Super lokacje

3 minuty czytania

W czasie odkrywania świata Fallout możesz trafić na tzw. special locations, które zostaną zaznaczone na mapie i random encounters, które nie zostaną zaznaczone i nie możesz do nich powrócić.

The Bridge of Death

Podczas wędrówki po pustkowiu możesz napotkać faceta pilnującego mostu. Aby przejść na drugą stronę i dostać się do siatki wyjścia musisz odpowiedzieć na trzy pytania: Jak się nazywasz? Jakie masz zadania? Ostatnie pytanie bywa różne [ale zawsze jest jakoś związane z grą Fallout], odpowiadaj zgodnie z prawdą, jeśli tak uczynisz, to przejdziesz na drugą stronę, jeśli skłamiesz zginiesz, jeśli na trzecie pytanie odpowiesz pytaniem strażnik zginie i pozostawi po sobie pelerynę, która ma cechy zbroi.

Cafe of Broken Dreams

Miejsce, które wygląda bardzo znajomo:) Jestem pewien, że już kiedyś tutaj byłem, no i te postacie. Ta psina – przecież zginęła w Mariposa Base. Moja ulubiona super lokacja.

The Stone Head

To pomnik twojego przodka. Wysłuchaj przez chwilę jego monologu, a następnie przekonaj go, że jesteś Wybrańcem. W nagrodę dostaniesz wielki kamień, który po użyciu zwiększy twoją siłę i zręczność o trzy i doda 50% do odporności na uderzenia. Oczywiście po paru godzinach Twoje współczynniki powrócą do pierwotnych wartości.

Crushed Wahle

Wielki, martwy wieloryb + kwiatek. Jest to nawiazanie do "Autostopem przez Galaktyke" autorstwa Douglasa Adamsa [autor komicznych powieści o temetyce fantastyczno-naukowej].

Federation Shuttle

Nawiązanie do Star Treka, możesz zabrać kilka strzykawek z tajemniczą zawartością [dzialają jak super stimpaki].

The Guardian of Forever

Miejsce, w którym możesz przenieść się w czasie [do Krypty 13, na trzeci poziom] i dowiedzieć się prawdy o kryzysie w Krypcie 13 związanym z Water Chipem.

:-) W tej lokacji znajdziesz również Solar Scorcher [Słoneczny Opiekacz]. Jest to kolejne nawiązanie do znakomitej serii sci-fi Star Trek, a dokładniej do odcinka TOS: City on the Edge of Forever.

Toxic Dump

Wysypisko radioaktywnych odpadów. Dostaniesz ogromną dawkę promieniowania.

Mad Brahmins

Horda szalonych krów – choroba szalonych krów w Falloucie, o tak! Ale zaszła mutacja, bo krowy wybuchają. Uciekaj stąd jak najszybciej, zanim członkowie Twojej drużyny zaczną umierać!

W okolicach New Reno spotkamy żołnierzy Enclave [wśród nich Frank Horrigan] strzelających do bezbronnych ludzi – niestety nie można temu przeszkodzić, zresztą i tak nie miałbyś żadnych szans.

Rycerze Króla Artura

Możesz pomóc Królowi w poszukwanie Holy Hand Grenade of Antioch. Powodzenia. Nie ma żadnego sposobu na wypełnienie tego questa.

"Niemyte Kmioty" polujące na Spammera.

Nawiązanie do Fallout Community, czyli forum duskusyjnego, które swego czasu było zasypywane idiotycznymi postami przez jakiegoś internetowego trola.

Można napotkać encountera z psem.

Jeśli się do niego zbliżysz, psina zacznie za Tobą biegać. Obniża Luck do jednego punktu! i dodaje cechę Jinxed, która przynosi pecha Tobie oraz przeciwnikom. Ponadto jeśli masz jeszcze miejsce w drużynie na nowego bohatera, pies zajmie jego miejsce. Psa można zabić [ma około 750 hapeków]. Wówczas szczęscie wraca do normy i cecha Jinxed znika.

Tin Woodsman

Można spotkać gościa, któremu "zacięła się zbroja". Należy podać mu puszkę oleju, leżącą obok niego, aby w zamian otrzymać od 50 do 150 Micro Fusion Cells.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...