Książki fantastyczne

Spadkobiercy ostrza na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dobra książka na wieczór to coś, co doceniamy przede wszystkim w chłodnych, zwiastujących zimę, miesiącach. Warto wtedy sięgnąć po znane nazwisko, gwarantujące solidną pozycję. Czy Adrian Tchaikovsky i kolejny tom jego serii Cienie Pojętnych nadają się na długie wieczory?

spadkobiercy, ostrza

Pełen nadziei, zasiadłem do lektury Spadkobierców ostrza. Szukająca samej siebie Tynisa trafia do wspólnoty, gdzie ma nadzieję odnaleźć rodzinę Salmy. Dziewczyna zmaga się ze zjawami utraconych bliskich, coraz mocniej popadając w obłęd. Jej śladem wyrusza Che w towarzystwie Thalryka. Młoda Makerówna chce ocalić Tynisę przed złym duchem, który dręczy jej każdej nocy. Jakby tego było mało, powracające do sił Imperium wyrusza do starożytnego miasta, gdzie imperatorowa os ma nadzieję znaleźć resztki pradawnej magii.

Jak widać, autor przygotował kilka wątków, jednak czy siódmy tom okazuje się być tym najszczęśliwszym? Czy też może autorowi kończą się dobre pomysły i powinien całą serię zakończyć wcześniej? Odpowiedzi jak zawsze szukajcie w naszej recenzji, którą przygotowaliśmy dla wszystkich pojętnych i niepojętnych.

Książki fantastyczne

Rebeliant – recenzja!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Chyba jesienna nuda zagościła na dobre, chociaż mam nadzieję, że to tylko przejściowe zmulenie! Tymczasem krzyslewy dorwał chyba jedną z gorszych premier książkowych tego miesiąca! Tak przynajmniej można wywnioskować z jego recenzji. Dlaczego nie warto sięgać po Rebelianta Marie Lu?

„Legenda: Rebeliant” to pierwszy tom trylogii napisanej przez Marie Lu. Powieść zainteresowała mnie ze względu na fakt, że autorkę natchnęła ekranizacja „Nędzników”, książki napisanej przez bardzo cenionego pisarza, Wiktora Hugo. Nie powiem, okładka także przyciągała oko. Zwykła, biała, nie robiąca zbyt dużego wrażenia, ale jakby oddająca klimat książki. Niestety, trochę się myliłem. ...czytaj dalej!

Książki fantastyczne

Nie ma chyba zbyt wielu książek o łotrzykach. A może są tylko ja nie miałam okazji po nie sięgnąć? Znacie/polecacie jakieś tytuły? W wyniku podobnych rozmyślań krzyslewy dorwał w swoje recenzenckie łapska nowość Prószyńskiego i s-ka: "Nowe imperium. Szmaragdowy sztorm". A że dobry dzień miał to zrecenzował wszystkie cztery powieści w dwóch książkach, aby ja mogła wam je polecić w tym jednym newsie. Czyli 4 w 2 w 1 na sobotę!

sullivan, okładkasullivan, okładka

Myślałem trochę o powieściach, w których główną rolę graliby dwaj sympatyczni złodzieje. Prawdopodobnie jednak żadnej takiej nie czytałem, więc od razu zainteresowała mnie książka „Królewska krew. Wieża elfów”. Autor miał przed sobą trudne zadanie, bo w dzisiejszych czasach nie trudno o przyzwoitą powieść fantasy, a mnie, jako wielbiciela tego gatunku, nie tak łatwo jest czymś zaskoczyć. Michaelowi J. Sullivanowi ta sztuka się nie udała, lecz mimo to z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że napisał on jedną z lepszych książek swego gatunku. Czemu? ...czytaj dalej!

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

istiota chaosu

Książka jest kontynuacją miłosnej historii Ethana, nastolatka z Gatlin i Leny – jednej z Obdarzonych, na której ciąży pewna klątwa. W lutym przyszłego roku do kin trafi ekranizacja „Istot”.

Debiutancka powieść autorstwa Kami Garcii i Margaret Stohl pt. „Beautiful Creatures” („Piękne Istoty”) ukazała się w Stanach Zjednoczonych w grudniu 2009 roku i natychmiast trafiła na pierwsze miejsce listy Amazon.com w kategorii książek młodzieżowych. Określana jako następca “Harryego Pottera i “Zmierzchu” była bestsellerem New York Timesa i zdobyła nagrodę American Library Association. Równie entuzjastycznie została przyjęta druga i trzecia część sagi – "Beautiful Darnkess” („Istoty Ciemności”) i „Beautiful Chaos” („Istoty Chaosu”).

17 października, nakładem wydawnictwa Łyński Kamień pojawi się polska edycja trzeciej części Sagi.

Książki fantastyczne

Nagroda Spectrum 2012 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0

W poprzednim tygodniu zakończył się Gaylaxicon 2012, mający miejsce w Minneapolis. Jak co roku, podczas konwentu przyznawana jest nagroda Spectrum dla uhonorowania prac z dziedziny sci-fi, fantasy i horroru, które poruszają temat i problemy społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transgenderycznych bądź w pozytywny sposób przedstawiają tę grupę.

spectrum award

Lista nominowanych za najlepszą powieść jest długa, lecz jurorzy dokonali wyboru, określając zarówno zwycięzcę, jak i pozycje bliskie nagrodzenia.

Książki fantastyczne

Maja Lidia Kossakowska wciąż działa...

Dodał: , · Komentarzy: 2
sushi punk

Udało nam się wykraść utajnione informacje wprost z warsztatu ulubienicy Aniołów – pewnej pani Mai. Okazuje się, iż nastąpiła pewna zmiana planów. "Sushi Punk" jest tym, co zajmuje obecnie umysł Mai Kossakowskiej. A o to co czytamy na stronie Fabryki Słów:

"Wszechobecny zapach krwi i szatkowanie samurajskim mieczem w dużych ilościach gwarantowane".

Czeka nas chyba najbardziej szalona i krwawa książka w karierze "pierwszej szamanki Fabryki".

Książki fantastyczne

Zaprojektuj okładkę dla Anny Kańtoch!

Dodał: , · Komentarzy: 2
anna kańtoch

„Czwarta nad ranem” bardzo interesujący zbiór świetnych opowiadań Anny Kańtoch, w postaci darmowego e-booka. Ma on jednak jedną małą, ale arcyważną wadę – nie ma okładki. Dlatego właśnie autorka ogłosiła konkurs, który powinien zainteresować garstkę najbardziej kreatywnych osób, które nie mają co robić w sobotnie popołudnia...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

assasin's creed

Już w listopadzie w księgarniach kolejny tom serii Assassin’s Creed

Objawienia – tak zatytułowany jest czwarty już tom bestsellerowej serii Assassin’s Creed Olivera Bowdena. Książka, która pojawi się nakładem wydawnictwa Insignis Media, trafi na półki polskich księgarń już 7 listopada.

Objawienia to ostatnia już powieść o losach Ezia Auditore, młodego florenckiego szlachcica, który odkrywając w dramatycznych okolicznościach swoje powołanie, staje się po wielu perypetiach jednym z asasynów (Assassin’s Creed: Renesans), a potem – jako mistrz Bractwa – toczy otwartą walkę z demonicznym zakonem templariuszy (Assassin’s Creed: Bractwo). Bazujące na fabule gier Assassin’s Creed powieści Olivera Bowdena oprócz dynamicznej akcji, egzotyki miejsc, sugestywnych opisów walk i aury tajemniczości, oferują czytelnikowi coś jeszcze: znakomite osadzenie fabuły w realiach historycznych i bardzo przekonujące wrażenie, że prawdziwe, znane z historii wydarzenia to konsekwencja działania Ezia, asasynów i templariuszy.

W powieści Objawienia Ezio Auditore to już dojrzały, pełny życiowej mądrości mężczyzna. Wyrusza w podróż, by odnaleźć zaginioną bibliotekę mistrza Altaïra, w której spodziewa się znaleźć tajemną wiedzę – klucz do ostatecznego pokonania templariuszy. Misja Ezia, która początkowo nosiła znamiona mistycznej pielgrzymki, wkrótce zmieni się w wyścig z czasem...

W powieści Objawienia pożegnamy się z Ezio Auditore da Firence, natomiast nie kończy ona samej książkowej serii – wydawnictwo Insignis Media już na przyszły rok zapowiada kolejną pozycję, jak można się spodziewać – związaną z wchodzącą właśnie na rynek grą firmy Ubisoft – Assassin’s Creed III.

Książki fantastyczne

Fałszywi Bogowie – recenzja!

Dodała: , · Komentarzy: 0
fałszywi bogowie, warhammer 40000, okładka

Epicka saga Herezji Horusa trwa w części drugiej cyklu. Los galaktyki spoczywa w rekach jednego człowieka, który musi dokonać wyboru: lojalność czy herezja? Tego dowiecie się z recenzji Hassan'a!

Mistrz Wojny Horus upadł. Chwila jego największej chwały przypadła na moment dokładnie przed jego upadkiem. Można mówić, że jego zdrada, nazwana później Herezją Horusa była spiskiem sił służących plugawym bóstwom Chaosu, ale sam Mistrz Wojny nie jest niewinny. Jego pycha i przeświadczenie o własnej potędze przyspieszyły tylko rozrost ziarna herezji, którego zasianie opisał Dan Abnett w swoim „Czasie Horusa”, z przyjemnością recenzowanym przeze mnie wcześniej. Teraz w ręce wpadł mi drugi tom trylogii o zdradzie Mistrza Wojny, „Fałszywi Bogowie” autorstwa Grahama McNeila. Zmiana autora mnie nieco zmartwiła – książka Abnetta podobała mi się między innymi ze względu na styl pisania autora.

Czytaj dalej!

Książki fantastyczne

Powergraph zaczyna promocję Herosów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzieje się dzieje, proszę Państwa! Wydawnictwo Powergraph ujawniło okładkę ciekawej antologii literackiej.

herosi

Teksty Jakuba Ćwieka, Rafała Dębskiego, Oli Janusz, Michała Cetnarowskiego, Rafała Kosika, Łukasza Orbitowskiego, Pawła Palińskiego, Asi Skalskiej, Kuby Małeckiego, Roberta Szmidta i Roberta Wegnera w jednym miejscu. To możliwe? I to bardzo. Antologia, czyli zestawienie wielu dzieł jako serii, w jednym miejscu, z tymi właśnie autorami, znajdzie swoje miejsce w serii Fantastyka z plusem. Objętość tego wydania sięga aż 432 stron, łącznie z twardą okładką. Koszty wręcz śmieszne jak na taki rarytas. Jedyne 43 polskie złocisze. Zacieramy rączki?

Wczytywanie...