Od pierwszego lipca na stronie CD-Projekt trwa konkurs związany ze zbliżającą się premierą Dungeon Siege II. Co kilka dni, na tej stronie publikowany jest fragment opowiadania lub powieści fantasy, do którego uczestnicy konkursu muszą dopisać własne zakończenie.

Najlepsi otrzymają masę doskonałych gier fantasy: Złota Edycja SpellForce, Złota Edycja Morrowind, Gothic II, Beyond Divinity, Świątynia Pierwotnego Zła, Lionheart, Baldur´s Gate II, Icewind Dale II, Settlers: Dziedzictwo Królów, a w dniu premiery – Dungeon Siege II! Dziś poznaliśmy kolejnego laureata! Oto jego praca...

Jeżeli z niecierpliwością i zaciskając zęby czekacie na wydanie ukończonej wersji gry Dungeon Siege 2, pragniemy Was poinformować, że Microsoft Game Studios wyznaczyło już datę premiery tytułu. Na terenie Ameryki Północnej sprzedaż rozpocznie się 19 sierpnia. Autorem pecetowej wersji jest studio Gas Powered Games.

Co zobaczymy nowego w porównaniu do pierwszej odsłony RPG'a? Oczywiście potwory, bronie, ekwipunek, przygody oraz system Elite Battle Party. Dzięki niemu możemy zwerbować do naszej drużyny do sześciu kompanów, co pozwoli na łatwiejsze i ciekawsze wykonywanie misji.

W sieciowej witrynie Guild Wars pojawiły się dwa obrazy z nowej lokacji, która wprowadzona zostanie w darmowym uaktualnieniu do gry. Udostępnione ma być ono jeszcze tego lata. Tymczasem zaś dwa screenshoty z Sorrow´s Furnace przedstawiamy poniżej.

1

2

Inne

Namco zaczyna szturm na PC

Dodał: Tokar, piątek, 8 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Szturm Namaco na PC trwa. Kolejną decyzją konsolowego dotąd giganta jest zapewnienie sobie możliwości tworzenia adaptacji popularnej gry figurkowej – Mage Knight autorstwa WizKids. Ta jednak tylko częściowo będzie przypominać oryginał – będzie action RPG z pięcioma różnymi bohaterami do wyboru (wśród nich krasnoludzki strzelec i wampirzyca), sześcioma kampaniami single player (!) i trybem multiplayer do 4 osób naraz. Premiera Mage Knight Apocalypse (bo tak ma nazywać się gra) już w 2006r.

Dowiedzieliśmy się, co i jak w niepewnej dotąd sytuacji Warhammera Online – MMORPG autorstwa Climax Entertainment. Jak pamiętamy, Climax po dwóch latach pracy nad projektem stracił zaufanie właścicieli Warhammmera Fantasy Roleplay-Games Workshop- co doprowadziło do wstrzymania pracy nad tym ambitnym projektem. Jednak prace nad nią nie ustały nigdy... aż do teraz. To zaś dlatego, że prawa do Warhammera Online nabył Mythic Entertainment – twórcy uznanej przez graczy gry Dark Age of Camelot. Pierwsza z gier osadzona w starym świecie – jak twierdzi Mythic – dopiero w 2007r.

Sacred 2

Będzie Sacred 2!

Dodał: Ekhtelion, piątek, 8 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Niemiecki Ascaron Entertainment zadowolony sukcesem wcześniejszych części, ujawnił plany stworzenia pełnoprawnego sequela znakomitej hack'n'slash – Sacred. Niestety jak na razie nic więcej nie wiadomo.

Pod koniec maja tego roku mało znana ekipa Moonshine zaczęła pracę nad nowym polskim MMORPG o tytule Black Ice Tales. Na razie gra jest ukończona jedynie w 2%. Więcej informacji na stronie gry tutaj.

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen

Spellforce 2 nowe screeny

Dodał: Tokar, czwartek, 7 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Wygląda na to, że kontynuacja Spellforce będzie mocnym przeciwnikiem dla konkurentów...

Jak na razie takie wnioski można wyciągać po serii screenshotów, ale trzeba przyznać, że prezentują one wysoki poziom. Link do najnowszej galerii znajduje się w tym miejscu Wygląda na to, że kontynuacja Spellforce będzie mocnym przeciwnikiem dla konkurentów...

Jak na razie takie wnioski można wyciągać po serii screenshotów, ale trzeba przyznać, że prezentują one wysoki poziom. Link do najnowszej galerii znajduje się w tym miejscu. Premiera samej gry przewidziana jest na trzeci kwartał tego roku.

Z przyjemnością przedstawiamy pierwszego laureata naszego konkursu Dungeon Siege II, w którym, jak zapewne doskonale wszyscy wiedzą, ale i tak przypomnimy, możecie wykazać się talentem literackim pisząc zakończenia wybranych fragmentów największych opowiadań i powieści fantasy. Pierwszy "etap" zabawy już za nami, czas więc ujawnić pierwszego zwycięzcę.

Mamy przyjemność poinformować, że pod tym adresem (10MB) znajdują się kolejne próbki dźwiękowe z polskiej wersji jednej z najlepiej zapowiadających się gier RPG ostatnich lat – The Bard’s Tale. Ponownie możemy przekonać się jak świetnie w rolę narratora wcielił się Piotr Fronczewski. Przypomnijmy, że w The Bard’s Tale, zaprojektowanym przez Briana Fargo (twórcę serii Fallout i Baldur’s Gate) usłyszymy prócz Piotra Fronczewskiego, również Borysa Szyca w tytułowej roli Barda. Kolejne próbki dźwiękowe z polskiej wersji gry zostaną udostępnione już wkrótce.

Lokalizacja gry jest sporym wyzwaniem dla tłumaczy, ze względu na jej specyfikę i niepowtarzalny humor, niezwykle zabawne akcenty oraz dużą ilość kwestii śpiewanych. Dzięki udziałowi panów Fronczewskiego i Szyca, polska wersja na pewno przypadnie do gustu graczom. Cena gry The Bard’s Tale, która zapowiada się na prawdziwą rewolucję gatunku cRPG, ustalona została na poziomie 99,90 złotych, a szczegóły dotyczące dokładnej daty premiery zostaną ujawnione już wkrótce.

Wczytywanie...