Pieśń Pustyni
pieśń paraliżu

Pustynia w literaturze zawsze stanowi ciekawą zagwozdkę. Mimo pozornej pustki, skrywa w sobie ogrom emocji, przygód oraz tajemnic. Ta sprzeczność i sekrety, przy jednoczesnym pokazie siły życia, dają bardzo ciekawą mieszankę, która może doprowadzić do narodzin wciągającej historii, niosącej ze sobą wyzwanie, kilka cennych lekcji życia, a także fascynujących sekretów. Teraz zaś możemy zerknąć, jak z wykorzystaniem tego potencjału poradził sobie Grzegorz Wielgus w pierwszej części serii Ostrza Erkal, zatytułowanej "Pieśń Pustyni".

Erkal pod rządami Dominium to nieprzyjemne miejsce. Bogate złoża cennego metalu zwanego białopyłem są bardziej przekleństwem niż błogosławieństwem, zaś kryjące się pod diunami ruiny kryją tajemnice, które fascynują niebezpiecznych ludzi. Wyłonienie się na światło dzienne starożytnych sekretów doprowadzi do splecenia się losów ludzi o różnej historii i rozmaitych talentach.

Seriale
babylon 5

Pierwsze zapowiedzi nie zdradzały zbyt dużo szczegółów dotyczących kontynuacji sławnego serialu "Babylon 5", jednak J. Michael Straczynski postanowił uchylić rąbka tajemnicy, dzięki czemu , że nowa produkcja będzie animowaną kontynuacją wcześniej poznanych bohaterów, którą nazwano "Babylon 5: The Road Home". W serialu nie zobaczymy dobrze znanej obsady, jednak aktorzy podłożą głosy pod swoich komputerowych odpowiedników.

The Lord of the Rings: Gollum
gollum,the lord of the rings gollum

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od premiery "The Lord of the Rings: Gollum", stąd też przed nami ostatnie momenty na to, aby posiadacze PC przygotowali się do premiery przygód przesympatycznego miłośnika pewnego niekoniecznie miłego pierścienia. Jeśli do tej pory wszystko już macie zapięte na ostatni guzik w zakresie swojego domowego "blaszaka", to powinniście rozpocząć wszystko od nowa, bowiem czeka na was niespodzianka.

Inne gry RPG
thorgal,thorgal rpg

Sławna seria komiksowa, za którą graficzną stronę odpowiadał Grzegorz Rosiński, ma szansę stania się pełnoprawną grą fabularną. Wydawnictwo Dark Rabbit ogłosiło, że w przyszłym miesiącu wystartuje zbiórka na Thorgal RPG. Czy to połączenie fantasy, science fiction i świata Wikingów ma szansę odnieść sukces? Na to pytanie trudno dzisiaj odpowiedzieć, bowiem wiele będzie zależeć od hojności darczyńców. Na co mogą liczyć w zamian?

Próba królowej
cień królowej,próba królowej

Fanów książek ze świata Gwiezdnych Wojen oraz fanów królowej Amidali ucieszy fakt, że już w przyszłym miesiącu na polski rynek trafi kontynuacja przygód Padmé, czyli "Próba królowej". Choć w Polsce pozycja ta ukazuje się z trzyletnim poślizgiem, to ponownie możemy liczyć na okładkę zgodną z oryginalnym wydaniem oraz przyzwoitą cenę nieprzekraczającą 40 złotych. Co czeka przyszłą władczynię Naboo?

Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów
wojna rohirrimów do obejrzenia już w tym roku

"Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów" to jedna z najnowszych produkcji, na którą czekają fani Śródziemia. Zgodnie z początkowymi zapowiedziami, premiera jest oficjalnie planowana na 12 kwietnia 2024 roku, lecz producent filmu, Jason DeMarco, ujawnił iż będzie okazja do zapoznania się z dziełem wcześniej.

Assasin's Creed: Spisek Maga
assasin's creed: spisek maga

Wojna asasynów z templariuszami ukazała się nam już w rozmaitych odsłonach. W związku z tym od czasu do czasu trzeba wprowadzić jakąś zmianę w formule, czy to większą, czy też mniejszą. Tym razem efekt możemy zobaczyć w najnowszym dziele Kate Heartfield, zatytułowanym ”Assasin's Creed. Machina Dziejów: Spisek Maga”.

Europa, połowa XIX wieku. Stary Kontynent wciąż jest dręczony przez niepokoje, które zapoczątkowała Wiosna Ludów. Zamachy i próby przewrotów mogą nastąpić wszędzie, a chaos zawsze był narzędziem w rękach ludzi bezwzględnych i przebiegłych. Na tej właśnie scenie dojdzie do spotkania Pierrete Arnaud, cyrkowej akrobatce, która ratując genialna badaczkę zaangażowała się w bardziej niebezpieczną grę niż mogła to sobie wyobrażać, i Simeona Price'a, byłego żołnierza i członka bractwa wierzącego w wolną wolę.

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV

Na Liście Ofert figurki Boskich Rycerzy

Dodał: , · Komentarzy: 0
na liście ofert figurki boskich rycerzy

Fanów zawsze interesowały i będą interesować gadżety z ich ulubionych uniwersów. Figurki występujących tam postaci są dość jasnym wyborem, ale równie istotny jest wykorzystywany przez nich sprzęt, zarówno repliki uzbrojenia jak i ciężki park maszynowy. Tutaj zainteresować może możliwość preordera Ordine, Lazurowego Rycerza z "The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel".

Wiedźmin
wiedźmin,the witcher

Trzeci sezon serialu "The Witcher" to z jednej strony kontynuacja przygód sławnego Białego Wilka, ale zarazem pożegnanie aktora, który do tej pory wcielał się w główną rolę. Henry Cavill wyruszy z nami w ostatni etap swojej podróży jako Geralt już 29 czerwca, choć tego dnia nie zobaczymy wszystkich odcinków, co miało miejsce w przypadku poprzednich sezonów produkcji. Czyżby twórcy obawiali się reakcji fanów i dali im trochę czasu na ochłonięcie?

Wczytywanie...