Brotherhood of Steel Honor Code

1 minuta czytania

Bractwo Stali

Mój ojciec był strażnikiem tajnej bazy wojskowej na pustyni południowej Kalifornii. Typowym żandarmem, zapamiętałem głównie jego siłę. Gdy nadszedł czas rewolucji, uszanowałem jego przekonania. Został na miejscu, by pomagać kalekim i rannym, nawet jajogłowym. Złożył los mój oraz mojej matki w ręce swojego najlepszego przyjaciela i kazał nam odejść na pustynię z pozostałymi buntownikami.

My, bardzo nieliczni, pomaszerowaliśmy na pustkowie. Jedyne, o czym myślałem, to to, że już go nigdy nie zobaczę. Wiedział, iż zostać znaczy umrzeć. Mimo tego został. Szanował flagę, głównodowodzącego i odznakę, którą nosił.

Cóż za idiota.

Umarł za grzechy innych. Więcej nam się to już nie zdarzy. Staniemy się samowystarczalni. Będziemy kustoszami wiedzy i nauki. Przeżyjemy koniec cywilizacji. Przyjmiemy odpowiedzialność za nasze czyny oraz dopilnujemy, by inni odpowiadali za swoje.

To ślubuję tobie, Maxsonie, mój synu. Bractwo Stali zostało słusznie nazwane. Jesteśmy Bractwem. W przeciwieństwie do mojego ojca, będziemy stać ramię w ramię z tymi, którzy podzielają nasze przekonania i poglądy. Jesteśmy Stalą. Twardą i naostrzoną.

Zawsze pamiętaj ognie, w których zostałeś wykuty. Nigdy nie zapomnij. To dewiza z przeszłości, a teraz nasza.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...