Las tajemnic w sprzedaży

1 minuta czytania

Na łamach Dungeon Masters Guide pojawiła się przygoda "Las tajemnic", za którą stoi nasz rodak. Dzięki niej bez większych problemów autor wprowadza nas w zasady piątej edycji "Lochów i Smoków". Niestety, nie jest to materiał dostępny za darmo.

las tajemnic

"Las tajemnic" stanowi kontynuację "Kłopotów z goblinami" i jest polską przygodą do piątej edycji D&D. Stojący za nią Janek Sielicki przygotował historię dla postaci na drugim poziomie doświadczenia, stąd też stanowi ona doskonały poligon doświadczalny dla tych, którzy do tej pory nie bawili się w gry fabularne lub po prostu chcą zobaczyć w akcji system, który dopiero co zadebiutował w rodzimej wersji językowej.

Za cztery dolary dostajemy w swoje ręce kampanię na jakieś 5-9 godzin zabawy, podczas których nie zabraknie negocjacji, a gdy te zawiodą także walki. Wszystko to po to, by lepiej zrozumieć sytuację panującą w Zielonym Borze. Całość została podzielona na osiem rozdziałów, ale prócz nich nabywcy przygody dostaną także piękne mapy do wykorzystania podczas innych sesji, 12 gotowych postaci oraz kartę pomocy.

las tajemnic

Chociaż "Las tajemnic" stanowi kontynuację "Kłopotów z goblinami" (scenariusz ten wciąż jest dostępny tutaj w tej samej cenie co kontynuacja), to znajomość poprzedniczki nie jest konieczna. Sielicki przygotował krótkie streszczenie dotychczasowej historii, jednak autor zaznacza, że pewne wątki omawiał przy okazji pierwszej części, stąd tutaj skupi się na innych aspektach niż poprzednio. Nie zmienia to faktu, że oba scenariusze świetnie nadają się dla żółtodziobów lub tych, którzy szukają cennych porad do już rozpoczętych sesji.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...