Ancient Brotherhood Disk

2 minuty czytania

Bractwo Stali

Kpt. Maxson miał rację. To miejsce jest śmiercią. Piszę to, aby w przypadku, gdy nie uda nam się wrócić, ktoś kiedyś mógł się dowiedzieć, co się z nami stało.

Dotarliśmy do Ośrodka Badawczego West Tech po 20 dniach piekła. Ale to był najłatwiejszy etap. Poziom promieniowania wystrzelił do góry, gdy tylko dostrzegliśmy wielki krater. Sprawdziliśmy zapasy i uznaliśmy, że z pancerzami i specyfikami antyradiacyjnymi damy radę szukać przynajmniej przez jeden dzień. Wiedzieliśmy, że istnieje ryzyko, ale technologia, którą mogliśmy znaleźć, była tego warta.

Spuściliśmy się w głąb krateru na pierwszy poziom i wszystko zdawało się iść zgodnie z planem. Nie było zasilania, więc nie musieliśmy obchodzić systemów ochronnych. Tak przynajmniej sądziliśmy. Na tym poziomie nie było nic cennego, więc zeszliśmy niżej.

Na drugim poziomie było tak samo.

Kiedy Jensen zjechał na trzeci poziom, rozszalało się piekło. Czujniki ochronne na pierwszych dwóch poziomach były wypalone, ale nie na tamtym. Jensena pocięło na strzępy, zanim zrozumiał, co się dzieje. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy broni, która tak łatwo przebijała pancerz wspomagany. Ludzie padali na prawo i lewo, a jeszcze żywi panikowali. Próbowałem ich przegrupować, ale tylko Soto i Camarillo wrócili ze mną tu, na pierwszy poziom.

Fakt, że dociera do mnie zapach spalenizny z kikuta ręki Soto, świadczy o tym, że mój pancerz już nie jest hermetyczny, więc wdycham o wiele więcej radów, niż planowałem. Hydraulika wycieka mi w alarmującym tempie. Musimy oddalić się stąd na wystarczający dystans, zanim mój pancerz wysiądzie.

Camarillo wydawał się być fizycznie zdrów, ale zniknął około godziny temu, mamrocząc coś o Gehennie. Ten bydlak ma wszystkie antyrady.

Pozostał zatem Soto i ja. Nie uda nam się odejść wystarczająco daleko stąd bez antyradów, więc muszę spróbować znaleźć Camarilla, zanim nie będzie za późno.

Sierż. D. Allen, Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...