dziki_zachód
Haven

Recenzja gry Haven

Dodał: , · Komentarzy: 0
Haven

"Haven" jest grą o miłości i związkach. Na początku poznajemy chłopaka i dziewczynę – Kay oraz Yu. Zakochani bohaterowie są uciekinierami z autorytarnego reżimu zwanego Apiary. Żyją na pokładzie Nest, małego statku kosmicznego, na planecie Source, złożonej z setek małych latających wysp. Ich idylla nie trwa wiecznie. W wyniku bardzo niefortunnego zbiegu okoliczności Nest zostaje poważnie uszkodzony. Yu i Kay muszą zatem naprawić swój statek i przy okazji rozwikłać tajemnice planety, na której zdecydowali się ukryć.

Game Exe

Mały pakiet noworoczny

Dodał: , · Komentarzy: 1

I tak ponownie nadszedł Nowy Rok. Czas postanowień, decyzji i podsumowań. Choć rocznik 2020 zakończył się najróżniejszymi rozczarowaniami, za których większość odpowiada koronawirus, wciąż pozostaje nam nadzieja, że następny będzie lepszy.

the legend of heroes: trails in the sky

Z mojej strony proponuje rozważenie serii japońskich RPG-ów spod sztandaru "The Legend of Heroes", a konkretnie trzech pierwszych części wchodzących w skład trylogii/arki Liberl:

Miłej lektury i Wesołego Nowego Roku! Mam nadzieję, że nas wszystkich czeka jeszcze wiele spotkań w tej czy innej formie.

Seriale
the elder scrolls

Takie szokujące informacje przekazuje Daniel Richtman, znany krytyk oraz uznany informator branżowy. Przeniesieniem wirtualnego świata Tamriel na szklany ekran ma być zainteresowany Netflix, który chciałby jeszcze bardziej poszerzyć swoją bibliotekę o nowe fantastyczne tytuły cieszące się już ugruntowaną popularnością.

S.T.A.L.K.E.R. 2

S.T.A.L.K.E.R. 2 – nowy teaser

Dodał: , · Komentarzy: 0
stalker 2

Jak najlepiej zakończyć apokaliptyczny 2020 rok i przywitać nowy, postapokaliptyczny 2021? Świeżym materiałem prosto z kontynuacji klasyka gatunku! Tak pomyśleli chłopcy i dziewczęta z GSC Game Wrold i przygotowali krótką prezentację z wyczekiwanego “S.T.A.L.K.E.R. 2”.

Co ciekawe krótki teaser przedstawia przedsmak perypetii Skifa, głównego bohatera kolejnej części serii. Oparty jest on o silnik graficzny gry, więc możemy oczekiwać, że tak mniej więcej będzie prezentowała się oprawa wizualna tytułu. Twórcy zaznaczyli również, że szybkie zmiany scenerii, a także ustawiczne poczucie wyobcowania i niebezpieczeństwa będzie jedną z cech charakterystycznych produkcji. Z drugiej strony – osobiście nie dorabiałbym specjalnych teorii do tak krótkiego materiału.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Mała wiedźmińska aktualizacja

Dodał: , · Komentarzy: 0
Wiedźmin 3

CDProjekt Red otrzymuje ostatnio sporo uwagi (i krytyki) w związku z grą "Cyberpunk 2077". My jednak nadal lubimy wracać do ich poprzedniej produkcji. W związku z tym mamy dla czytelników dwa artykuły autorstwa Ravna poświęcone Wiedźminowi:

Życzymy przyjemnej lektury!

Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077,trauma team

Niezły wynik prawda? 13 milionów sprzedanych kopii gry, pomimo wszystkich kontrowersji wokół niej. Najpierw okazało się, że wersje "Cyberpunka" na konsole są niegrywalne, a wersja na PC zawiera dużą ilość błędów. Potem Sony, sfrustrowane całą sytuacją, wycofało grę ze sprzedaży na PlayStation Store (pierwszy taki przypadek!), a Microsoft dodał ostrzeżenie w swoim sklepie online. Notowania CDProjektu Red na giełdzie poleciały w dół o 41%. Na dokładkę inwestorzy zapowiadają możliwość pozwania spółki za zatajanie przed nimi informacji o prawdziwym stanie prac nad grą, jak i samej gry. Największa premiera dekady zamieniła się w gigantyczną kaszankę, o której opowiadają czołowe światowe gazety. Czas pokaże, czy CDProjektowi uda się to odkręcić. Póki co przepraszają.

Phasma

Wielokrotnie krytykowane przez fanów wydawnictwo Uroboros oficjalnie kończy swoją przygodę z serią "Gwiezdnych Wojen". Począwszy od przyszłego roku, na sklepowe półki nie trafią kolejne pozycje zza oceanu, jak też nie ma co liczyć na dodruk już istniejących pozycji.

uroboros,wydawnictwo uroboros

Można powiedzieć, że niektórzy dopięli swego, bowiem Uroboros przestanie wydawać książki z logiem "Star Wars". Nie tylko próżno wypatrywać nowych pozycji, ale także liczyć na dodruk już wypuszczonych serii. Aktualnie dostępne produkty pozostaną w sprzedaży do 31 marca 2021 roku. Po tym dniu wydawnictwo oficjalnie odcina się od sagi należącej do Disneya. Oficjalny komunikat milczy o powodach, ale tych na pewno jest kilka.

Moss

Recenzja gry Moss

Dodał: , · Komentarzy: 0
Moss

"Moss" była jedną z pierwszych gier, które wypróbowałem po zakupie Oculus Rift. Jest to platformówka zaprojektowana od podstaw pod VR. Gramy w nią na siedząco, otoczeni bardzo ładnym światem przedstawionym, w którym możemy dość swobodnie się rozglądać. Dzięki takiemu rozwiązaniu w ogóle nie uświadczymy tu dyskomfortu czy choroby lokomocyjnej. Mogę zatem od razu polecić "Moss" osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w zabawie z wirtualną rzeczywistością.

Death Stranding
death stranding,cyberpunk 2077

"What is this, a crossover episode?!" Owszem Mr. Peanutbutter, mój entuzjastyczny złoty labradorku, to jest crossover – zeszłoroczny hit "Death Stranding" otrzymał właśnie aktualizację na PC dodającą zawartość pochodzącą z tegorocznego hitu "Cyberpunk 2077". Zawiera ona kilka misji fabularnych, nową zdolność hakowania przeciwników oraz parę przedmiotów – między innymi słynną srebrną rękę Johnnyego Silverhanda. Znajdzie się również nowy motocykl. Póki co nie ma oficjalnych informacji o tym, kiedy aktualizacja trafi na Playstation 4 – twórcy zapowiedzieli tylko, że informacje na ten temat pojawią się "wkrótce".

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 – Pierwsze wrażenia

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wstawaj, samuraju. Mamy grę do poprawienia

cyberpunk 2077

O tym, że w chwili premiery "Cyberpunk 2077" nie będzie najlepiej dopracowaną grą, wiedzieliśmy już od pewnego czasu. Zewsząd dochodziły głosy, że studio CD Projekt RED wysmażyło kolejny wielki hit dla graczy głodnych fabularnych wrażeń, ale z licznymi błędami. Tylko tak szczerze – po prawie 8 godzinach nie jestem przekonany, czy to taka wspaniała produkcja, jaką nam zapowiadano. Pomijam w tej chwili techniczne niedoróbki.

Wczytywanie...