riese

Dziedzic zaklinaczy - Kroniki dziedziców #4

Dziedzic zaklinaczy
Autor: Cinda Williams Chima
Autor tłumaczenia: Dorota Dziewońska
Tytuł oryginału: The Enchanter Heir
Data wydania: 8 października 2014
Data wydania oryginału: 1 października 2013
ISBN: 978-83-64297-32-8
Wydawnictwo: Galeria Książki
Ocena użytkowników 6,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Brutalny atak na dobrze prosperującą komunę Wajdlotów nazwano masakrą z Thorn Hill. Jonah Kinlock przeżył, lecz nie wyszedł z tego bez szwanku: podobnie jak inne ofiary, Jonah ma niezwykłe magiczne moce, które dają mu przewagę nad członkami normatywnych gildii. W wieku siedemnastu lat stał się najgroźniejszym zabójcą w Wilczej Jagodzie, organizacji polującej na niezmarłych, czyli na cienie.

Emma Claire Greenwood dorastała w zupełnie innym świecie, wychowywana przez dziadka, który uczył ją muzyki, a nie magii. Niepokorna, zbuntowana nastolatka włóczy się po klubach aż do dnia, kiedy znajduje dziadka umierającego, ściskającego w ręku list z ostrzeżeniem, że Emma może być w niebezpieczeństwie. Idąc za radą dziadka, dziewczyna trafia do świata Jonaha – i zarazem w krainę sekretów i niewyjaśnionych spraw.

Czy Thorn Hill istotnie było pokojową komuną? Czy może, jak twierdzi Gildia Czarodziejów, stanowiło kryjówkę terrorystów z niższych gildii? Podejrzenia czarodziejów narastają, kiedy zaczynają ginąć członkowie normatywnych gildii. Czarodzieje oskarżają Wilczą Jagodę i podsycają napięcia między grupami Wajdlotów.

Jonah i Emma spieszą się, by odkryć prawdę o Thorn Hill, pełni obaw, że ten, kto zaplanował tamtą masakrę, może uderzyć ponownie.

Książki z cyklu
  • Dziedzic wojowników
    #1 Dziedzic wojowników
  • Dziedzic czarodziejów
    #2 Dziedzic czarodziejów
  • Dziedzic smoka
    #3 Dziedzic smoka
Wczytywanie...