Kradzież kieszonkowa

2 minuty czytania

Jedną z trzech niezwykle przydatnych umiejętności, które umożliwiają szybkie wzbogacenie się nawet na samym początku rozgrywki, jest dość niechlubna sztuka znana jako "Kradzież kieszonkowa".

kradzież kieszonkowa
W Drakensang: The River of Time możesz kogoś okradać jednocześnie patrząc mu w oczy.

Grzechem byłoby nie korzystać z możliwości, jakie daje, mając w drużynie jednego z najsławniejszych złodziei – Cano. Jak na mistrza tego fachu przystało, ciemnowłosy mężczyzna ma tę umiejętność od razu odblokowaną, więc bez problemu można brać się do roboty. Sam proces podwędzania pieniędzy bądź rzeczy z kieszeni ofiary jest banalnie prosty, niemniej jednak warto pamiętać o kilku radach i zasadach, by szybko wypełnić swą sakiewkę brzęczącymi dukatami.

Pierwsza zasada jest taka – im wyższy współczynnik "Kradzieży kieszonkowej", tym większe prawdopodobieństwo sukcesu, więc nie żałuj poświęcić kilkunastu punktów, by ją skutecznie i wystarczająco rozwinąć. Pamiętaj, że to w końcu trening czyni mistrza. W trakcie rozgrywki można zdobyć niezwykle przydatne pierścienie, które zwiększają tę umiejętność o dwa dodatkowe punkty.

kradzież kieszonkowa
Kiedy już włożysz rękę do kieszeni ofiary, możesz zabrać, co tylko zechcesz.

Trzeba zapamiętać, że nie ma najmniejszego znaczenia, z której strony okradasz swą ofiarę – możesz robić to od tyłu, z przodu czy boku – jak tylko wygodnie. Udana bądź nieudana kradzież w żaden sposób nie wpłynie na relację z daną osobą. Podobnie ma się sprawa z osobami przyglądającymi się temu, co czynisz, bo nawet w przypadku niepowodzenia w ogóle nie zareagują, dlatego masz wolne pole do popisu.

Jeżeli planowana kradzież ci się nie powiedzie, otrzymasz karę -10 do "Kradzieży kieszonkowej" na kilka sekund. Jeśli jednak się uda podwinąć wybrane rzeczy, okradziona postać do końca gry będzie mieć puste kiszenie, więc nie ma sensu robić tego ponownie.

kradzież kieszonkowa
Jeśli kradzież ci się nie powiedzie, na kilka sekund otrzymasz karę -10 punktów.

Ważną częścią przygotowywania się do tego niecnego czynu jest zrobienie porządku w ekwipunku. Jeśli kradzież powiedzie się, a obie sakwy będziesz mieć wypchane po brzegi, nie schowasz do nich pożądanych przedmiotów, więc te pozostaną u ofiary. A że nigdy nie wiadomo, ile ciekawych rzeczy można zdobyć za jednym razem, warto naszykować sobie trochę wolnego miejsca.

Im lepiej rozwinięte atrybuty Odwaga, Intuicja oraz Zręczność, tym większa szansa na powodzenie. Są one ważne nie tylko dla początkujących złodziei, ale również dla mistrzów tego fachu. Osobiście radzę przed każdą kradzieżą zwiększyć wybrany atrybut u złodzieja odpowiednim zaklęciem z serii Attributio – czy to Zręczność, Odwagę czy Intuicję.

kradzież kieszonkowa
Niektóre postacie przechowują w swych kieszeniach naprawdę interesujące przedmioty!

Jeżeli weźmiesz do serca powyższe wskazówki, z pewnością bardzo szybko staniesz się bogatym posiadaczem wielu interesujących przedmiotów. Nie ma co się krępować, więc kradnij śmiało, ile tylko popadnie, bowiem w wielu kieszeniach czekają na ciebie śliczne monety i ciekawe rzeczy. Pamiętaj, modlitwa do Phexa i naprzód, przyjacielu!

Komentarze

0
·
kurdem, pomogło ale mnie złapali i dupa bura jak bum bum...

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...