Poradnik

4 minuty czytania

Jest to tekst przeznaczony dla początkujących, więc jeśli przeszedłeś Fallouta 2 kilka razy to nie znajdziesz tu nic dla siebie (chyba że grałeś baaaaardzo chaotycznie).

Wybór postaci to jedno z fajniejszych zadań we wszystkich RPG. Denerwują mnie takie gry, w których masz do wyboru dwie postacie i nic więcej (jest to smutne :( ). W Falloucie 2 masz co prawda trzech bohaterów, ale dostajesz dodatkową opcję – create character. Tu można się pobawić.

Pamiętajcie żeby twój heros miał kilka dobrze wyszkolonych umiejętności. Nie dawajcie wszystkich punktów na wiele zdolności. To nie ma sensu. Twój bohater z wszystkiego będzie średni – ale ogólnie beznadziejny ( ni to ukraść coś, ni to strzelić). Ja zawsze daję na small guns. Pamiętajcie o doborze tagów ( umiejętności które dwa razy szybciej rosną). Mój wybór – small guns, energy weapons ( później bardzo przydatne) i science albo repair. Możesz także wybrać swoje dodatkowe zdolności. Proponuję fast shoot.

Na początku gry rób wszystkie questy jakie znajdziesz. Nie możesz być wybredny, ponieważ bez wysokiego levelu doświadczenia nie wykonasz innych questów. Pierwsze trzy zadania to pryszcz, więc skorzystaj z tego ułatwienia. Jeżeli spotkasz kogoś w czasie drogi ( nieprzyjaciel) to zawsze próbuj go rozwalić. Gdy stoi obok ciebie pięć fire geckos to rozwalasz jednego i uciekasz. Nigdy nie uciekaj gdy możesz na kimś zdobyć parę punktów experiencu. Ta taktyka słabo sprawdza się z deathclawami ( ale tylko Tough). Są za szybkie, za silne i zawsze jest ich za dużo :)

W swojej postaci obok wyrabiania sobie podstawowych zdolności ważne jest, aby wybrać sobie dobre perki ( opis w Tawernie RPG – niedawno). Radzę brać – Action Boy, a także bonus move i bonus health. Zdrowie jest bardzo potrzebne ( ale banał :) ). Do podreperowania zdrowia w czasie walki możesz używać Stimpaków. Są one dobre ale w późniejszej części gry – mało przydatne. Dodają ci od 15 do mniej więcej 30 hit pointsów. Ja jestem zwolennikiem Super Stimpaków które czasem przywracają ci całe zdrowie. Używanie stimpaków zależy od First Aid ( bardzo ważna zdolność).

W czasie gry będziesz musiał wybrać swoją ulubioną broń. Nie ma sensu mieć gunów, które strzelają innymi rodzajami nabojów. Dlaczego? Przykład: wchodzisz do sklepu i kupujesz shotgun shelle, energy cells i kilka innych amunicji. Co z tego wynika ? – trochę drogo cię to wyjdzie. Moim zdaniem najlepszą bronią w Falloucie 2 jest Plasma Rifle. Jej damage to około 20 do 70. Dzięki przeróbce jaką możesz zrobić i wzięciu odpowiedniej ilości Action Boy (PERK) możesz z niej strzelić trzy a nawet cztery razy( tylko super weterani). Niestety naboje do niej są trudne do znalezienia ( chyba że skosiłeś całe Navarro). Kolejna fajna broń to Rocket Launcher ( ale tylko dla Rambo ). Z tą bronią możesz przedrzeć się przez całą armię wrogów. Jej jedyny mankament to wysoka cena ( broni i amunicji). Tak to już jest że światem rządzi pieniądz.

Fajną sprawą jest upgradowanie broni ( ulepszenie). Możesz dorobić do spluwy celownik optyczny( of cóż za kasę). Co on daje – dalszy zasięg. Żeby celownik zwiększał zasięg, fiu, fiu, ale się porobiło. Jak już będziesz dłużej grał to zaczniesz spotykać dziwne miejsca po drodze( np: Cafe of broken Dreams.....). Te miejsca są niesamowite i jest ich dosyć dużo ( Nie będę ich opisywał bo tym zajmuje się Oulisses :) ). Piszę o tym bo spotykanie takich miejsc umożliwi ci Ranger ( PERK). Mój sąsiad znalazł kiedyś lokację Error ( pisało jak outdoorsman skill) i poszedł dalej ( co za lama).

Cóż, za to co napiszę wyśmieją mnie wszyscy fani Fallouta. Otóż ( gdyby któs nie wiedział) w czasie walki jest taka opcja – reload. Kosztuje ona dwa punkty ruchu a masz od razu zapełniony magazynek ( czary mary :) ). Czemu o tym piszę ? Ano mam kumpla ( mój sąsiad :) ) który jak chciał przeładować magazynek to wchodził do inventory i tam to robił ( strata 4 punktów). Niby nic a cieszy...

Ciekawą rzeczą w grze jest wątek ekonomiczny. Możesz zwyczajnie handlować, ponieważ ceny w różnych miastach są różne. I tak na przykład skóra gecko na terenach łowieckich jest tańsza niż w mieście o około 20-30%. Natomiast Stimpaki są droższe w czasie drogi niż w mieście. Oczywiście jak sądze każdy z Was woli strzelać i rozwiązywać questy, a nie handlować. W czasie walki w bazach ( np: Military Base) autorzy popełnili błąd. Ja wparowałem do środka i powystrzelałem wszystkich z jednego pomieszczenia(zostały 3 pokoje). Wrogowie z innych pomieszczeń nie przyszli do mnie. Dziwne. Rozumiem że może ściany są dźwiękoszczelne i nie usłyszeli jatki. Ale jak wytłumaczycie, że spałem w tym pomieszczeniu dwa dni ( musiałem się zregenerować) i nikt mnie nie zaatakował ? Lekki absurd, ale dzięki temu przeżyłem. Trudno żeby lepsi stratedzy( np : Ja :) ) nie wykorzystali tego.

Inna sprawa jeżeli walczymy z deathclawami( wyższe progi), oczywiście Tough. Są to bestie które mogą zadać ci dwadzieścia damagu nawet jeśli masz Powered armor( ten lepszy ). Jeśli je napotkasz to najlepiej ty zacznij walkę. Z tymi bydlakami nie ma zabawy. Jedyny duży damag możesz im zadać z bursta( rodzaj strzału). Nie bawcie się w single, bo to nic nie da. Zadasz może 10 – 20 damagu, a taki monster ma około 200 hit pointsów. I tu mała uwaga. Deathclawy mają niesamowitą zdolność zadawania critical hit( większą niż inne). Łatwo cię też przewracają więc uważaj by nie zostać okrążonym bo wtedy THE END( no chyba że masz 30-45 level, ale czytają mnie początkujący więc dlatego tak dramatyzuję :) ) Jeśli zajdą ci drogę cztery takie to w jednej turze mogą ci zadać około 160 (maks to 180). Nie zdarza się to często ale... W czasie gry możecie wziąść do swojej ekipy jednego deathclawa. Nie powiem gdzie i jak bo to jest tajemnica ( powiem tylko że obok NCR ). Pamiętajcie że każde zwierzę ma dwie tury na początku walki..

Jest to bardzo krótki poradnik – sorry ale nie miałem czasu by się rozpisać( matura, matura, matura). Jeżeli nie zasneliście czytając ten tekst to gratuluję!! :)

Życzę wszystkiego bardzo upgrejdowanego!

Ps. Jeśli ktoś chce pogadać na temat Fallouta lub ma z nim problem to ślij maila:

Tekst pochodzi z Tawerny RPG.

Komentarze

0
·
Ej wiesz skąd wziąć kd do tankowca mój e-mail:kredka.ka4@wp.pl

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...