Komiksy

Informacja prasowa

Wydawnictwo Non Stop Comics już potwierdziło, że w kwietniu wychodzi drugi tom "The Black Monday Murders" o podtytule "Waga". Komiksy przyszły z drukarni, a oficjalna data premiery to 25 kwietnia.

the black monday murders

Opis: Horror, czarny kryminał, teorie spiskowe. Jonathan Hickman, scenarzysta takich przebojów jak The Avengers, The New Avengers i Secret Wars, kontynuuje opowieść o potędze brudnych pieniędzy i ludziach, których można za nie kupić. Pomaga mu w tym Tomm Cocker, rysownik o niezaprzeczalnym talencie.

Książki fantastyczne
wydawnictwo mag

Dziś do księgarń trafiły dwie nowe książki wydawnictwa MAG – druga część "Dawcy Przysięgi" autorstwa Brandona Sandersona oraz nowa pozycja w serii "Artefakty" – klasyk fantastyki "451 stopni Fahrenheita" Raya Bradbury'ego. Oto opis pierwszej z nich:

Na Rosharze trwa wojna. Przebudzeni parshendi – pieśniarze – pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się niepowstrzymani. Wieczna Burza nieubłaganie powraca, za każdym razem sprowadzając śmierć i zniszczenie na ludzkie osady. Dalinar Kholin, udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości i nieżyjącej żony, nie szczędzi wysiłków, by zbudować koalicję ludzkich królestw, odkrywając przy tym swoje moce Kowala Więzi. Jednakże Odium ma wiele sług i wygląda na to, że jest przygotowany na każdą możliwość, a Świetlistym Rycerzom zagraża również tajemnica, która wcześniej doprowadziła do Odstępstwa ich starożytnych poprzedników.

Elhokar, Adolin, Shallan i Kaladin docierają do Kholinaru i odkrywają, że choć miasto jeszcze nie upadło, ich misja może się okazać o wiele trudniejsza, niż się spodziewali. Ludzie szepczą o mrocznej sile, która opanowała pałac i królową Aesudan, po ulicach zaś wędrują wyznawcy dziwacznego Kultu Chwil. A jedynym, co chroni miasto przed upadkiem, jest Straż Muru i jej tajemniczy dowódca, marszałek Lazur.

Komiksy

Pan Żarówka kwietniową premierą Kultury Gniewu

Dodał: , · Komentarzy: 0
pan żarówka

W najbliższą środę nastąpi premiera komiksu, który wygląda na jedną z najważniejszych tegorocznych premier Kultury Gniewu – "Pana Żarówki". W tym dniu – 18 kwietnia – w Klubie Regeneracja w Warszawie odbędzie się również spotkanie z autorem dzieła. Oto opis:

Sześcioletni chłopiec na wskutek wypadku staje się żarówką. Podłączony do prądu świeci, ale również parzy. Nie lepiej mają się jego rodzice. Ojciec chłopca został rozprasowany żelazkiem, a matka złamała się na pół. Dosłownie.

Dorastanie z nimi nie jest łatwe i zmusza bohatera do opuszczenia domu w poszukiwaniu sensu i własnej bezpiecznej przestrzeni. Ale czy to może się udać, gdy wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu?

„Pan Żarówka”, wydawniczy debiut Wojtka Wawszczyka, znanego reżysera filmów animowanych („Jeż Jerzy”, „Kacperiada”) to epicka, surrealistyczna opowieść o nieodwzajemnionej miłości do życia.

Komiksy

Mucha Comics zaplanowała na kwiecień dwie nowe premiery. 26 kwietnia ukaże się album "Uncanny X-Force: Era Archangela", który jest drugim tomem serii "Uncanny X-Force" (recenzję pierwszego tomu znajdziecie tutaj).

mucha comics,komiks

Tego samego dnia wyjdzie też drugi tytuł, czyli pierwszy tom "Puls", w którym Brian Michael Bendis powraca do postaci Jessiki Jones – o jej przygodach pisał wcześniej w serii "Alias".

Komiksy
wehikuł czasu i inne opowieści

"Wehikuł czasu i inne opowieści" to zbiór komiksów Waldemara Andrzejewskiego, a także wgląd w jego dokonania i trochę ilustracji stworzonych na potrzeby książek. Ukłon w stronę polskiego twórcy i możliwość zetknięcia się z klasyką. Jednym zdaniem: świetna inicjatywa Egmontu.

W antologii znalazło się pięć historii. Dwie pierwsze to adaptacje powieści Herberta George'a Wellsa – "Wojna światów" i "Wehikuł czasu". Kolejna – "Kapitan Nemo" – powstała na podstawie książki Juliusza Verne'a. Następne są "Tam gdzie słońce zachodzi seledynowo" oraz "Hasło „Słomot”", przy czym ostatni utwór nie zawiera tekstu, to tylko kilka plansz z pustymi dymkami, projekt, który nie został dokończony.

Niewątpliwie czuć upływ czasu, który zostawił ślad na zamieszczonych tu utworach. W przypadku fabuły jest to wyraźne w pewnych chaosie narracyjnym i dialogowym. Nie zawsze między scenami są tak gładkie przejścia jak we współczesnych komiksach. Czasem może być trudne połapanie się, która postać się wypowiada – choć to już kwestia ilustracji. Sylwetki postaci są niewyraźne, a ponadto utrzymane nieraz w jednej barwie, więc odróżnienie jednej od drugiej parokrotnie na przestrzeni całego albumu okazuje się problematyczne. Wreszcie scenariusz cierpi trochę na przegadanie.

Książki fantastyczne

Wystartował już trzeci sezon serialu "The Expanse", ale kupienie książkowego "Przebudzenia Lewiatana" (na podstawie którego powstała wspomniana produkcja) w 2018 roku wymagało nie lada wysiłku. Na przeciw potrzebom wyszło wydawnictwo MAG, które skieruje na sklepowe półki pierwszy tom cyklu jeszcze w tym miesiącu.

expanse

Polscy czytelnicy poznali powieść w 2013 roku dzięki wydawnictwu Fabryka Słów. Wtedy dostaliśmy "Przebudzenie Lewiatana" w dwóch częściach i miękkiej okładce, jednak nakład w dużej mierze został wyczerpany, stąd dostępność, zwłaszcza pierwszej części, była raczej kłopotliwa. Spore zainteresowanie serialem nie mogło przejść bez echa, więc nie dziwi wznowienie, chociaż tym razem w nasze ręce trafi pojedynczy tom w twardej oprawie i nowym tłumaczeniu.

Komiksy

Informacja prasowa

Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to legenda polskiego komiksu dziecięcego. Wydawnictwo Egmont w kwietniu proponuje czytelnikom już ósmy tom z wesołymi, pełnymi fantazji i groteski historyjkami – "Jonka, Jonek i Kleks. Szalony wynalazca i inne opowieści".

Do sprzedaży trafi również "Saga o Potworze z Bagien" uznana przez krytyków i czytelników za jedno z najlepszych dzieł komiksowych końca poprzedniego wieku.

saga o potworze z bagien

Premierę będzie miał również pierwszy z pięciu tomów cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona, "Transmetropolitan", a fani uniwersum Thorgala mogą liczyć na szóstą część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, "Thorgal. Młodzieńcze Lata, Lodowy drakkar".

Książki fantastyczne

Czas ogłosić wyniki niedawno zakończonych konkursów. W pierwszym z nich nagrodą była książka "Assassin’s Creed Origins. Pustynna przysięga". Zdobyli ją: Marcin J. z Poznania, Marcin W. z Łukowa i Tomasz Ł. z Wysokiego Mazowieckiego. Serdecznie gratulujemy wygranej!

książkaksiążka

Natomiast w konkursie, w którym do wygrania było "Ramię Perseusza", zwyciężyli: Kamila H. z Jordanowa, Marcin J. z Poznania, Joanna S. z Darłowa i Aneta B. z Wielkich Dróg. Również gratulujemy!

Przy okazji zachęcamy do wzięcia udziału w jeszcze trwającym konkursie, który znajdziecie tutaj.

Komiksy

Informacja prasowa

szalony wynalazca i inne opowieści

Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to legenda polskiego komiksu dziecięcego autorstwa Szarloty Pawel. Wesołe, pełne fantazji i groteski historyjki ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach popularnego pisma „Świat Młodych”, a także w wydaniach albumowych. 18 kwietnia br. do sprzedaży trafi nowy tom cyklu Jonka, Jonek i Kleks wydany przez Egmont Polska „Szalony wynalazca i inne opowieści”. W planach jest także kolejny album przygód Jonki, Jonka i Kleksa z opowieściami „Odwiedziny smoka” oraz „Na wakacjach”.

Jonka i Jonek – nastolatki wychowywane wśród peerelowskich bloków – dzięki niezwykłemu niebieskiemu przyjacielowi Kleksowi odrywają się od codziennej rutyny i wkraczają do krainy fantazji, marzeń i magii. Przypominamy czytelnikom sympatycznych bohaterów i ich świat, a Szarlota Pawel zabiera w albumie „Szalony wynalazca i inne opowieści” dzieci, ale i dorosłych w podróż, gdzie granice wyznacza tylko wyobraźnia.

Ósmy tom przygód to seria krótkich, wesołych, pełnych zaskakujących sytuacji i doskonałego humoru opowieści, oraz materiałów okolicznościowych. „Szalony wynalazca” i „Szukajmy ciotki Plopp!” to już drugie wydanie przygodowych historii publikowanych niegdyś przez Egmont w twardej oprawie. Pozostałe trzy komiksy nie są regularnymi opowieściami, a materiałami okolicznościowymi mającymi na celu promowanie wśród czytelników „Świata Młodych” oszczędzania „Tajemnica VIIB”, bezpieczeństwa „Przygody Kuby i Kleksa” i wybranych zuchowych sprawności, jak ambasador przyjaźni, czy przyjaciel książek w opublikowanym w formie kalendarza komiksie „Zuchowe sprawności”.

Komiksy
rat queens #2: dalekosiężne macki n’rygotha

Królowe Szczurów ponownie muszą uratować swoje miasto – Palisadę – przed zagładą. I ponownie robią to efektownie, co sprawia niemało frajdy, szczególnie fanom fantasy.

"Dalekosiężne macki N'rygotha" to przemyślana kontynuacja, przedstawiająca nie tylko ciąg dalszy losów bohaterek, lecz także ich przeszłość. Są to czasy, gdy jeszcze nie tworzyły drużyny – wgląd w ten etap życia pozwala lepiej zrozumieć zachowania postaci, a przy tym stanowi ważną cegiełkę w ich charakterystykach. Inaczej czyta się o bohaterkach, których problemy i dorastanie już znamy, poza tym w ten sposób więcej dowiadujemy się o świecie. Niektórzy mogą się przyczepić, że to wspominanie wypada trochę chaotycznie, ale z drugiej strony ten efekt znajduje uzasadnienie w fabule.

Nie zmienił się styl, w którym pisany jest scenariusz "Rat Queens". Bohaterki używają wulgarnego języka, podkreślającego emocje i nasilającego humorystyczność scen (innym razem po prostu tworzącego ten humor). To potoczny slang, który brzmi bardzo naturalnie – a zarazem stanowi jeden ze współczesnych elementów. Co prawda świat jest stylizowany na średniowiecze, lecz bardzo swobodnie. Zostają tu wykorzystane nawet takie rzeczy jak rozmowa na odległość – tyle że nie za sprawą telefonu, tylko magicznego urządzenia.

Wczytywanie...