Profesor Szezlock

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

profesor szezlock, wiedźmin 3, serca z kamienia

Profesor Premetycjusz Szezlock to najwybitniejszy obecnie żyjący specjalista od okultyzmu i czarnej magii. Jeszcze przed wybuchem kolejnej wojny z Nilfgaardem wykładał na akademii w Oxenfurcie, lecz ostatnimi czasy zyskał sławę dziwaka, któremu kompletnie odbiło. Za ten stan rzeczy odpowiada Olgierd. Szlachcic udał się do uczonego, by ten znalazł sposób na ostateczne pozbycie się Gauntera o'Dima, lepiej znanego jako Pan Lusterko.

Profesor poznał całą historię von Evereca, wliczając w to jego pragnienie zdobycia majątku oraz cenę, jaką przyszło mu za owe życzenie zapłacić. Szezlock rozpoczął od studiowania ksiąg, wliczając w to nawet nilfgaardzkie biblioteki. Sprawdził także ludowe podania i przekonał się, że Pan Lusterko nie jest człowiekiem, lecz złem wcielonym, które lubi zawierać pakty. Odkrył jeden przypadek, kiedy szczęśliwcowi udało się zerwać wcześniej zawartą umowę.

profesor szezlock, wiedźmin 3, serca z kamienia

Godziny nad księgami zaowocowały utratą wzroku. Mimo to profesor twierdzi, że widział wyraźnie Gauntera, gdy ten w końcu zaszczycił go swoją obecnością. Demon wyraził w ten sposób uznanie dla człowieka, który od tak dawna śledził jego historię i poczynania. Stworzył dla Szezlocka magiczny krąg, w którym miał czuć się bezpiecznie. Zsyłał na mężczyznę różne wizje, wmawiając mu nawet, że ma córkę, Amelię, którą następnie zabił ku rozpaczy Premetycjusza.

Profesor przebywa w swoim domu od ponad dwóch lat, zaś przed drzwiami znajduje się straż złożona z łowców czarownic. Geraltowi udaje się pokonać tę przeszkodę, dzięki czemu dowiaduje się więcej o Panu Lusterko. Wydaje się, że wiedźmin powstrzymuje próbę zabicia uczonego, lecz ten potyka się o butelkę i uderza w głowę, przez co ponosi śmierć na miejscu.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...