warcraft_fale_ciemnosci
Komiksy

Moon Knight: Z martwych - recenzja komiksu

Dodał: krzyslewy, poniedziałek, 12 lutego 2018 · Komentarzy: 0
moon knight: z martwych

Moon Knight nie jest tak znaną postacią jak Spider-Man czy Kapitan Ameryka, jednak genezę ma bardzo interesującą. Swoje zdolności i powrót do życia zawdzięcza egipskiemu bogowi Księżyca - Khonshu. W białym kostiumie, mając kilka różnych osobowości, chroni nocnych podróżnych.

Pierwszy tom to zbiór paru epizodów, aczkolwiek początek i koniec stanowią dobrą klamrę kompozycyjną dla komiksu. Dlatego chociaż został on oznakowany numerem 1, można traktować go jak zamkniętą całość.

Świat "Moon Knighta" jest inny niż światy przedstawione w pozostałych seriach Marvela. Walki z duchami czy wchodzenie do snów - takie sytuacje nie wydają niczym nadzwyczajnym dla bohatera. Rzeczywistość, w której się porusza, zdaje się oniryczna, nadnaturalna, a przy tym fascynująca. Jednak Moon Knight mierzy się także ze zwykłymi złoczyńcami. To więc postać, która odnajduje się w różnych rolach, nawet działa jako detektyw pomagający policji Nowego Jorku. Miasto też stanowi istotny punkt - akcja toczy w podziemiach, zamkniętych pomieszczeniach albo na środku ulicy. Ważne, że nocną porą, gdy panuje największy mrok.

fale ciemności

Blizzard Entertainment zapewniło w ciągu ostatnich 25 lat mnóstwo rozrywki nieprzeliczonej rzeszy graczy. Światy "Diablo", "Starcrafta" i "World of Warcraft "zyskały sobie status kultowych i nic nie zapowiada, by miały szybko zaginąć w mrokach historii. Na popularność tych uniwersów wpływają serie książek - opowiadających o przygodach różnych postaci - znane pod nazwą "Blizzard Legends". Należy do nich także powieść pióra Aarona Rosenberga opatrzona tytułem "Fale ciemności".

Orgrim Zgładziciel wykonał swój ruch. Udało mu się przejąć władzę nad Hordą. Teraz zaczyna się jego prawdziwe zadanie, którym jest poprowadzenie orków do podboju Azeroth, pilnując przy tym, by zachowali swój honor. Tymczasem Anduin Lothar, czempion zrujnowanego Wichrogrodu, wraz z uchodźcami ze zniszczonego państwa dobija do wybrzeży Lordaeronu. Tam wraz z królem Terenasem podejmuje się trudu stworzenia Przymierza, które stanowi jedyną nadzieję na odparcie obcej inwazji. Z czasem pojawiają się nowe problemy i wyzwania oraz nowi sojusznicy, zaś stawką w tej grze jest los Azeroth.

Informacja prasowa

przenajświętsza rzeczpospolita

Jacek Piekara stworzył obraz Polski obrzydliwej- nabrzmiałej chciwością,rozdartej egoistycznymi interesikami, pozbawionej jakiegokolwiek honoru i wyzutej z wszelkiej nadziei. Na Sulaszczyźnie odkryto bogate złoża ropy naftowej. Coś, co wydawało się błogosławieństwem dla niezbyt bogatego państwa, ostatecznie okazuje się przyczyną jego całkowitego upadku. Krajem rządzi kler służący interesom własnym i Kościoła- w tej właśnie kolejności do spółki z konsorcjami naftowymi. Dyktatura Jedynej Słusznej Partii bez skrupułów rozprawia się z realną i domniemaną opozycją. Na Śląsk można trafić za najmniejsze przewinienie- czy to rzeczywiście popełnione, czy tylko wymyślone przez usłużnego donosiciela. Życie zwyczajnych obywateli wypełnione jest strachem, biedą i brakiem jakichkolwiek perspektyw. W tym świecie nie szuka się szans, nie marzy i nie ufa. W tym świecie walczy się jedynie o przetrwanie.

Jacek Piekara. Jeden z najpopularniejszych pisarzy fantastycznych.

Prowokujący. Zaskakujący. Potrafi rozbawić, zbulwersować, dotknąć do żywego. Wymyka się oczekiwaniom i nie daje zaszufladkować.

Komiksy

Paper Girls #2 - recenzja komiksu

Dodał: Amaro, niedziela, 11 lutego 2018 · Komentarzy: 0
paper girls #2

Brian K. Vaughan umie zaskakiwać niebanalną fabułą i zrobił to też przy okazji rozpoczęcia "Paper Girls". Szkoda, że rozwinięcie tamtego pomysłu nie jest już tak dobre.

Zarys fabuły można sprowadzić do krótkiej informacji - znane z pierwszego tomu nastoletnie doręczycielki gazet - Erin, Mac i Tiffany - przeniosły się z 1988 do 2016 roku. I w dalszym ciągu walczą o życie.

Zacznijmy od wad, bo te niestety są dotkliwe. Pierwszy tom był przyjemną, ale też całkowicie pokręconą porcją rozrywki spod znaku science fiction. Połączenie kosmitów, dojrzałych ponad wiek dziewczyn i sporej dynamiki wydarzeń wręcz kazało pochłonąć całość przy jednym posiedzeniu. Niestety drugi tom zbiorczy jest wyraźnie słabszy. Mocne otwarcie związane ze zmianą czasu akcji szybko ginie gdzieś w gęstwinie dialogów, które zostały jakby pozbawione pazura. Oczywiście nie tyczy się to wszelkich linii dialogowych w komiksie, lecz regres jest odczuwalny. Na tym jednak nie koniec, ponieważ i dynamika historii wyraźnie spadła. Duża szkoda, gdyż przeniesienie bohaterek w czasie dawało spore pole do popisu, a pozostawiło po sobie poczucie niedosytu.

Komiksy

Egmont - nowości komiksowe na luty

Dodał: krzyslewy, niedziela, 11 lutego 2018 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Jeden z najlepszych amerykańskich komiksów kryminalnych w historii ukazuje się po raz pierwszy w Polsce w pięciu luksusowo wydanych tomach. To "100 Naboi" autorstwa mistrzów komiksu amerykańskiego, wyróżnionych Nagrodą Eisnera: Briana Azzarello i Eduardo Risso.

egmont

Premierę ma również pierwszy tom serii fantasy, której akcja rozgrywa się zaraz po tym, jak ludzie stracili panowanie nad naszą planetą - "Władza. Pora demonów".

dawca przysięgi i

Powrót do cyklu, który co prawda śledzi się na bieżąco, ale między tomami jest rok albo są dwa, trzy lata odstępu, może okazać się wyzwaniem. Problem ten nie pojawia się w przypadku trzeciej odsłony "Archiwum Burzowego Światła". Brandon Sanderson nie streszcza tego, co działo się wcześniej, lecz w treści czasem przypomina co istotniejsze fakty, a w razie czego w sieci można znaleźć więcej szczegółów. To wystarcza, żeby w świecie arcyburz ponownie poczuć się jak w domu.

Brandon Sanderson wzorem poprzednich tomów przedstawia poczynania kilku różnych bohaterów, którzy choć wdają się ze sobą w rozmaite interakcje, to nieraz prowadzą indywidualne działania. Najwięcej uwagi dostaje Dalinar, bo jemu zostały poświęcone również retrospekcje, odsłaniające wojenną przeszłość i ciekawsze wspomnienia. Mamy okazję więc jeszcze bardziej się przekonać, jaką przemianę przeszedł ten mężczyzna, oraz poznać jego dawniejsze ja i tajemnice. Obecnie Dalinar chce zjednoczyć ludzkość, a to oznacza obserwowanie go w innej roli - przywódcy i dyplomaty, na którego barkach spoczywa spora odpowiedzialność.

Filmy

Oficjalny teaser trailer Venoma

Dodał: Mikeal, czwartek, 8 lutego 2018 · Komentarzy: 0

Jeden z najbardziej tajemniczych, rozbudowanych i kozackich (anty)bohatetów rusza na wielki ekran, a wcieli się w niego sam Tom Hardy. Jak na razie niewiele wiadomo o fabule filmu. Sam proces produkcyjny zakończył się pod koniec stycznia, teraz cała praca skupiona jest na wprowadzaniu poprawek i promocji najnowszego dzieła dziesiątej muzy. Premiera odbędzie się 10 października 2018 roku.

venom

W ostatniej wycieczce do serca studia DONTNOD Entertainment zatytułowanej "Opowieści z Mrocznego Świata" odkryjemy, w jaki sposób twórcy zamierzają złączyć w jedno fabułę i gameplay. Dowiemy się, czemu gry komputerowe potrafią lepiej wciągnąć w swój świat gracza niż filmy widza lub książki czytelnika. Według Stéphana Beauvergera, dyrektora narracyjnego "Vampyra", gracze zbytnio skupiają się na rozbudowanym gameplayu gry. Z tego powodu eksploracja świata, przeprowadzanie śledztwa, interakcje z cywilami, walka i ciężkie wybory zostały wplecione w narację gry. Dyrektor gry Philippe Moreau wyjaśnia, że ​​relacje między graczem a ich bohaterem, a także bezpośrednie poczucie kontroli nad sytuacją, są unikalne w grach, są czymś, nad czym pracował w celu uczynienia "Vampyra" unikalnym przeżyciem.

vampyr
The Surge

Nadchodzi The Surge 2

Dodał: Mikeal, środa, 7 lutego 2018 · Komentarzy: 0

Kontynuacja niezłej mieszanki cRPG-a i gry akcji (którą oceniliśmy całkiem pozytywnie) nadejdzie na komputery osobiste i konsole w 2019 roku. Jak na razie nie wiadomo wiele o samej produkcji, poza sztandarowym "więcej akcji, więcej flaków i więcej frajdy!".

the surge,the surge 2

Jeśli brakowało Wam ostatnio konkursów na naszej stronie, to coś dla Was mamy. Do wygrania jest książka z serii "Skrzydła ognia" - "Najjaśniejsza noc". Żeby ją zdobyć, musicie poprawnie odpowiedzieć na trzy pytania oraz mieć szczęście w losowaniu. Formularz znajdziecie pod tym linkiem. Powodzenia!

najjaśniejsza noc

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo MAG.

Wczytywanie...