Casimir

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

casimir bassi, wiedźmin 3

Casimir Bassi to pochodzący z Mahakamu sztygar i znany specjalista od wysadzania w powietrze różnych obiektów. Trzy lata temu wycofał się jednak z tego niezbyt chlubnego, ale bardzo dochodowego zajęcia i przeprowadził z Novigradu do wsi Alness, gdzie zamieszkał wraz z piękną Eufemią. Miał z nią w sumie piątkę dzieci, ciesząc się powszechnym szacunkiem mieszkańców, którzy szybko nadali mu tytuł "mistrza". Bez słowa sprzeciwu spełniał wszystkie zachcianki żony, wliczając w to nawet przeprowadzkę na wieś.

Niestety sielanka nie potrwała zbyt długo, bowiem w końcu Casimir odkrył, iż jego krasnoludzka wybranka od trzech lat miała romans z tutejszym poczmistrzem. Eufemia spakowała się i wraz z dziećmi opuściła Bassiego, przez co opisywany wpadł w prawdziwą furię. Na dachu domu zebrał materiały wybuchowe, próbując tym samym popełnić samobójstwo. Podczas tej próby w Alness niespodziewanie pojawia się Geralt z Rivii, który próbuje zwerbować Casimira do napadu na dom aukcyjny braci Borsodych w Oxenfurcie. W zależności od wyborów gracza, udaje się sprowadzić krasnoluda na dół, by przyjął propozycję pracy, lub pozwala się, by Bassi zakończył żywot w wyniku eksplozji.

Jeśli uratowaliśmy Casimira, to ten otwiera drzwi do skarbca. W środku nie ulega namowom Horsta i pozostaje wierny Ewaldowi aż do końca. Jeśli także i my opowiemy się za inicjatorem napadu na dom aukcyjny, to Casimir przeżyje. Po akcji obiecuje, że zarobione złoto przeznaczy na przyjemności i kobiety, ostatecznie porzucając kwestię niewiernej Eufemii.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...