dziki_lad

Ben Affleck

Ben Affleck
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Berkeley, Kalifornia, USA
Ocena użytkowników
9 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Benjamin Geza Affleck urodził się w Berkeley w Kalifornii, USA, ale dzieciństwo spędził w Cambridge w Massachusetts. Obecnie zamieszkuje w Virginii wraz ze swoją żoną, Jennifer Garner oraz córkami Violet i Seraphine.

Aktorstwem interesował się od dzieciństwa (jego brat, Casey Affleck jest również aktorem). Najpierw były krótkie filmiki reklamowe (reklama dla firmy Burger King), potem seriale telewizyjne "The Voyage of the Mimi" (1984) i wreszcie filmy kinowe. Na dużym ekranie zadebiutował w 1992 r. Rok później poznał niezależnego reżysera Kevina Smitha, który zaproponował mu jedną z głównych ról w filmie "W pogoni za Amy". Ten film okazał się biletem do sławy dla Afflecka. Role w niezależnych filmach jak "Szczury z Supermarketu" (1995) czy "W pogoni za Amy" dobrze wpływały na jego karierę filmową, która była doceniana na festiwalu filmów niezależnych Sundance. W tym czasie Affleck mieszkał w małym mieszkanku na Manhattanie, razem z bratem Casey'em i długoletnim przyjacielem Mattem Damonem. Wtedy to właśnie powstał, napisany przez Bena, scenariusz do filmu "Buntownik z wyboru" (1997), który przyniósł mu Oscara i popularność.

W 2003 roku zdobył anty-nagrodę "Złotą Malinę" za najgorszy aktorski duet filmowy z Jennifer Lopez w filmie "Gigli".

Oprócz aktorstwa wielką namiętnością Bena są motocykle i kasyna. W czerwcu 2004 zajął pierwsze miejsce w kalifornijskim turnieju pokera dla profesjonalistów, wygrywając 350 tysięcy dolarów. Jednak to przez zamiłowanie Bena do kasyna ponoć rozpadł się jego głośny związek z Jennifer Lopez.

Aktor

Liga Sprawiedliwości (2017) jako Bruce Wayne / Batman
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) jako Bruce Wayne / Batman
Daredevil (2003) jako Matt Murdock / Daredevil
Dogma (1999) jako Bartelby
Armageddon (1998) jako A.J. Frost
Wczytywanie...