World of Warcraft: The Burning Crusade

The Burning Crusade - nowe screeny

Dodał: Tokar, niedziela, 8 stycznia 2006 · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie World of Warcraft opublikowano trzy nowe screeny z oficjalnego dodatku do tej gry. Galerię z najnowszymi fotkami znajdziecie tutaj.

Oficjalne oświadczenie CD Projekt:

Fable: Zapomniane Opowieści to PeCetowa wersja znanej z konsoli Xbox gry autorstwa jednego z największych wizjonerów branży, Petera Molyneux. Podobnie jak w innych produkcjach tego projektanta, decyzje podejmowane przez gracza mają tu olbrzymi wpływ zarówno na prowadzonego przezeń bohatera jak i otaczający go świat. Dla miłośników RPG-ów spragnionych powiewu świeżości - z pewnością interesująca propozycja. Dodatkowo, zamawiając grę teraz w przedsprzedaży nie zapłacicie ani grosza za wysyłkę (do wyboru - kurier lub poczta) i zagwarantujecie sobie otrzymanie przesyłki na dwa dni przed polską premierą (w przypadku wybrania kuriera).

Guild Wars

Guild Wars - reset rankingu

Dodał: Tokar, sobota, 7 stycznia 2006 · Komentarzy: 0

W związku z zakończeniem kwalifikacji do pierwszych oficjalnych mistrzostw świata w Guild Wars, w poniedziałek (9 styczeń) zostanie zresetowana lista rankingowa graczy i rozpoczną się finały regionalne. Najlepsi pojadą do Tajpej (Tajwan) gdzie rozegrają się finały i będą walczyć o nagrody o łącznej wartości 100 tys. dolarów. Oczywiście wszystkie walki będzie można oglądać za pomocą trybu obserwatora. Aktualny stan mistrzostw można śledzić tutaj.

Blizzard wydał nowy patch do WoW oznaczony numerem 1.9.0.Przede wszystkim wprowadza on nową lokację o nazwie Wrota Ahn'Qiraj. Prócz tego wprowadzono aktualizację talentów Paladyna, system połączonych Domów Aukcyjnych, możliwość oczekiwania w kilku kolejkach jednocześnie do Pól Bitew i nowe modele części pancerzy. Szczegółowy opis nowości znajduję się pod tym adresem.

Wiedźmin

Muzyka z Wiedźmina cd.

Dodał: Dany, piątek, 6 stycznia 2006 · Komentarzy: 1

Na oficjalnej stronie Wiedźmina umieszczona została kolejna melodia, ma ona wyobrażać słuchaczom wiedźmina idącego przez bagna i walczącego ze stworami. Do pobrania z TUTAJ.

Książki fantastyczne

Blask Fantastyczny - recenzja

Dodał: Rincewind, czwartek, 5 stycznia 2006 · Komentarzy: 4

Dla niektórych nie jest to pewnie zaskoczeniem, jednak dla dobra ogółu i zainteresowanych oświadczam, że na stronce w zakładce Książki Fantasy znalazła się recenzja Blasku Fantastycznego Terrego Pratchetta. Miłej lektury.

Inne

Tawerna RPG #75

Dodał: Medivh, poniedziałek, 2 stycznia 2006 · Komentarzy: 0

Nowy rok przyniósł nam kolejny numer Tawerny RPG. A w nim jak zwykle garść porad dla MG, graczy w systemy "Wiedźmin", "Neuroshima" i "Warhammer FRP". I jeszcze... a co ja będę pisał - zobaczcie sami. Dostępne są jak zawsze dwie wersje Tawerny - do ściągnięcia i do przeczytania on-line.

Inne

Top 50 2005 roku - Eurogamer (1)

Dodał: Medivh, poniedziałek, 2 stycznia 2006 · Komentarzy: 1

Serwis Eurogamer podał grę, która znajduje się na pierwszym miejscu ich listy "top 50" 2005 roku. A nosi ona nazwę - Psychonauts. Jest to platformówka wypuszczona przez THQ. Grać można w nią na PS2, Xbox'ie i naszym PieCu. Więcej można się o niej dowiedzieć tutaj. Muszę przyznać, że nigdy nie słyszałem jeszcze o tej grze, ale skoro jest przekonwertowana na PC i najpopularniejsze konsole, to musi być (prawdopodobnie ;]) popularna...

Inne

JoWooD - plany na przyszłość

Dodał: Tokar, sobota, 31 grudnia 2005 · Komentarzy: 0

Firma JoWooD powoli odbija się od dna po niedawnym kryzysie finansowym spółki. Wskazuje na to bliska współpraca z KOCH Media, a także lista zapowiadanych hitów na rok 2006 (Gothic 3, SpellForce 2). Twórcy "Gothica" poinformowali, że chcą uderzyć na rynek konsolowy (PSP i Xbox) oraz chcą wkroczyć do świata gier online...

Inne

Top 50 2005 roku - Eurogamer (15-2)

Dodał: Medivh, sobota, 31 grudnia 2005 · Komentarzy: 7

Eurogamer kontynuuje umieszczanie na swojej stronie gier z top 50 2005 roku. A oto one:

15 - Lumines (Puzzle)
14 - Mario & Luigi: Lost in Time (Nie wiadomo...)
13 - World of Warcraft (MMORPG)
12 - Battlefield 2 (Online Shooter)
11 - We Love Katamari (Rolly-Akcja-Puzzle-Zbierz_Je_Wszystkie)

Te pozycje znajdziecie tutaj.

10 - City of Heroes/Villains (MMORPG)
9 - Fahrenheit (Akcja-Przygodówka)
8 - Zoo Keeper (Nie wiadomo...)
7 - Mario Kart DS (Wyścigówka)
6 - Civilization 4 (Symulacja)

O tej piątce więcej tutaj.

5 - God of War (Akcja-Przygodówka)
4 - Darwinia (Post-genre)
3 - Shadow of the Colossus (Akcja-Przygodówka)
2 - Resident Evil 4 (Survival Horror)

Z kolei ta czwórka opisana jest tu. No cóż, pozostaje nam tylko czekać na miejsce pierwsze. Oby była to jakaś gra związana z RPG ;]

Wczytywanie...