Książki fantastyczne

Galaktyka w ogniu – recenzja!

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka, wathammer 40k, fabryka słów, den counter, galaktyka w goniu

Na tę chwilę fani Warhammera 40k czekali całe lata. Nowy tom cyklu Herezja Horusa! "Galaktyka w ogniu" i Ben Counter. Dowiedz się więcej. Bądź tam i patrz, jak Horus odwraca się od Imperatora. Patrz, jak Isstvan III spływa rzekami krwi. Patrz, jak brat zabija brata.

Otwierająca trylogia epickiej nowej serii wybucha życiem pod piórem Bena Countera. Rozpoczyna się Herezja Horusa!

No właśnie, tej części nigdy nie rozumiałem. Może powinienem o tym wspomnieć w mojej recenzji drugiego tomu cyklu Herezji Horusa, ale z drugiej strony dopiero lektura części trzeciej rzuciła trochę więcej światła na całą sprawę. Kto czytał niech zastanowi się razem ze mną – dlaczego Horus zdradził? Dlaczego odwrócił się od swojego ojca, wiedząc, że kuszenie na Davinie jest właśnie tym – kuszeniem? Nadczłowiek, Prymarcha, najdoskonalszy spośród ludzkiej rasy, ustępujący tylko Imperatorowi musiał doskonale sobie zdawać sprawę z tego, że czyni źle. A przynajmniej na takiego jest kreowany. ...czytaj dalej recenzję Hassan'a!

Książki fantastyczne

Dar wilka – recenzja!

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka, anne rice, dar wilka

Klify nad Pacyfikiem, piękna rezydencja z sekwojową puszczą w tle. Młody reporter otrzymuje zlecenie – ma napisać artykuł o niesamowitej posiadłości. Przypadkowe spotkanie dwojga ludzi i idylliczną noc przerywa brutalna napaść. Mężczyzna zostaje pogryziony przez bestię, której w nieprzeniknionej ciemności nawet nie widzi... Wkrótce ulega przerażającej, ale i dziwnie pociągającej przemianie. Jest zafascynowany nowo nabytą mocą, ale też pełen obaw. W chwili, gdy najmniej się tego spodziewa, znajduje miłość, ale przede wszystkim stara się zgłębić tajemnicę, która odmieniła jego los. Dlaczego i w jaki sposób otrzymał wilczy dar? Reporter wyrusza w trudną, pełną pokus podróż, by poznać swoją nową, dwoistą naturę: człowieka i wilka.

„Klasyczna Anne Rice” – taki fragment recenzji Alexandry Alter z „The Wall Street Journal” widnieje na okładce polskiego wydania najnowszej powieści wspomnianej pisarki, doskonale znanej z serii książek o wampirach. Po przeczytaniu „Daru wilka”, mógłbym pod taką opinią podpisać się niemal od razu. Czy to oznacza, że znana pisarka, która prezentuje nam coś odmiennego od losów krwiopijców, posiada patent tworzenia dobrych historii o wilkołakach? ...czytaj dalej recenzję Couruna Yauntyrra

Książki fantastyczne

Lubliński Falkon 2012 dobiega końca, a jak co roku podczas konwentu odbywa się uroczyste wręczenie nagród literackich im. J. Żuławskiego, polskiej legendy fantastyki naukowej. Statuetka przyznawana jest polskim autorm fantastyki. Poza główną nagrodą, honoruje się również II (Złote Wyróżnienie), jak i III miejsce (Srebrne Wyróżnienie).

nagroda, żuławskiego
Książki fantastyczne

Trzypak recenzjowy na niedzielę

Dodała: , · Komentarzy: 0

Zimno dzisiaj jest. Przynajmniej u nas. Wczoraj do tego była mgła, niczym z Kinga czy Lovecrafta. Doprawdy upiorne widoki. Dlatego sugeruję dzisiaj pozostać w domu. W końcu nigdy nie wiadomo co z owej mgły może za chwilę wyjść. Tak. Bezpieczniej zostać w domu. A żebyście się nie nudzili – trzypak recenzjowy polecam! Może znajdzie się wśród nich nowa ulubiona pozycja jesienna? A może już taką macie i chcielibyście ją polecić innym?

Trzy pozycje, które mamy dzisiaj do zaproponowania to: "Śmiertelna groźba" Jima Butchera, trzeci tom "Akt Dresdena", opowiadających o dość nietypowym detektywie, jedynym profesjonalnym magu w telefonicznej książce Chicago. Tym razem ktoś albo coś drażni duchy wywołując nadprzyrodzony chaos i wpędzając Harry'ego w niemałe kłopoty. Recenzował ją dla was krzyslewy. Druga pozycja to "Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy" napisana przez włoską pisarkę Licię Troisi. Powieść osadzona w oryginalnym, ciekawym świecie Nashiry. Jednak nietypowe uniwersum nie gwarantuje sukcesu. Jak autorka skontrowała pozostałe elementy książki sprawdzał Charon. I ostatnie – pewniak dla fanów Diuny – "Zgromadzenie żeńskie z Diuny", pierwszy tom trylogii uzupełniającej "Kroniki Diuny", opowieść o trudnych początkach Bene Gesserit i, jak przystało na Diunę, kilku innych wątkach. Wszystkie zgłębiał i rozpracowywał Hassan'.

Książki fantastyczne

Wspomnienie lodu wyd. 2. w wydawnictwie MAG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

wspomnienie lodu, steve erickson, wydawnictwo mag, premiera

Wczoraj nakładem Wydawnictwa MAG ukazało się odświeżone wydanie książki Stevena Eriksona. "Wspomnienie Lodu".

Na spustoszonym kontynencie Genabackis zrodziło się nowe, straszliwe imperium, Pannion Domin, które szerzy się niczym potop skażonej krwi, pożerając wszystkich wrogów tajemniczego proroka zwanego panniońskim jasnowidzem. Sprzeciwia mu się sojusz, w którego skład wchodzą Zastęp Dujeka Jednorękiego, Caladan Brood, Anomander Rake oraz Rhivijczycy z równin. Fanatycy jasnowidza mają przewagę liczebną, dlatego też sojusznicy muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach i nawiązać kontakt z potencjalnymi sprzymierzeńcami, tajemniczym bractwem najemników, noszącym nazwę Szarych Mieczy, które zobowiązało się bronić miasta Capustan przed oszalałymi hordami.

„Wspomnienie lodu”, w którym powraca wielu kluczowych bohaterów „Ogrodów księżyca”, stanowi kolejny rozdział epickiej fantasy Stevena Eriksona – „Malazańskiej Księgi Poległych”.

Skok w konflikt. Skok w wizję

Informacja prasowa

okładka

Dziś nakładem Wydawnictwa MAG ukazało się nowe wydanie książki Stephena R. Donaldsona pt. "Skok w konflikt/Skok w wizję". Tutaj znajdziecie fragment powieści.

Angus Thermopyle miał najgorszą reputację spośród tych kosmicznych piratów, którzy zachowali jeszcze prawo do dokowania na stacji. Plotka głosiła, że każdy, kto został jego partnerem, załogantem czy wrogiem, kończył martwy albo w pudle. Nick Succorso był jego przeciwieństwem. Cieszył się reputacją pirata raczej zuchwałego niż krwiożerczego. Osobisty wdzięk sprawiał, że mężczyźni robili o co poprosił, a kobiety dawały mu to, czego chciał.

Do czasu pojawienia się Morny Hyland nie wchodzili sobie w drogę. Później stało się jasne, że w Sektorze Delta jest miejsce tylko dla jednego z nich.

I to jest dopiero początek tej historii...

Książki fantastyczne

Sztejer 3: Dajcie mi głowę zdrajcy! – recenzja

Dodała: , · Komentarzy: 0
sztejer, fabryka słów, okładka

Nowy dzień, nowa recenzja! Chociaż tym razem nieco mniej pochlebna. Może dlatego tym bardziej ciekawi mnie wasze zdanie. Sam "Sztejer" nawet mnie intrygował swojego czasu. Warto po niego sięgać, czy po prostu średnio utrafił w gusta Biela?

Od czasu wydarzeń z poprzedniej części życie Vincenta Sztejera zmieniło się diametralnie. Jest on poszukiwany w wielu diecezjach za wszelakie zbrodnie, których się dopuścił. Wszystkie naczelne władze pragną dla niego tylko jednego – bolesnej śmierci. Dlatego też mężczyzna postanawia zerwać z wielkimi aglomeracjami i przenosi się do prowincjonalnych wiosek, gdzie nikt o nim nie słyszał. Sztejer zmienia także swoje wcielenie z powodu poczucia strachu o swój żywot i od teraz przedstawia się jako Wolf, nie zdradzając przy tym żadnych informacji, które mogłyby posłużyć oprawcom chcącym jego głowy ...czytaj dalej!

Książki fantastyczne

Konkurs Rebelianta wydawnictwa "Zielonej Sowy"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Zielona Sowa zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, organizowanym na facebookowym profilu wydawnictwa. Można w nim wygrać najnowszego iPhone'a 5. Aby zgłosić się do konkursu trzeba zakupić najnowszą powieść "Rebeliant" w sieci salonów Empik, a także posiadać dowodu zakupu (paragon) książki. Następnie należy wymyślić jak najlepsze hasło, które zachęci innych do zakupu pozycji Marie Lu.

rebeliant

Konkurs będzie trwał do 27 listopada. Resztę informacji znajdziecie tutaj.

Książki fantastyczne

Zbrodnia i Kojot na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
zbrodnia i kojot

Sposobów na spędzenie wieczoru jest mnóstwo. Ja wczoraj zdecydowałem się na wyście do kina na najnowszego Asteriksa, który zapewnił mi świetną, prawie dwugodzinną rozrywkę. A jeśli nie ma się ochoty na film, to może książka? Może "Zbrodnia i Kojot", opowieść o paranoicznym i przystojnym druidzie? Zainteresowanych odsyłam do recenzji niniejszej powieści.

Niecierpliwie wyczekiwałem chwili, kiedy będę mógł przeczytać czwarty tom „Kronik żelaznego druida”. Na szczęście książka została szybko przetłumaczona na ojczysty język, czego dowodem jest jej dostępność w księgarniach. Jako wielbiciel Atticusa mogę wam powiedzieć, że jeśli do tej pory nie poznaliście jego przygód, to zdecydowanie warto nadrobić zaległości, bo „Na psa urok”, „Raz wiedźmie śmierć” i „Między młotem a piorunem” trzymają wysoki poziom. Czy podobnie jest ze „Zbrodnią i Kojotem”?

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Cienie spoza czasu – recenzja i konkurs!

Dodała: , · Komentarzy: 0
cienie spoza czasu, recenzja, okładka

I ponownie zapraszamy do przeczytania świeżutkiej recenzji i wzięcia udziału w konkursie! Tym razem do wygrania "Cienie spoza czasu".

Cienie spoza czasu to wyjątkowa i niepowtarzalna antologia. Nie jest to zwykły przedruk z zagranicznej książki. Aby stworzyć Cienie... przekopaliśmy kilkadziesiąt anglojęzycznych antologii poświęconych Lovecraftowi i wybraliśmy z nich same, naszym zdaniem najciekawsze i najbardziej porywające historie stworzone przez wielkich, znanych autorów. Rzadko zdarza się, by w jednej książce pojawiły się obok siebie takie nazwiska, jak Alan Moore, Kim Newman, Graham Masterton, Ian Watson i Alan Dean Foster. Różni autorzy podchodzą w niekonwencjonalny sposób do Mitologii Lovecrafta.

Znajdziecie tu klasyczny horror, sensację, elementy SF i kryminału, będzie brutalnie i poetycko, będzie bardzo współcześnie i blisko oryginału. Mówiąc krotko Cienie spoza czasu to prawie 400 stron możliwie jak najbardziej nieszablonowego podejścia do twórczości Samotnika z Providance.

Wczytywanie...