world-of-warcraft-arthas-przebudzenie-króla-lisza
Komiksy

Nowy Asteriks w październiku

Dodał: krzyslewy, piątek, 11 sierpnia 2017 · Komentarzy: 0

Scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad odpowiadają za nowe komiksy o przygodach dzielnego Gala Asteriksa stworzonego przez René Goscinnego i Alberta Uderzo. Są to "Asteriks u Piktów" i "Papirus Cezara".

Asteriks w Italii

Trzeci album tego duetu - a 37. tom "Asteriksa" w ogóle - ukaże się już w październiku. Zaprezentowane w nim, jak zwykle pełne humoru, przygody bohaterów noszą tytuł "Asteriks w Italii". Premiera odbędzie się dokładnie 26 października na Targach Książki w Krakowie. Komiks będzie liczył 48 stron, a cena okładkowa wyniesie 19,99 zł. Za tłumaczenie odpowiada Marek Puszczewicz, a za wydanie wydawnictwo Egmont.

Informacja prasowa.

Kajko i Kokosz powracają!

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę przygody dwóch słowiańskich wojów od dziesięcioleci są jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Dziś wydawnictwo Egmont kontynuuje wydawanie legendarnego cyklu „Kajko i Kokosz”. Drugi tom serii „Kajko i Kokosz - Nowe przygody” zatytułowany „Łamignat Straszliwy” ukaże się 17 sierpnia br. Komiks stworzyli znani polscy scenarzyści i rysownicy, którzy zaproponowali opowieści w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału. Fani Kajka i Kokosza nie mogą tego przegapić!

Kajko i Kokosz

W 2017 roku przypada 45. rocznica publikacji pierwszego paska z przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. W sierpniu 1972 roku, jeszcze na łamach „Wieczoru Wybrzeża”, zadebiutowali Kajko i Kokosz, przedstawieni przez autora jako przodkowie Kajtka i Koka. Powstały trzy opowieści: „Złote prosię”, „Szranki i konkury”, „Woje Mirmiła”. Trzy lata później Kajko i Kokosz przeprowadzili się do gazety ogólnopolskiej, harcerskiego „Świata Młodych”. To tam właśnie ukazały się klasyczne i najbardziej znane epizody, m. in. „Szkoła latania”, „Wielki turniej”, „Na wczasach”.

Jeżeli nie zdecydowaliście się jeszcze na zakup "Fallout 4", a mimo wszystko czujecie pewien dyskomfort, że nie ograliście kolejnej części tej klasycznej serii i bije w Was przemożna chęć nabycia tej postapokaliptycznej produkcji, to warto wstrzymać się z inwestycją do 26 września. Dlaczego? Właśnie wtedy na światowe półki sklepowe trafi specjalna edycja gry, którą Bethesda zdecydowała się ochrzcić (uwaga, uwaga... chłyt martetingowy!) "Game of the Year Edition".

fallout 4

Zestaw będzie zawierał podstawową wersję gry, jak również sześć oficjalnych rozszerzeń, które zostały wydane na przestrzeni kilku miesięcy po premierze. W ramach przypomnienia - trzy z nich dodają konkretne zadania fabularne, nowe lokacje oraz obszary; natomiast reszta, simsowe dziadostwo w stylu zbuduj własny schron przeciwatomowy lub złap zwierzaczka w klatkę. Cóż, każdego kręci co innego i nic mi w sumie do tego.

Tak czy owak, dla kogoś kto nie grał, oferta warta rozważenia.

Chociaż do wrześniowej premiery jeszcze daleko, to studio Arena Net zaprasza do udziału w weekendowych testach nadchodzącego drugiego dodatku do sieciowego "Guild Wars 2", czyli "Path of Fire". Co ciekawego czeka nas na nowych obszarach kontynentu?

guild wars 2 path of fire

Chociaż pogoda za oknem dla większej części Polski doskonale pasuje do tytułu, to mimo wszystko warto w najbliższy weekend zasiąść przed monitorem, dzięki czemu poznamy lepiej Kryształową Oazę. To będzie zupełnie nowa mapa nadchodzącego rozszerzenia "Path of Fire", którą przemierzymy na grzbiecie raptora. Ten zupełnie nowy system podróżowania oraz dodatkowe skałki to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowało studio Arena Net.

W świecie "Dishonored" stara bieda. Tajemne kulty czczące mrocznych i bezwzględnych panów, czarna magia, spiski i zdrady, niepohamowany chaos będący mozaiką posoki oraz uciętych członków, a także bohaterowie, których jedynym powodem do życia jest chęć zemszczenia się na swoim oprawcy. Dzień jak co dzień w plugawej Karnace.

dishonored 2: death of the outsider

Samodzielne rozszerzenie "Death of the Outsider" zadebiutuje za niewiele ponad miesiąc, bo 15 września. Na graczy czekają starzy-nowi protagoniści (Daud oraz Billie Lurk) dysponujący zupełnie nową paletą umiejętności, niespotykane wcześniej lokacje, a także zupełnie nowi wrogowie. Najświeższy zwiastun produkcji tylko potwierdza, że jest na co czekać!

Drugi sezon przygód Batmana w wykonaniu kalifornijskiego studia Telltale jest już dostępny na PC oraz konsolach. W "Batman: The Telltale Series - The Enemy Within" ponownie przyjdzie nam ocalić nękane zbrodnią miasto Gotham przed nowym przeciwnikiem.

batman the telltale series enemy within

Studio Telltale przygotowało kolejny sezon przygód najsłynniejszego detektywa Gotham. Tym razem rodzinne miasto Bruce'a Wayne'a zaatakował niejaki Riddler, zaś nasz bohater będzie musiał uciec się do niekiedy niebezpiecznych sojuszy, aby ocalić swój drogocenny dom. Wraz z premierą pojawiły się też pierwsze recenzje.

Z okazji 50. rocznicy powstania postaci Sknerusa McKwacza wydawnictwo Egmont postanowiło wydać poświęcony mu komiks - "Życie i Czasy Sknerusa McKwacza" ze scenariuszem i rysunkami Dona Rosy.

Życie i czasy Sknerusa McKwacza

W albumie znajdzie się podstawowa opowieść o bohaterze, która liczy 12 epizodów, uzupełniające ją historię oraz teksty twórcy. Obszerne wydanie (448 stron!) kultowego komiksu o słynnej postaci Disneya ukaże się w grudniu.

Jesienią do sprzedaży trafią dwa bardzo mocne tytuły. W Klasyce Marvela zostaną wydawane serie przedstawiające najlepsze opowieści z udziałem Daredevila i Wolverine'a. Poszczególne tomy będą liczyły po ok. 300-500 stron. Pierwszy - już 25 października - ukaże się "Daredevil: Nieustraszony, tom 1" z historiami Briana Michaela Bendisa - natomiast w przyszłym roku będą wychodziły następne tomy ze scenariuszami Eda Brubakera.

Daredevil

"Wolverine" ukaże się w listopadzie. Za zamieszczone w nim historie odpowiada Jason Aaron. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Już 20 września wydawnictwo Egmont wyda pierwszy tom nowej serii - "Czarny Młot: Tajna Geneza". O czym jest komiks? "W trakcie walki z wrogiem zagrażającym całemu światu najwięksi bohaterowie Spiral City zostali przeniesieni do równoległej rzeczywistości, w której nikt nie słyszał o ich dokonaniach. Co gorsza, zostali uwięzieni w ciałach nie do końca odpowiadających ich osobowościom. Herosi czują się zapomniani i odrzuceni. Z nieznanych powodów muszą mieszkać na małej farmie, a tajemnicza siła, której nie są w stanie pokonać, nie pozwala im się wydostać poza granice pobliskiego miasteczka. Nie mogą uciec, nie mogą wrócić do domu...".

Czarny Młot: Tajna Geneza

"Czarny Młot" w tym roku zdobył Nagrodę Eisnera w za "najlepszą nową serię komiksową".

Wydawnictwo Egmont podzieliło się swoimi planami wydawniczymi związanymi z komiksami z DC Odrodzenie. Nowa linia wydawnicza, która ma przywrócić dawny blask superbohaterom i powrócić do ich klasycznych wizerunków, na dobre rozpocznie się już we wrześniu. Drogą do DC Odrodzenie są albumy "Superman - Lois i Clark" i "Superman - Ostatnie dni Supermana" - już są one w sprzedaży. Natomiast wprowadzeniem do nowej rzeczywistości jest "Uniwersum DC - Odrodzenie", który ukaże się 17 sierpnia.

DC Odrodzenie

Od września do końca roku wyjdzie 16 komiksów z DC Odrodzenie - po 4 na miesiąc - w miękkiej oprawie ze skrzydełkami i cenie 39,99 zł. Więcej szczegółów oraz listę pozycji znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Wczytywanie...