szczury_wroclawia_kraty

Chociaż jeszcze na horyzoncie nie widać pełnowymiarowych papierowych przygód Geralta, to możemy spodziewać się uproszczonej wersji, którą każdy miłośnicy świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego będą mogli pobrać nie dość że w tym roku, to jeszcze za darmo.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Taka wersja będzie nosiła podtytuł "Easy Mode", zaś na nasze stoły trafi dzięki firmie R. Talsorian Games. W środku znajdziemy podstawowe zasady oraz uproszczone reguły, dzięki czemu szybko rozpoczniemy swoje przygody w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Co więcej, 24 strony "Easy Mode" będziemy mogli pobrać zupełnie za darmo.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Wojna Krwi z aktualizacją 1.1

Dodał: Courun Yauntyrr, poniedziałek, 18 lutego 2019 · Komentarzy: 0

Przygody wojowniczej królowej Meve doczekały się nowej łatki, która ma za zadanie naprawić drobne błędy, które napotkamy podczas naszej kampanii. Prócz tego twórcy gry chwalą się dodaniem obsługi tradycyjnego języka chińskiego, co na pewno ucieszy naszych dość dalekich sąsiadów.

wojna krwi

"Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści" dostały nową aktualizację, która poprawia stabilność gry, naprawia pewne problemy związane z zadaniami, jak też oferuje obsługę nowego języka, jakim jest tradycyjny chiński. Fani tego tytułu mogą także pobawić się ustawieniami animacji kart premium oraz uzyskać brakujące trofea w wersji gry na konsole PS4 i Xbox One.

nomen omen

Twórczość Marty Kisiel jest zachwalana przez wielu recenzentów i cieszy się dużą popularnością. Ostatnio coraz więcej się o niej słyszy, a to przy okazji "Toni", a to przy okazji "Pierwszego słowa" – oba tytuły wydano w ubiegłym roku, zaś w marcu ukażą się "Oczy uroczne", trzeci tom "Dożywocia". Tempo pisania – imponujące.

"Nomen Omen" to starsza pozycja, z 2014 roku. Niedawno wznowiona może wydawać się dobrym wyborem na początek. Taka i mi się wydawała, ale jeśli jest reprezentatywna dla książek polskiej pisarki, to pozostałe wolę odpuścić.

Salomea Klementyna Przygoda ma zwariowaną rodzinkę. Chcąc zaznać trochę wolności, zamieszkuje we Wrocławiu, u starszych pań, i tu zaczyna się robić dziwnie. W domu dochodzi do zjawisk raczej paranormalnych, a Salka mieszkanie dzieli z papugą zajadającą wafelki, Royem Keane'em. Sytuacja robi się jeszcze dziwniejsza, gdy bohaterkę próbuje utopić jej własny brat.

Inne

O muzycznej stronie Crossroads Inn

Dodał: Mikeal, sobota, 16 lutego 2019 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Crossroads Inn miesza nie tylko managment sim z gatunkiem RPG. Twórcy z Kraken Unleashed wiedzą, że żadna porządna karczma nie obędzie się bez odpowiedniej, klimatycznej muzyki. Dlatego Crossroads Inn zostanie doprawiony muzyką stworzoną na unikatowych instrumentach z epoki, a skomponowaną i wyprodukowaną przez Marcina Przybyłowicza, autora muzyki w licznych grach – między innymi Wiedźmin 3: Dziki Gon.

crossroads inn
Metro: Exodus

Premiera Metro: Exodus

Dodał: Mikeal, sobota, 16 lutego 2019 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Nadszedł czas opuścić klaustrofobiczne korytarze moskiewskiego metra i wyruszyć w wielką podróż przez zdewastowaną nuklearną pożogą Rosję. Metro Exodus – najnowsza odsłona serii gier opartych o bestseller Dmitrija Głuchowskiego, ma dziś premierę na Xbox One, PlayStation 4 i PC.

metro: exodus
descender: mechaniczny księżyc

Jeff Lemire – najchętniej wydawany scenarzysta ostatniego roku w Polsce – szczególnie ujął mnie serią "Descender", a przynajmniej jej pierwszym tomem, "Blaszanymi Gwiazdami". Początek zapowiadał bardzo dobre przygodowe SF, z emocjami i tajemnicami. Druga odsłona, "Mechaniczny Księżyc", prezentuje się trochę słabiej, ale za to nadal zachwyca szatą graficzną.

Tim-21, kapitan Telsa i doktor Quon dostają się w ręce grupy robotów, która walczy z czystką po ataku Żniwiarzy. Na Mechanicznym Księżycu bohaterowie dokonają nowych odkryć mogących wpłynąć na dalsze losy świata. W międzyczasie autor prowadzi wątek innej ważnej postaci, tajemniczego łowcy robotów.

W drugim tomie "Descendera" niewiele się dzieje. Dochodzi do pewnych spotkań, do innych dopiero dojdzie, co stanowczo zachęca do kontynuowania lektury, jest trochę rozmów i nowych informacji, a na koniec zawieszenie akcji w najciekawszym momencie. Mimo to nie jestem w stanie narzekać na fabułę, bo zdążyłem polubić głównych bohaterów. Świetnie obserwuje się zwłaszcza kapitan Telsę, która stara się zachować chłodną postawę, jednak wykazuje matczyne skłonności względem Tima-21. Wydaje się, iż nawet w docinaniu doktorowi Quonowi skrywa się coś więcej, a obojętność wobec towarzyszy podróży to tylko pozory. Tworzenie się takich więzów jest powolne, lecz przekonujące i budzące pewną radość. Dużo wskazuje na to, że Lemire dąży do narodzin drużyny, na wzór tej z "Sagi". Nie mogę się doczekać końcowego efektu.

tolkien,j.r.r tolkien

Film niezwykle artystycznie zatytułowany "TOLKIEN" zabierze nas do czasów młodości sławnego pisarza. Do jego dzieciństwa w Oranii, utraty rodziców, przeprowadzki do Anglii, założenia z przyjaciółmi ze szkoły Tea Club – Barrovian Society , poznania miłości swojego życia Edith Bratt, horroru Pierwszej Wojny Światowej oraz innych wydarzeń, które doprowadziły do powstania "Legendarium".

Książki fantastyczne

Konkurs z Rebisem!

Dodał: krzyslewy, wtorek, 12 lutego 2019 · Komentarzy: 0

Zapraszamy do udziału w nowym konkursie, w którym możecie wygrać jeden z trzech pakietów książek. Pierwszy pakiet to trzy tomy serii "Pęknięta Europa", drugi składa się z "Pioruna kulistego" i "Gamedec. Zabaweczki", a za trzecie miejsce nagradzamy samym "Piorunem kulistym".

książki

Konkurs znajdziecie pod tym linkiem, zadanie to przygotowanie odpowiedzi na pytanie związane z gatunkiem hard SF. Powodzenia!

Filmy

Nowy teaser trailer aktorskiej wersji Aladyna

Dodał: Mikeal, poniedziałek, 11 lutego 2019 · Komentarzy: 1

I skupia się on na drugiej najważniejszej postaci w historii – Dżinie z Lampy granym przez Willa Smitha.

aladdin live action,aladyn wersja aktorska
Komiksy

Mucha Comics – lutowe nowości

Dodał: krzyslewy, niedziela, 10 lutego 2019 · Komentarzy: 0

W lutym nakładem wydawnictwa Mucha Comics ukazały się kolejne tomy dwóch serii:

mucha comics
  • "Chew: Krwawa kiszka" (tom 10)
  • "Hrabstwo Harrow: Porzucony" (tom 5)
Wczytywanie...