Komiksy

Miło nam poinformować, że nakładem nowego wydawnictwa na rynku, Lost in Time, w drugiej połowie maja do rąk wszystkich zainteresowanych pasjonatów trafi komiks "Dziki Ląd". Dzisiaj uruchomiono możliwość składania zamówień przedpremierowych zarówno w oficjalnym sklepie wydawnictwa, jak i popularnych cyfrowych sklepach komiksowych jak Gildia czy Best Comics. Game Exe jest jednym z patronów medialnych tego tytułu.

lost in time

Dzieło Rama Venkatesana i ilustratora Sumita Kumara ("These Savage Shores", "Ruin of Thieves" czy "Batman: Secret Files") zabierze nas do parnego roku 1766, kiedy to Kompania Wschodnioindyjska trzymała za pysk cały świat, a czasy mitów, legend i nadprzyrodzonych mocy powoli odchodziły w zapomnienie... ale czy na pewno?

Dwa stulecia po tym, jak pierwszy europejski okręt dopłynął do Wybrzeża Malabarskiego i zawinął do portu w Kalikacie, Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska stara się zabezpieczyć swoją przyszłość na lukratywnym Jedwabnym Szlaku. Na pokładzie jednego ze statków Kompanii przybywa istota będąca ucieleśnieniem pradawnego zła, licząc na zadomowienie się w nowo odkrytej krainie. Wkrótce jednak przekonuje się, że ziemie nad Indusem zamieszkują demony i legendy dużo starsze od niej samej.

Kulawy szermierz

Informacja prasowa

kulawy szermierz

Już 20 maja nakładem wydawnictwa Initium ukaże się fenomenalny „Kulawy szermierz” autorstwa Tomasza Matery będący powieścią przygodowo-awanturniczą osadzoną w uniwersum fantasy wzorowanym na Europie z przełomu XVI i XVII wieku.

Tomasz Matera (1990) – Urodziwy jak Sokrates, rosły niczym Napoleon. Jak przystało na rodowitego łodzianina, zamieszkuje na wielkim szarym blokowisku w sąsiedztwie walących się kamienic. Wieczny student Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie zwiedził już instytut psychologii oraz filozofii, a obecnie studiuje historię pod skrzydłami wyrozumiałej Alma Mater. Niedoszły bankier, przelotnie krupier i barman, teraz lektor angielskiego. Adept trójboju i gier fabularnych. „Kulawy szermierz” jest jego debiutem literackim. Inspiracją dla powstania „Kulawego szermierza” były dla autora m.in. powieści Glena Cooka (zwłaszcza Kroniki Czarnej Kompanii), Joe Abercombiego (Bohaterowie, trylogia Pierwsze Prawo) oraz Michaela Moorcocka (przygody Elryka z Melninbone).

Bakly. W objęciach śmierci t. 2
bakly. w objęciach śmierci t. 2

Miroslav Žamboch to prawdziwy specjalista w kreowaniu mrocznego klimatu, a także bohaterów tak twardych i niezłomnych, że mogliby na śniadanie zagryźć bryłę zubożonego uranu, by chwilę potem wypluwać pociski nuklearne w kierunku swoich wrogów. Ostatnimi czasy mogliśmy się nacieszyć nowym wydaniem nieco starszych dzieł, ale pojawiają się też nowe powieści. Teraz przyjrzymy się jednej z nich, „Bakly, Tom 2. W objęciach śmierci”.

Sytuacja w Grafzatzy staje się coraz bardziej napięta. Choć gangi nadal starają się nad sobą panować, krew i pieniądze wciąż nakręcają sytuację. Baronówna Münchauzen w dalszym ciągu poszukuje starożytnej wiedzy i artefaktów, lecz ludzie, którzy je mają są niebezpieczniejsi niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Tymczasem przedwieczna istota wędrująca w kanałach dalej rośnie, zdeterminowana, by zyskać większą potęgę i nie powtórzyć dawnych błędów. Przez to wszystko kroczy Bakly i choć jedyną rzeczą, której teraz pragnie to śmierć, to tanio skóry nie sprzeda.

Wojna Kalibana

Wojna Kalibana – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
wojna kalibana

"Przebudzenie Lewiatana" powołało do życia jedną z ciekawszych i zarazem smutniejszych wizji przyszłości rasy ludzkiej. Świat, w którym pomimo tego, że udało się zbudować skomplikowane napędy pozwalające nam sięgnąć gwiazd i skolonizować sporą część Układu Słonecznego, to zawiedliśmy na całej linii w kwestii podstawowych problemów naszej rasy, takich jak głód, bieda czy dyskryminacja. Toczymy proste wojny, a zanurzeni w otchłani brudnej polityki i samozadowolenia popadamy w stopniowy marazm. Ba, nie potrafimy ich przeskoczyć nawet w chwili, gdy znajdujemy się na skraju apokalipsy i jesteśmy wystawieni na odstrzał w obliczu nieznanej siły, której starań po prostu nie rozumiemy. Jeżeli ktoś myślał, że draka z protomolekułą i ludobójstwo na stacji Eros otrzeźwią ludzi niczym chlust zimnej wody po srogim bankiecie, to srogo się mylił. W "Wojnie Kalibana", drugim tomie serii "The Expanse", ludzkość dopiero się rozkręca, jeżeli chodzi o skalę obrzydliwości, i posuwa się do jeszcze gorszych ekscesów.

Komiksy
usagi yojimbo

Po czterech około 600-stronicowych wydaniach zbiorczych przygód Miyamoto Usagiego przyszedł czas na cofnięcie się do jego początków lub na rozpoczęcie niezwykłej wędrówki po feudalnej Japonii.

Bez wchodzenia w licencyjne szczegóły – Stan Sakai stworzył dla Fantagraphics kilka części o króliku roninie, nim ten na dobre zagościł w Dark Horse Comics, i to właśnie od historyjek wydanych w tym drugim wydawnictwie rozpoczął Egmont. W marcu ukazał się pierwszy z dwóch tomiszczy "Usagiego Yojimbo" opatrzonych podtytułem "Początek", które uzupełniają lukę spowodowaną zamieszaniem z prawami autorskimi. Jakością wydania nowy tom nie ustępuje poprzednikom, lecz niestety lista dodatków w "Usagi Yojimbo Początek. Księga #01" kończy się na galerii okładek. Tym razem zabrakło notatek samego Stana Sakaia, opowiadającego o inspiracjach do poszczególnych opowieści.

Komiksy

PTSD – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
ptsd

O dramacie weteranów próbujących wrócić po wojnie na łono społeczeństwa napisano już wiele. Na przestrzeni lat niektórzy twórcy sięgali po specyficzny humor, aby opowiedzieć o tragicznych przejściach, czego doskonałym przykładem jest "Rzeźnia numer pięć" Kurta Vonneguta, inni zaś stawiali na atmosferę beznadziei i poczucia bezcelowości jak w "Wiecznej wojnie" Joego Haldemana czy "Balladzie o Halo Jones" Alana Moore'a.

Nowemu komiksowi z oferty Non Stop Comics pt. "PTSD" bliżej do drugiej z wymienionych ścieżek. Guillaume Singelin opowiada o losach Jun, która wróciwszy z wojny próbuje odnaleźć się w metropolii. Samotna, pozbawiona wsparcia zarówno bliskich, jak i rządu, wiedzie ciężki żywot i szuka ulotnego wytchnienia w skradzionych lub kupowanych narkotykach. Na ulicach miasta podobnie egzystują setki innych weteranów, lecz Jun trzyma się z dala od ludzi. Pewnego dnia przypadkowo spotyka Leonę i jej synka Bao – ojciec opuścił rodzinę po narodzinach chłopca. Od tego momentu kobieta stara się pomóc Jun i pozostałym wojskowym.

Komiksy

Western – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 1
western

Szybkostrzelni rewolwerowcy, żądza bogactwa, bandyci, korupcja, dramatyczne historie, a nawet miłość. W "Westernie" nie brakuje motywów, które już nieraz odnajdowały się właśnie w reprezentowanym przez komiks tytułowym gatunku.

Na niespełna siedemdziesięciu stronach Jean Van Hamme przedstawia historię młodego chłopca, który musi odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji, wymagającej od niego nauki, jak przetrwać na Dzikim Zachodzie. W innym razie chłopak stanie się zaledwie kolejną z ofiar brutalnej, niesprawiedliwej i na pewno nielitościwej rzeczywistości. To nie jest droga od zera do bohatera – protagonista ma wady, własny plan, a przed nim – cóż, kłopoty.

Komiksy

The Black Holes – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
the black holes

Od początku funkcjonowania wydawnictwo Non Stop Comics zaprezentowało polskim czytelnikom wielu twórców dotychczas nieznanych w naszym kraju. Ostatnio do tego grona dołączył Borja Gonzalez, autor "The Black Holes".

Hiszpan opowiada o trzech nastolatkach z małego miasteczka, które postanowiły założyć szkolną kapelę punkową. Gloria, Laura i Cristina zbierają się na wspólne próby, starają się opanować grę na instrumentach i żywo dyskutują o nieszablonowych tekstach autorstwa jednej z nich. Z czasem ich życie zakłóca blade wspomnienie wydarzeń sprzed ponad półtora wieku. Jaki ma to związek z trzema przyjaciółkami?

Komiksy

Krucjata Nieskończoności – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
krucjata nieskończoności

O ile na polskim rynku trudno narzekać na brak komiksów Marvela, o tyle większość z nich dotyczy ziemskich herosów. Tymczasem w marvelowskim kosmosie dzieją się rzeczy jeszcze bardziej niezwykłe.

"Krucjata Nieskończoności" to bardzo obszerne (472 strony!) domknięcie historii Kamieni Nieskończoności, Adama Warlocka, Thanosa z Tytana i dziesiątek mniej lub bardziej znanych postaci Marvela. Warto mieć na uwadze, że jest to zarazem kontynuacja "Rękawicy" i "Wojny Nieskończoności". Po wydarzeniach z "Wojny..." swoją obecność we wszechświecie zaznacza nie kto inny, jak dobra strona Adama Warlocka, każąca zwać się Boginią. Nieznana dotąd istota objawia się ziemskim i kosmicznym herosom cechującym się silną wiarą bądź niezłomnym kodeksem moralnym, a następnie teleportuje wybrańców do swojego Raju Omega. Przyświeca jej szlachetny cel – pragnie nieść pokój i stworzyć świat idealny. Czy za godnymi podziwu pobudkami kryją się równie szczere intencje? Gros ziemskich bohaterów jest odmiennego zdania, podobnie Warlock i Thanos.

Dragon Age: Powołanie
dragon age

Fani fantastyki są winni sporo podziękowań studiu BioWare. W ich portfolio znajduje się kilka najważniejszych gier w historii cRPG, które zostały rozszerzone o kilka książek. Choć te pozycje, które nawiązują bezpośrednio do fabuły znanej z monitora, mają mieszane opinie (przynajmniej ja je tak traktuje), tworzonym do nich prequelom warto poświęcić trochę uwagi. Przyjrzymy się więc wydanemu raz jeszcze, tym razem przez wydawnictwo Insignis, "Dragon Age: Powołanie" autorstwa Davida Gaidera.

"Na wojnie zwycięstwo. W pokoju czuwanie. W śmierci poświęcenie." – ta doktryna przez całe życie towarzyszy Szarym Strażnikom, gdy wypełniają swój starożytny obowiązek, czyli ochronę świata przed zakusami mrocznych pomiotów. Zgodnie z obyczajem, gdy skażenie, które przyjmują na siebie w ramach inicjacji zaczyna przejmować nad nimi władzę, udają się na Głębokie Ścieżki, by tam u boku krasnoludów szukać chwalebnej śmierci.

Wczytywanie...