Czarny Pies i Czarny Kot

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

pies i kot, wiedźmin 3, serca z kamienia

Czarny Pies i Czarny Kot wyglądają jak zwyczajne zwierzęta, lecz w istocie są dwoma demonami, które zostały sprowadzone do naszego świata, by służyć za towarzyszy dla Iris von Everec. Autorem ich zesłania jest Olgierd, który sądził, że w ten sposób wypełni pustkę, jaka powstała podczas jego przedłużających się nieobecności oraz szczególnie wtedy, gdy opuścił rodzinną rezydencję na zawsze. W ten sposób odpowiadał na prośbę żony, która kiedyś chciała mieć zarówno psa, jak i kota. Sprowadzony do opieki nad domem Klucznik miał za zadanie dostarczać im pożywienia, chociaż tak naprawdę żaden z demonów go nie potrzebował.

Geralt spotyka Psa i Kota tuż po tym, jak udaje mu się zwyciężyć budzącego grozę Klucznika. Oba demony pomagają wiedźminowi dotrzeć do Iris, jak też służą mu poradą podczas pobytu Białego Wilka w Namalowanym Świecie, gdzie istnieją na tych samych prawach, co w rzeczywistości. Okazuje się, że ich zadanie nie wypełniło się wraz ze śmiercią Iris. Rozpaczliwie poszukują kogoś, kto zakończy istnienie zjawy ich dawnej właścicielki, co pomoże zerwać kontrakt i pozwoli im porzucić ciała zwierząt. W ten sposób powróciłyby do swojego świata.

W zależności od wyboru gracza, możemy pozostawić je w dotychczasowej niewoli lub odebrać różę od pani von Everec, dzięki czemu Pies i Kot znów będą wolni. Jeśli nie zdecydujemy się pozostawić w rękach Iris ostatniego prezentu od Olgierda, to Czarny Pies i Czarny Kot zdradzą nam, że podczas starcia z Gaunterem o'Dimem powinniśmy poszukać odbicia, którego nie sposób strzaskać.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...