Podręczniki do D&D po polsku trochę później

1 minuta czytania

Chociaż wiemy, że możemy spodziewać się premiery polskich wersji podręczników do ostatniej edycji Dungeons&Dragons, to fani nad Wisłą będą musieli uzbroić się w trochę więcej cierpliwości. Rebel informuje, że pierwsze produkty trafią do sprzedaży pod koniec kwietnia.

rebel,dungeons&dragons

Polscy fani papierowych podręczników RPG do sławnego systemu nie mieli ostatnimi czasy łatwego życia. Po odebraniu praw wydawnictwu ISA, każdy produkt był dostępny jedynie po angielsku, stąd należało przejść przyspieszony kurs języków obcych. Rebel postanowił ten stan rzeczy zmienić i ostatnia edycja pojawi się w końcu po polsku. Tyle tylko, że planowana premiera około kwietniowa oznacza raczej koniec niż początek tego miesiąca.

Sklep Rebel do tej pory solidnie sprowadzał nad Wisłą podręczniki i akcesoria do wielu systemów RPG, wliczając w to także sławne Dungeons&Dragons. Wiadomość o przejęciu przez nich roli polskiego wydawcy piątej edycji okazała się wielką i miłą niespodzianką, jednak na same produkty będziemy musieli poczekać trochę dłużej.

rebel,dungeons&dragons

Poniżej znajdziecie plan wydawniczy polskiej wersji D&D z przybliżoną datą możliwości wysłania do was pierwszych produktów:

  • kwiecień 2019: "Podręcznik Gracza" (26-28 kwietnia), "Zestaw Startowy" (26-28 kwietnia)
  • maj 2019: "Zestaw Startowy" (druga połowa maja), "Ekran Mistrza Podziemi" (druga połowa maja)
  • lipiec 2019: "Księga Potworów"
  • wrzesień 2019: "Przewodnik Mistrza Podziemi", "Karty Czarów"

Przypomnijmy, że czwarta edycja systemu w ogóle nie pojawiła się po polsku, zaś podręczniki do sławnej "trójki", czy też wersji 3.5, w polskiej wersji językowej pojawiają się dość rzadko, bardziej jako próba pozbycia się ich z magazynu.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...