Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Nowy Deus Ex niespodziewanie skasowany

Dodał: , · Komentarzy: 0
deus ex

Dalszy ciąg restrukturyzacji w Embracer Group dosięgnął także studia Eidos Montreal. Twórcy cenionych odsłon przygód Adama Jensena tracą pracowników, zaś efekt ich wysiłków po dwóch latach wędruje do kosza. Mówiąc prościej, powstająca nowa odsłona serii "Deus Ex" ze wspomnianym już dawnym szefem ochrony Sarif Industries zostaje skasowana bez większych szans na powrót.

Inne
stargate,stargate timekeepers

Możemy już bawić się w pełną wersję "Stargate: Timekeepers", czyli kolejną próbę wykorzystania znanej marki w świecie gier. Na tym polu nie można mówić o wielu sukcesach, bowiem seria filmów i serialów od lat czeka na godnego przedstawiciela na polu wirtualnej rozgrywki. Czy najnowsza produkcja studia Slitherine Ltd. jest w stanie odwrócić ten negatywny trend?

Wiedźmin 4

Kolejny Wiedźmin oficjalnie potwierdzony

Dodał: , · Komentarzy: 0
witcher 4

Plotki krążyły od dawna, ale wreszcie mamy oficjalne potwierdzenie, że tworzony od pewnego czasu "Projekt Polaris" to w istocie kolejna gra w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. W sumie czeka nas aż sześć nowych produkcji od CD Projekt Red, zaś połowa z nich ma mieć miejsce w świecie, który doskonale poznaliśmy dzięki książkom i grom z Geraltem. Czy sam Biały Wilk powróci?

Indiana Jones i Wielki Krąg

Informacja prasowa

najsłynniejszy archeolog powraca na komputery i konsole

Jeszcze nie tak dawno mieliśmy okazję ponownie spotkać się z Indianą Jonesem na srebrnym ekranie, gdy raz jeszcze ruszył na poszukiwanie legendarnego artefaktu, przy okazji ponownie krzyżując plany nazistów. Teraz zaś, zapowiedziane zostało nowe doświadczenie, tym razem na ekranach naszych komputerów i konsol. Najnowszy projekt został ochrzczony nazwą "Indiana Jones and the Great Circle".

Remcon 2024

Festiwal Remcon 2024

Dodał: , · Komentarzy: 0

W tym roku czeka nas szósta z kolei edycja już nie konwentu, lecz festiwalu Remcon – Remcon 2024.

Remcon 2024

W programie znajduje się oferta dla wszystkich fanów fantastyki. Swoje miejsce odnajdą miłośnicy gier, dalekiego wschodu, LEGO i cosplayów. Na japońskich komputerach firmy NEC (serii PC-88 i PC-98) będzie można zapoznać się z klasykami gamingu Kraju Kwitnącej Wiśni, zaś "Strefa stalker" ugości wszystkich, których sercu bliskie jest "Cziki briki iv damke".

Dawno Temu Blask

Dawno Temu Blask – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
dawno temu blask

Guy Gavriel Kay to autor, o którym dowiedziałem się względnie niedawno. Niemniej, jego dorobek literacki niewątpliwie jest imponujący, zarówno w kwestii prac redaktorskich, jak i twórczości własnej. Dotąd miałem okazję jedynie sprawdzić próbki jego dzieł, ale tym razem w moje ręce trafiła książka zatytułowana "Dawno Temu Blask". Teraz zaś nadeszła pora, by dokonać nad nią odrobiny przemyśleń i rozważań.

Guidanio Cerra, siedząc w swoim pokoju, zaczyna wspominać czasy swej młodości. Jako chłopak z rzemieślniczej rodziny, miał szczęście otrzymać elitarne wykształcenie u jednego z największych myślicieli swych czasów. Nabyta wiedza pomogła mu dostać się na dwór księcia Uberta z Mylazji – człowieka, który nie bez powodu dorobił się przydomku "Bestii".

Post-Apo Builder

Post-Apo Builder – zapowiedź

Dodał: , · Komentarzy: 0
post-abpo builder

Zdarza się, że premiera danego tytułu tworzy minigatunek wewnątrz większego rodzaju danej konwencji rozgrywki. Niech przykładem będzie souls-like dla gier RPG, będący naśladownictwem legendarnej serii "Dark Souls" od studia Fromsoftware.

Swoich naśladowców wydają się mieć również twórcy "Frostpunka" ze studia 11 bit studios, który zresztą entuzjastycznie oceniłem na łamach naszego portalu. Kreując swój świat, studio Septarian Games ze średnim rezultatem stworzyło coś w rodzaju krzyżówki mechaniki wspomnianego przed chwilą "Frostpunka" z klimatem bardzo mocno inspirowanym "Madmaxem".

Suicide Squad: Kill The Justice League
suicide squad,suicide squad: kill the justice league

Pierwsze przedpremierowy pokazy już za nami, podobnie jak ujawnione materiały z samej rozgrywki w "Suicide Squad: Kill The justice League". Opinie graczy są jednak mocno sceptyczne i wygląda na to, że szykuje nam się pierwsza kiepska gra od nagradzanego studia Rocksteady. Czyżby dość długi okres produkcji oraz zmiany w strukturach studia okazały się na tyle znaczące, by polowanie na tytułową Ligę było po prostu nudne?

Heroes of Might & Magic III

Fabryka wchodzi do Heroes III

Dodał: , · Komentarzy: 1
fabryka wchodzi do heroes iii

"Heroes of Might and Magic III" to gra, która od lat cieszy się niesłabnącą legendą i popularnością, przez co projekt w dalszym ciągu cieszy się życiem oraz aktualizacjami tworzonymi przez zagorzałych fanów. A choć jest to nieco spóźnione, to wieść ta nadal jest tak doskonałym prezentem świątecznym i ogłoszeniem na zwieńczenie roku. Mianowicie, 31 grudnia grupa Horn of The Abyss udostępniła do rozgrywki nowe miasto, znane jako Fabryka.

Imladris 2023 - Krakowski Weekend z Fantastyką

Imladris 2023 – relacja z konwentu

Dodał: , · Komentarzy: 0
imladris – krakowski weekend z fantastyką

Krakowski konwent fantastyki Imladris to jedno z ważniejszych wydarzeń tego typu w moim kalendarzu. Z racji błędów w planowaniu rok temu nie mogłem nacieszyć się tym wydarzeniem tak, jakbym sobie tego życzył, a więc w tym roku postanowiłem to sobie wynagrodzić. Zatem, wraz z ostatnim weekendem października, nadszedł czas by raz jeszcze przekroczyć mury Liceum Ogólnokształcącego XLII w Krakowie i zasiąść celem nasiąknięcia światami mocy i magii.

Wczytywanie...