Stranger Things
stranger things

Przyznam szczerze, że z utęsknieniem wyglądam kolejnego sezonu "Stranger Things". Mimo iż trzecia seria znacznie mniej mi się podobała niż dwie poprzednie, chyba głównie ze względu na pewną powtarzalność i irytujące zachowanie dorastających nastolatków, to i tak serial ten ma w sobie coś magnetycznego. Poprzedni zwiastun pokazał nam Hoppera gdzieś w rosyjskim łagrze, natomiast nowy trailer ukazuje powrót Brennera – raczej w postaci retrospekcji niż cudownego zmartwychwstania.

Biorąc pod uwagę napis "002/004" pod filmikiem oraz "001/004" pod poprzednim, w planie są jeszcze dwa zwiastuny. Premiera sezonu czwartego? Nadal nieznana. Z uwagi na pandemię koronawirusa może się okazać, że z Jedenastką i spółką nie zobaczymy się jeszcze nawet w tym roku.

Mass Effect
mass effect: legendary edition

Jeżeli miałeś obawy, że w “Mass Effect: Legendary Edition” zabraknie przesadnie wulgarnego Wrexa czy Marcina Dorocińskiego próbującego swoich sił w roli dziarskiego komandora Sheparda, to Electronic Arts uspokaja. Odświeżona wersja kosmicznej sagi przywróci klasyczny dubbing, podobny do tego z oryginalnej trylogii. Co to oznacza? Ano to, że będzie on częściowy.

Ciche miejsce 2
ciche miejsce 2

Do sieci trafił właśnie ostateczny zwiastun "Cichego miejsca 2", potwierdzając kinową datę premiery 28 maja 2021. Czas najwyższy, bowiem pierwotnie produkcja miała pojawić się w marcu zeszłego roku, jednak plany te pokrzyżował koronawirus. Mnie osobiście pierwsza część filmu niezbyt przypadła do gustu z uwagi na mnogość rażących głupotek, ale generalnie zbiera ona dość dobre oceny. Jak wam się podobało "Ciche miejsce" i czy czekacie na sequel?

Rodzina Abbottów (zbieżność z testami antygenowymi wykrywającymi koronarwirusa przypadkowa) wyrusza w nieznane. Tym razem potwory, które zwabia najmniejszy dźwięk, nie są już jedynym zagrożeniem. Za kamerą ponownie stanie John Krasinski, natomiast w głównych rolach wystąpią Emily Blunt, Millicent Simmonds, Cillian Murphy, Noah Jupe czy Djimon Hounsou.

The Elder Scrolls Online: Blackwood
the elder scrolls online,blackwood,the elder scrolls online: blackwood

Całkiem niedawno miała miejsce premiera "Flames of Ambition", dodatku do "The Elder Scrolls Online", a za rogiem czeka już kolejny, pt. "Blackwood". Rozszerzenie kontynuuje opowieść zatytułowaną "Wrota Oblivionu", przedstawiającą historię daedrycznego księcia Mehrunesa Dagona. Poza nowymi lokacjami (Blackwood, miasto Leyawiin czy bagna Shadowfen) twórcy wprowadzają system towarzyszy.

Od tej pory będziesz mógł wziąć ze sobą NPC do podróży po Tamriel. Gra daje możliwość wyposażenia go w niezbędny sprzęt, ustalenia zdolności, wyglądu, jak ma zachowywać się podczas walki, a nawet na jakim wierzchowcu będzie jechał. Każdy z nich ma posiadać własną osobowość, historię, zadania poboczne z nim związane i różny stosunek oraz reakcje na twoje zachowanie. Nie będą za bardzo różnić się od towarzyszy spotykanych w innych produkcjach – zapewnią obrażenia, leczenie, tanking czy wszystkiego po trochu. Nie są oni oczywiście tak silni jak inni gracze.

Rój Hellstroma
rój hellstroma

Jestem wielkim fanem "Diuny" Franka Herberta. Złożoność świata przedstawionego, rozterki filozoficzne czy mądrości płynące z pierwszej części sagi zajmują moje myśli po dziś dzień. Co ciekawe, pisarz stał się ofiarą własnego sukcesu, bowiem jego każda kolejna powieść niedotycząca Arrakis zyskiwała zdecydowanie mniejsze grono czytelników. Ja także znajduję się w grupie, która zna tylko "Kroniki Diuny", a i nie wszystkie części. Pierwsze wydanie "Roju Hellstroma" w Polsce to doskonała okazja, aby wspomniane braki nadrobić.

Poznajcie Agencję. Nie jakąś tam agencję wywiadowczą typu CIA, tylko taką pisaną przez wielkie "A", istnienia której nie uświadamiają sobie największe szychy w rządzie. Gdy w bibliotece MIT jej pracownicy przypadkowo znajdują tajne akta dotyczące tajemniczego Projektu 40, pewna odizolowana farma, będąca twórcą tych papierów, trafia pod lupę. Mieszka tam Nils Hellstrom, znany ekolog, entomolog i twórca filmów dokumentalnych o owadach. Ot, zwykły zdziwaczały naukowiec, jakich pełno. Nikt nie zwróciłby na niego uwagi, gdyby w trakcie obserwacji jego posiadłości nie zaginął jeden z agentów.

BioMutant
biomutant

Premiera “BioMutant” coraz bliżej, dlatego nie dziwi, że z dnia na dzień pojawiają się smakowite szczegóły na temat gry. Stefan Ljungqvist, szef studia Experiment 101, postanowił zdradzić, ile czasu z życia zajmie nam ukończenie całej kampanii, a także kilka innych, równie intrygujących detali.

Mass Effect
m35 mako

Kto zagrał w pierwszy "Mass Effect" ten wie, że prowadzenie pojazdu opancerzonego M35 Mako było koszmarem. Cieszy zatem fakt, że w ramach "Edycji Legendarnej" poprawiono sterowanie, pracę kamery, szybkość regeneracji tarczy ochronnej oraz dodano dwa nowe silniki odrzutowe na tył pojazdu. Ale panowie i panie z BioWare liczą się również z tym, że na świecie istnieją masochiści, którzy uwielbiali stary system sterowania i nie mogą bez niego żyć. Specjalnie dla nich zapowiedziano dzisiaj opcję włączenia modelu prowadzenia bliższego oryginałowi, dla tego autentycznego uczucia frustracji i chęci rozwalenia klawiatury, bez którego nie mogą żyć. I nie muszą długo czekać, premiera gry już równo za tydzień.

Chernobylite

Warstwa fabularna Chernobylite

Dodał: , · Komentarzy: 0
chernobylite

W lipcu premiera pełnej wersji "Chernobylite", survival horroru ze swobodną eksploracją świata, nieliniową historią, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką oraz unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów. Twórcy regularnie karmią nas kolejnymi informacjami – tym razem skupili się na warstwie fabularnej.

Próba odnalezienia swojej ukochanej Tatyany ma charakter nie tylko dosłowny, ale też metaforyczny – to chęć zmierzenia się z przeszłością pełną zagadek i niedopowiedzeń. Tak samo zresztą, jak sama Tatyana. Czy my naprawdę wiemy, kim ona jest? Czy wspomnienia głównego bohatera o niej są prawdziwe, czy to tylko jego wyobrażenia, fantazje? Jak wspomnienia Igora o Tatyanie mają się do jej rzeczywistego wizerunku? Z pozoru prosta historia o człowieku, który szuka swojej ukochanej, z czasem staje się coraz bardziej złożona i wielowątkowa. Nic nie jest czarnobiałe, nic nie jest zero-jedynkowe.

Hood: Outlaws & Legends
hood,hood: outlaws & legends

Wszyscy, którzy pokusili się na kupno "Hood: Outlaws & Legends" w preorderze, mogą już zagrać we wczesnym dostępie, aż do 10 maja, kiedy to miejsce będzie miała oficjalna premiera gry. Z tej okazji twórcy przygotowali naszpikowany akcją zwiastun "We are Legends". W zwięzły sposób przedstawia on, jak wygląda wyprawa po skarb i jakie niespodzianki mogą się wam przytrafić po drodze.

Ponadto w sieci pojawił się krótki spis trzynastu wskazówek, jak najlepiej przygotować się do udanego napadu.

Outriders
outriders

Od ponad miesiąca informowaliśmy was o fatalnym błędzie, jaki dotknął graczy "Outriders", polegający na znikaniu ekwipunku. W międzyczasie ekipie People Can Fly udało się wyeliminować bug, jednak pozostała kwestia przywrócenia ewaporowanych rzeczy. Dziś w końcu mamy jakieś konkrety.

W pierwszej kolejności przedmioty odzyskają osoby z Grupy A, czyli ci, którzy po ich utracie nie mogli ponownie zalogować się do gry, napotykając wiadomość o braku możliwości połączenia z serwerem. Przywracanie dotyczy:

  • wszystkich rzeczy, w które byliście wyposażeni (ergo mieliście na sobie), niezależnie od ich rzadkości
  • wszystkich legendarnych przedmiotów obecnych w ekwipunku
  • inne, nielegendarne przedmioty zostaną przywrócone w liczbie 20, biorąc pod uwagę najpierw ich rzadkość (czyli od epickich w dół), następnie datę ich zdobycia
  • wszystkich w pełni ukończonych nagród (Accolades), pod warunkiem osiągnięcia końcowego stadium danego trofeum – w innym wypadku możecie się z nimi pożegnać
Wczytywanie...