World of Warcraft

Nie tylko "Diablo III" otrzymało jubileuszową aktualizację, lecz również inne produkcje legendarnego studia obchodzą, oczywiście na swój własny sposób, dwudzieste urodziny Pana Grozy. Jednym z ciekawych przykładów celebracji jest "World of Warcraft", gdzie Blizzard po cichu wprowadził do świata gry wyjątkową instancję – Sekretny Krowi Poziom, który mogliśmy przemierzać między innymi w "Diablo II".

krowa

Jak dostać się do lokacji, gdzie dominują mordercze mućki oraz Taureny z piekła rodem? Najpierw konieczne jest odszukanie goblina-skarbnika, który najczęściej przebywa w kanałach Dalaranu, lecz odnajdziemy go również pod koniec pięcioosobowych instancji, kiedy grupa zabije bossa. Odnalezionego liczykrupę musimy zamordować z zimną krwią – spowoduje to otwarcie portalu, który przeniesie nas na wspomnianą farmę, gdzie będziemy musieli zmierzyć się z oszalałym bydłem oraz jego królem. Warto, bo oprócz ciekawego smaczku, można zgarnąć tam sporo unikatowego sprzętu – jak to na krowim poziomie bywa.

Mass Effect: Andromeda

Kolejny fragment rozgrywki z "Mass Effect: Andromeda" ponownie skupia się na walce, lecz przy okazji możemy bliżej przyjrzeć się dwóm niemniej istotnym aspektom gry – interfejsowi oraz systemowi rozwoju postaci. Wygląda na to, że w trakcie eksploracji będziemy mogli dynamicznie i bez większych konsekwencji przeskakiwać pomiędzy archetypami klasowymi. Widzimy także, jak mocny wpływ na walkę, szczególnie tę w zwarciu, będzie miał jetpack.

mass effect: andromeda

Rozczarowują tylko przeciwnicy. Jak na to całe gadanie o "zupełnie nowych, nieznanych gatunkach" w tym przypadku możemy zaobserwować niezły recycling. Nawet odgłosy, jakie wydają oponenci Rydera, przywodzą na myśl Gethy.

Pierwszy dzień wiosny
pierwszy dzień wiosny

Olga, dziewczyna, która za sprawą młodocianego maga przeniosła się do innego świata, przywykła już do nowej rzeczywistości. Minęła fascynacja tym, co nieznane, bajka się skończyła i przesiedlenka dochodzi do wniosku, że to życie jest równie beznadziejne jak poprzednie. Ale, powiedzmy sobie szczerze, zupełnie nie ma racji. Bo czy gdyby tu nie trafiła, kiedykolwiek dostąpiłaby zaszczytu bycia oddaną w ofierze zboczonemu smokowi? Miałaby to szczęście paść ofiarą dworskich intryg i zostać obłożona klątwą? Nie sądzę.

"Pierwszy dzień wiosny" to druga część "Kronik dziwnego królestwa". Autorka rozwija w nim rozpoczęte wcześniej wątki, ale wprowadza też kilka nowych, podobnie jest z postaciami – dowiadujemy się więcej o tych już znanych i poznajemy sporo innych. Historia, która początkowo wydawała mi się prostą i lekką opowiastką, okazuje się być znacznie bardziej złożona.

Mass Effect: Andromeda

...a to przemiła niespodzianka, trzeba przyznać. Zazwyczaj w przypadku plotek jest odwrotnie i musimy czekać długie tygodnie dłużej niż o tym wcześniej szeptano, a tutaj proszę. BioWare oficjalnie oświadczyło, że w kolejną część ich gwiezdnej sagi na kontynencie europejskim zagramy już 23 marca – Amerykanie poznają opowieść Rydera dwa dni wcześniej.

mass effect: andromeda

"Andromeda to najambitniejsza odsłona naszej serii. Opowiadamy zupełnie nowe historie, tworzymy świeże postacie, rasy oraz planety, jak również rozwijamy tytuł o nowatorskie systemy rozgrywki. Silnik Frostbite gwarantuje widoczny skok jakościowy pomiędzy grafiką w poprzedniej trylogii a tym, co zobaczymy w kolejnym "Mass Effect". Obecnie wykorzystujemy każdą wolną chwilę, aby zapewnić graczom możliwie najlepsze doświadczenia" – podsumowuje Aaryn Flynn, dyrektor generalny studia.

Komiksy
sandman – uwertura

Neil Gaiman jest nie tylko autorem książek, ale i scenarzystą komiksów. Jego najpopularniejszy, ukończony już cykl to "Sandman". Dodano jednak do niego jeszcze jedną historię, która rozgrywa się przed wydarzeniami z głównej serii. "Uwertura" stanowi długo wyczekiwany powrót brytyjskiego twórcy do Władcy Snów w pełnowymiarowej opowieści.

Fabuła koncentruje się na nadchodzącym końcu wszechświata. Oznacza on śmierć mnóstwa światów oraz ludów. Do działania przystępuje Sen, który stara się odkryć przyczyny zbliżającej się zagłady i znaleźć sposób na zapobieżenie jej.

Mass Effect: Andromeda

Szykuje się fantastyczny koniec marca dla fanów komputerowych gier fabularnych. Jeżeli wierzyć informacjom, jakie zostały ujawnione na stronie programu lojalnościowego Microsoft już niedługo rzucimy się w wir długo wyczekiwanych przygód. Kolejna część kosmicznej marki BioWare – "Mass Effect: Andromeda" – ma trafić w ręce graczy 31 marca. Dzień wcześniej, bo 30 marca, zawitamy do popularnego miasteczka South Park, gdzie za pośrednictwem gry "The Fractured But Whole" będziemy obśmiewali klimaty superbohaterskie.

mass effect: andromeda

Ile w tym prawdy? Trudno orzec. Z jednej strony – na chwilę obecną twórcy nabrali wody w usta i żadne studio nie zdecydowało się potwierdzić wspomnianych wieści. Wspomniane dane zniknęły również ze strony, tak szybko jak się pojawiły. Z drugiej – Microsoft to jednak dość poważna firma o sporych dojściach, a nie jakiś paragwajski e-sklep, więc można sądzić, że w tym wszystkim jest coś więcej niż tylko ziarenko prawdy. Pożyjemy, zobaczymy.

Komiksy
outcast: opętanie

Chyba każdy, choć trochę zainteresowany popkulturą, zna markę „Żywe trupy”. Komiks, na bazie którego powstał serial, to z pewnością powód do dumy i najbardziej znane dzieło scenarzysty Roberta Kirkmana. Widać jednak, że współpraca z grupą Fox była korzystna dla obu stron, ponieważ już w tym roku rozpoczęła się emisja kolejnej produkcji telewizyjnej, tym razem opartej na serii „Outcast: Opętanie”, gdzie autor również eksploruje mroczne klimaty. Już bez postapokalipsy, zamieniając zombiaki na demony. Przyjrzyjmy się zatem komiksowemu pierwowzorowi.

Kyle Barnes stroni od ludzi, zaś jego dom stał się barłogiem, którego prawie nie opuszcza. Prawie, bo czasem daje posłuch siostrze i porzuca legowisko, by wyjechać na zakupy czy zwyczajnie zobaczyć odrobinę światła. Jedna z takich wypraw kończy się spotkaniem z wielebnym, dawnym znajomym pamiętającym, że Kyle już za młodych lat miewał kontakty z osobami opętanymi przez demony i przez wzgląd na przeszłość prosi go o pomoc w jednym z podobnych przypadków. Chcąc nie chcąc, nasz bohater pakuje się w sam środek walki z siłami nieczystymi.

Thor: Ragnarok

Dla widzów, którzy obejrzeli "Doktora Strange'a" i doczekali sceny po napisach nie będzie to zaskoczenie. Główny bohater tej produkcji – grany przez Benedicta Cumberbatcha – pojawi się w filmie "Thor: Ragnarok".

Doctor Strange

Jednak nie zapowiada się, że będzie to tylko epizodyczny występ. Fan club Disneya, D23, przedstawił opis fabuły, która nie pozostawia wątpliwości, że w październiku spotka się trzech superbohaterów. Połączą oni siły przeciw wspólnemu złu.

Komiksy

Klub Świata Komiksu na styczeń i luty

Dodał: , · Komentarzy: 0
Deadpool Cllassic

Klub Świata Komiksu (który jest częścią wydawnictwa Egmont) przedstawił swoje komiksowe zapowiedzi na najbliższe dwa miesiące. Styczeń i luty to 27 premier – duża część z nich to fantastyka.

Do najciekawszych należy seria "Marvel Classic", w której ukażą się pierwsze tomy "Deadpool Classic"" i "Anihilacji". To jednak tylko część interesujących premier, ponieważ bardzo dobrze zapowiadają się także komiksy ze świata DC oraz "300". W rozwinięciu newsa (a także na stronie zapowiedzi Klubu Świata Komiksu) znajdziecie pełną listę planowanych premier, które jednak mogą ulec jeszcze zmianie.

Batman

O ile u Marvela wszystko gra, filmy zdobywają pieniądze i uznanie widzów, o tyle u DC mnożą się problemy. Teraz okazało się, że niepewna przyszłość stoi przed "The Batman", nad którym pieczę trzyma Ben Affleck.

Batman

Gwiazda Hollywoodu ma nie tylko zagrać pierwszoplanową rolę, ale także napisać scenariusz produkcji oraz ją wyreżyserować. Dziennikarze The Guardian postanowili więc zapytać ją o stan projektu. Odpowiedź rozczarowuje – "The Batman" jest co prawda w planach, lecz tylko tyle i nie posiada jeszcze scenariusza. Affleck nawet nie wie, czy uda mu się odpowiednio wejść w temat, a jeśli tak się nie stanie, nie wyklucza rezygnacji z filmu.

Wczytywanie...