Łuczarstwo

3 minuty czytania

"Łuczarstwo", podobnie jak "Kowalstwo" i "Alchemia", umożliwia własnoręczne wykonywanie przedmiotów, za które kupcy zwykle sporo sobie liczą. Wbrew pozorom można tworzyć nie tylko śmiercionośne łuki czy potężne kusze, ale również najróżniejszą amunicję oraz cały wachlarz wszelkich pułapek. Jak się okazuje, warto wcześniej zainwestować punkty doświadczenia w umiejętność "Wiedza o zwierzętach", która pozwoli zdobyć zdecydowaną większość przydatnych tu materiałów. Jednak o tym za chwilę, omówmy wszystko po kolei.

łuczarstwo
Łuczarka Ishannah może nauczyć cię swojego rodzinnego fachu.

Podstawowym warunkiem sprawdzenia się jako łuczarz jest posiadanie umiejętności "Łuczarstwo". Jeśli któryś z towarzyszy takową posiada, można od razu brać się do pracy. Jeśli nie, trzeba odwiedzić osobę parającą się tym fachem, która chętnie podzieli się swą wiedzą za 10 Dukatów i 2 PD. Nie ukrywam, że dla początkującego gracza to spory wydatek, jednak proszę wierzyć mi na słowo, że poświęcone pieniądze bardzo szybko zaprocentują. Wtedy wystarczy szlifować zyskaną zdolność poprzez inwestycję w nią zdobywanych punktów doświadczenia (10 poziom biegłości można osiągnąć kosztem około 125 PD). Pomocny okaże się nożyk do drewna, który można nabyć za niemałą sumkę u każdego łuczarza, bowiem zwiększa "Łuczarstwo" o 3 punkty.

łuczarstwo
Urocza kobieta w swej ofercie ma nie tylko ciekawe plany, ale również potrzebne do ich wykonania składniki.

Następnie należy zdobyć odpowiednią instrukcję wykonania pożądanego przedmiotu. Niektóre uda ci się znaleźć podczas licznych podróży – czy to w ciałach pokonanych wrogów, czy w beczkach bądź skrzyniach. Jednak trzeba pogodzić się z tym, że większość receptur przyjdzie nam kupować za ciężko zarobione pieniądze, a ich ceny, tu ciekawostka, są różne. Wszystko zależy, jaki przedmiot chcesz wykonać w imię zasady – im lepsza jakość stworzonego cacka, tym plan jego wykonania droższy. Kiedy w końcu pozyskasz pożądaną recepturę, w oknie ekwipunku kliknij na nią i naciśnij "Użyj", by zapisała się w "Księdze receptur".

łuczarstwo
Instrukcje zawierają wszelkie informacje, żeby było wiadomo, jakim poziomem "Łuczarstwa" należy władać oraz jakie składniki posiadać, by móc je wykonać.

Teraz trzeba będzie zdobyć potrzebne składniki, więc powrócę do "Wiedzy o zwierzętach". Inwestycja w tę umiejętność pozwoli ci oprawiać zabite dzikie zwierzęta, by pozyskiwać nie tylko niezbędne kawałki skór czy ścięgna, ale również inne pozostałości po bestiach, które na pewno znajdą jakieś zastosowanie, jak choćby gruczoły jadowe do wykonywania zatrutych strzał i bełtów. A jako że w lasach najróżniejsze dzikie zwierzęta są powszechnie spotykane, koszt tej inwestycji szybko się zwróci. Podobnie ma się sprawa z drewnem, które można znaleźć zarówno podczas eksploracji odwiedzanych lokacji, ale też w konarach ściętych drzew rozsianych po lesie. Oczywiście wszystkie komponenty można kupić u napotkanych łuczarzy, jednak osobiście radzę samemu się nieco pofatygować, by je zdobyć. Po co wydawać pieniądze na coś, co można mieć za darmo? Nie warto.

Posiadanie planu wykonania przedmiotu oraz niezbędnych do tego składników nie oznacza, że można go wykonać. Należy dokładnie przeczytać recepturę i zobaczyć, który poziom "Łuczarstwa" trzeba mieć, by móc wykonać daną rzecz. Tu sprawa wygląda podobnie jak z cenami, dlatego nie ma potrzeby inwestowania wielu punktów doświadczenia, jeśli chce się wykonywać podstawowe przedmioty. Jeżeli jednak masz chrapkę na potężne łuki czy siejące postrach w obozie wroga strzały, musisz poświęcić nieco więcej PD.

łuczarstwo
Niektóre schematy wymagają bardzo wysokiego współczynnika "Łuczarstwa" oraz wielu składników!

Kiedy wydaje się, że już wszystko gotowe, trzeba sobie uświadomić, że przecież nie można pracować w powietrzu, dlatego musisz znaleźć odpowiednie miejsce pracy, w tym przypadku ławę ciesielską. Zwykle są łatwo dostępne, bowiem występują w większych lokacjach, i za darmo można z nich korzystać. Wybieramy odpowiedni plan i ilość interesującego nas przedmiotu, by na koniec kliknąć na odpowiedni klawisz i wykonać to, co tak bardzo pragniemy. Jeśli nie masz któregoś ze składników, nie martw się i odłóż realizację danego schematu na później, bo z pewnością w końcu znajdziesz brakujący komponent, wykonasz wymarzony łuk, a wtedy przekonasz się, że warto było czekać.

Współczynniki: Spryt, Inteligencja, Zręczność.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...