Vikings: Wolves of Midgard

Produkcja studia Games Farm może nie jest specjalnie oryginalna, aczkolwiek w gatunku hack'n'slash to nie jest jakiś straszny grzech. Ważne, aby potyczki były odpowiednio miodne oraz krwawe, system rozwoju postaci gwarantował dostateczną dowolność, a łupy ze szlachtowanych monstrów prezentowały się odpowiednio epicko, dając przy okazji porządnego kopa. Tyle i aż tyle. W jakich klimatach to się odbywa – sprawa dosyć drugorzędna.

vikings: wolves of midgrad

Wygląda na to, że w "Vikings: Wolves of Midgard" wszystko jest na swoim miejscu, choć w ostatnich czasach można odczuć delikatny przesyt mitologią nordycką. Jednak, tutaj novum, oprócz szlachtowania istot rodem ze skandynawskich koszmarów, będziemy musieli mierzyć się także z nieprzyjaznymi siłami natury oraz skrajnymi temperaturami. Jak to będzie wyglądać? Zwiastun produkcji nie odpowiada nam na to pytanie, ale za to prezentuje się całkiem efektownie.

Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii

Informacja prasowa

Zgodnie z zapowiedzią i obietnicą przedstawiamy dzisiaj oficjalny, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju PROGRAM DRUGIEJ RUDY MITHRILU: W KOPALNIACH MORII!!! Tak jak już wspominaliśmy zorganizowaliśmy prawie 100 godzin programu, podzielonego na pięć bloków – cztery sale prelekcyjne i games room, oraz specjalne wydarzenia czasowe (tzw. eventy) – koncerty, konkursy i wernisaż.

ruda mithliru

W powyższym programie mogą nastąpić jeszcze pewne kosmetyczne poprawki (na przykład niewielka zmiana terminów turniejów Magic: the Gathering w gamesroomie), ale ogólnie wszystko tak jak jest opublikowane, pozostaje bez zmian.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konwencie i skorzystania z naszej bogatej oferty programowej. Tak fantastycznie jest tylko w Rudzie!

Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu

Informacja prasowa

assassin's creed

Od kilku dni na ekranach polskich kin gości film z uniwersum „Assassin's Creed”. Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich tygodni zarówno ze względu na popularność stworzonej przez studio Ubisoft serii gier, jak i doborową obsadę aktorską.

Pełen rozmachu otwarty świat "Assassin’s Creed" wyszedł poza ramy gry i na stałe zyskał miejsce w kulturze popularnej za pośrednictwem komiksów, filmów i bestsellerowych książek. Powieści stworzone w realiach tego niezwykłego uniwersum cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, zachwycając czytelników na całym świecie.

Dzięki Wydawnictwu Insignis – wyłącznemu polskiemu wydawcy książek z uniwersum "Assassin's Creed" – już teraz znajdziecie w księgarniach najnowszą książkę w serii autorstwa Christie Golden zatytułowaną "Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu".

Przeczytaj fragment książki już teraz!

Gwiezdny pył

Gwiezdny pył – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
gwiezdny pył

"Gwiezdny pył" to słynna baśń autorstwa Neila Gaimana, która w 2007 r. doczekała się świetnej hollywoodzkiej ekranizacji, w jakiej przyszło zagrać m.in. Robertowi De Niro i Michelle Pfeiffer. Sięgając po jej nowe wydanie, miałam nadzieję, że treść pozwoli mi na całkowite oderwanie się od rzeczywistości i oczaruje mnie specyficznym, bajkowym, acz nieszczędzącym odbiorcy szczypty grozy i czarnego humoru klimatem. Wspaniała okładka autorstwa Dark Crayon sprawiła, że jeszcze przed rozpoczęciem lektury odczułam magiczną atmosferę opowieści i z przyjemnością się w nią zagłębiłam. Co zastałam? Czy powieść Gaimana okazała się równie barwna, co jej filmowa adaptacja i zaspokoiła mój czytelniczy głód pełnej akcji historii?

Mass Effect: Andromeda

Zawiążcie buty, podciągnijcie gacie i zapnijcie swoje kurtki, ponieważ tego wieczoru studio BioWare zabiera nas na małą wycieczkę. Jej celem jest zapoznanie się z każdym zakamarkiem statku Tempest oraz pojazdu terenowego Nomad. Wycieczkę po naszym drugim domu w Andromedzie poprowadzi niejaki Kallo Jath.

mass effect: andromeda

Gotowi poznać oficjalnych sukcesorów Normandii oraz Mako?

Torment: Tides of Numenera

Jak przystało na grę uchodzącą za duchowego następcę kultowego "Planescape: Torment", w "Tides of Numenera" ogromny nacisk położono na dialogi, fabułę oraz mierzenie się z konsekwencjami swoich decyzji. Problem w tym, że trudno pokazać mnogość wyborów oraz wielowarstwowość historii za pomocą zwykłego zwiastuna. Potencjał graficzny, prezentacje klas czy emocjonujące potyczki – to łatwe. Dylematy moralne oraz implikacje zależne od podjętego działania – to dopiero wyzwanie.

torment: tides of numenera

Studio inXile postanowiło jednak podnieść rękawicę i mimo wszystko spróbować ukazać wielowątkowość swojej nowej produkcji za pomocą interaktywnej zajawki. Z bardzo dobrym i ciekawym skutkiem, warto zaznaczyć.

Komiksy
velvet,tajne życie umarlaków

Ed Brubaker niezwykle sprawnie radzi sobie z wszelką materią zahaczającą o kryminał. Potwierdzenie tej tezy znajdziemy nie tylko w serii rodem z noir, czyli „Fatale”, niezwykłym ukazaniu kolegów po fachu Jamesa Gordona w „Gotham Central”, ale także w „Velvet”, opowieści o dawnej agentce wywiadu, której drugi tom niedawno zawitał do polskich księgarń.

Tytułowa bohaterka, Velvet Templeton, została wmieszana w sprawę morderstwa jednego z agentów, choć właściwsze określenie brzmiałoby „wrobiona”. Jej problemy nie kończą się na ucieczce przed żądnymi krwi niedawnymi współpracownikami, ponieważ nieprzerwanie poszukuje prawdziwych przyczyn całego zamieszania, a tropy, których się podejmuje, tym razem zawiodą ją w podróż po kilku europejskich krajach.

Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Nowe filmy z uniwersum "Gwiezdnych Wojen" przyciągają tuzy światowej kinematografii mocniej niż magnes. Forest Whitaker, Mads Mikkelsen czy Daniel Craig to nazwiska, z którymi trzeba się liczyć, a ujrzenie wspomnianych person w nietypowej dla siebie konwencji jest tylko dodatkowym smaczkiem. Nie inaczej będzie z kolejnym spin-offem kosmicznej sagi opowiadającym o awanturniczych latach młodości Hana Solo. Twórcy oficjalnie oświadczyli, że do obsady produkcji dołączył właśnie Woody Harrelson.

woody harrelson,gwiezdne wojny

"Jego umiejętność mieszania humoru z patosem, nierzadko w jednej roli, jest prawdziwym unikatem. Dodatkowo jest mistrzem ping-ponga" – podsumowali reżyserowie filmu, Phil Lord oraz Christopher Miller.

Komiksy
gotham central,klauni i szaleńcy

Pierwszy tom „Gotham Central” wziął mnie z zaskoczenia, przedstawiając trzy bardzo dobre historie o funkcjonariuszach Wydziału Poważnych Przestępstw, mierzących się nie tylko z trudami życia zawodowego, ale i sprawami osobistymi. I nagle okazało się, że Gacek wcale nie musi odgrywać pierwszych skrzypiec, by pochłonąć dwieście czterdzieści stron za jednym zamachem.

Tym razem znakomity duet scenarzystów złożony z Eda Brubakera i Grega Rucki, zaserwował nam nie trzy, jak to miało miejsce w otwierającym cykl tomie, lecz cztery opowieści. Pierwsza z nich zatytułowana „Marzenia i Wiara” to w dużej mierze wewnętrzny monolog recepcjonistki Stacy. Intrygujący chociażby przez fakt, iż mowa tu przede wszystkim o uczuciu, które nie posiada szans na wyjście ze strefy skrytych pragnień. Daleko temu jednak do banalności, a też interesująco wypada posterunek i jego funkcjonariusze widziane oczyma Stacy. To krótka opowieść, ale całkiem dobrze wprowadza w klimat całego zbioru, poprzez ukazanie głównego dania serii, mianowicie kreacji postaci i skupienia uwagi na ich relacjach, problemach prywatnych i zawodowych.

Neuroshima

Styczniowe plany wydawnicze Portal Games

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

portal games,neuroshima rpg,bohater do wynajęcia,the others

Założona w 1999 roku firma Portal Games szykuje na tegoroczny styczeń potężną ofensywę, której wynikiem będzie premiera trzech zacnych gier RPG. Pierwszą będzie powracająca "Neuroshima RPG", drugą stworzona przez Erika M. Langa, znanego między innymi z bestsellerowego "Blood Rage" , "The Others". Ostatnią jest przeznaczona dla młodszych graczy produkcja "Bohater do wynajęcia". Opis każdej gry znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Wczytywanie...