posiadlosc

Deus Ex: Human Revolution – Director's Cut

281 minut czytania

deus ex,human revolution

Witajcie w solucji gry Deus Ex: Human Revolution – Director's Cut. Tekst ten powstał w oparciu o wersję przeznaczoną na PC, a więc zawiera także elementy z DLC Brakujące Ogniwo oraz dodatki dostępne dla tych, którzy zamówili pre-order. Opisałem przede wszystkim wariant bezszelestnego przejścia każdego etapu, czyli ten, gdzie staramy się pozostać niezauważonym.

Wersja Reżyserska to nie tylko płatna zawartość, ale przede wszystkim przemodelowane walki z bossami oraz zmiany w zakresie grafiki. Tekstem tym można się także posiłkować w przypadku posiadania gry w jej podstawowej wersji, która trafiła do sprzedaży w 2011 roku, mając jednak na względzie wprowadzone ulepszenia.

Prolog

deus ex

Początek naszej przygody z Buntem Ludzkości to okazja do przetestowania zdolności głównego bohatera. Znajdujemy się w jednym z biur w Sarif Industries. Towarzyszy nam doktor Megan Reed, z którą głównego bohatera łączą stosunki wykraczające poza płaszczyznę zawodową. Nasza przyjaciółka jest wyraźnie poddenerwowana, ale oferuje swoje towarzystwo w drodze na spotkanie.

Możemy chwilkę pomyszkować po pomieszczeniu, czytając wyniki badań z urządzenia na kanapie po lewej, jak też sięgając po gazetę z biurka. Warto także wejść w interakcję z komputerem, dzięki czemu przejrzymy zawartość poczty elektronicznej Megan. Żadne z tych działań nie jest premiowane Punktami Doświadczenia, jednak w ten sposób poznamy panią Reed trochę bliżej.

deus ex

Kiedy obejrzymy już wszystko, najeżdżamy kursorem myszki na Megan i wciskamy przycisk interakcji. Ten fragment gry pozwala nam jedynie rozglądać się na boki, podczas gdy Adam automatycznie idzie za doktor Reed. Jesteśmy świadkami kilku rozmów z innymi naukowcami, dowiadujemy się o czymś, co nazywają "Tajfunem", jak też oglądamy zabójczy efekt działania prototypu zamówionego przez wojsko. W windzie pani doktor próbuje nam powiedzieć coś ważnego, ale niespodziewanie pojawia się pewny siebie Pritchard. Jensen nie pała do niego sympatią, jednak w końcu nasz bohater dociera do gabinetu Dawida Sarifa.

deus ex

Rozmowę z szefem przerywa syrena alarmu. Sarif chce, byśmy zbadali sytuację, podając nam przy tym kod do pobliskiej windy. Odzyskujemy pełną kontrolę nad bohaterem. Rozglądamy się po biurze, jednak nie znajdziemy tu nic ciekawego. Stąd najlepiej udać w stronę windy po lewej. Kod niezbędny do wpisania w konsoli dostępu to 0451. Możemy go wprowadzić z klawiatury bądź też wybrać kursorem myszki właściwe cyfry. Chociaż gra wyświetla opcję hakowania, to każda próba złamania szyfru będzie nieudana, bowiem nie posiadamy takich umiejętności. Co więcej, prawidłową kombinację co jakiś czas powtarza sam Dawid.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Już w windzie korzystamy z przycisku, aby zjechać na dół. Pritchard próbuje z nami porozmawiać, ale po kilku zdaniach komunikacja zostaje zakłócona. Adam automatycznie sięga po broń. Jedyną dostępną drogą dochodzimy do korytarza pokazanego wyżej, gdzie musimy kucnąć (domyślnie klawisz "C"), aby przejść dalej. Droga jest tylko jedna, więc nie ma szans na to, że się zgubimy. Natrafiamy na kolejne ciało naukowca, którego widzieliśmy podczas podróży z Megan do biura Dawida. Nie próbujemy przeszukać zwłok, bowiem taka opcja nie jest na tym etapie gry dostępna.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Po prawej natkniemy się na terminal, jednak nie możemy z niego skorzystać. Po paru dalszych krokach zauważymy pokazaną powyżej scenkę, gdzie nieznani sprawcy mordują z zimną krwią dwóch naukowców. Na lewo od miejsca ich śmierci znajdują się zniszczone drzwi, prowadzące do małego pomieszczenia. Wchodzimy do środka, po czym przyglądamy się dwóm stojącym na sobie skrzyniom. Gra automatycznie wyświetla samouczek odnośnie przesuwania przedmiotów, więc korzystamy z rady i odrzucamy na bok jedno pudło. Wskakujemy na drugie, otwieramy kratkę wentylacyjną, po czym kucamy i wchodzimy do środka.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Tym sposobem przedostajemy się z powrotem do korytarza, gdzie oglądaliśmy egzekucję dwóch naukowców. Skręcamy w prawo, po czym podchodzimy do pokazanych powyżej drzwi po lewej. Gra nie bez powodu zapisuje się automatycznie, bowiem przed nami pierwsi przeciwnicy do zlikwidowania. Otwieramy drzwi, po czym chowamy się za jedną z licznych skrzyń, która będzie stanowić naszą osłonę.

Wariant agresywny starcia polega jedynie na zamordowaniu wszystkiego, co pędzi w naszym kierunku. Zamachowcy wpierw pozbywają się jednego z naukowców, po czym schodzą niżej. Najlepiej zaatakować ich właśnie na schodach, bowiem wtedy jesteśmy w stanie wybijać wrogie jednostki pojedynczo. Strzelamy krótkimi seriami i pamiętamy o tym, by przy ostrzale przeciwnika chować się za skrzyniami w sytuacji, gdy otrzymamy poważne obrażenia. Po zlikwidowaniu zagrożenia przeszukujemy ciała, dzięki czemu zdobędziemy trochę amunicji.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Jeśli nie chcemy nikogo zabijać, to od razu po wejściu do pomieszczenia udajemy się w prawo. Radzę skorzystać z kucania, zaś przy regałach skorzystać z opcji przylepienia się do przeszkody (domyślnie po wciśnięciu prawego przycisku myszki), dzięki czemu będziemy mogli obserwować ruch przeciwnika. Chowamy się za pierwszym z regałów i czekamy, aż wróg zejdzie schodami na dół. Problemem może być tylko ostatni ze strażników, ale i on po dłuższej chwili oddali się nieco, więc wykorzystujemy moment i przeskakujemy do kolejnej przeszkody.

deus ex,deus ex human revolution,human revolution

W ten sam sposób przeskakujemy za małą skrzynkę za filarem, potem doskakujemy do barierki przy schodach w momencie, gdy przeciwnicy będą patrzeć w inną stronę. Trzymamy się lewej strony, cały czas kucając. Bez problemów powinniśmy dostać się na wyższy poziom, po czym otwieramy drzwi i przechodzimy do następnego korytarza.

Jedyna dostępna droga prowadzi na prawo, gdzie po chwili będziemy musieli przeskoczyć przez kilka skrzyń, dzięki czemu dochodzimy do kolejnego zamkniętego przejścia. Musimy wpierw oczyścić pokój po lewej.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Wariant z użyciem broni zakłada otwarcie drzwi, potem zaś ostrzeliwanie się zza nich. Przyklejamy się do ściany i próbujemy pozbyć się dwóch najbliżej stojących napastników. Można nawet strzelać na ślepo, bowiem amunicji mamy pod dostatkiem. Po zabiciu tej dwójki pilnujemy, by trzeci oponent nie podszedł zbyt blisko. Uważamy także na żółte butle z gazem po lewej, bowiem po kilku chwilach w oparach Jensen ginie. Po wszystkim zgarniamy pozostawioną przez przeciwników broń.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Możemy także ominąć wszystkich oponentów, bez wdawania się w walkę. Wystarczy szybko podbiec do drzwi, otworzyć je, następnie od razu ukryć się za pokazanym wyżej generatorem po prawej. Musimy to zrobić, nim nasi przeciwnicy skończą rozmawiać. Potem pozostaje nam schować się za długim stołem badań. Podchodzimy do jego skraju, pamiętając o kucaniu i przylepianiu się do naszej zasłony. Czekamy, aż strażnik będzie stał do nas plecami, by szybko przeskoczyć za kolejny stół wprost przed nami. Powtarzamy ten zabieg ponownie w odniesieniu do pomarańczowych skrzynek blisko drzwi wyjściowych z pomieszczenia.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Jedyna dostępna droga wiedzie w prawo, gdzie będziemy świadkami śmierci kolejnego członka ochrony Sarif Industries. Nie jesteśmy w stanie temu zapobiec, dlatego obserwujemy, jak pobliskie drzwi niemal się zamykają. Gdy podejdziemy do ciała, ktoś zacznie nas wołać po imieniu. Niestety, naukowiec szybko pada ofiarą nieznanej kobiety, która korzysta z implantów. Kucamy, po czym przechodzimy pod zablokowanymi drzwiami. Znajdujemy kolejne dwa ciała, jednak droga prowadząca do pomieszczenia przed nami stoi otworem.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Przeciwników możemy pozbyć się przede wszystkim metodą siłową. To prostsze i szybsze rozwiązanie, bowiem wystarczy schować się za barierką przed nami i ostrzeliwać wrogów pojawiających się z lewej. Dostępna broń ma na tyle duży zasięg, iż bez problemu powinniśmy pozbyć się oponentów. Skorzystajmy z faktu, iż nasza prawa strona jest dość bezpieczna, dlatego możemy zmieniać pozycję i stopniowo schodzić pobliskimi schodami na niższy poziom. W tym pomieszczeniu nie ma nic wartego uwagi, dlatego ruszamy w lewo.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Opcja wykluczająca zabijanie nie jest już tak prosta, bowiem będzie wymagać od nas odrobiny cierpliwości. Kucamy i przyklejeni do barierki po lewej przesuwamy się na dół. Czekamy na dogodny moment, aby przeskoczyć do kolejnej przeszkody pośrodku korytarza. Naszym celem jest dotarcie do stołu tuż obok szyb, skąd będziemy mogli spokojnie ominąć większość pomieszczenia. Pod sam koniec w przypadku wykrycia pozostaje jedynie wziąć nogi za pas i biec przed siebie, bowiem po chwili wyświetli się dłuższy filmik.

deus ex,deus ex: human revolution,human revolution

Widzimy na nim, jak pojawia się ulepszony terrorysta, który dosłownie rzuca naszym bohaterem po całym pomieszczeniu. Co gorsza, Megan zostaje porwana, zaś my dostajemy kulkę w głowę i wydaje się, że wszystko stracone. Wzorem niejakiego Sheparda, zostajemy przywróceni do pełnej sprawności, jednak Jensen zyskuje przy tym wiele wszczepów, z możliwością ich wymiany na lepsze. W ten sposób kończy się Prolog, będący w istocie samouczkiem do gry.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
»

Komentarze

0
·
Używanie spolszczenia wyłącza osiągnięcia ?
0
·
Nie wyłącza, przynajmniej ja tak miałem.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...