Yelena Fedorova

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

deus ex,yelena fedorova

Yelena Fedorova (oryginalna pisownia Елена Фёдорова) to jedna z członkiń Tyrantów, czyli elitarnej jednostki najemników Belltower. Wysyłana jest do wyjątkowo niebezpiecznych zadań. Wszystkie rozkazy wykonuje z przerażającą skutecznością, bez słowa sprzeciwu. Fantazyjna fryzura, nogi oraz inne liczne modyfikacje nie pozwalają o niej zapomnieć.

Fedorova, z pochodzenia Rosjanka, urodziła się w 2001 roku na terenie Gruzji. Cała rodzina przyszłej najemniczki została zamordowana przez wojskowych, gdy ta była jeszcze nastolatką. Od tamtego dnia Yelena w ogóle przestała mówić, przez co trudno było jednoznacznie ocenić rozmiar zmian, jakie zaszły w jej psychice. Nie znamy okoliczności, w jakich dołączyła do Tyrantów, jednak wkrótce stała się zastępcą Jarona Namira.

Fedorova ma jakieś afrykańskie korzenie, jej skóra zawdzięcza im ciemniejszy odcień. Czarne włosy zostały wymodelowane w niepowtarzalny sposób. Zawsze nosi swój ciemny kombinezon bojowy, zaś całości wyglądu dopełniają protezy obu nóg. Zawdzięcza im niedostępną dla zwykłego człowieka szybkość, skoczność i grację ruchów, zaś dodatkowe centymetry wzrostu sprawiają, że może patrzeć na przeciwników z góry, potęgując ich strach przed nieuniknionym starciem.

Pierwszy raz widzimy ją w 2027 roku na terenie opuszczonej fabryki w Detroit. Do Highland Park dociera w towarzystwie Barretta i Namira. Podczas opuszczania tego terenu staje twarzą w twarz z Jensenem, ale dowódca najemników zabiera ją ze sobą, podczas gdy trzeci członek jego oddziału ma za zadanie wykończyć Jensena. Porażka Barretta sprawia, że to właśnie Yelena ma być tą, która ostatecznie rozwiąże problem zbyt ciekawskiego szefa ochrony Sarif Industries. Jako miejsce zasadzki przygotowała pokój 404 w kanadyjskiej siedzibie Picusa. Atakuje Jensena w momencie, gdy ten poznaje szokującą prawdę o Elizie. Choć siła ognia i zdolności kamuflażu są jej mocnymi stronami, to wkrótce podziela los Barretta.

Komentarze

0
·
Zdecydowanie najtrudniejsza, ale zarazem najbardziej satysfakcjonująca i klimatyczna walka z bossem w tej grze. Plus - świetny podkład muzyczny podczas starcia. Po tylu latach nadal mam w pamięci

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...