szczury_wroclawia_szpital
Dungeons&Dragons

Kim jest Mordenkainen?

Dodał: , · Komentarzy: 4

Być może nie każdy słyszał o sławnym czarodzieju imieniem Mordenkainen, ale najnowszy materiał w ramach D&D Beyond bliżej przedstawia nam najbardziej rozpoznawalnego maga w świecie Greyhawk. Czyżby był on odpowiednikiem Elminstera z popularnych Zapomnianych Krain?

mordenkainen

Na pewno natknęliście się na to imię podczas wirtualnej wycieczki po Faerunie, ale pewnie nigdy nie stanęliście z nim twarzą w twarz, bowiem Mordenkainen rezyduje w Oerth, gdzie zasłużył sobie na miano największego czarodzieja w świecie Greyhawk. Możemy dowiedzieć się o nim kilka ciekawostek dzięki najnowszemu materiałowi, który pojawił się za darmo w ramach D&D Beyond.

Dungeons&Dragons

Kickstarterowa zbiórka na nowy setting do piątej edycji Dungeons&Dragons zbliża się powoli ku końcowi. Czasu nie zostało zbyt wiele, zaś obecnie licznik pokazuje niespełna połowę niezbędnej sumy, wystawiać na próbę marzenia twórców o stworzeniu świata w konwencji grozy.

kisarta

Trwająca zbiórka na nowy setting do najnowszej edycji D&D, zwany Kisartą, to dla wydawnictwa Isola Illyon Edizioni okazja do zebrania niezbędnych funduszy. Zostały raptem dwa tygodnie, dzięki którym planowana na listopad premiera z pewnością miałaby duże szanse powodzenia. Czy konwencja grozy to dobry pomysł, by przemierzać zaświaty jako martwy bohater?

Dungeons&Dragons

Las tajemnic w sprzedaży

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na łamach Dungeon Masters Guide pojawiła się przygoda "Las tajemnic", za którą stoi nasz rodak. Dzięki niej bez większych problemów autor wprowadza nas w zasady piątej edycji "Lochów i Smoków". Niestety, nie jest to materiał dostępny za darmo.

las tajemnic

"Las tajemnic" stanowi kontynuację "Kłopotów z goblinami" i jest polską przygodą do piątej edycji D&D. Stojący za nią Janek Sielicki przygotował historię dla postaci na drugim poziomie doświadczenia, stąd też stanowi ona doskonały poligon doświadczalny dla tych, którzy do tej pory nie bawili się w gry fabularne lub po prostu chcą zobaczyć w akcji system, który dopiero co zadebiutował w rodzimej wersji językowej.

Dungeons&Dragons

Wydawnictwo Rebel nie zamierza zwalniać swojej ofensywy i ogłosiło, że kolejne podręczniki do piątej edycji popularnego D&D pojawią się w polskiej wersji językowej. Jeszcze w tym roku dane nam będzie nabyć rodzime wydanie "Sword Coast Adventurer's Guide".

d&d

Cieszy fakt, że kolejne produkcje WotC doczekają się polskiego wydania. Poza już ujawnionymi pozycjami, jeszcze w tym roku na nasze stoły trafi coś dla miłośników klasycznych przygód w Faerunie, czyli "Sword Coast Adventurer's Guide", zaś na początku przyszłego będziemy mogli pograć w kampanię oraz przewodnik po świecie Ravenloft – "Curse of Strahd".

Dungeons&Dragons

Chociaż wiemy, że możemy spodziewać się premiery polskich wersji podręczników do ostatniej edycji Dungeons&Dragons, to fani nad Wisłą będą musieli uzbroić się w trochę więcej cierpliwości. Rebel informuje, że pierwsze produkty trafią do sprzedaży pod koniec kwietnia.

rebel,dungeons&dragons

Polscy fani papierowych podręczników RPG do sławnego systemu nie mieli ostatnimi czasy łatwego życia. Po odebraniu praw wydawnictwu ISA, każdy produkt był dostępny jedynie po angielsku, stąd należało przejść przyspieszony kurs języków obcych. Rebel postanowił ten stan rzeczy zmienić i ostatnia edycja pojawi się w końcu po polsku. Tyle tylko, że planowana premiera około kwietniowa oznacza raczej koniec niż początek tego miesiąca.

Dungeons&Dragons

Poznaj nadchodzące zmiany w D&D Beyond

Dodał: , · Komentarzy: 1

Livestream z Adamem Bradfordem dostarczył nam kilku ciekawych informacji na temat nadchodzących zmian oraz aktualizacji cyfrowej platformy D&D Beyond. Zarazem była to okazja do udzielenia odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych przez fanów pytań.

dungeons&dragons

Chociaż od startu usługi Beyond minęło już trochę czasu, to twórcy nadal wprowadzają poprawki oraz uaktualniają już istniejącą bazę. Dzięki temu narzędziu szybko skompletujemy listę przeciwników i stworzymy bohatera, który ruszy ku nowej przygodzie. Livestream z Bradfordem to jednak nie tylko kolejna porcja przechwałek, ale też solidna lista nadchodzących zmian.

Dungeons&Dragons

Od wczoraj możemy zaopatrzyć się w trzeci tom serii "Homecoming", zatytułowany "Hero". R.A Salvatore opowiada kolejne losy najsławniejszego renegata, który znów zawitał do rodzinnego Menzoberranzan.

homecoming, salvatore

Amerykański pisarz R.A Salvatore chyba daleki jest jeszcze od wysłania swojej najsławniejszej postaci na emeryturę. Trzeci tom jego najnowszej serii to ponownie wizyta Drizzta w rodzinnym Menzoberanzan. Samo Miasto Pająków, jak i cały Podmrok, podnosi się po niespodziewanej "wizycie" władców Otchłani, którzy z bezsłonecznej krainy urządzili sobie istny park rozrywek.

Dungeons&Dragons

Nic podobno nie zdarza się dwa razy, jednak w biznesie ta zasada zdaje się nie obowiązywać, bowiem Czarodzieje z Wybrzeża ponownie łączą należące do nich światy, dzięki czemu miłośnicy najnowszej edycji Lochów i Smoków będą mogli udać się do Innistrad.

dungeons and dragons, innistar

Właśnie dziś ma swoją premierę "Plane Shift: Innistrad", czyli druga wycieczka miłośników Dungeons&Dragons do świata Magic: The Gathering. Podobnie jak "Zendikar", także i tym razem za nową przygodą stoi James Wyatt, który zabiera graczy do pełnego gotyckich katedr Innistrad, gdzie czekają wszelkiej maści wampiry czy wilkołaki.

Dungeons&Dragons

Coś, co do niedawna było nieśmiałym snem tysięcy graczy, niedługo stanie się ciałem. Po prawie 10 miesiącach negocjacji na temat praw autorskich, Warner Bros., Hasbro’s Allspark Pictures oraz Sweetpea Entertainment doszli do porozumienia i zgodzono się, aby ci pierwsi stworzyli nowy film w świecie Lochów i Smoków.

film, dungeons&dragons, warner bros, movie, hasbro’s allspark pictures i sweetpea entertainmen
Dungeons&Dragons

Rasy w D&D 4 ed.

Dodał: , · Komentarzy: 0
rasy, krasnoludy

W grach RPG gracze z reguły nie są ograniczeni do zabawy jedynie przedstawicielami gatunku homo sapiens sapiens. Przeróżne fantastyczne uniwersa zamieszkałe są przez rozmaite inteligentne stworzenia. Do takich na pewno zaliczają się światy wykreowane na potrzeby 4. edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". Żyje w nich wiele rozumnych ras, często nawet przebijających inteligencją ludzi. Nie wszystkie z nich przeznaczone są do odgrywania przez gracza. Spora część należy do prowadzonych ręką Mistrza Podziemi Bohaterów Niezależnych, do których zaliczają się plugawe potwory wykorzystujące potęgę własnego rozumu po to, aby nieść zgubę żądnym przygód śmiałkom. Wśród nich królują choćby czerwone smoki czy łupieżcy umysłów. Na szczęście w arsenale prowadzącego grę znajdą się też i inne, zarówno inteligentne, jak i potężne istoty, które opowiedziały się po stronie dobra. Ich obecność ma równoważyć terror tamtych, a także, w zależności od poczynań gracza i jego drużyny, może ocalić mu skórę i wyratować z opresji.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...