązującą do znanej serii gier poświęconych odwiecznemu konfliktowi asasynów i templariuszy. Tym razem dotyczy ona znanych nam wydarzeń, które mają miejsce w wiktoriańskim Londynie, ukazane w „Assasin’s Creed: Syndicate”. Jest to jednak raczej prolog do historii Jacoba i Evie Frye a zarazem naprawdę dobra książka, którą warto przejrzeć.

Historia rozgrywa się w Londynie, w drugiej połowie XIX wieku. Pełen rozkwit rewolucji przemysłowej i potęgi brytyjskiej. Symbolem najważniejszego miasta Wielkiej Brytanii, świadectwem jego pozycji „stolicy świata” jest budowa pierwszej kolei podziemnej. Znalezienie ciała na terenie wykopu rozpoczyna kolejną operację w nieustającej wojnie o władzę nad światem między strażnikami wolności i mistrzami marionetek.

Jednak dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło.

Sporo złego działo się wokół kontynuacji przygód pyskatego najemnika. Po kłótniach i różnicach artystycznych za współpracę postanowił podziękować reżyser pierwszej części filmu oraz jeden z mózgów ekranizacji - Tim Miller. Niedługo potem na podobny ruch zdecydował się utalentowany kompozytor - Junkie XL. Choć gwiazda produkcji, Ryan Reynolds, zapewniał, że prace nad "Deadpoolem 2" idą pełną parą i nie należy bać się o wysoki poziom sequela, to po takich informacjach niełatwo było być optymistą, albowiem dobra atmosfera na planie filmowym jest podstawą sukcesu.

deadpool 2

...i chyba, aby uspokoić fanów ikonicznego anty-bohatera, twórcy postanowili przed seansami "Logana" wypuścić krótki teaser promujący kontynuację, który bez żadnych kompromisów obśmiewa kultowego bohatera uniwersum DC oraz jest pełny popkulturowych smaczków. Ba! Nawet Stan Lee załapał się na krótki epizodzik! Poziom zachowany, możemy spać spokojnie.

Poznawanie galaktyki Andromedy rozpocznie się już 23 marca. Tych nie mogących się doczekać premiery ani nie bojących się spoilerów z pewnością zainteresuje film przedstawiający pierwsze 13 minut gry. Osoby chcące poznać fabułę na własną rękę i gardzące spoilerami z pewnością zainteresują się klipem skupionym na eksploracji galaktyki oraz planet.

mass effect: andromeda

Square Enix zmusza nad do dłuższego czekania na "NieR: Automata" w wersji na PC, ale przynajmniej poznaliśmy wymagania sprzętowe najnowszej gry ze studia Platinum Games, która od 23 lutego jest dostępna dla posiadaczy PlayStation 4.

nier automata

Chociaż konsolowa wersja "NieR: Automata" jest już dostępna na rynku od niemalże tygodnia, to póki co nie znajdziemy zbyt wielu recenzji tego tytułu. Jednak gdy już ktoś zdecydował się na ten krok, to najnowsza produkcja Platinum Games zgarnia wysokie noty, co daje wynik 93/100 w MetaCritic. Teraz także właściciele PC będą mogli zapoznać się z tym tytułem, chociaż zrobią to trochę później niż pierwotnie zakładano.

Wczytywanie...