Brothers: A Tale of Two Sons

"Brothers: A Tale of Two Sons" to produkcja od studia Starbreeze, twórcy "Kronik Riddicka", "The Darkness" i nowego "Syndicate". Warto zwrócić na nią uwagę, bo tym razem producenci nie wzięli się za grę akcji, lecz produkcję osadzoną w pięknym, baśniowym świecie.

Bohaterami będą dwaj bracia, którzy wyruszają w podróż w celu znalezienia Wody Życia, która uratuje ich umierającego ojca. Nad grą pracuje również szwedzki reżyser, Josef Fares, który chce, aby niosła ona fizyczne doświadczenie i emocjonalnie angażowała gracza w historię. Przemierzanie spokojnych lasów czy wspinaczka na niebezpieczne górskie szczyty ma być dla niego niesamowitym doznaniem. "Brothers: A Tale of Two Sons" zadebiutuje wiosną 2013 roku na Steamie, Xbox Live Arcade i PlayStation Network. Co ciekawe, dwoma bohaterami będzie można sterować jednocześnie, co Fares pokazuje na powyższym gameplayu. Jeśli chcecie zaś obejrzeć krótki zwiastun gry, zapraszam do dalszej części newsa.

Dragon Age: Początek

Dnia 8 marca bieżącego roku nasi sojusznicy z Przystani Szarego Strażnika oficjalnie poinformowali wszystkich, że prace nad spolszczeniem do specjalnej edycji Dragon Age: Początek dobiegły końca. Słowem przypomnienia, Ultimate Edition zawiera pierwszą część gry, dodatek Przebudzenie oraz wszystkie DLC. Niestety, o ile zakup edycji był (w zasadzie jest) opłacalny, to niestety polski oddział EA nie postarał się w stworzeniu spolszczenia. Od wczoraj jednak dzięki ciężkiej pracy ludzi z Przystani Szarego Strażnika można już delektować się pełnym wydaniem pierwszej części "Dragon Age" w polskiej wersji językowej.

dragon age, początek, origins, spolszczenie, ultimate edition, przystań szarego strażnika

Zapraszamy Was pod ten adres, gdzie oprócz samego spolszczenia znajdziecie również więcej informacji na jego temat. W rozszerzeniu newsa zaś znajdziecie krótki trailer opublikowany z okazji premiery polonizacji.

Pathfinder

PC: Dungeoneer's Handbook

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Nie ma to jak zapuścić się w najgłębsze lochy, ruiny, kazamaty itd. wraz z kilkoma znajomymi (wyłączając niziołki – nienawidzę karłów!), by zwiedzać antyczne komnaty i podziwiać cudowne style architektoniczne... no i może od czasu do czasu położyć łapska na jakiejś skrzyni, kufrze, sarkofagu czy pokrętle, by ucieszyć oczęta błyskotkami dawno zapomnianych królów i władców.

Jednak takie wojaże nie należą do najłatwiejszych, szczególnie gdy MG to wredny, stary satyr, lubujący się w maltretowaniu bohaterów najróżniejszymi zagadkami, monstrami i dziwacznymi postaciami. W takich przypadkach pomocny stanie się zapewne "Dungeoneer's Handbook", stanowiący kompendium wiedzy i trików przydatnych przy eksploracji najciemniejszych zakątków Golarion.

Podręcznik zawiera m.in.:

Dark Souls

Od wczoraj można już nabyć wspomnianą wyżej grę, i to w wersji: Prepare to Die. Jak informuje dystrybutor:

Dark Souls to gra łącząca gatunki action—adventure i RPG, utrzymana w stylistyce mrocznego, średniowiecznego fantasy. Następca świetnie przyjętego przez graczy Demon’s Souls to tytuł, który intensywne potyczki z licznymi przeciwnikami i szeroką gamę podziemi łączy z rewolucyjną mechaniką rozgrywki online, oferując niezapomniane przeżycia. Unikaj czającej się na każdym kroku śmierci i przekonaj się, za co miliony graczy pokochały tę serię gier. Zawartość wydania „Prepare to die edition” obejmuje dodatkowe bronie i pancerze, zaklęcia, postacie, zadania oraz tryb gry wieloosobowej.

dark souls, gra rpg
Pathfinder

PM: Broken Chains

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Katapesh zawdzięcza swoje bogactwo ogromnemu rynkowi handlu niewolnikami, więc nie dziwić powinien fakt, że tutejsze władze przymykają oko na ten niecny proceder. Jednakże nie wszystkie frakcje zgadzają się na taki stan rzeczy. Szczególnie na tym polu działają miłujący wolność andorańscy Orli Rycerze [ang. Eagle Knights], systematycznie wysyłając swoich adeptów, by potajemnie zwalczali niewolnictwo i rozbijali zajmujące się tym siatki przestępcze.

Jednak gdy w niewyjaśnionych okolicznościach utracony zostaje kontakt z jedną rycerką, która zajmowała się śledztwem w zrujnowanej części miasta, poszukiwacze przygód muszą zapuścić się wgłąb kanatu, podziemnej instalacji wodnej, i poznać los zaginionej.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues

Ruszyła zbiórka pieniędzy na Kickstarterze na grę od twórcy "Ultimy", Richarda Garriotta i jego studia Portalarium. Produkcja nosi tytuł Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues i naturalnie jest tradycyjnym cRPG-iem, którego jedną z zalet ma być duże pole dla gracza w kwestii ścieżki rozwoju.

shroud of the avatar: forsaken virtues

"Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues" ma łączyć w sobie elementy singleplayer i multiplayer, a także cechy znane z gier MMO. Ma to być dopiero pierwsza część serii, którą w przyszłości twórcy zamierzają prężnie rozwijać, odkrywając nowe fragmenty świata. Ile pieniędzy trzeba zebrać? Garriott celuje w milion dolarów, w chwili gdy piszę ten tekst, zebrano już ponad 450 tysięcy, czyli niecałą połowę podanej kwoty.

Filmy fantastyczne

Ziemię dotknął wielki kataklizm, który spowodował przesiedlenie ludzi na Nova Prime. Od tego wydarzenia minęło tysiąc lat. Statek, którym podróżuje słynny generał Cypher Raige (Will Smith) i jego trzynastoletni syn Kitai (Jaden Smith), ulega uszkodzeniu. Podróżnicy muszą awaryjnie lądować na tajemniczej i niebezpiecznej Ziemi, którą dawno temu ludzkość opuściła. Ojciec zostaje ciężko ranny, więc to młody i niedoświadczony Kitai musi odnaleźć latarnię, za pomocą której będzie mógł przesłać sygnał, który sprowadzi pomoc. 1000 lat po Ziemi pojawi się w polskich kinach 7 czerwca. Oto jego najnowszy zwiastun. Warto zauważyć, że pierwsza muzyka pochodzi z gry "Deus Ex: Human Revolution" i to ona nadaje trailerowi świetny klimat.

Za scenariusz filmu odpowiadają Stephen Gaghan i Gary Whitta, a za reżyserię M. Night Shyamalan. W obsadzie znajdują się między innymi Will Smith, Jaden Smith, Zoe Kravitz, Sophie Okonedo i Isabelle Fuhrman.

Książki fantastyczne

Ze względu na rozmaite zawirowania wewnątrz wydawnictwa, MAG ograniczy ilość wydawanych książek. Do wakacji, jak twierdzi tamtejszy redaktor – Andrzej Miszkurka, mają ukazać się następujące pozycje:

mag, wydawnictwo, logo
  • Joe Abercrombie, Ostateczny argument królów
  • Steven Erikson, Łowcy kości
  • Brandon Mull, Pozaświatowcy: Zarzewie buntu
  • Brandon Mull, Pozaświatowcy: W pogoni za proroctwem
  • Charlaine, Harris Pułapka na martwego
  • Cassandra Clare, Mechaniczna księżniczka
  • Neil Gaiman, The Ocean at the End of the Lane
  • David Mitchell, The Thousand Autumns of Jacob de Zoet
Shadowrun Returns

Twórcy Shadowrun Returns opublikowali 19-minutowy gameplay ze swojej gry, która – jak przypominam – jest turowym cRPG-iem z dwuwymiarową grafiką i światem cyberpunkowo-fantasy. Nieświadomych tej znakomicie zapowiadającej się produkcji zapraszam tutaj, a resztę do obejrzenia poniższego wideo, przedstawiającego wersję alfa "Shadowrun Returns". Na nim developerzy omawiają najważniejsze cechy gry – system walki, bronie, umiejętności i czary. Również możemy bliżej przyjrzeć się dialogom i wpływom poszczególnych atrybutów na ich przebieg. A jeśli nie rozumiecie angielskiego, gameplay będzie dobrą okazją do przyjrzenia się oprawie graficznej i animacjom postaci. Premiera "Shadowrun Returns" ma nastąpić w maju bądź czerwcu bieżącego roku. Warto zauważyć, że to on prawdopodobnie rozpocznie powrót cRPG-ów w starym stylu ufundowanych za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Wczytywanie...