Dungeons&Dragons » Newsy

Wydawnictwo Rebel nie zamierza zwalniać swojej ofensywy i ogłosiło, że kolejne podręczniki do piątej edycji popularnego D&D pojawią się w polskiej wersji językowej. Jeszcze w tym roku dane nam będzie nabyć rodzime wydanie "Sword Coast Adventurer's Guide".

d&d

Cieszy fakt, że kolejne produkcje WotC doczekają się polskiego wydania. Poza już ujawnionymi pozycjami, jeszcze w tym roku na nasze stoły trafi coś dla miłośników klasycznych przygód w Faerunie, czyli "Sword Coast Adventurer's Guide", zaś na początku przyszłego będziemy mogli pograć w kampanię oraz przewodnik po świecie Ravenloft – "Curse of Strahd".

Chociaż wiemy, że możemy spodziewać się premiery polskich wersji podręczników do ostatniej edycji Dungeons&Dragons, to fani nad Wisłą będą musieli uzbroić się w trochę więcej cierpliwości. Rebel informuje, że pierwsze produkty trafią do sprzedaży pod koniec kwietnia.

rebel,dungeons&dragons

Polscy fani papierowych podręczników RPG do sławnego systemu nie mieli ostatnimi czasy łatwego życia. Po odebraniu praw wydawnictwu ISA, każdy produkt był dostępny jedynie po angielsku, stąd należało przejść przyspieszony kurs języków obcych. Rebel postanowił ten stan rzeczy zmienić i ostatnia edycja pojawi się w końcu po polsku. Tyle tylko, że planowana premiera około kwietniowa oznacza raczej koniec niż początek tego miesiąca.

Livestream z Adamem Bradfordem dostarczył nam kilku ciekawych informacji na temat nadchodzących zmian oraz aktualizacji cyfrowej platformy D&D Beyond. Zarazem była to okazja do udzielenia odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych przez fanów pytań.

dungeons&dragons

Chociaż od startu usługi Beyond minęło już trochę czasu, to twórcy nadal wprowadzają poprawki oraz uaktualniają już istniejącą bazę. Dzięki temu narzędziu szybko skompletujemy listę przeciwników i stworzymy bohatera, który ruszy ku nowej przygodzie. Livestream z Bradfordem to jednak nie tylko kolejna porcja przechwałek, ale też solidna lista nadchodzących zmian.

Od wczoraj możemy zaopatrzyć się w trzeci tom serii "Homecoming", zatytułowany "Hero". R.A Salvatore opowiada kolejne losy najsławniejszego renegata, który znów zawitał do rodzinnego Menzoberranzan.

homecoming, salvatore

Amerykański pisarz R.A Salvatore chyba daleki jest jeszcze od wysłania swojej najsławniejszej postaci na emeryturę. Trzeci tom jego najnowszej serii to ponownie wizyta Drizzta w rodzinnym Menzoberanzan. Samo Miasto Pająków, jak i cały Podmrok, podnosi się po niespodziewanej "wizycie" władców Otchłani, którzy z bezsłonecznej krainy urządzili sobie istny park rozrywek.

Nic podobno nie zdarza się dwa razy, jednak w biznesie ta zasada zdaje się nie obowiązywać, bowiem Czarodzieje z Wybrzeża ponownie łączą należące do nich światy, dzięki czemu miłośnicy najnowszej edycji Lochów i Smoków będą mogli udać się do Innistrad.

dungeons and dragons, innistar

Właśnie dziś ma swoją premierę "Plane Shift: Innistrad", czyli druga wycieczka miłośników Dungeons&Dragons do świata Magic: The Gathering. Podobnie jak "Zendikar", także i tym razem za nową przygodą stoi James Wyatt, który zabiera graczy do pełnego gotyckich katedr Innistrad, gdzie czekają wszelkiej maści wampiry czy wilkołaki.

Coś, co do niedawna było nieśmiałym snem tysięcy graczy, niedługo stanie się ciałem. Po prawie 10 miesiącach negocjacji na temat praw autorskich, Warner Bros., Hasbro’s Allspark Pictures oraz Sweetpea Entertainment doszli do porozumienia i zgodzono się, aby ci pierwsi stworzyli nowy film w świecie Lochów i Smoków.

film, dungeons&dragons, warner bros, movie, hasbro’s allspark pictures i sweetpea entertainmen
Dungeons&Dragons

Rasy w D&D 4 ed.

Dodał: Ranger Krzyś, czwartek, 5 listopada 2015 · Komentarzy: 0
rasy, krasnoludy

W grach RPG gracze z reguły nie są ograniczeni do zabawy jedynie przedstawicielami gatunku homo sapiens sapiens. Przeróżne fantastyczne uniwersa zamieszkałe są przez rozmaite inteligentne stworzenia. Do takich na pewno zaliczają się światy wykreowane na potrzeby 4. edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". Żyje w nich wiele rozumnych ras, często nawet przebijających inteligencją ludzi. Nie wszystkie z nich przeznaczone są do odgrywania przez gracza. Spora część należy do prowadzonych ręką Mistrza Podziemi Bohaterów Niezależnych, do których zaliczają się plugawe potwory wykorzystujące potęgę własnego rozumu po to, aby nieść zgubę żądnym przygód śmiałkom. Wśród nich królują choćby czerwone smoki czy łupieżcy umysłów. Na szczęście w arsenale prowadzącego grę znajdą się też i inne, zarówno inteligentne, jak i potężne istoty, które opowiedziały się po stronie dobra. Ich obecność ma równoważyć terror tamtych, a także, w zależności od poczynań gracza i jego drużyny, może ocalić mu skórę i wyratować z opresji.

Czytaj dalej...

Wizards of the Coast wciąż kusi postacią sławnego łowcy pióra R.A Salvatore i prezentuje nowy materiał filmowy z Rage of Demons, który ma nam pomoc zrozumieć najsławniejszego renegata z Menzoberranzan. Czy w Podmroku wciąż można pozostać sobą?

rage of demons, drizzt

Rage of Demons to nadchodząca historia, która zostanie wciśnięta w każdy produkt opatrzony logiem Czarodziejów z Wybrzeża. Przypominamy, iż chodzi o pojawienie się w Podmroku wszystkich władców Otchłani, z Demogorgonem i Orcusem na czele. Sam pobyt w Świecie Pod czeka nas w planowanym na tym rok dodatku do sieciowego Neverwinter, jednak najnowszy materiał próbuje pokazać nam postać Drizzta, który wraca do swojej niegościnnej ojczyzny. Nie jest to pierwsza tego typu wizyta.

Pamiętacie kiczowaty film z Jeremym Ironsem w jednej z głównych ról? Niekoniecznie? Szczęściarze...

lochy i smoki

Wygląda jednak na to, że coś zaczyna się dziać wokół delikatnie zakurzonej marki "Dungeons & Dragons" i po serii tanich, garażowych produkcji pokroju polskiego "Wiedźmina" (tworzonych dla pewnej amerykańskiej stacji, która dała nam chociażby klasyk klasyków – "Sharknado"), otrzymamy poważny, wysokobudżetowy tytuł, oparty na tym uniwersum.

IDW poinformowało, że poszerzyło swoją ofertę o czwartą odsłonę komiksu "Legends of Baldur's Gate", w której śledzimy losy bohaterów znanych z kultowej gry BioWare.

baldur's gate, legends of baldur's gate

Najnowszy zeszyt to ciąg dalszy historii będącej częścią materiałów skupionych wokół serii wydarzeń znanych jako Tyranny of Dragons. Minsc i jego nieodzowny towarzysz Boo z pomocą nowego przyjaciela spróbują pokrzyżować plany smoczego kultu, którego efekt grozi zniszczeniem całego miasta. Ponownie za historię odpowiada Jim Zub, zaś stroną artystyczną zaopiekował się kanadyjski artysta Max Dunbar.

Za 32 strony czwartego zeszytu przyjdzie nam zapłacić niespełna 4 $. Numer można nabyć tutaj.

Wczytywanie...