Inne

Premiera Empyre: Lords of the Sea Gates

Dodał: Mikeal, wtorek, 10 października 2017 · Komentarzy: 1

Akcja "Empyre: Lords of the Sea Gates" rozgrywa się w... (łapie oddech) steampunkowym, postapokaliptycznym, osadzonym w alternatywnej rzeczywistości Nowym Yorku. Po wiekiej powodzi w 1899, większość miast Wschodniego Wybrzeża znalazała się pod powierzchnią wody. Jedynie Nowy York uchronił się przed większymi zniszczeniami. Odcięci od świata mieszkańcy utworzyli państwa-miasta, będący symbolem ich pochodzenia i profesji. Włoscy imigranci z Małej Itali założyli Muano Nera, policjanci i oficjele rządowi dali podwaliny pod Tammany, pojawili się też piraci, mafia oraz zbuntowana flota pruska. Mieszkańcy upatrywali swojego przetrwania w morzu, zaś czego nie mogli zdobyć sami, zdobywali w handlu z "Szczurami Lądowymi". Miasto było zaopatrywane w świeżą wodę, dzięki rozbudowanemu systemowi rur. Pewnego dnia woda w rurach przestała płynąć...

empyre: lords of the sea gates
Blade Runner 2049

Kasowa porażka Blade Runner 2049

Dodał: Tokar, niedziela, 8 października 2017 · Komentarzy: 5

Film sprzedaje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, a niespotykanie ciepłe opinie krytyki oraz widzów, którzy zdecydowali się na seans, w żaden sposób nie przełożyły się na wyniki kasowe. Sequel kultowego "Łowcy Androidów" sprzedaje się równie źle.

blade runner 2049

W pierwszy weekend wyświetlania film zdołał uzyskać tylko 31.5 miliona dolarów przychodów, natomiast na światowym rynku jedynie 50 milionów dolarów. Budżet produkcji wyniósł około 150 milionów dolarów, do czego należy również doliczyć niemałe koszty reklamy. Wedle analityków "Blade Runner 2049" musi uzyskać około 400 milionów dolarów wpływów, aby wyjść na czysto, co w świetle wspomnianych faktów będzie wynikiem niesamowicie trudnym do uzyskania. Jest to szczególnie fatalna wiadomość dla wytwórni Alcon Entertainment, która budowała ogromną wiarę w ten tytuł - w tym wypadku nie wyklucza się nawet bankructwa.

Przyczyny kasowej porażki filmu upatruje się w kiepskiej promocji obrazu wśród ludzi, którzy nie mieli styczności z oryginałem. Kampanię marketingową oparto na tajemnicy fabularnej oraz wierze w znajomość uniwersum, co nie zaintrygowało nowych widzów. Szczególnie słabo film sprzedaje się wśród publiki w przedziale wiekowym 18-25. Nie pomaga również długość nowego "Łowcy Androidów" - wielu odstraszył blisko trzygodzinny seans.

Komiksy

Egmont - zapowiedzi komiksów na listopad

Dodał: krzyslewy, niedziela, 8 października 2017 · Komentarzy: 0

W październiku debiutuje 16 nowych komiksów od wydawnictwa Egmont - w listopadzie natomiast można spodziewać się 20 tytułów. Wśród zapowiedzi znalazły się oczywiście następne pozycje z serii "DC Odrodzenie", ale również historie osadzone w świecie Star Wars oraz w uniwersum Marvela. Do najciekawszych propozycji należą m.in:

Egmont,zapowiedzi
  • "Wolverine" - pierwszy tom zbiorczego wydania przygód Logana scenariusza cenionego Jasona Aarona
  • "Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła" - pierwszy tom zbiorczego wydania losów Hellboya
  • "Star Wars - Mroczne Widmo" - czyli najlepszy sposób na wprowadzenie młodszych czytelników do uniwersum Gwiezdnych wojen

Resztę premier wraz z okładkami znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Fallout

Chris Avellone wraca do serii Fallout?

Dodał: Tokar, niedziela, 8 października 2017 · Komentarzy: 2

Czy twórca, który maczał palce przy wielu kultowych grach cRPG, powraca do pracy przy zasłużonym uniwersum postapokaliptycznym? Całkiem możliwie, a falę spekulacji rozpoczął sam Chris Avellone na swoim profilu społecznościowym w serwisie Facebook.

fallout

W ciągu ostatnich dni na jego koncie pojawił się szereg obrazków związanych z maskotką cyklu "Fallout" - Vault Boyem. Pierwszy z nich ukazuje wspominanego jegomościa w trzech różnych perspektywach - w pierwszej przyrzeka wierność "Biblii RPG", w drugiej jest pod ewidentnym wrażeniem swego intelektu, a w ostatniej jest zaczytany w fabułę. No i w sumie nie oznaczałoby to nic, tym bardziej, że cykl ostatnio obchodził swoje 20-ste urodziny, gdyby nie kolejny obrazek.

Fatale: Diabelski interes

W drugim tomie "Fatale", podobnie jak w pierwszym, akcja rozgrywa się dwutorowo. Z jednej strony śledzimy dalsze poczynania Nicolasa Lasha, który ma obsesję na punkcje tajemniczej Josephine. Z drugiej - przyglądamy się losom właśnie Josephine, tylko że w latach 70. W tym okresie kobieta skutecznie ukrywała się przed sektą, dopóki ich drogi ponownie się nie skrzyżowały.

"Diabelski interes" to kontynuacja komiksu "Śmierć podąża za mną". W dalszym ciągu zgłębiamy historię femme fatale, napotykanych przez nią mężczyzn i ścigającej ją organizacji. To tytuł w dużym stopniu przypominający poprzednią część. Ed Brubaker nie dokonuje zmian w przepisie na opowieść - poprzestaje jedynie na rozwijaniu jej, pobudzając zainteresowanie czytelnika i nęcąc atrakcyjnymi faktami rzutującymi na odbiór bohaterki.

Czytelnicy, którzy byli zachwyceni pierwszą odsłoną serii, zostaną ponownie wciągnięci w wydarzenia. Paradoksalnie ta sztuka może wyjść nawet w przypadku osób traktujących "Fatale" do tej pory z mniejszym entuzjazmem, ponieważ opowieść nabiera coraz większych rumieńców.

Batman: The Telltale Games Series

The Pact już dostępne

Dodał: Courun Yauntyrr, piątek, 6 października 2017 · Komentarzy: 0

Jeśli podobał wam się premierowy epizod "The Enemy Within", to z pewnością ucieszy was fakt, że kolejna część, "The Pact", jest już dostępna do pobrania za pośrednictwem platform dystrybucji cyfrowej. Co tym razem czeka najsłynniejszego detektywa Gotham?

batman the telltale series enemy within

Pierwszy epizod pozwolił nam powrócić do Gotham, jednak dla Telltale starcie z Riddlerem było jedynie rozgrzewką przed głównym daniem. Bruce Wayne ponownie będzie musiał nieźle się napocić, aby poznać tożsamość osoby, która naprawdę pociąga za sznurki. Czy rozwiązanie tej zagadki jest połączone z osobą niespodziewanego "przyjaciela" z Arkham Asylum?

Być może rodzime "SEVEN: The Days Long Gone" nie należy do najmocniej wypatrywanych tytułów tego roku kalendarzowego, ale nowy izometryczny RPG od kilku byłych pracowników CD Projekt Red trafi do nas jeszcze tej zimy.

seven: the days long gone

Tytuł ten nie jest jednym z murowanych faworytów do miana najlepszej gry RPG tego roku, ale trzeba przyznać, że dzieło Fool's Theory powoli nabiera rumieńców. Nie jest to może skala "Wiedźmina" i zdecydowano się na inne realia, jednak wydawca chce nas zachęcić do wyłożenia pieniążków na "SEVEN". Czy to aby dobry pomysł?

South Park: Fractured But Whole

Ubisoft szuka idealnego pierdnięcia

Dodał: Tokar, poniedziałek, 2 października 2017 · Komentarzy: 3

To nie żart. Twórcy zbliżającego się wielkim krokami "South Park: Fractured But Whole" oraz firma Ubisoft szuka osoby, która potrafi wykonać doskonałe i dźwięczne pierdnięcie. O fałszowaniu nie ma mowy. W ramach rozgrywki o jakże znamiennej nazwie "Ja jestem pierdem", wydawca prosi, aby wszyscy zainteresowani nagrywali materiały wideo prezentujące swoje najlepsze bąki. Zwycięzca otrzyma zaproszenie do studia w San Francisco, gdzie jego gastryczne talenty zostaną nagrane i trafią do gry.

family guy

Propozycje należy nadsyłać na oficjalną stronę konkursu, maksymalnie do 16 października. W pierwszym etapie rywalizacji pierdy ocenią zwykli zjadacze fasoli, aby następnie dziesięć najlepszych prac wyłoniło profesjonale jury. W jego skład wejdzie T.J. Powell (na co dzień zajmuje się inżynierią dźwięku w grach), Mr Methane (profesjonalny flatulista z ponad 30 letnim stażem) oraz "nieznana słynna dziewczyna". Ostateczny wynik poznamy 23 października.

W rozszerzeniu znajdziecie materiały promujące wydarzenie, które w sposób typowy dla "South Park" nabijają się z ultra-popularnych telewizyjnych programów typu talent show.

Toril

Wieści z Torilu

Dodał: Tokar, poniedziałek, 2 października 2017 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa.

Jeśli jesteś fanem gier RPG, lubisz pisać, czytać i chciałbyś współtworzyć niesamowite historie ze świata Zapomnianych Krain, zapraszamy do wspólnej zabawy w grze tekstowej Toril.pl

toril

W ciągu ostatnich miesięcy sytuacja w Skraju nie jest spokojna. Zablokowane zostały drogi transportowe na północ - karawany, które chcą przedrzeć się przez Zielone Pola opanowane przez bandę Grasanta, muszą łączyć się w solidne grupy i wynajmować dużo ochrony. Z tego powodu rośnie popularność portali teleportacyjnych i stacji gnomich sterowców, zwanych Frumachinami; infrastruktura przestaje wyrabiać pod naporem zainteresowania. Z północy nadciągają uchodźcy, nie tylko z Pól, ale także z Cormyru, a w Przystani Nerimy praktycznie nie ma już pustych budynków ani miejsca na nowe. Wężowa Puszcza nie została uwolniona od potworów, które zaczęły organizować się w coraz większe zbieraniny i koordynować swoje ataki.

W odpowiedzi na nowe zagrożenia, Kapituła Skraju, kolegialny organ reprezentujący mieszkańców, we współpracy z Marszałkiem podnosi potencjał obronny Skraju. Trwa intensywny zaciąg do garnizonu miejskiego oraz do milicji dwóch pozostałych osad, Wężowej Skórki i Beerahy. Rekrutów zachęca się stałą pracą i dachem nad głową, a szkolenia wojskowe odbywają się już niemalże codziennie.

Seriale

Powstanie aktorski serial oparty o Sword Art Online

Dodał: Tokar, poniedziałek, 2 października 2017 · Komentarzy: 1

Wielu pasjonatów japońskiej kultury nie podniosło się jeszcze po amerykańskiej wersji "Ghost in the Shell" oraz "Death Note", a Wujek Sam już bierze się za kolejną popularną markę - "Sword Art Online". Informacje o planach wyprodukowania aktorskiego serialu ogłosiło Skydance Television. Za sterami produkcji stanie duet Patrick Massett oraz John Zimman, którzy będą mieli kontrolę nad scenariuszem i rozwojem serii. Fabułę pilotażowego odcinka nakreśli Laeta Kalogridis ("Wyspa tajemnic", "Lara Croft: Tomb Raider" czy "Terminator: Genysis").

sword art online

Rok 2022. Około 10 tysięcy graczy rozpoczyna przygodę z grą "Sword Art Online", długo wyczekiwanym VRMMORPG, który przenosi ich do wirtualnej rzeczywistości fantastycznego świata za pośrednictwem specjalistycznego hełmu NerveGear. Głównym bohaterem jest młodzik, który był także beta testerem produkcji. Po kilku godzinach zabawy zostaje ujawniony błąd w systemie - z gry nie da się wylogować. Szybko wychodzi na jaw, że był to przewrotny plan twórcy, który pragnął urealnić zabawę. Warunkiem opuszczenia cyfrowego świata jest pokonanie produkcji. Problem w tym, że śmierć w grze jest równoznaczna ze śmiercią w świecie rzeczywistym (również próba zdjęcia hełmu oznacza ugotowany mózg), graczom zostaje też przywrócony "realny" wygląd. Postawieni pod ścianą, chcąc nie chcąc, podejmują oni wyzwanie i ruszają na podbój wirtualnego uniwersum, gdzie stawką jest ich życie.

Wczytywanie...