W poniedziałek zwykle zaczyna się marudzenie z okazji początku nowego tygodnia, jednak to właśnie wtedy zyskamy szansę na darmową grę z naszej listy życzeń na serwisie GOG.com. Trzeba będzie wpierw podzielić się nią z całym światem.

gog,gog com

Tworzenie listy życzeń przypomina trochę pisanie do Mikołaja, jednak czasem warto to zrobić, by dostać informację o przecenie wymarzonej gry. Nie inaczej jest na serwisie GOG.com, gdzie w poniedziałek może na nas czekać niespodzianka. Warto jednak wcześniej przejrzeć listę życzeń, aby wybrać tylko te tytuły, w które chcemy zagrać jak najszybciej.

Trzecia i ostatnia odsłona serii gier cRPG w nordyckich klimatach, czyli "The Banner Saga 3", zadebiutuje już 24 lipca bieżącego roku. Taką informację podali twórcy, studio Stoic Games.

the banner saga 3

Gra będzie dostępna na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wśród bonusów dodawanych do zamówień przedpremierowych znalazła się nowa postać.

Informacja prasowa

Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to legenda polskiego komiksu dziecięcego. Wydawnictwo Egmont w kwietniu proponuje czytelnikom już ósmy tom z wesołymi, pełnymi fantazji i groteski historyjkami - "Jonka, Jonek i Kleks. Szalony wynalazca i inne opowieści".

Do sprzedaży trafi również "Saga o Potworze z Bagien" uznana przez krytyków i czytelników za jedno z najlepszych dzieł komiksowych końca poprzedniego wieku.

saga o potworze z bagien

Premierę będzie miał również pierwszy z pięciu tomów cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona, "Transmetropolitan", a fani uniwersum Thorgala mogą liczyć na szóstą część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, "Thorgal. Młodzieńcze Lata, Lodowy drakkar".

Otwarty list Marcina Iwińskiego jasno sprecyzował zakres zmian, który dotknie "Gwinta: Wiedźmińską grę karcianą". Ma być zdecydowanie bardziej po wiedźmińsku nie tylko w kwestii rozgrywki, ale także wyglądu tytułu, który w końcu dostanie pierwszą kampanię fabularną.

gwint,gwint wiedźmińska gra karciana

Współzałożyciel CD Projektu potwierdził, że studio zamierza przyjrzeć się "Gwintowi", który jest ich pierwszym tytułem dla wielu graczy. Szereg zmian został określony mianem "GWENT: Homecoming", dzięki którym gra być ładniejsza, ciekawsza i bardziej "wiedźmińska". Wszystko to w przeciągu nadchodzących sześciu miesięcy, po których tytuł wyjdzie z fazy otwartej bety.

Czas ogłosić wyniki niedawno zakończonych konkursów. W pierwszym z nich nagrodą była książka "Assassin’s Creed Origins. Pustynna przysięga". Zdobyli ją: Marcin J. z Poznania, Marcin W. z Łukowa i Tomasz Ł. z Wysokiego Mazowieckiego. Serdecznie gratulujemy wygranej!

książkaksiążka

Natomiast w konkursie, w którym do wygrania było "Ramię Perseusza", zwyciężyli: Kamila H. z Jordanowa, Marcin J. z Poznania, Joanna S. z Darłowa i Aneta B. z Wielkich Dróg. Również gratulujemy!

Przy okazji zachęcamy do wzięcia udziału w jeszcze trwającym konkursie, który znajdziecie tutaj.

Informacja prasowa

enemef

ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni w odpowiedzi na liczne prośby fanów serii powraca na kinowy ekran w kwietniowy piątek 13-ego. Prawie 12 godzin wspaniałych, epickich przygód w magicznym Śródziemiu - pełnym niezwykłych historii, fenomenalnych bohaterów i zapierających dech krajobrazów. Wszystko za sprawą rewelacyjnej ekranizacji trylogii J.R.R. Tolkiena w wersjach reżyserskich. W repertuarze:

  • Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - WERSJA REŻYSERSKA
  • Władca Pierścieni: Dwie Wieże - WERSJA REŻYSERSKA
  • Władca Pierścieni: Powrót Króla - WERSJA REŻYSERSKA

Więcej informacji o ENEMEFie: enemef.pl.

"Divinity: Original Sin II" to największy sukces belgijskiego studia Larian i laureat wielu nagród w gatunku cRPG. Jeśli nadal nie macie tej produkcji w swojej kolekcji, to warto jeszcze chwilkę poczekać, bowiem w grze pojawi się język polski.

divinity original sin 2

Druga odsłona "Grzechu Pierworodnego" jest już od pewnego czasu obiektem starań fanów, którzy pracują nad nieoficjalnym spolszczeniem, jednak dalsze prace nie będą miały większego sensu w obliczu oficjalnego tłumaczenia. Ta dobra informacja zbiegła się z niedawnymi doniesieniami o planowanych wersjach konsolowych "Divinity: Original Sin II".

Informacja prasowa

szalony wynalazca i inne opowieści

Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to legenda polskiego komiksu dziecięcego autorstwa Szarloty Pawel. Wesołe, pełne fantazji i groteski historyjki ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach popularnego pisma „Świat Młodych”, a także w wydaniach albumowych. 18 kwietnia br. do sprzedaży trafi nowy tom cyklu Jonka, Jonek i Kleks wydany przez Egmont Polska „Szalony wynalazca i inne opowieści”. W planach jest także kolejny album przygód Jonki, Jonka i Kleksa z opowieściami „Odwiedziny smoka” oraz „Na wakacjach”.

Jonka i Jonek – nastolatki wychowywane wśród peerelowskich bloków – dzięki niezwykłemu niebieskiemu przyjacielowi Kleksowi odrywają się od codziennej rutyny i wkraczają do krainy fantazji, marzeń i magii. Przypominamy czytelnikom sympatycznych bohaterów i ich świat, a Szarlota Pawel zabiera w albumie „Szalony wynalazca i inne opowieści” dzieci, ale i dorosłych w podróż, gdzie granice wyznacza tylko wyobraźnia.

Ósmy tom przygód to seria krótkich, wesołych, pełnych zaskakujących sytuacji i doskonałego humoru opowieści, oraz materiałów okolicznościowych. „Szalony wynalazca” i „Szukajmy ciotki Plopp!” to już drugie wydanie przygodowych historii publikowanych niegdyś przez Egmont w twardej oprawie. Pozostałe trzy komiksy nie są regularnymi opowieściami, a materiałami okolicznościowymi mającymi na celu promowanie wśród czytelników „Świata Młodych” oszczędzania „Tajemnica VIIB”, bezpieczeństwa „Przygody Kuby i Kleksa” i wybranych zuchowych sprawności, jak ambasador przyjaźni, czy przyjaciel książek w opublikowanym w formie kalendarza komiksie „Zuchowe sprawności”.

rat queens #2: dalekosiężne macki n’rygotha

Królowe Szczurów ponownie muszą uratować swoje miasto - Palisadę - przed zagładą. I ponownie robią to efektownie, co sprawia niemało frajdy, szczególnie fanom fantasy.

"Dalekosiężne macki N'rygotha" to przemyślana kontynuacja, przedstawiająca nie tylko ciąg dalszy losów bohaterek, lecz także ich przeszłość. Są to czasy, gdy jeszcze nie tworzyły drużyny - wgląd w ten etap życia pozwala lepiej zrozumieć zachowania postaci, a przy tym stanowi ważną cegiełkę w ich charakterystykach. Inaczej czyta się o bohaterkach, których problemy i dorastanie już znamy, poza tym w ten sposób więcej dowiadujemy się o świecie. Niektórzy mogą się przyczepić, że to wspominanie wypada trochę chaotycznie, ale z drugiej strony ten efekt znajduje uzasadnienie w fabule.

Nie zmienił się styl, w którym pisany jest scenariusz "Rat Queens". Bohaterki używają wulgarnego języka, podkreślającego emocje i nasilającego humorystyczność scen (innym razem po prostu tworzącego ten humor). To potoczny slang, który brzmi bardzo naturalnie - a zarazem stanowi jeden ze współczesnych elementów. Co prawda świat jest stylizowany na średniowiecze, lecz bardzo swobodnie. Zostają tu wykorzystane nawet takie rzeczy jak rozmowa na odległość - tyle że nie za sprawą telefonu, tylko magicznego urządzenia.

Wydawnictwo Egmont podało swoje zapowiedzi na czerwiec. Na co między innymi warto zwrócić uwagę?

komiks
  • "Wonder Woman", tom 2 - komiks ze świata DC w serii "DC Deluxe". 320 stron lektury. Polecam pierwszy tom - Greg Rucka świetnie opowiada historię Amazonki
  • "Ludzie Północy: Saga anglosaska" - coś dla fanów nordyckich historii (patrz: obrazek wyżej)
  • "Inwazja: Uchodźcy" - nowy komiks z serii "Star Wars Legendy"!

Pełną listę premier znajdziecie w rozszerzeniu newsa.

Wczytywanie...