Pascal's Wager
pascal's wager

"Pascals Wager: Definitive Edition" zadebiutuje na platformie Steam już 12 marca. To utrzymany w klimacie dark fantasy souls-like RPG studia TipsWorks. Zgodnie z zapowiedziami ma dostarczyć wymagających pojedynków i starć oraz pięciu bohaterów prezentujących odmienne style walki. Dla tych, którzy wyzwaniu nie zdołają podołać, a chcieliby poznać historię przedstawionego świata, przygotowany został również łatwiejszy poziom trudności ("Casual mode").

Wasteland 3

Patch 1.3.3 do Wasteland 3

Dodał: , · Komentarzy: 4
wasteland 3

W marcu ma się ukazać nowa łatka do "Wasteland 3" o numerze 1.3.3, zatytułowana "Death & Taxes" ("Śmierć i Podatki"). Wraz z nią pojawi się kilka nowych elementów rozgrywki, m.in. permanentna śmierć (aka "Permadeath"), opcjonalne zwiększenie rzutów na trudne umiejętności (Difficult Skill Checks Mode) czy zmiana specjalizacji postaci.

Gry planszowe i karciane
władcy pierścieni w wersji planszowej

"Władcy Pierścieni" to coś, co w kręgach wielbicieli fantastyki już dawno temu dorobiło się statusu nieśmiertelnego i własnego kultu. Dlatego też wciąż można liczyć na nowe informacje i dzieła spod tego sztandaru. Tym razem chodzi o papierowy system RPG zatytułowany "The One Ring", który przez ostatnie dwa tygodnie zyskał na Kickstarterze ponad 1,5 miliona dolarów.

Filmy fantastyczne

Pierwszy trailer Voyagers

Dodał: , · Komentarzy: 1

Studio Lionsgate wrzuciło do sieci pierwszy trailer nadchodzącej space opery pt. "Voyagers". Aby ocalić ludzkość, wysłano na odległą planetę w celach kolonizacyjnych grupę młodych mężczyzn i kobiet, od urodzenia chowanych dla ich inteligencji i posłuszeństwa. Gdy odkrywają niepokojące sekrety na temat misji, odrzucają swój trening i oddają się odkrywaniu prymitywnej natury człowieka. Życie na statku szybko przeradza się w chaos, a załoga pogrąża się w strachu, pożądaniu i niezaspokojonej żądzy władzy.

Film miał ukazać się w zeszłym roku, jednak premierę przełożono na 09 kwietnia 2021. Za kamerą stanął Neil Burger ("Jestem Bogiem", "Iluzjonista", "Niezgodna"), natomiast w głównych rolach występują Tye Sheridan ("X-Men: Apocalypse", "Ready Player One"), Lily-Rose Depp ("Król", "Planetarium"), Colin Farrell ("Raport mniejszości", "Pamięć absolutna"), Fionn Whitehead ("Dunkierka") czy Isaac Hempstead Wright ("Gra o tron").

Szczerze powiedziawszy, zupełnie mnie ten zwiastun nie grzeje. Odgrzewany kotlet, jakich wiele. Jakie jest wasze zdanie?

Magic: Legends

Poziomy trudności w Magic: Legends

Dodał: , · Komentarzy: 0
magic: legends

"Magic: Legends" to MMORPG osadzony w krainach multiwersum karcianki "Magic: the Gathering". Wcielisz się w nim w Przechodzącego (Planeswalker), który ma za zadanie ocalić wieloświat. Do wyboru masz pięć klas i w trakcie zabawy możesz dowolnie przełączać się pomiędzy wszystkimi pięcioma bohaterami. Akcja rozgrywa się przed tzw. War of the Spark – wojną, w czasie której starszy smok Nicol Bolas próbował przejąć kontrolę nad światem, zaś grupa Gatewatch starała się go powstrzymać. Wydarzenia przedstawione w "Magic: Legends" są kanoniczne.

Twórcy gry opublikowali nowe wideo, w którym omawiają poziomy trudności – Normalny, Trudny, Ekspert i Mistrz, a to dopiero początek stopniowania ciężkości rozgrywki. Wszyscy gracze zaczynają zabawę na poziomie Normalnym, a kolejne stopnie pojawią się po osiągnięciu odpowiedniego poziomu postaci. Wraz ze wzrostem zaawansowania rozgrywki zwiększy się moc przeciwników, a w każdej lokacji pojawią się różne umagicznienia. Będą się one rotowały co kilka tygodni i wpłyną na sposób przechodzenia gry. Przykładowo czar "Podpalenie" ("Burning") zadaje rozłożone w czasie obrażenia od ognia pobliskim postaciom, a "Ostateczna Eksplozja" ("Final Explosion") sprawia, że wrogowie eksplodują po zgonie.

Aliens: Fireteam
aliens: fireteam

Uniwersum kultowego Obcego, który zaczął jako nieproszony pasażer statku Nostromo, ma mieszaną historię growych adaptacji, zwłaszcza w ostatniej dekadzie. Zawiera ona zarówno wyśmienity survival horror "Alien: Isolation" jak i totalne dno w postaci strzelanki "Aliens: Colonial Marines". Dlatego z lekkim sceptycyzmem przyjmuję zapowiedź nowej gry "Aliens: Fireteam", która ma być kooperacyjną strzelanką z perspektywy trzeciej osoby w stylu "Gears of War". Akcja rozgrywa się 23 lata po zakończeniu oryginalnej trylogii filmowej (pomijamy "Ressurection"). Gracze wcielą się w niej w trzyosobową drużynę Kolonialnych Marines przybywających na pomoc odległym koloniom. Gra ma się ukazać w lato 2021 roku. Twórcy wypuścili również zwiastun z rozgrywki.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0
cyberpunk 2077

Nie da się w ostatnim czasie uniknąć tematu najnowszej gry od CD Projekt RED. Twórcy nowych przygód Geralta postanowili opuścić Królestwa Północy i udać się spory kawał czasu do przodu, jednocześnie otwierając nowe szlaki i zamykając te wcześniej przetarte. Dziś, prawie trzy miesiące po premierze, wreszcie można jednoznacznie odnieść się do oczekiwań względem losów wykreowanego przez nas V w "Cyberpunk 2077". Właśnie o te oczekiwania pytaliśmy w naszej ostatniej ankiecie. Dziś pora przyjrzeć się wynikom.

Wczytywanie...