Nowy początek

Nowy początek powalczy o Oscary

Dodał: , · Komentarzy: 2

Choć wczorajsze nominacje do anty-nagród Złotych Malin zdawały się potwierdzać, że 2016 rok był dość kiepski dla filmowej fantastyki, to dzisiejsza lista kandydatów do Oscarów pokazuje, iż zdarzały się w nim prawdziwe perełki. Mowa szczególnie tutaj o znakomitym „Nowym początku”, który ma szansę powalczyć aż o 8 statuetek – w tym za najlepszy film, reżysera oraz scenariusz adaptowany.

nowy początek

Jak zwykle fantastyka dość często przewija się w kategoriach technicznych. Znalazło się tutaj miejsce dla „Łotra 1”, jak również „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”. Cieszy też nominacja dla „Lobstera” za najlepszy scenariusz oryginalny.

Pełną listę nominacji znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Jak zwykle, w przeddzień ujawnienia kandydatów do najważniejszych nagród filmowych, jakimi niewątpliwie są Oscary, swoje nominacje zdradza komitet Złotych Malin, stojący na przeciwnym biegunie, czyli nagradzający najgorsze produkcje zeszłego roku. Z nominacji jasno wynika, że Anno Domini 2016 był fatalny w kwestii fantastyki, którą mieliśmy okazję podziwiać na dużym ekranie.

batman v superman

Aż 8 nominacji zdobył „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” i nie oszukujmy się, w dużej mierze na to zasłużył. Choć niemożebnie dziwi nominacja Bena Afflecka dla najgorszego aktora, ponieważ jego kreacja była zdecydowanie jednym z najjaśniejszych punktów tego filmu, co potwierdzała krytyka, jak i widzowie.

Dostało się również „Bogom Egiptu” (5 nominacji), kontynuacji „Dnia Niepodległości” (również 5) oraz „Alicji po drugiej stronie lustra” (powalczy o 3 statuetki). Natomiast jurorzy dość łagodnie potraktowali „Legion samobójców”, który może „tylko” zgarnąć nagrodę za najgorszy scenariusz i najgorszego aktora drugoplanowego (Jared Leto).

Całą listę nominowanych znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

Warcraft. Oficjalna powieść filmu

Informacja prasowa

insignis,warcraft,narodziny hordy

Znakomita wiadomość zarówno dla fanów Warcrafta, jak i wszystkich, którzy pragną zacząć przygodę z fantastycznymi światami wykreowanymi przez firmę Blizzard Entertainment! 15 lutego nakładem wydawnictwa Insignis ukaże się powieść Christie Golden „World of Warcraft. Narodziny Hordy”.

Powieść rozgrywa się w czasach pokoju, jaki panował między orkami, a ludem draenei przewodzonym przez proroka Velena, oraz o tragicznym w skutkach konflikcie, który ów pokój zakończył. To wciągająca opowieść o magii, sztuce wojennej i bohaterstwie, oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii uznanych na całym świecie gier komputerowych.

„Narodziny Hordy” to początek kolekcjonerskiej serii Blizzard Legends – serii, w ramach której ukażą się wznowienia najlepszych książek z uniwersum Blizzarda w nowej szacie graficznej. Oto najlepsze klasyki specjalnie dla fanów niesamowitych przygód.

Stacja Jedenaście

Informacja prasowa

dworzec śródmieście,bartek biedrzycki,fabryka słów

Napisana z wielkim rozmachem kulminacja przygód rudobrodego stalkera Borki z Kryształowego Pałacu, pokazująca życie Warszawy poza systemem stołecznego metra od chwili Zagłady, aż po czasy najnowsze. Klucz do zrozumienia wydarzeń trylogii warszawskiej, odkrywający wszystkie tajemnice i misterną siatkę powiązań między pozornie nieznajomymi bohaterami.

Warszawa po Zagładzie. Ludzie żyją na podziemnych dworcach, w piwnicach, w zapomnianych przejściach. Śmieją się i płaczą, kochają i nienawidzą, czekają, nie wiedząc na co, szukają rzadko wiedząc czego. Żyją i umierają. Ale czasem, kiedy śmierć jest zbyt gwałtowna, krucha równowaga i prowizoryczna umowa społeczna zostają naruszone.

Czy po wojnie atomowej nie ma już dobrych ludzi? Czy każdy człowiek, nawet ten z pozoru najlepszy, ma w sobie utajonego zbrodniarza, który za godziwą zapłatę zrobi wszystko? Ile warte jest w takim świecie życie – brata, męża, syna...

Equilibrium

Tym razem nasz niestrudzony Medivh postanowił zrobić ukłon zarówno w stronę lżejszej klasyki, jak i tej zdecydowanie poważniejszej. Fanom animacji przypominamy kultową kontynuację przygód pociesznego ogra – „Shrek 2”. Do teraz trwają dysputy, czy „dwójka” jest lepsza od „jedynki”, więc warto wrócić do tego tytułu po latach i spojrzeć na niego bardziej doświadczonym okiem.

Z kolei miłośnikom anty-utopijnych klimatów przypominamy lekko zapominany, choć nadal świetny film, jaki jest „Equilibrium”. Natomiast zbliżający się wielkimi krokami kolejny sezon legendarnego „Miasteczka Twin Peaks” wręcz wymusił dokończenie roboty i pochylenie się nad drugą serią tego serialu. Tak czy owak, miłej lektury!

equilibrium
Tyranny

Aktualizacja działu Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowa produkcja studia Obsidian za pasem, więc wypadałoby w końcu skrobnąć kilka słów na temat ich ostatniego dziecka – Tyranny. Przedstawiciele wielkiego Hegemona w osobie Mikeala, Couruna oraz Matthiasa, postanowili pokrótce przybliżyć Wam kilka intrygujących informacji, smaczków tudzież ciekawostek związanych z tym uniwersum. Oczywiście, to dopiero początek i możecie oczekiwać więcej interesujących artykułów w przyszłości.

tyranny

Frakcje:

Towarzysze:

Archonci:

Inne:

Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity II? Prawie na pewno

Dodał: , · Komentarzy: 3

Obisidian podał kolejny trop związany ze swoim najnowszym projektem i, co w sumie nie jest większym zaskoczeniem, z 99% pewnością chodzi o „Pillars of Eternity II”. Najnowsza grafika wprost odwołuje się do Bractwa Ołowianego Klucza, które rozdawało karty w pierwszej części produkcji.

projekt luizjana

„Wiesz lepiej niż ktokolwiek inny, że nie ma nic bardziej niebezpiecznego od boskich sekretów. Być może Ołowiany Klucz słusznie utrzymywał to w ukryciu.”

Jeżeli studio nie wodzi nas za nos, to już wkrótce poznamy szczegóły kontynuacji gry, która przywróciła klasykę na salony.

Komiksy
bękarty z południa,był to facet co się zowie

Jason Aaron zdążył wyrobić sobie markę w świecie komiksu. W Polsce jest znany przede wszystkim z dwóch serii – "Skalpu" i "Bękartów z Południa". Drugi z wymienionych cyklów wydaje się najbliższy autorowi, ponieważ – jak wspomina we wstępie – w nim na dobre oddał atmosferę Południa, z którego sam pochodzi. Pierwszy tom zatytułowany "Był to facet, co się zowie" stanowi udany początek historii, mającej potencjał, by rozwinąć się w interesującym kierunku.

Do hrabstwa Craw w Alabamie przyjeżdża Earl Tubb. Tu się wychował, w tym miejscu też o sprawiedliwość walczył jego ojciec. Bohater przybywa jednak tylko na chwilę, żeby załatwić parę spraw. Ostatecznie zmienia zdanie i postanawia zmierzyć się z rządzącym tutejszą społecznością trenerem futbolu.

Filmy fantastyczne

Sukces niegrzecznego „Deadpoola” odbił się pozytywnie na całej branży filmowej. Hollywoodzcy potentaci przychylniejszym okiem patrzą na brudniejsze oraz charakteryzujące się duszną atmosferą produkcje oparte na komiksach. Na zdrowie wyszło to Wolverinowi, który w końcu dostał możliwość pokazania pełnej krasy w klimatach, jakie pasują do tego bohatera. Sama postać w końcu będzie mogła odrzucić kinową łatę „tego kolesia od ciętych ripost i mocnych wejść z gołą klatą” – „Logan” zapowiada coś o wiele bardziej osobistego, dramatycznego oraz bolesnego (także na poziomie emocjonalnym), z niewielkim promyczkiem nadziei na końcu.

logan: wolverine

Trzymajmy kciuki – jeden świetny film o „X-Menach” to stanowczo za mało.

Filmy fantastyczne

[Zwiastun] Naprzód, Power Rangers?

Dodał: , · Komentarzy: 2

Osobiście tego nie widzę, ale trudno stawiać filmowemu „Power Rangers” zarzut, że uderza w najbardziej kiczowate i infantylne tony, skoro powstaje na kanwie serialu, który był prawdziwym zagłębiem tandety oraz sucharów. Szczerze pisząc nie wiem, co sądzić o tej produkcji po oficjalnym zwiastunie – miłośnicy marki pewne są wniebowzięci, a ja się tylko zastanawiam, co tam robi Cranston oraz Banks. Chyba przegrali jakiś srogi zakład.

power rangers

No… „Pacific Rim” z tego nie będzie, a brak Mięśniaka i Czachy w materiale promocyjnym boli podwójnie.

Wczytywanie...