Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #8

Dodał: , · Komentarzy: 2

Witamy serdecznie w kolejnej odsłonie Filozofii Dnia Siódmego!

felietony, filozofia dnia siódmego

Powoli, z mozołem, koło za kołem, udało nam się ponownie wprawić w ruch najlepszą alternatywę dla niedzielnego marazmu – cykl felietonów, w którym nasi redaktorzy zapewnią trochę gimnastyki dla Waszych neuronów oraz strawy dla ducha innej niż niedzielny schabowy.

Dzisiejszy wieczór upłynie pod znakiem błyskawic, widmowej czaszki z wężem w pysku i podobnych, bestsellerowych koncepcji. Audrey, nasza fantastyczna specjalistka od filologii, poczęstuje Was najpierw dogłębną analizą tego Jak Voldemort uciekał przed śmiercią. Językoznawstwo i słowotwórstwo to prawdziwa magia, co tekst udowadnia bezsprzecznie. Drugie danie, to wspaniałe remedium na prozę dzisiejszej aury – Narodziny Czary Mary, czyli jakie są baśnie w XXI wieku.

Niebo w... filozoficznej, metaforycznej gębie. Jedziem!

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #7

Dodał: , · Komentarzy: 0

Witamy serdecznie w kolejnej odsłonie Filozofii Dnia Siódmego!

felietony, filozofia dnia siódmego

Jeśli zabieracie się właśnie do kolejnej podróży po telewizyjnych kanałach, by pośród pływającego tam niedzielnego badziewia znaleźć coś godnego Waszego czasu, porzućcie ten próżny trud. Dziś, w kolejnej odsłonie naszego nieregularnego cyklu, możecie zająć się znacznie ciekawszymi rzeczami. Na początek Bielu opowie Wam o "6ciu Grzechach graczy cRPG". Być może dzięki temu dowiecie się, w którym miejscu popełniacie błąd? Ponieważ niedziela to dzień wyjątkowo związany z duchowością, pozostaniemy w tej tematyce. Charon wyjaśni Wam na czym polega "Fenomen Inkwizytora", znanego bardzo wielu fanom fantastyki. Zapraszamy!

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #6

Dodał: , · Komentarzy: 0

Witamy serdecznie w kolejnej odsłonie Filozofii Dnia Siódmego!

felietony, filozofia dnia siódmego

W związku z niedawną premierą "The Dark Knight Rises", mamy dla was nostalgiczne wspomnienia o pierwszej wizycie Batmana na ekranach kin (1943 rok!), spisane dla was przez Ranger Krzysia. Drugą propozycją na niedzielny wieczór jest felieton zatytułowany "Trójca święta", w którym to Charon opisuje fantastyczne podboje swoich trzech ulubionych malarzy. Zapraszamy do czytania i komentowania!

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #5

Dodał: , · Komentarzy: 0

Witamy serdecznie w kolejnej odsłonie Filozofii Dnia Siódmego!

felietony, filozofia dnia siódmego

Tym razem nasz nowy redakcyjny kolega Charon postanowił wziąć na ruszt Jacka Kaczmarskiego. Stąd też oddajemy w wasze ręce dwa felietony: Posłaniec Czarownic zwany Behemotem, gdzie przybliżona zostanie wam postać poety, oraz Hobbit tęskniący za spokojem, w którym to przeczytacie o jego fantastycznych, dosłownie i w przenośni, utworach. Zapraszamy do czytania i komentowania!

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #3

Dodał: , · Komentarzy: 1

Często słyszę o serii Świata Dysku i przyznam szczerze, że chcąc się zagłębić we wszystko od początku pogubiłem się. Ilość książek z początku zniewala, potem patrzy się na to z niedowierzaniem a potem zaczyna się człowiek zastanawiać, skąd też u autora taka żelazna dyscyplina i pomysły na kolejne tomy. Niektórzy zastanawiają się bardziej od innych, dlatego przed wami trzecia odsłona nieregularnego cyklu Filozofii Dnia Siódmego.

terry pratchett

Skąd więc fenomen autora, w osobie Sir Terry'ego Pratchetta? Żelazny upór? Zdolność do kreowania ciekawych bohaterów? A może czysty przypadek, wymieszany z dużą dozą szczęścia, to jedyni architekci fenomenu książek tego pisarza?

Zastanówcie się nad tym podczas lektury felietonu, który przygotował dla was mój redakcyjny kolega znany jako Pandemon.

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zapewne większość z Was dogorywa właśnie pod stołami, przygnieciona ciężarem jedzenia zalegającego nad nimi i w nich, bezskutecznie opędzając się nożem od atakujących ich mięs, jaj czy sałatek. Nim do pogromu dołączą zastępy ciast i deserów zaczerpnijcie nieco oddechu od udręk cielesności i zagłębcie się w lekturze kolejnej odsłony naszego nieregularnego cyklu Filozofii Dnia Siódmego. Drugi taki siódmy dzień w tym roku już się nie trafi, a przecież dziś jak mało kiedy mamy okazję zaangażować się w coś innego, niż ruch odstawno-dostawny ręki i widelca. Ciesząc się więc (przynajmniej teoretycznie) z pewnego niedzielnego zmartwychwstania, zadajmy sobie pytanie:

kratos, bóg

Czy bogowie umierają? A jeśli tak, to co znaczy to dla nas? Nad tymi i paroma innymi kwestiami chciałbym zastanowić się razem z Wami w naszym nowym felietonie, zatytułowanym Śmierć Bogów. Zapraszamy!

Filozofia Dnia Siódmego
filozofia dnia siódmego, felieton

Na łamach naszego kochanego portalu przeprowadza się już cykliczne akcje artykułowe, takie jak Tłuste Czwartki, i zamierzamy odpalić kolejną, coby dostarczyć wam następnych atrakcji. Tym razem będzie to akcja felietonowa. W niedziele, zapewne nie każdą – bez przesady z tymi atrakcjami, serwować będziemy wam po jednym felietonie. Cykl ten nazwaliśmy fikuśnie, jak sami widzicie, Filozofią Dnia Siódmego.

Na pierwszy ogień pójdzie coś bardzo aktualnego, a mianowicie kolejna relacja z wersji demonstracyjnej gry "Mass Effect 3". Będzie to już trzecia, zaraz po tej eimyra i Holdena. Tym razem swoje wrażenia w formie felietonu postanowił zebrać Frey. Mam nadzieję, że artykuł ten osłodzi wam czas oczekiwania na odpalenie gry 9 marca.

Wczytywanie...