Cechy dodatkowe

2 minuty czytania

Cechy dodatkowe dopełniają charakterystykę postaci. Maja swoje dobre i złe strony – przyjmując dobre, trzeba też zaakceptować złe. Na szczęście ich wybór jest opcjonalny i możesz nie wybierać żadnej cechy dodatkowej, jeśli nie masz na to ochoty. Masz do wyboru następujące cechy:

Szybki metabolizm (Fast Metabolism)

Szybka przemiana materii sprawia, że jesteś mniej odporny na trucizny i promieniowanie, ale za to Twoje rany szybciej się leczą.

Brutal (Bruiser)

Postać jest wolniejsza, ale jaka skuteczność uderzenia! Liczba punktow akcji jest obniżona o 2 punkty, za to siła powiększona o 2 punkty.

Maluch (Small Frame)

Mała postać, ale bardziej zwinna. Niestety, dopuszczalna waga przenoszonego bagażu jest obniżona.

Jednoręczny (One Hander)

Sprawność w posługiwaniu się jednoręcznymi typami broni wzrasta, ale dwuręcznymi maleje.

Finezja (Finesse)

Atakujesz z większą precyzja. Dzięki temu szansa na zadanie krytycznego ciosu jest większa, ale uszkodzenia jakie zadajesz przeciwnikowi są mniejsze.

Kamikadze (Kamikaze)

Nie zważając na ciosy przeciwnika wykonujesz szybki atak. Zadajesz ciosy częściej, ale Twój naturalny współczynnik odporności jest równy 0. Jesteś odporny tylko tak, jak odporna jest Twoja zbroja.

Ciężka ręka (Heavy Handed)

Atakujesz bardzo brutalnie, ale brakuje w tym finezji. Dostajesz +4 punkty w bezpośredniej walce, ale Twoja szansa na zadanie krytycznego ciosu spada o 30%.

Szybki strzelec (Fast Shot)

Użycie broni wymaga o jednego punktu akcji mniej, ale za to nie możesz celować precyzyjnie przed strzałem.

Krwawy problem (Bloody Mess)

Dziwnym zbiegiem okoliczności postacie przebywajace w Twoim otoczeniu gina najbardziej brutalna śmiercia. Jesteś uosobieniem przemocy.

Pechowiec (Jinxed)

Przynosisz pecha innym, ale jego działanie może także dotknać Ciebie.

Poczciwy (Good Natured)

Twoje niemilitarne zdolności (pierwsza pomoc, lekarz, mówca i handlarz) zdecydowanie wzrastaja, zaś te przydatne w walce maleją.

Uzależniony od chemii (Chem Reliant)

Dobra strona jest dwukrotnie mniejsza podatność na działanie chemikaliów. Zła strona jest to, że dwukrotnie szybciej się od nich uzależniasz.

Odporny na działanie chemii (Chem Resistant)

Efekty działania chemikaliów na Twoje zdrowie znikają dwukrotnie szybciej, ale dwukrotnie szybciej się od nich uzależniasz.

Seksapil (Sex Appeal)

Masz w sobie to "coś". Lepiej działasz na przedstawicieli (przedstawicielki) płci przeciwnej.

Uczony (Skilled)

Ponieważ spędziłeś dużo czasu ucząc się różnych umiejętności, ich poziom wyjściowy jest wyższy. W zamian za to możesz zwiększąc je tylko co czwarty poziom doświadczenia.

Uzdolniony (Gifted)

Dzięki Twoim wrodzonym zdolnościom nie musiałeś spędzać tyle czasu w szkole i mogłeś się zająć przyjemniejszymi rzeczami. Twoje główne cechy sa zwiększone o 1 punkt, ale za to masz na starcie o 10% mniejsze umiejętności. Na dodatek, przy zdobywaniu nowego poziomu doświadczenia masz o 5 punktów mniej do podziału między umiejętności.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...