Aventuria

2 minuty czytania

Świat

Aventuria to kontynent, na którym toczy się akcja gry RPG The Dark Eye. Od wiecznych lodów północy aż po dżungle wysp południowych kontynent aventuriański ma około 3000 kilometrów długości, a w najszerszym punkcie 2000 kilometrów szerokości.

Pokusa Aventurii leży nie tylko w dokładnych opisach jej zróżnicowanych terenów, ale także w niespokojnej historii. Obydwie one rozwijały się przez 25 lat w niezliczonych publikacjach dzięki pomocy tysięcy wiernych fanów.

Ten średniowieczny świat fantasy jest napędzany poprzez interakcje oraz konflikty pomiędzy jego mieszkańcami. Historie minionych epok opowiadają o okrutnych starciach pomiędzy pradawnymi smokami, jaszczuroludźmi, elfami oraz krasnoludami. Lecz wszystkie bezimienne hordy, a nawet władca demonów Borbarad, są dawno zapomianymi mitami w erze, w której toczy się nasza przygoda. Aventurią władają teraz krótko żyjący ludzie.

Na północy twardzi żyjący na morzu Thorwalianie są plagą nadmorskich miast. Wielu dzielnych rycerzy podróżuje z królestwa Weiden, aby chronić swoje ziemie przed goblinami, narwanymi Funtlandczykami oraz orkami z pobliskich równin. W centrum upadłego Imperium Bosparańskiego – będącego siedzibą pierwszych osadników – znajduje się Pięknopole, które powstało ponownie pod wodzą dzielnych i ambitnych Horasjan, stanowiąc wyzwanie dla tysiącletniej hegemonii Śródkrólestwa. Imperium rozpościera się od Albernii na zachodzie, poprzez Kosh z jego silnymi i uprzejmymi mieszkańcami oraz centralną stolicę Gareth, aż do mrocznego i podupadłego Tobrien na wschodzie. Na południu leży niepodległa Almada granicząca z lądami Tulmidian, wraz z ich starożytną i potężną magią, oraz z wojowniczym, pustynnym ludem Novadi.

Akcja "The River of Time" toczy się w roku 1009 po upadku Imperium Bosparańskiego. Nadszedł czas wielkiej przygody! Na ziemiach północnych Tronde Torbenson, nowy władca Thorwalian, poszukuje Grimringa, ostrza przeznaczenia, aby wspomóc swój lud w walce ze zjednoczonymi plenieniami orków. Na południu toczy się wojna pomiędzy Imperium Alanfijskim a Kalifatem. Bóg-cesarz Hal sprawuje władze nad Śródkrólestwem ze stolicy, Gareth. Choć słaby politycznie, cieszy się wśród ludu niezwykłą popularnością. Jednakże nad horyzontem gromadzą się chmury. Spokój Imperium wkrótce może zostać zakłócony.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...