Miasta

3 minuty czytania

New Reno

NEW RENO: THE BIGEST LITTLE CITY.( Taki napis wita nas przy wejściu do miasta)

Jedno z ciekawszych miast w Falloucie. Miasto rządzone jest przez trzy wielkie rody : Bishopów , Wrightów i ... (jeśli wiesz to napisz na mój mail a dostaniesz super nagrodę – moje uznanie :).

Dwa rody żyją głownie z wpływów z kasyn które umiejscowione są na dwóch głównych ulicach. Trzecia rodzina – Wrightowie to bossowie alkoholu. Pamiętaj że nietolerują Slaverów. Jeśli nim jesteś to uważaj się za martwego. Jest to moja ulubiona rodzina z New Reno ( quest Sierra Depot ). Miasto dzieli się jeszcze na dwie części. Po zachodniej stronie tej metropolii znajduje się sklep Renesco ( drugi i leki ). Poniżej sklepu jest New Reno Arms – jeden z najlepszych sklepów z bronią ( Tak twierdzi sprzedawca ). Na prawo od sklepów jest mały kościół z pijanym księdzem.

Po wschodniej stronie miasta znajdują się posiadłości famili Wrightów. Na głównej ulicy jest także hala bokserska ( jak chcesz to możesz zostać bokserem ), a także firma nagrywająca pornole. Gdy masz samochód to dostępna jest także stacja benzynowa ( po quescie). Jest to miasto dla typowych zabijaków którzy nie wstydzą się zarabiać pieniędzy zabijając innych. Jeśli chcesz być członkiem dobrze zoorganizowanej grupy przestępczej to – Welcome to New Reno. W tym miejscu nie ma prawa ani szeryfów. Zabijając jedną rodzinę przybliżasz się do innej. Jest to typowe miejsce dla czarnych charakterów. Można zabić i zarobić na tym.

Vault City

Jest to miejsce gdzie istnieje prawo. Ludzie w mieście dzielą się na Citizenów i tych gorszych. Ci drudzy nie mają żadnych praw. Jeśli podpadną jakiemuś Citizenowi to mogą zostać "służącym" . To słowo oznacza nic innego jak niewolnik. Oczywiście gdy powiesz że w mieście szerzy się niewolnictwo to obrażą się na ciebie.

Z jednej strony ukazani są ludzie biedni, skazani na łaskę Citizenów. Drudzy są bogaci i nie mają prawie żadnych problemów ( żadne choroby ). Miasto wygląda pięknie. Wchodząc do niego znajdziemy się na Courtyardzie. Tu mieszka biedota.

Dopiero później zaczyna się prawdziwa metropolia. U wrót stoją strażnicy którzy nie wpuszczają nikogo poza "obywatelami". Tuż przy bramie znajduje się bar – kopalnia informacji. Miasto ma własny rząd. Na czele ludu stoi First Citizen ( co za bezczelne babsko ). Właściwie to ona kontroluje wszystko. Miasto handluje z Redding ( rudy...). Miasto ma trzy problemy. Pierwszy – nasilające się ataki Raidersów. Drugi – zatruwająca wodę elektrownia atomowa w Gecko. Trzeci – problem polityczny. Związany jest z miastem New California Republic. Chcą oni mieć kontrolę nad wszystkimi vaultami. Pewnie dlatego że można w nich zdobyć przedwojenną technologię. NCR chce zapewnić osłonę przed Raidersami( których ty wykosisz). Jest to dziwne miasto. Na myśl mi przychodzi filozofia Nitszego( o Nadludziach – "obywatele" )

Jest to jedna z dróg do końca gry. Czy chcesz czy nie i tak tu trafisz.

San Francisco

Miasto podzielone jest na dwie frakcje. Jedna to Shi. Ci ludzie to naukowcy. Są w trakcie tworzenia nowych odmian biologicznych i genetycznych. Tylko oni posiadają dostarczającą ilość paliwa do uruchomienia tankowca. Jednym z głównych naukowców jest Ken Lee. Jest on podwładnym imperatora( jakby ktoś nie wiedział to jest komputer ). Jedyną rzeczą którą robią to pracują. Nie wiadomo co knują, ale można się domyślać. Chcą planów vertibirda i tworzą jakąś mutację żołnierza. Druga frakcja to Hubologist. Są trochę nawiedzeni. Ich dowódcą jest ASH-9. Drugim co do ważności człowiekiem jest ASH-7. Oficjalnie chcą pomagać ludziom. Wszyscy mieszkańcy San Francisco uważają jednak że Hubologiści robią pranie mózgu dzieciom.

Ich największym projektem technicznym jest budowa promu kosmicznego ( możesz im pomóc, albo nie). Chcą przejąć tankowiec zabijając Badgera – szefa ludzi mieszkających na tankowcu ( zgadnij kto ma go sprzątnąć ). Na środku miasta jest ring. Walczą na nim odwieczni wrogowie. Dragon (pupilek Shi) i Lo Pan. Ich popularność dzieli miasto na pół. W tej metropolii mamy dwa sklepy z bronią. Jeden z nich jest prowadzony przez chińczyka który dysponuje ciekawymi informacjami. W drugim znajdziemy ciekawą broń.

Całe miasto żywi się tym co złowią rybacy ( mieszkają tuż przy tankowcu ). Jest to jedno z najważniejszych miejsc w grze ponieważ znajduje się tu twój środek transportu do głównej bazy Enclavy.

Niedługo będą opisane pozostałe miasta. Życzę Wam aby Wasza podróż przez świat Fallouta była bardzo ciekawa.

Tekst pochodzi z Tawerny RPG.

Komentarze

0
·
3 rodzina rządząca New Reno to Salvatore ;]
0
·
Ta, ale nie było 3 rodzin, a 4. Mordino, Bishop, Salvatore i Wright. xD
0
·
Ciekawy opis miast. Bez spoilerów zdradzających fabułę. Szkoda, że nie ma(przynajmniej tutaj zamieszczonych) opisów innych miast.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...