Dziedzic wojowników - Kroniki dziedziców #1

Dziedzic wojowników
Autor: Cinda Williams Chima
Autor tłumaczenia: Dorota Dziewońska
Tytuł oryginału: The Warrior Heir
Data wydania: 7 listopada 2012
Data wydania oryginału: 27 lutego 2007
ISBN: 978-83-62170-57-9
Wydawnictwo: Galeria Książki
Ocena użytkowników 8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Pewnego marcowego dnia Jack Swift, gimnazjalista z niewielkiego miasteczka, zapomina zażyć specyfik, który przyjmuje codziennie od najmłodszych lat. Szereg zdarzeń, który potem następuje, sprowadza na niego śmiertelne niebezpieczeństwo.

Kiedy Jack ujawnia długo skrywaną tajemnicę, zaczynają go poszukiwać bezwzględni czarodzieje z rodów Białej i Czerwonej Róży. Jack jest potomkiem wojowników, jednym z ostatnich przedstawicieli ginącego gatunku. Różowcy chcą go wykorzystać do walki w turniejach rozstrzygających o rozdziale władzy między rodami czarodziejów. Dotąd chłopak nie zdawał sobie sprawy, że zawsze otaczali go przedstawiciele Magicznych Gildii: czarodzieje, zaklinacze, wróżbici i guślarze. Wszyscy oni są zdecydowani chronić go przed Różowcami.

Z pomocą swojej ciotki, pięknej zaklinaczki, Jack zdobywa umiejętności, które mogą uratować mu życie. Wraz z przyjaciółmi Willem i Fitchem odkopuje na cmentarzu magiczny miecz i walczy z czarodziejami, którzy chcą mu go odebrać. Wreszcie młody wojownik zaczyna pobierać nauki u mrocznego i niebezpiecznego Leandera Hastingsa, czarodzieja o tajemniczej przeszłości.

Jednocześnie przeżywa rozterki miłosne – rozdarty między uczuciem do nowej uczennicy Ellen Stephenson a związkiem ze swoją byłą dziewczyną Leeshą Middleton, która chce go odzyskać.

Zdemaskowany i zdradzony, ucieka do Krainy Jezior w Anglii, gdzie czeka go decydujące starcie.

Książki z cyklu
  • Dziedzic czarodziejów
    #2 Dziedzic czarodziejów
  • Dziedzic smoka
    #3 Dziedzic smoka
  • Dziedzic zaklinaczy
    #4 Dziedzic zaklinaczy
Wczytywanie...