Dungeons&Dragons
xanathar

Znane powiedzenie głosi, że lepiej późno niż wcale, stąd po ponad trzech latach doczekamy się w końcu polskiego wydania pierwszego dużego rozszerzenia do piątej edycji Dungeons&Dragons, czyli "Xanathara przewodnik po wszystkim". Wydawnictwo Rebel ogłosiło przedsprzedaż kolejnej pozycji w swoim portfolio, która doczekała się rodzimej wersji językowej. Sławny obserwator rezydujący pod Waterdeep zdołał opisać wiele ciekawostek, wciąż pożądając wiedzy godnej uwiecznienia. W praktyce oznacza to dla nas nowe opcje zasad i snucia opowieści dla klas postaci z "Podręcznika gracza", jak też zupełnie nowe czary i podklasy.

Dungeons&Dragons
dungeons&dragons

Kiedyś uniwersum Dungeons & Dragons dzieliło i rządziło w gatunku komputerowych gier fabularnych. Wielu z nas wspomina upojne dni, gdy po raz pierwszy cieszyliśmy się fantastycznymi przygodami za pośrednictwem takich tytułów jak “Baldur's Gate”, “Icewind Dale” czy “Neverwinter Nights”. Niestety, jak to w historii bywa, pewien złoty wiek przeminął i w ostatnich latach marka, jeżeli chodzi o światy wirtualne, mocno podupadła – albo nie pojawiało się nic konkretnego, albo zapowiadany większy tytuł okazywał się smutną klapą jak “Sword Coast Legends”.

To się miało zmienić, gdy w 2019 roku Chris Cocks, prezydent Wizards of the Coast, potwierdził że powstaje “siedem lub osiem gier komputerowych” osadzonych w uniwersum Lochów i Smoków. Kilkanaście miesięcy temu zapowiedziano kontynuację “Dark Alliance”, od niedawna we Wczesnym Dostępie szaleje “Baldur's Gate III”, natomiast teraz poznaliśmy kolejne studio, które postanowiło zmierzyć się z tym kultowym światem.

Dungeons&Dragons

Wizards of the Coast zapowiedziało kolejny dodatek do swojej sztandarowej gry fabularnej. Tym razem będzie to "Tasha's Cauldron of Everything", czyli jeszcze jeden z długiej listy suplementów oferujący dodatkowe opcje zarówno dla graczy, jak i mistrzów gry.

tasha's cauldron of everything

Zgodnie z nazwą, w magicznym kociołku znalazło się wiele składników w ograniczonych dawkach. Czeka na nas oczywiście spotkanie z Tashą, będącą autorką wielu czarów, ale poza zaklęciami w nasze ręce trafią także atuty czy magiczne przedmioty, do których można zaliczyć również tatuaże. Znajdzie się także coś dla osób tworzących swoje historie, czyli zagadki i wyzwania.

Dungeons&Dragons

Zwiedzimy Faerun u boku Laeral

Dodał: , · Komentarzy: 2

Piąta edycja D&D coraz lepiej poczyna sobie na polskim rynku, jednak wydawca zza oceanu pragnie zdobyć kolejnych graczy, stąd też do sprzedaży trafi specjalny zestaw dla nowicjuszy, których w arkana Faerunu wprowadzi sama Laeral Silverhand.

laeral

W drugiej połowie marca do sprzedaży trafi "Forgotten Realms Laeral Silverhand's Explorer's Kit", czyli specjalny zestaw dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w Faerunie. Nie jest to co prawda suplement na miarę "Zestawu Startowego", lecz produkt przeznaczony dla młodszych graczy, którzy chcą zapoznać się z tak podstawowymi elementami jak rzuty kośćmi czy poruszenie się po mapie.

Dungeons&Dragons

Niedawno mieliśmy zapowiedź "Przewodnika Mistrza Podziemi", więc nic dziwnego, że tym razem wydawnictwo Rebel przybliża nam zawartość polskiej edycji "Księgi Potworów". Z jakiej maści przeciwnikami przyjdzie się zmierzyć naszej zaprawionej w bojach drużynie?

księga potworów

Najnowsza zapowiedź "Monster Manual", czyli "Księgi Potworów", to swego rodzaju próba zachęcenia nas do kupna jednego z trzech podstawowych podręczników, dzięki któremu bez obaw zbudujemy porządną sesję i damy zajęcie naszym bohaterom. Smoki są różne, zaś pokaźna paleta przeciwników stanowi źródło cennych Punktów Doświadczenia. Rebal daje nam także okazję, by zerknąć do środka oraz przyjrzeć się jakości polskiego przekładu.

Dungeons&Dragons

Wydawnictwo Rebel wciąż informuje nas, że polska wersja "Podręcznika Mistrza Podziemi" do piątej edycji systemu Dungeons&Dragons ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie grudnia, podczas gdy ten termin zbliża się nieubłaganie. Na osłodę przygotowano krótką zapowiedź, która ma przekonać wciąż nieprzekonanych.

przewodnik mistrza podziemi

Podobnie jak poprzednie tego typu publikacje do wcześniejszych wersji systemu, dostaniemy w swoje ręce narzędzie przydatnemu każdemu Mistrzowi Gry. Wydawca w nowej zapowiedzi przedstawia rolę głównego architekta całej opowieści. Rebel w prosty sposób próbuje nam zaprezentować treść samego podręcznika, chociaż fani systemu pewnie doskonale go znają od czasu premiery oryginału w grudniu 2014 roku.

Dungeons&Dragons

Kim jest Mordenkainen?

Dodał: , · Komentarzy: 4

Być może nie każdy słyszał o sławnym czarodzieju imieniem Mordenkainen, ale najnowszy materiał w ramach D&D Beyond bliżej przedstawia nam najbardziej rozpoznawalnego maga w świecie Greyhawk. Czyżby był on odpowiednikiem Elminstera z popularnych Zapomnianych Krain?

mordenkainen

Na pewno natknęliście się na to imię podczas wirtualnej wycieczki po Faerunie, ale pewnie nigdy nie stanęliście z nim twarzą w twarz, bowiem Mordenkainen rezyduje w Oerth, gdzie zasłużył sobie na miano największego czarodzieja w świecie Greyhawk. Możemy dowiedzieć się o nim kilka ciekawostek dzięki najnowszemu materiałowi, który pojawił się za darmo w ramach D&D Beyond.

Dungeons&Dragons

Kickstarterowa zbiórka na nowy setting do piątej edycji Dungeons&Dragons zbliża się powoli ku końcowi. Czasu nie zostało zbyt wiele, zaś obecnie licznik pokazuje niespełna połowę niezbędnej sumy, wystawiać na próbę marzenia twórców o stworzeniu świata w konwencji grozy.

kisarta

Trwająca zbiórka na nowy setting do najnowszej edycji D&D, zwany Kisartą, to dla wydawnictwa Isola Illyon Edizioni okazja do zebrania niezbędnych funduszy. Zostały raptem dwa tygodnie, dzięki którym planowana na listopad premiera z pewnością miałaby duże szanse powodzenia. Czy konwencja grozy to dobry pomysł, by przemierzać zaświaty jako martwy bohater?

Dungeons&Dragons

Las tajemnic w sprzedaży

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na łamach Dungeon Masters Guide pojawiła się przygoda "Las tajemnic", za którą stoi nasz rodak. Dzięki niej bez większych problemów autor wprowadza nas w zasady piątej edycji "Lochów i Smoków". Niestety, nie jest to materiał dostępny za darmo.

las tajemnic

"Las tajemnic" stanowi kontynuację "Kłopotów z goblinami" i jest polską przygodą do piątej edycji D&D. Stojący za nią Janek Sielicki przygotował historię dla postaci na drugim poziomie doświadczenia, stąd też stanowi ona doskonały poligon doświadczalny dla tych, którzy do tej pory nie bawili się w gry fabularne lub po prostu chcą zobaczyć w akcji system, który dopiero co zadebiutował w rodzimej wersji językowej.

Dungeons&Dragons

Wydawnictwo Rebel nie zamierza zwalniać swojej ofensywy i ogłosiło, że kolejne podręczniki do piątej edycji popularnego D&D pojawią się w polskiej wersji językowej. Jeszcze w tym roku dane nam będzie nabyć rodzime wydanie "Sword Coast Adventurer's Guide".

d&d

Cieszy fakt, że kolejne produkcje WotC doczekają się polskiego wydania. Poza już ujawnionymi pozycjami, jeszcze w tym roku na nasze stoły trafi coś dla miłośników klasycznych przygód w Faerunie, czyli "Sword Coast Adventurer's Guide", zaś na początku przyszłego będziemy mogli pograć w kampanię oraz przewodnik po świecie Ravenloft – "Curse of Strahd".

Wczytywanie...