Succubus

Succubus z nowym DLC

Dodał: , · Komentarzy: 0
succubuss

Studio Madmind, czyli polski wydawca i producent kontrowersyjnej gry "Succubus", dostrzegło swoją szansę w wydawaniu kolejnych DLC, których głównym celem jest dodawanie kolejnych kostiumów. Nie inaczej jest z najnowszym płatnym rozszerzeniem, dzięki któremu będziemy mogli wcielić się w popularnego potwora o nietuzinkowym nakryciu głowy oraz wyposażymy naszą brutalną demonicę w zupełnie nowe moce oparte na ogniu i zamrażaniu przeciwników. Brzmi kusząco?

The Legend of Heroes: Trails from Zero

Zamieszanie z wersjami Trails from Zero

Dodał: , · Komentarzy: 0
zamieszanie z wersjami trails from zero

Od zachodniej premiery "Trails from Zero" dzielą nas już raptem dni, jednak nie mogę się pozbyć wrażenia, iż radość wywołaną tym faktem u wielu mogą zdusić kontrowersje, które ostatnio mają miejsce wokół serii. O ile wspomniane przeze mnie wstrzymanie prac nad fanowskim przekładem "Kuro no Kiseki" może nie będzie miało aż takiego wpływu na dualogię Crossbell, o tyle NIS America wydało oficjalne oświadczenie dotyczące wersji na PS4. Właściciele konsoli Sony nie będą mogli cieszyć się usprawnieniami, które trafią do wydania na PC-ty i Switcha.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości
deus ex

Doczekaliśmy się w końcu efektów przejęcia przez Embracer Group. Dawne THQ Nordic odkupiło od pogrążonego w kryzysie Square Enix prawa pozwalające wykorzystywać tak znane serie jak "Deus Ex", "Tomb Raider" czy "Thief". Nowi właściciele przejęli nie tylko markę, ale także całe studia, wśród których znalazły się Eidos Montreal oraz Crystal Dynamics. Embracer ogłosiło, że wspomniane tytuły właśnie powróciły do prawowitych twórców, praktycznie potwierdzając fakt, że trwają prace nad kontynuacją.

Dzień smoka

Dzień smoka – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
dzień smoka

Azeroth jest światem pełnym niezliczonych opowieści, w którym nie brak heroicznych wyczynów, ratowania wszystkiego co dobre i słuszne oraz gotowości do największych poświęceń. Taka już natura większości wymyślonych światów i nie ma co się z tym kłócić. To czy warto zerknąć na którąś z tych historii w całości już zależy od indywidualnych zdolności bajarza, który nas nią zainteresuje. Tak więc dziś próbie tej zostanie poddany Richard A. Knaak i jego "Dzień smoka".

Już od czasów starożytnych Azeroth nie raz i nie dwa stawało na granicy zniszczenia. Jednak teraz, wraz z upadkiem Hordy, pojawia się szansa na odrobinę spokoju. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Orkowie nadal mają dość sił, aby stanowić poważne zagrożenie, zaś Przymierzu grozi rozpad wskutek politycznych sporów. Pośród tych niespokojnych wichrów w swoją niebezpieczną podróż rusza Rhonin. Ten buntowniczy mag ma się podjąć niebezpiecznej misji na Khaz Modan, której wynik może przynieść zmianę równowagi sił.

Guild Wars 2
guild wars 2

Już w przyszłym tygodniu będziemy mieli okazję wznowić zabawę w ramach powtórzonego pierwszego sezonu Żyjącej Opowieści "Guild Wars 2". Dołączymy do Marjory i Kasmeer w ich poszukiwaniach odpowiedzialnych za atak na królową Kryty. Ślad wiedzie do tytułowej wieży na południe od Divinity's Reach, przy okazji wykonując zaległe osiągnięcia oraz próbując zdobyć nowe. Wytrwali gracze zostaną nagrodzeni specjalnymi rękawicami. "Tower of Nightmares" powróci już 13 września.

Prądy przestrzeni

Prądy przestrzeni – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
prądy przestrzeni. imperium galaktyczne. tom 2

"Prądy przestrzeni" to druga, acz samodzielna, część cyklu "Imperium Galaktyczne". Jakie wrażenia budzi powieść mistrza science-fiction, Isaaca Asimova, w siedemdziesiąt lat po premierze?

Akcja powieści dzieje się na planecie Florinia, nad którą panują tytułujący się Posiadaczami Sarkańczycy. Sark uciska Florińczyków, by ci pracowali na ich polach i zbierali kyrt, który rośnie tylko na tej planecie. W obrazie nierówności zaprowadzonym na Florinie czuć niewątpliwą krytykę kolonializmu, apartheidu, czy amerykańskiego rasizmu do którego pojawia się nawet dość bezpośrednie nawiązanie – jest przy tym biograficznym faktem, że Asimov zajmował liberalne stanowisko w kwestiach społecznych i obyczajowych.

Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077,phantom liberty

Wydawanie dodatku niemal 2 lata po premierze oryginału jest dość ryzykownym działaniem, szczególnie jeżeli chodzi o tak kontrowersyjny tytuł jak "Cyberpunk 2077". Może jednak tym razem zespół CD Projekt Red stanie na wysokości zadania i "Phantom Liberty" dorówna jakością "Sercom z Kamienia" i "Krwi i Wino"? Na razie nie wiele wiadomo o głównej fabule dodatku, w samym zwiastunie V składa przysięgę wierności NUSA – Nowym Zjednoczonym Stanom Zjednoczonym pewnej dystyngowanej damie w starszym wieku. Początkowo uznałem, że jest to obecna Pani Prezydent NUSA Rosalind Meyers, ale nie zgadzają się zarówno wiek jak i kolor włosów. Może to jej poprzedniczka na fotelu prezydenta Elizabeth Kress? O i jak myślicie, który/a słynny/a aktor/ka wcieli się tym razem w jakąś ważną fabularnie rolę?

Inne
zakłócenia prac fanowskich nad kuro no kiseki

Każdy zachodni gracz, który miał styczność z serią "The Legend of Heroes" wie, że pod względem dostępności kolejnych części znajdujemy się sporo w tyle od naszych znajomych z Japonii. Wynika to oczywiście z ogromu pracy, jakiego wymaga proces translacji, ale nadal jest to dość bolesne. Tym mocniej cieszą się w tym względzie działania ze strony grup fanowskich, jak choćby Geofront. Estyma ze strony graczy nie oznacza jednak, że takie prace nie natrafiają na żadne przeszkody.

Game Exe

LandsbergON #9

Dodał: , · Komentarzy: 0
landsbergon9,gorzów

Po zawinionej przerwie wracam do Gorzowa.

Tematem przewodnim numeru jest mitologia słowiańska. Od razu punkt! Temat jak temat. Jednak nic tak dobrze nie wpływa na wenę – kapryśną ponoć i swawolną – jak wędzidło. Byle niezbyt twarde. Ma inspirować, a nie ograniczać. Pomysł wypalił. Jest nieźle, ale – wbrew formalnej logice – niekoniecznie dobrze.

Joanna Łebkowska ("U podnóża katedry") maluje słowem nad wyraz sprawnie, a jednak tekst można zaliczyć do nieudanych. Nigdy nie kartkowała w lekturach opisów przyrody? Założyła, że demoniczna tematyka zrobi różnicę? Obraz się ogląda, zaś czytanie jego opisu jest zwykle nudne. Skoro w tekście nie ma – z założenia – bohaterów i akcji, to czytelnik powinien dostać coś w zamian. Może wyrazisty narrator, pełen świetlistych cnót lub parszywych przywar (stosownie do wyobrażeń i potrzeb autorki) by pomógł? Przemienił opis w opowieść?

Uncanny X-Men. Cyclops i Wolverine. Tom 2
x-men

Do drugiego tomu "Uncanny X-Men" podszedłem z wynikającym ze wspomnień o "X-Menach" entuzjazmem, zwłaszcza, że już jako dziecko byłem fanem serii "X-Men" w wersji kreskówkowej oraz filmowej. Ciekawe uniwersum z wyrazistymi bohaterami, które niosło ze sobą wartościowe przesłanie to elementy, które niemal gwarantowały sukces. Niestety, tym razem mój entuzjazm szybko wyparował, co z uwagi na wspomnienia z uniwersum boli podwójnie. Co poszło nie tak?

Zacznijmy jednak od tego, że "Uncanny X-Men. Cyclops i Wolverine. Tom 2" to album zawierający zeszyty "Uncanny X-Men" (2018) #11–22 oraz "War of the Realms: Uncanny X-Men" #1–3. W nasze ręce trafia opowieść o powrocie tytułowych X-Menów pod przywództwem Cyklopa. Tymczasem wobec mutantów narasta coraz większa nienawiść, a nowo opracowana szczepionka ma nie dopuścić do ich powstawania. Czy przyszłość jest już przesądzona? Twórcy próbują wprowadzić nieco sztucznej dramaturgii, gdyż jest to komiks ze zbyt prostym scenariuszem, by podejrzewać autorów o próbę dogłębnego zbadania kwestii przetrwaniana.

Wczytywanie...